Kriptovalute

Prakticno AAVE je SMRT ZA BANKE . Omogucava ljudima bez placanja poreza da pozajmljuju i daju pozajmice jedni drugima, bez ucesca banaka.

Tako npr nasa koleginica kriptomrziteljica @Bart Tamburix svoje dinare ili evre u banci moze da pozajmi trecim licima tako sto ce ih "orociti" u banci po fantasticnoj kamatnoj stopi od 0.5% godisnje efektivno kad se odbiju porezi. Onda banka uzme njene pare i da Ziki Moleru kes kredit sa kamatom od 20-30% . Profitna margina puta 20. Tim parama banksteri zive lagodno na grbacama miliona ljudi tako sto otimaju pare i stedisama i duznicima.

E sad kreatori AAVE-a su se setili da bi dobro bilo eliminisati banke u tim poverilacko poverenickim odnosima tako da @Bart Tamburix i Zika Moler mogu direktno preko tokena jedno drugom da pozajmljuju novac za daleko nizu/vecu kamatnu stopu. Zika moler zakljucava svoj kripto kolateral kao sigurnost da ce dug biti vracen. Cim nema posrednika @Bart Tamburix mesto 0.5% dobija 6.14% , a Zika Moler mesto po kamati od 20-30% pozajmljuje kapital za tri puta nizu kamatu od 6.14%

Jedina jebena stranka u celoj prici je @De_Sisti koji vise kao bankar ne moze da zivi na grbacama drugih , njegovo zanimanje polako nestaje i on se vraca na dedino imanje na Jelicu da kopa krompir jer nema druge alternative.

Mozda gresim ali ja sam tako sve to skapirao oko ovog koina. Genijalno resenje mora se priznati.

Flash loans attract investors
Another reason for AAVE’s recent surge is the growth of its flash loans.

Flash loans allow cryptocurrency holders to collatoralize their portfolio to fund other purchases or new crypto purchases. The loans also help investors utilize the value in their tokens without the need to sell see them and create a taxable event.

Since launching flash loans less than 12 months ago, more than $1.7 billion have been issued and it’s expected that this figure will increse as the crypto bull market progresses.


Pre 3 sedmice sam vam dao hint za AAVE i rekao da bankari bacaju lovu na njega i da ce rasti kao kvasac. AAVE nije neka prevara. Ima jasan i efikasan projekat iza toga. Samo bildati portfolio sa AAVE
 
Decentralizovane Finansije ti DeFI su buducnost.

Prakticno eliminise se posrednik tj posrednici u finansijama.

Tacno tako druze Tihi!
Ono sto se bankarima nikako ne moze svidjati je izmedju ostalog i mogucnost "karudfinanciranja" posredstvom tokena.
Tu trpe visestruki gubitak.
Ne mogu da ucenjuju podnosioce zahteva za kredit, a istovremeno im se tanji masa novca kod sopsvenih klijenata koji preuzimaju to finasiranje. Primer:

https://arno-token.com/?utm_source=foundico

Beloruska kompanija emituje svoj token "ARNO" kako bi prikupila $ 7,7 mil. za proizvodnju karbonskih aditiva.
Ako skupe pare, banke im ni ne trebaju, a gube i novcanu masu onih koji u ovakve stvari ulazu. Depoziti u bankama trenutno ne da ne donose nikakvu kamatu, nego ce ih pojesti inflacija.

Eh, da sam ja imao takve mogucnosti pre 30 godina, ne bih se zajmio kod judejskih krvopija, nego bi svoje poslove finasirao preko "tokena".
 
Pre 3 sedmice sam vam dao hint za AAVE i rekao da bankari bacaju lovu na njega i da ce rasti kao kvasac. AAVE nije neka prevara. Ima jasan i efikasan projekat iza toga. Samo bildati portfolio sa AAVE


Mislim da je
Može li neko iskusniji da napiše par saveta, vrlina, mana za menjačnice, CEX, Binance, Bittrex? Za sada imam CEX, deluje mi da je ogromna provizija i dosta coina nemaju u ponudi. Hvala


Svaka ima svoje prednosti i mane.

