Košarkaška reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Позиција плеја је најважнија, и иако плејмејкери у правилу сазријевају брже, процес формирања плејмејкера да би постигли оно што је потребно је дугоотрајан, тражи пуно правилног рада, усмјеравања, ваља га истрпити у тим фазама да би га "дочекали", и плејмејкери некад тек око 25-е сазрију да би могли водити екипу.
Ми смо дочекали тог Мицића који је ове године у ЕЛ доказао да је класа, обећавао је Васа и у млађим узрастима, на СП У-19 2013-е, омеле су га повреде, сада тај развој иде у добром смјеру.
Имамо и Јовића, којег смо добили из нехата, јако корисног и захвалног играча, има 29, за плеја то није пуно, можемо се на њега ослонити ослонити неколико наредних година ако га здравље послужи.
Од млађих ту је Стефан Пено, има 22, још увијек није то то, али ваља га пратити, ако се буде правилно развијао, могло би бити добро.

Од оних у млађим селекцијама (У-18, У-19 и У-20), има неколико клинаца, на жалост неки су стагнирали задњу сезону, неки су лимиторани атлетицизмом, ваља их пратити, видјећемо. На неким другим позицијама можемо тинејџера са 19 или 20 гурнути "у ватру", са плејом то није добра идеја, јер како написах формирање плеја тражи године правилног развоја, само ћемо момку медвјеђу услугу учинити. Појави се неко попут Теа који са 20 може већ играти у националној селекцији, или Рубиа који бјеше вундеркинд, но то су баш ријетки случајеви.

Можда то није оно што би жељели, зависи и шта сматрамо под врхунским, а ни кошарка није оно што бјеше претходмих деценија, напредовало се и постала је захтјевнија, али када се равнамо са другим европским селекцијама које муку муче, нека баш и не дочекају крштеног плеја (како ко опет), код нас је то сасвим добро, ваља нам смањити апетите, очекивати сваке године да се појави нови Тео није разумна идеја.
Биће то добро, важно је послије овог резултата на СП не клонути духом.
 
Ne postoji sad nijedan covek u kog se moze upreti prstom i reci eee on je kriv za sve, u principu niko nije kriv pa ni Sale Djordjevic, Ok imali smo velika ocekivanja (verovatno sa razlogom) , imamo dobar tim ali takodje i tim koji ima svoje limite i prosto naleteli smo na isto jednu dobru ekipu, maksimalno spremnu i uigranu, energicnu koja je imala i svoj dobar dan i to je to , mislim da smo mozda pri rezultatu 70:68 za nas ubacili poene mi bi otisli na +4,5 pa mozda (ali samo mozda) bi mec otisao u potpuno drugom pravcu i oni bi nas morali da jure, uvukla bi im se nervoza i mozda bi oni poceli da grese , mozda da je usla ta jedna lopta mozda bi bili i svetski prvaci ali jbga nije se desilo, to je igra, to je sport, nekad pobedis, nekad izgubis i ne ovisi uvek sve samo o tebi vec se nesto i protivnik sa druge strane pita (pogotovo ako se radi o isto jednoj dobroj ekipi pribliznog kvaliteta), sad jbga poraz je dosao u najgoreem mogucem trenutku ali sta da se radi, nikakva tragedija se nije desila, recimo juce ono sto se desilo Gruu na Dunavu i sto covek onako nastrada na pravdi Boga, to je tragedija a ne poraz od Argentine.

Neki ljudi su bas onako nerealni i razmazeni, kao da mi sad imamo ne znam kakav "Drim Tim" ili kao da je sad neko cudo ili blam izgubiti od ekipe kao sto je Argentina, jbga kiksnuli smo u najgorem mogucem trenutku ali sta sad da se radi (ako se poraz od ekipe kao sto je Argentina i moze nazvati kiks, pravi kiks bi bio da smo izgubili recimo od Angole ili Filipina ili Portorika), nazalost u zivotu a i u sportu stvari cesto ne ispadnu onako kako smo planirali i kako smo se nadali.
 
