Quantcast

Krit - ko je bio?

sch

Aktivan član
Poruka
1.943
Rethymnon - Kavros - Georgioupolis - Vrisses - Hania
Daily
06:15 07:00 08:00 09:00 10:00
11:00 12:00 13:00 14:00 15:00
16:00 17:00 18:00 19:00 20:00
21:30 22:30
Price = 6,00 € | Journey time = about 1 hour | Return tickets with 10 per cent discount

U principu možeš da stigneš sa presedanjem, ali ako računamo da vas tamo i nazad košta za vas (najmanje) dvoje 20 eur, onda se isplati iznajmiti auto

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.280
...pozdrav svima...tema je divna...posetila sam Retimno jula 2007 godine i jako mi se dopao. Ove godine cu letovati u Agios Nikolaosu pocev od 30tog jula. Nisam bila lenja i zaista sam procitala svih 40tak stranica ali osim usputnih informacija o Agiosu nisam uspela da saznam nista vise. Da li je mesto dovoljno veliko za setnju? Kakve su plaze u samom mestu, ovde sam procitala da nisu dobre a na nekom sajtu sam videla da tri plaze u mestu imaju plavu zastavicu? I najvaznije ako bi neko bio ljubazan da me uputi na koje bih izlete morala da odem, napominjem da nisam vozac a nisu vozaci ni moje saputnice tako da je izajmljivanje automobila nemoguce u mom slucaju...zahvaljujem

Лулница

Iskusan
Poruka
5.306
Pozdrav svima! I ja ovog leta putujem na Krit, pa sam naravno puna pitanja šta i kako.
Pre svega da pohvalim razglednicu Krita - CANDIA, RAZGLEDNICA JE PRELEPA!
:D
Interesuju me iskustva sa Krita - šta obići, kuda ići - muzeji, manastiri, lepe plaže,...neke zanimljivosti - postoji li na Kritu Akva muzej (nešto slično?) ili ja nisam dobro razumela.
Razmišljam i da iznajmim skuter pa me interesuje cena, koliko troši, kakvi su putevi za vožnju skuterom, gde ima pumpi, šta ako Ne daj Bože bude bilo problema na putu i sl.
Letovaću u Hesonisosu, mada mi je žao što nisam u Agios Nikolausu - ali ove godine je tako ispalo;)
Koliko novca da ponesem za 15 dana? Išla bih na sve organizovane izlete i iznajmila bih skuter.
Hvala!

sch

Aktivan član
Poruka
1.943
Ova slika je sa severne strane ostrva. Mesto se zove Agii Apostoli, a pored tog mesta je Krissi Akti, poznata i kao ''zlatna plaža''. To je u samoj blizini Hanje, nekoliko kilometara, može se ići i peške.

sch

Aktivan član
Poruka
1.943
To su ipak dve potpuno različite stvari.
Krit ima 100 puta više stanovnika (700.000 prema 7.000) i 150 puta veću površinu.

Po meni je Skiatos pravo mesto za odmor, a Krit mesto za avanturiste i istraživače.

U svakom slučaju, nikako se nećete pokajati bilo da se odlučite za jedno ili drugo ostrvo.

deki011

Primećen član
Poruka
675
@sch
Jel znas slucajno nesto vise da mi kazes o mestu Stalis(izmedju Hersonisosa i Malie)?Nesto razmisljam o toj opciji za letovanje.
E da sto se tice plaza i mogucnosti za obilazak jel bolji istocni ili zapadni deo ostrva?
Isao bih sa devojkom nisam bas za neko ludilo ali ni da se skroz smorim.
Pre 3 godine smo letovali na Rodosu,u Falirakiju i bilo nam extra(ma sta nekom pricao o tom mestu) tako da nam nesto u tom fazonu skroz odgovara...

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.280
...znam ja, povratna karta za katamaran iz Irakliona je 84 evra. Bila sam na istom izletu jula 2007 godine, moja preporuka je uplatiti i otici sam jer agencije se strasno ugradjuju a uz to kupuju karte za brod koji putuje 5 sati i ne ide kada su talasi. Katamaran putuje samo sat i po cini mi se...

pijaneti

Početnik
Poruka
3
Ćao, svi opisi su divni. Prosto mame na Krit....

Elem, danas sam preko agencije EuroJet rezervisala najam studia, Studia Panos u Xanii u periodu od 10.8.-20.8.2009.god, pa ako neko zna nešto više o ovom smeštaju, rada sam da saznam.

Što se tiče mesta, u sve sam upoznata, zahvaljujući nekim ljudima sa ovog foruma:D

PS. dečko i ja putujemo

MalakaMegali

Zainteresovan član
Poruka
170
Najmanje 10 kuća - zgrada za izdavanje u Hanju se tako zovu.

To ti je kao kada bi pitala nekoga da li poznaje Sašu sa Karaburme ...

Daj neku precizniju odrednicu, da mogu da ti odgovorim. Hanja ipak ima 80.000 stanovnika.

Phantom der Nacht

Primećen član
Poruka
753
To je onda sasvim druga priča. Platanias je 15 km udaljen od Hanje, u pravcu zapada.
Po meni je to bolje rešenje nego biti u prenatrpanoj Hanji. U Platanjasu je sve na dohvat ruke, a postoji dobar prevoz kada odlučite da idete u grad.
Ti apartmani su na samoj obali mora, na plaži postoji i mali beach bar. Zaista su kompletno renovirani, izgledaju kao novi.

Pogled sa terase na plažu ispred hotela

alekana

Početnik
Poruka
2
Šta mislite o opciji da se na Krit ide autom?
To je inače predlog mog muža, on će i da vozi.
Znam da je put dug, ali će nam i tamo trebati auto za obilazak ostrva.

Da li se u sezoni može naći apartman bez prethodne rezervacije (da vidimo gde nam se dopada) ili je bolje da prethodno rezervišemo preko interneta.

Pomagajte, svaka pomoć je dobro došla. :-)