Najvise nas koristi Binance i druge non-kyc menjacnice jer ovi ostalo zezaju narod sa KYC traze poreklo kripto fundova i slicno .
 
Ako imate kripto kapital koji zelite da orocite to mozete preko sledecih platformi izlistanih na https://loanscan.io/

Loan Scan

Npr razmenite vase dolare/evre za USDC koin ili DAI koji je pegovan sa dolarom 1:1

Trenutna kamata za depozitovan USDC preko AAVE je 18.51%

Uporedite to sa desistijevskih 0.5%

Postoje neke platforme koje daju i vise. dYdX daje 26% a Yearn Vault cak 36%.

A @Bart Tamburix stedi u komercijalnoj :lol:

"Cvrcak stednja" kamatna stopa na orocena devizna sredstva u Komercijalnoj banci iznosi "fantasticnih"

EKS0,30%


Posto je inflacija u evrozoni generalno 2-3% godisnje to znaci da ko god drzi pare u evru gubi 2-3% svog kapitala na godinu dana.

Tim redom za 10 godina 20-30% kapitala gubite.

Pare u banci ne vrede nista.
 
Ako imate kripto kapital koji zelite da orocite to mozete preko sledecih platformi izlistanih na https://loanscan.io/

Loan Scan

Npr razmenite vase dolare/evre za USDC koin ili DAI koji je pegovan sa dolarom 1:1

Trenutna kamata za depozitovan USDC preko AAVE je 18.51%

Uporedite to sa desistijevskih 0.5%

Postoje neke platforme koje daju i vise. dYdX daje 26% a Yearn Vault cak 36%.

A @Bart Tamburix stedi u komercijalnoj :lol:

"Cvrcak stednja" kamatna stopa na orocena devizna sredstva u Komercijalnoj banci iznosi "fantasticnih"

EKS0,30%


Posto je inflacija u evrozoni generalno 2-3% godisnje to znaci da ko god drzi pare u evru gubi 2-3% svog kapitala na godinu dana.

Tim redom za 10 godina 20-30% kapitala gubite.

Pare u banci ne vrede nista.
To nije nikakav kapital. Jer su kriptosi bezvredni.

Naravno da je kamata u bankama niža, jer su to stvarno pare.
 
Decentralizovane Finansije ti DeFI su buducnost.

Prakticno eliminise se posrednik tj posrednici u finansijama.
Pošto su većina pristalica kriptoa low IQ, oni onda samo izbacuju neke fraze koje su čuli.

Zamisli da imaš sistem gde se zlatne poluge centralizovano pohranjuju negde, i svi Veruju tom držitelju.
Na osnovu te vrednosti i tog poverenja se zatim izdaju papiri o vlasništvu nad tim metalom.

I ti sad želiš da eliminišeš to skladište, pod izgovorom "de-Fi."

A na tome se bazirala cela vrednost.


Zato se osvrni još jednom da živiš u najsiromašnijem kraju sveta (Sandžak), i to je izorala tvoja fintech umešnost.
 
Prakticno AAVE je SMRT ZA BANKE . Omogucava ljudima bez placanja poreza da pozajmljuju i daju pozajmice jedni drugima, bez ucesca banaka.

Tako npr nasa koleginica kriptomrziteljica @Bart Tamburix svoje dinare ili evre u banci moze da pozajmi trecim licima tako sto ce ih "orociti" u banci po fantasticnoj kamatnoj stopi od 0.5% godisnje efektivno kad se odbiju porezi. Onda banka uzme njene pare i da Ziki Moleru kes kredit sa kamatom od 20-30% . Profitna margina puta 20. Tim parama banksteri zive lagodno na grbacama miliona ljudi tako sto otimaju pare i stedisama i duznicima.

E sad kreatori AAVE-a su se setili da bi dobro bilo eliminisati banke u tim poverilacko poverenickim odnosima tako da @Bart Tamburix i Zika Moler mogu direktno preko tokena jedno drugom da pozajmljuju novac za daleko nizu/vecu kamatnu stopu. Zika moler zakljucava svoj kripto kolateral kao sigurnost da ce dug biti vracen. Cim nema posrednika @Bart Tamburix mesto 0.5% dobija 6.14% , a Zika Moler mesto po kamati od 20-30% pozajmljuje kapital za tri puta nizu kamatu od 6.14%

Jedina jebena stranka u celoj prici je @De_Sisti koji vise kao bankar ne moze da zivi na grbacama drugih , njegovo zanimanje polako nestaje i on se vraca na dedino imanje na Jelicu da kopa krompir jer nema druge alternative.