Politicka vrhuska ucestvuje u klupskoj kosarci, ali je nisam primetio u reprezentativnoj, osim koje kozmeticke-marketinske korekcije, kao sto su sad stavili neku zenu u KSS da bude neka glupost. Naravno, KSS vode ljudi koji su sustinski nezainteresovani da bilo sta ozbiljno rade tamo, vec su tu uhlebljenja radi, tako sto su poljubili Vodjinu ruku. Ni to ne obecava bilo kakve bitnije pomake. Sustinski, kosarka nam zavisi od toga sta ce nam izbaciti Zalizani i Coki od svega sta su nakupili iz kosarkaski mrtve Srbije, koja je sa nestankom kratkorocnog kragujevackog projekta izgubila i poslednji centar van BG-a, a neke rezultate skoro decenije te vladavine smo videli i danas.

To je sustinska nezainteresovanost KSS-a za sopstvenu kosarku koja traje li traje, uz vladavinu preprodavaca i kriminalaca.

Tek nas ceka veselje sa Penom, superstar Jokarom, Milutinovim, Bogdanovicem, Gudurom, Dobricem, Davidovcem sa celenke, sporadicnim Marinkovicem i Borisom Nejakim, Miskovicem i meginim zvezdama, a tek posle njih... To nije pitanje kvaliteta, to su novi klinci i novi sistem vrednosti, a on nece liciti na prethodne generacije. Ostace Bogdanovic kao klasicni ubica iz ovdasnje kosarke, nalik na one starije, i Jokic kao specifican talenat, i to je to. Ovo ostalo je sve mentalitet klubova Zalizanog i Cokija.
 
Poslednja izmena:
Биће увек неки тако солидан-али-ништа-спец плеј као што је Јовић па и Мицић. Зато морамо своју игру да базирамо на оном што имамо, а ту су врхунски центар и бек. У међувремену ће да искочи још неко типа Смаилагић. Нема нити једна екипа осим Амера савршену покривеност на свим позицијама па не морамо ни ми да бисмо освајали медаље.
 
.... али политичку врхушку која жели да стави шапу и на КСС већ не. Или мислиш да је то заблуда, да не утичу ни мало?
Зајеби ти причу како ето све анамо неки политичари "злоће" све то кваре. Ту мантру оставимо за каљугу политике, не морамо спорт прљати. Ако имаш сазнања, молио бих која су и извор.
Под извором не признајем олајавања којекаквих Сергеја, Теофила, Милојки и сличних неозбиљних типова (када кажу "извори блиски КСС", а онда предсједник КСС каже да је то лаж) који ничим изазвани каљају кошарку.
Не спорим било коме право да се уживи у тој мантри, о тим "злоћама" о којима нам неки дрипчић Сергеј провуче, али без мене.

Узгред, претходни предсједник КСС бјеше неки Ђилас, човјек из политике, и иако имам истинску одбојност и према тој политичкој опцији, и према том Ђиласу као политичару, радио је ваљано, са пуно посвећености, сензибилитета и ентузијазма, борио се са штетним утицајима, и учинио пуно доброг за српску кошарку. Ето и од политичара, и то којег баш и не могу смислити, вајде.
Занимљиво да спомињеш смутљиве менаџере...
Спомињем са разлогом, не зато што ми ћеиф, него што морам.
И нису сви менаџери исти, један Зока Савић је господин и никад се не би петљао у избор играча.
Али имамо и оне који роваре и штету доносе, већ сам и на овој и на другој теми писао о примјерима, посветићу касније неколико постова, можда и птворим тему, и ту нећу преносити твитове неозбиљних типова, него видео записе (нема лажи, нема преваре) или изјаве тих смутљиваца, на жалост утцајни су, имају и "своје" новинаре, и поприлично доприносе да љубитељи кошарке усвоје нека скарадна убјеђења.
Сасвим је нормално да се Ђорђевић, па и играчи, нађу на мети критика. Аутошовинизам - неће бити.
Не бери бригу. Умијем ја распознати када је коментатор озлојеђен, разочаран и понесу га емоције. Таквима никад нећу приговорити, па и ако коју опсују, слагао се или не.
Али умијем примијетити пакост и злобу из које провејава аутошовинизам. Не пада ми на памет да такве толеришем.
Хоће ли неко преузети одговорност ...
Хоће. Већ је Сале преузео одговорност.
Неће отићи кошарка у суноврат. Преживјела је српска кошарка и горе дане.
 
