Kristalna lobanja

frost0

Aktivan član
Poruka
1.511
Zagonetna mrtvacka lobanja od kristala pronadjena je 1927. godine u Lubaantumu u britanskom Hondurasu (danas Belize). Nekoliko meseci posle pronalaska nazvana je "lobanjom nesrece". Naime, s njom u vezu dovodi se vise nerazjasnjenih smrtnih slucajeva. Naucnici koji su istrazivali lobanju bolovali su od neobicnih halucinacija i u mislima se vracali u doba Maja. Lobanja je pronadjena u hiljadu godina starom hramu Maja. Izbrusena je od jednog jedinog komada brdskog kristala, visoka je 13 centimetara i teska 5 kilograma. Skrivene prizme u bazi i rukom brusena sociva u ocima daju tajanstveni zaslepljujuci sjaj. Istrazivanja unutrasnje strukture lobanje govore u prilog pretpostavci da je stara najmanje hiljadu godina.Delo predstavlja naprednu tehniku optike i zahteva neverovatnu spretnost i znanje u rezanju kamena. Procenjuje se da je bilo potrebno oko 7 miliona radnih sati da bi se lobanja napravila. Ili je dosla, kako to naslucuje naucnik i restaurator Frenk Dorland, "iz nekog drugog sveta". Dorland misli: "Lobanja izaziva odredjene reflekse u mozgu tako da covek zamislja da oseca nepoznate mirise ili sumove." Potom je pronadjeno nekoliko novih kristalnih lobanja, takodje ne ispitanih. Ove lobanje su posluzile kao uzor za snimanje cetvrtog nastavka sage o Indiani Jonesu.
 
U pravu si. Izbrusena je modernim alatom u toku 19og veka.

Ma nemoj? Kakav to skener moze da datira vreme obrade kristala ???

Starost mozemo datirati pomocu ugljenika (samo organske supstance) a kamen mozemo datirati uranom ..i to samo strarost kamena a ne i starost obrade kamena.

Da li je ona ,kako kazes, u pravu ili se tebi svidja da bude u pravu?
I sta ce im uopste skener kada mogu i golim okom videti kroz nju?

Gde ste uostalom nasli taj podatak...u nekom "kvazinaucno" skeptickom pandanu Treceg oka?
 
Bilo je na Disovery emisija pre pola godine,mozda mesec ili dva vise postoje u stvari 3(tri) takve lobanje,naravno razlicitih dimenzija sve su napravljene u skorije vreme mislim da je zadnja napravljena 1920-tih godina od strane engleskinje arheologa koja je htela slavu,podmetnula je lobanju na odredjeni lokalitet pa je kao slucajno njen otac,takodje atheolog pronasao.Sve je priznala posle nekih 50(pedeset) godina.
 
Ma nemoj? Kakav to skener moze da datira vreme obrade kristala ???

Starost mozemo datirati pomocu ugljenika (samo organske supstance) a kamen mozemo datirati uranom ..i to samo strarost kamena a ne i starost obrade kamena.

Da li je ona ,kako kazes, u pravu ili se tebi svidja da bude u pravu?
I sta ce im uopste skener kada mogu i golim okom videti kroz nju?

Gde ste uostalom nasli taj podatak...u nekom "kvazinaucno" skeptickom pandanu Treceg oka?
oziman,
Pametna glavice uglavnom mi se dopada nacin na koji razmisljas.Da bi odredili starost lobanje trebali bi je razbiti taj luksuz niko nece da preuzme i ne trba ,jer tada bismo dobili starost kristala a ne vremena kad je naprevljena i to nas ne bi priblizilo istini.
Na ovoj temi sam htjela da ne pism vise no sto jesam no nijesam izdrzala.
Nesto drugo me povuklo , meni se namece pomisao da se sve iole odskrinute istine poklope suprotnom informacijom,napravi pometnja pa opet iz pocetka ajde da tragamo za istinom a ona je tu na dohvat ruke samo se trba potruditi na pravi nacin.
Zar nije cudna izjava, da je napravljena u 19 vijeku ne znam, nije mi logicno.
Da i ne pricamo o letacima na forumu da sve spuste na noge i Zemlju,kako bi pokazali da su pometni.Covkeka je radoznalost, masta, dovela do toga da ovlada,mocnom tehnikom,koja ce ga dalje voditi u nova otkrica.:)
 