Mozda gresim ali ja sam tako sve to skapirao oko ovog koina. Genijalno resenje mora se priznati.
Nemoj da veruješ De Sistiju da novac za kredite dolazi od štediša. To uopšte ne ide tako.

Umesto toga banka kreira novi depozit za Žiku Molera, preko tastature. Međutim taj depozit je sad njegov, tako da ga nisu kreirali sebi.

No, u čemu je problem sa AAVE bankiranjem. Mene kao deponenta ne zanima da dobijem AAVE nego EUR. A ni Žiku Molera ne zanima da dobije AAVE kredu nego EUR kredu.

Dok ti posle promeniš AAVE u EUR, od te kamate od +7% može se lako ispostaviti da je bila -70%.

Zato tih bankarskih 0.5% deluje primamljivo, jer vi sa RusijeDanas nudite -75%.
 
Pa ti ondaK budi pametna pa ga "shortuj" do 27 iljada pa zaradi pare, ako je tako.
Ne samo do 27,000 nego će ići na 0.

Ali sa šortovanjem ima problema: prvo moraš da šalješ devize na svoj šorting račun. To me recimo mrzi.

Onda kasnije ako kripto-prevaranti upotrebe Tether ili USDC (lažne dolare) da privremeno prikažu veliku cenu na ekranu, ispada da ja moram da kupim kriptose radi pokrivanja pozicije, a znamo da je kupiti kripto automatski fejlovan IQ test.
 
Nemoj da veruješ De Sistiju da novac za kredite dolazi od štediša. To uopšte ne ide tako.

Umesto toga banka kreira novi depozit za Žiku Molera, preko tastature. Međutim taj depozit je sad njegov, tako da ga nisu kreirali sebi.

No, u čemu je problem sa AAVE bankiranjem. Mene kao deponenta ne zanima da dobijem AAVE nego EUR. A ni Žiku Molera ne zanima da dobije AAVE kredu nego EUR kredu.

Dok ti posle promeniš AAVE u EUR, od te kamate od +7% može se lako ispostaviti da je bila -70%.

Zato tih bankarskih 0.5% deluje primamljivo, jer vi sa RusijeDanas nudite -75%.

Slazem se ja sa tobom da banke kreiraju novac ni iz cega, ali iz ugla zajmodavca i potencijalnog zajmoprimca pozajmice putem tokena nude daleko vece mogucnosti za zajmodavca mnogo vecu zaradu nego da pare drzi u banci sa kamatom od 0.3% , a za zajmoprimca nizu kamatnu stopu nego da uzima kes kredit kod De_Sistija i njegovih.

Pritom zajmodavac izbegava i da mu drzava oporezuje kamatu....

Ti kao deponent dobijas USDC kao sto bi dobila USD u banci. Posle mozes da ga razmenis za USD menjacnici ili evro i dignes sta zelis gde zelis.

Sad razumem ja tebe, ti si stara zena, stari su generalno nespremni za nove stvari, pa zelis da sve sto je novo a ti ne razumes najbolje - propadne. Ali progres ide...

U tvoje vreme kad si ti bila mala, konj je bio osnovno prevozno sredstvo, kovac jedno od glavnih zanimanja , danas nit ko jase konje nit kome trebaju kovaci.

Tako ce biti za 30 godina i sa bankama. i narocito sa bankarskim sluzbenicima. Proredice se jer ce postojati bolje opcije koje eliminisu posrednike u trgovini kapitalom.

Middleman cut.

Trenutno je https:3.3 milijarde dolara plasirano preko AAVE Defi Protokola.

https://aave.com/

Otuda i ovoliki skok.
 
31000 / 3850 = Jami faktor je 8

Danas je onaj ko je kupio BTC onog dana kad si se ti javila da kritikuješ tačno 8 puta bogatiji. Evo sve plačemo :mrgreen:

Bilo bi jako teško naći osobu koja se dobro provela u kriptou.