Kristalnu lobanju sam prvi put vidio u emisiji Artura C. Klarka o tajnama kosmosa prije X godina,lijepo se rotirala na TV špici.
Blještala je u nas sve pa niko nije crko.
:hahaha:
A to koliko je stara?
A može biti svašta,pa ljudi su se prije 7 hiljada godina bavili metalurgijom, pravili piramide pa što ne bi i kristalne ćiverice.
Misterija je samo je li to neki bogataš hteo suvenir ili to čudo ima neke moći...
Ali pošto potiče sa teritorije likova opsjednutih smrću(danas,Belize,Meksiko itd, festivali razni) odnosno žrtvovanjem(Maje) po meni tu nema misterije...
Veća je kako Indiosi smanjuju ljudske glave.
:per:
 
Postoji 13 kristalnih lobanja,koje,znaci garantujem nisu nadjene. Ako je samo jedna izazivala niz misterioznih slucajeva,onda je samo jedna prava,a druge kopija. Sume Jukatana kriju enorman deo civlizacije Maja,a weliki deo gradova sa piramidama je progutala wegetacija. Ja tvrdim da u tim neotkrivenim piramidama leze prave lobanje. Naucnici jos uwek otkrivaju piramide civilizacije Maja i Asteka,bas zbog wegetacije.
 
Ma nemoj? Kakav to skener moze da datira vreme obrade kristala ???

E tu sam pogrešila. Nije u pitanju skener, već elektronski mikroskop. Tragovi na lobanji koji su nastali tokom obrade mogli su nastati samo upotrebom modernog oruđa.


Gde ste uostalom nasli taj podatak...u nekom "kvazinaucno" skeptickom pandanu Treceg oka?

Podatak je sa sajta www.nationalgeographic.com. A oni koji razumeju engleski neka se uvere sami:

http://www.nationalgeographic.com/history/ancient/crystal-skulls.html
 
Postoji 13 kristalnih lobanja,koje,znaci garantujem nisu nadjene. Ako je samo jedna izazivala niz misterioznih slucajeva,onda je samo jedna prava,a druge kopija. Sume Jukatana kriju enorman deo civlizacije Maja,a weliki deo gradova sa piramidama je progutala wegetacija. Ja tvrdim da u tim neotkrivenim piramidama leze prave lobanje. Naucnici jos uwek otkrivaju piramide civilizacije Maja i Asteka,bas zbog wegetacije.

kako ti to mozes da garantujes zivota ti?
 
]Postoji 13 kristalnih lobanja,koje,znaci garantujem nisu nadjene[/B]. Ako je samo jedna izazivala niz misterioznih slucajeva,onda je samo jedna prava,a druge kopija. Sume Jukatana kriju enorman deo civlizacije Maja,a weliki deo gradova sa piramidama je progutala wegetacija. Ja tvrdim da u tim neotkrivenim piramidama leze prave lobanje. Naucnici jos uwek otkrivaju piramide civilizacije Maja i Asteka,bas zbog wegetacije.

Postoji gomila kristalnih lobanja. Hiljade se proizvode svake godine.
 
E tu sam pogrešila. Nije u pitanju skener, već elektronski mikroskop. Tragovi na lobanji koji su nastali tokom obrade mogli su nastati samo upotrebom modernog oruđa.

Mislis nekim ovakvim orudjima starim 20000 godina ?

attachment.php
 
Posto sam masinac po struci,a vidim da nisam i jedini(veoma mi drago bude),zanima me gde si cuo,ili video na tv-u,u nekoj emisiji da je taj zavrtanj(vise nije vijak) star 20000 godina?Vidi se iz prilozenog da je u pitanju obli navoj,i na ponekim mestima (meni se cini) da je namerno malo nejednak korak navoja,cini mi se da su i ugao navoja pogodili 30 deg ,e sad i visinu spoljasnjeg navoja (naravno posto je na slici) su malo krivudali,da bi sve to sto "rusticnije" izgledalo.
Bas ima ljudi koji ne znaju sta ce od sebe.
 