Pretpostavljam da neki na svetu postoje, jer su bili dokumentarni filmovi o jednom ili dvojici.

Ali preko 99% osoba je uništen život time.

Evo koje bi sve prepone morao da preskočiš da izađeš iz kriptoa u dobroj formi

1. Moraš rano da saznaš za BTC, i to ne samo na nivou prolaznika, nego sa svim detaljima
2. Moraš godinama da držiš značajnu uloženu sumu, kroz uspone i padove
3. Izađeš na vrhu, platiš porez, i oprostiš sebi što si prevarant koji je oteo pare drugih

Potpuno je u stvari nemoguće to tako tajmirati.

Zato su svi poznati kripto gurui u stvari aktivni prevaranti, koji pokušavaju i dalje da druge uvlače u tu Prevaru.

To su na primer Braća Vinkelvi i onaj blesavi švajcarac sa konjskim repom.
 
31000 / 3850 = Jami faktor je 8

Danas je onaj ko je kupio BTC onog dana kad si se ti javila da kritikuješ tačno 8 puta bogatiji. Evo sve plačemo :mrgreen:



Ja sam imao od 2015 kada je kostao par stotina dolara. Zamenio sada sam ga u nivou od 15-35K . Otisao u USDC i USDT privremeno. Samim tim sa ostvario izuzetan profit.

Sada ako padne kupicu opet, ako nastavi da raste , ja imam kapital koji stoji i ceka novu priliku za investiranje.

A BG lopine ne mogu da me oporezuju jer ja nista ne povlacim na svoje ime na racun u Srbiji.

No FIAT on your name = NO TAX
 
Bilo bi jako teško naći osobu koja se dobro provela u kriptou.

Pretpostavljam da neki na svetu postoje, jer su bili dokumentarni filmovi o jednom ili dvojici.

Ali preko 99% osoba je uništen život time.

Evo koje bi sve prepone morao da preskočiš da izađeš iz kriptoa u dobroj formi

1. Moraš rano da saznaš za BTC, i to ne samo na nivou prolaznika, nego sa svim detaljima
2. Moraš godinama da držiš značajnu uloženu sumu, kroz uspone i padove
3. Izađeš na vrhu, platiš porez, i oprostiš sebi što si prevarant koji je oteo pare drugih

Potpuno je u stvari nemoguće to tako tajmirati.

Zato su svi poznati kripto gurui u stvari aktivni prevaranti, koji pokušavaju i dalje da druge uvlače u tu Prevaru.

To su na primer Braća Vinkelvi i onaj blesavi švajcarac sa konjskim repom.


Potencijalni gubitnici investiranja u kripto postoje ali ih je jako malo. Npr sada na 31K njih je mozda par procenata.

Svi ostali su dobitnici jer su ulazili u BTC na daleko nizem nivou.

Inace bas velika imena Wall Street-a investiraju u kripto.

Ocito da oni znaju nesto sto ti ne znas.

It Looks Like Wall Street Is Running Bitcoin, at Least for Now


Professional investors getting into crypto are in for a wild ride, and so is anyone who follows them.


A lot of investments have gone berserk lately, but none stand out quite like Bitcoin. Its price quadrupled in a matter of months to touch a record high of more than $41,900 in early January, propelling the cryptocurrency back into the limelight less than three years after a spectacular 75% crash. (It traded at around $36,400 on Jan. 19.)



Nothing about Bitcoin’s fundamentals has changed. A Bitcoin is just a piece of digital code that produces no earnings, pays no dividend or interest, and is backed by nothing but the belief of other people that it might be worth something.



One big thing that’s happened is that some on Wall Street have joined the crypto believers’ club. Hedge fund manager Paul Tudor Jones helped set off the frenzy when he said in May he was buying Bitcoin as a hedge against the inflation he sees coming in the wake of policymakers’ aggressive actions to keep the economy alive in the coronavirus pandemic. (The idea is that Bitcoin could be inflation-proof, because it’s designed to have a limited supply.) His announcement was followed by proclamations from other prominent investors, including Stan Druckenmiller.




“When you have a few quarters of people delivering good returns and saying, ‘Oh, it’s because I have Bitcoin in my portfolio,’ which we’re starting to see evidence of, then I think the pressure will really heat up to be adding Bitcoin,” says James Butterfill, investment strategist at digital asset manager CoinShares.


Wall Streeters’ interest in Bitcoin may say as much about their professional incentives as the investment case. Cryptos can look like a chance, albeit a risky one, to generate some outsize returns in a world where opportunities seem scarce. “There’s just a ton of money looking for somewhere to invest and not wanting to go invest more into negative real yields and equity markets that are at record highs and that seem to be starting to reach valuation limits,” says Chris Gaffney, president of world markets at TIAA Bank.

Asset managers, and especially the hedge fund impresarios known in the trade as macro investors, need to stand out from their peers. “You think about how these macro players view the world, and they all have a different edge, but significantly, they’re trying to figure out what is the item that is going to capture the most mind share, the most wallet share, and the most momentum of the entire world,” says Catherine Coley, chief executive officer at the crypto trading platform Binance US. Coley thinks this can continue for a while. “Right now at current levels, there’s the least amount of people that we’re going to see invested in this,” she says. “Starting tomorrow there will be more; starting the next day there will be more.”


There’s a domino effect, says Gaffney, when a handful of institutional investors move into a market that then sees a tremendous runup. Others start to take an interest because it can be too risky—for their careers—not to at least buy a little. “So, ‘Oh my goodness, my competitors and the people I’m going to be compared with are invested, and they’ve beat me to it’—if you will—‘so I better get invested too,’ ” he says. “That creates momentum in an investment—and especially an investment that has a relatively small market and not the normal liquidity figures.” The tricky thing about momentum, as Bitcoin’s past crashes have shown, is that the pendulum can very suddenly swing the other way.

U to ime

bitcoin.gif
 
Ja sam imao od 2015 kada je kostao par stotina dolara. Zamenio sada sam ga u nivou od 15-35K . Otisao u USDC i USDT privremeno. Samim tim sa ostvario izuzetan profit.

Sada ako padne kupicu opet, ako nastavi da raste , ja imam kapital koji stoji i ceka novu priliku za investiranje.

A BG lopine ne mogu da me oporezuju jer ja nista ne povlacim na svoje ime na racun u Srbiji.

No FIAT on your name = NO TAX
Oprez druze Tihi.
Sam znas da ovaj forum cita Sinisa Doktor Mali i ko zna ko sve ne... :roll:
 
Bilo bi jako teško naći osobu koja se dobro provela u kriptou.

Pretpostavljam da neki na svetu postoje, jer su bili dokumentarni filmovi o jednom ili dvojici.

Ali preko 99% osoba je uništen život time.

Evo koje bi sve prepone morao da preskočiš da izađeš iz kriptoa u dobroj formi
Odakle ti to da je teško, pa svako ko je kupio BTC ili ETH pre 2021, dakle pre više od mesec dana je danas u plusu.
Svaki majner koji je kopao i usput prodavao deo kripta da pokrije troškove je takođe lepo zaradio.

Svako ko želi može taj kripto da proda i izađe u plusu, što oni kojima treba keš i rade. Oni koji ne moraju da vade keš (recimo ja) to ne žele da urade jer je trenutni odnos risk/reward vrlo povoljan, zašto zaklati koku koja nosi zlatna jaja?

Naravno, ti ćeš se braniti po baba Vanga metodi, proricanjem propasti, ali evo dve godine već nisi u pravu, zašto bi neko poštovao tvoja predviđanja?
 
Da li je neko instalirao aplikaciju Pi Network?
Nije mi jasno kako funkcioniše a da ne koristi resurse telefona i troši bateriju?
Hoćeš da majnuješ a da ne trošiš resurse? Genijalno :mrgreen:

Nemoj mnogo da se nadaš da će taj Pi da ti donese neku prau, koliko sam video nijedan ozbiljan kriptaš ih ne razmatra, iz jednog razloga, nagledali smo se takvih projekata i nijedan nije uspeo. Jedini koji se lože na Pi su oni kojima je to prvi dodir sa kriptom, a oni su retko u pravu :)
 

Back
Top