Posto sam masinac po struci,a vidim da nisam i jedini(veoma mi drago bude),zanima me gde si cuo,ili video na tv-u,u nekoj emisiji da je taj zavrtanj(vise nije vijak) star 20000 godina?Vidi se iz prilozenog da je u pitanju obli navoj,i na ponekim mestima (meni se cini) da je namerno malo nejednak korak navoja,cini mi se da su i ugao navoja pogodili 30 deg ,e sad i visinu spoljasnjeg navoja (naravno posto je na slici) su malo krivudali,da bi sve to sto "rusticnije" izgledalo.
Bas ima ljudi koji ne znaju sta ce od sebe.

Bas pratis ovaj forum...nema sta. Iznesi ova tvoja zapazanja na temi o ovim "srafovima:

http://forum.krstarica.com/threads/305101
 
Milice,u owoj nauci,nemas mnogo dokaza,i da ih ima mnogo,zabranjeni su. Jedini dokaz je wera,i wera drugih ljudi. A ti ne werujes u owe stvari,wec swaku temu tako westo rasclanis na postove "dokazi,teletabisi,carstvo i drugarstvo",pa bih te molio da to ne radis.
 
Milice,u owoj nauci,nemas mnogo dokaza,i da ih ima mnogo,zabranjeni su. Jedini dokaz je wera,i wera drugih ljudi. A ti ne werujes u owe stvari,wec swaku temu tako westo rasclanis na postove "dokazi,teletabisi,carstvo i drugarstvo",pa bih te molio da to ne radis.

prvo, ono o cemu ti pricas veze nema sa naukom, vec upravo sa praznim pricama. lepo kazes da "garantujes" za nesto, a odmah zatim kazes da nema dokaza. kako mogu da verujem da je postojalo pedesetak kontinenata kad nemas dokaze za to? sta treba da verujem da ih je bilo? :zcepanje:
dokazi, poverovacu ;)
 
prvo, ono o cemu ti pricas veze nema sa naukom, vec upravo sa praznim pricama. lepo kazes da "garantujes" za nesto, a odmah zatim kazes da nema dokaza. kako mogu da verujem da je postojalo pedesetak kontinenata kad nemas dokaze za to? sta treba da verujem da ih je bilo? :zcepanje:
dokazi, poverovacu ;)

Milice, dokaze trzis , prepoznatljivo ,tvoj stil.Sve OK.Zabranjenoj Arheologiji ja necu traziti dokaze ne zbog sebe ili sad i tebe vec zbog njega.Samo da vidite kako on doleti na neku misteriju i kako se unese pun poleta , nebiste ni vi ili bar ne bi mnogi a narocito oni sto sve to okusise.Zato te molim da ne budes Milica vragolica kad je on u pitanju ,da ga navedemo da sto prije spozna da dokaza za mnogo cega za sad nema.:)
 
Milice, dokaze trzis , prepoznatljivo ,tvoj stil.Sve OK.Zabranjenoj Arheologiji ja necu traziti dokaze ne zbog sebe ili sad i tebe vec zbog njega.Samo da vidite kako on doleti na neku misteriju i kako se unese pun poleta , nebiste ni vi ili bar ne bi mnogi a narocito oni sto sve to okusise.Zato te molim da ne budes Milica vragolica kad je on u pitanju ,da ga navedemo da sto prije spozna da dokaza za mnogo cega za sad nema.:)

U pravu si. Zabranjena arheologija je legenda. Taj polet ,entuzijazam i odusevljenje kojim se unese u neku misteriju je za divljenje.. pa i zavist. A najbolje od svega, takav sklop licnosti..otvorenog uma.. moze daleko dogurati u zivotu kada su prave vrednosti i pravo znanje u pitanju.
 

Back
Top