Имамо један дугорочан и озбиљан проблем. За разлику од многих ранијих блиставих генерација, сада немамо врхунског плеја сем Теа који је ем повријеђен, ем ипак у другој половини каријере (не бих га још отписивао због година, није 32 баш толико много за пензију). Но, кад тад престаће играти у догледно вријеме, и шта онда? Мислим да је неопходно „погурати” неког од надарених клинаца који обећавају и понеког од њих имати у наредним селекцијама макар на клупи да повремено заигра, да добије прилику, да се искаже, искали, да заблиста (дуготрајно!) попут својих многих блиставих претходника. Не буде ли тога, не пише нам се добро.
Moramo sačekati šest, sedam godina, da moj sin stasa za pleja reprezentacije.........Za sada je na pravom putu, ima 13 godina, odličnu tehniku, nedavno je značajnije počeo da raste, sad je skoro 180cm.:per::per::per::per:
PS: Već je bolji šuter od Jovića.... :hahaha: :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Зајеби ти причу како ето све анамо неки политичари "злоће" све то кваре. Ту мантру оставимо за каљугу политике, не морамо спорт прљати. Ако имаш сазнања, молио бих која су и извор.
Под извором не признајем олајавања којекаквих Сергеја, Теофила, Милојки и сличних неозбиљних типова (када кажу "извори блиски КСС", а онда предсједник КСС каже да је то лаж) који ничим изазвани каљају кошарку.
Не спорим било коме право да се уживи у тој мантри, о тим "злоћама" о којима нам неки дрипчић Сергеј провуче, али без мене.

Узгред, претходни предсједник КСС бјеше неки Ђилас, човјек из политике, и иако имам истинску одбојност и према тој политичкој опцији, и према том Ђиласу као политичару, радио је ваљано, са пуно посвећености, сензибилитета и ентузијазма, борио се са штетним утицајима, и учинио пуно доброг за српску кошарку. Ето и од политичара, и то којег баш и не могу смислити, вајде.Спомињем са разлогом, не зато што ми ћеиф, него што морам.

Неће отићи кошарка у суноврат. Преживјела је српска кошарка и горе дане.
Само пар коментара.
1. Ко је неозбиљан, а ко озбиљан ствар је личне процене. Рецимо то што неко има формални ауторитет ( председник КСС ) за мене није довољан показатељ да говори истину. Треба ли само да споменем његовог фудбалског пандана Кокезу. Ко том типу још верује јер је председник ФСС-а?
2. Гледе Ђиласа...нисам од оних који тврде да су сви политичари по свему исти. Ја само тврдим да је СНС зло које жели да под своју криминалну шапу стави све што доноси неке паре па тако и кошарку. Дакле, спомињање Ђиласа у позитивном контексту није никакав показатељ да су ови сад ок. Но, можда си и ти у праву. Време ће показати ко је. Ако се настави са посртањем репрезентативне кошарке јасно је као дан шта се крије иза тога.
3. Кажеш да је Ђорђевић преузео одговорност. Шта је за тебе преузимање одговорности? За мене је то рецимо неопозива оставка. А кад као неки наши фудбалски селектори кажеш "преузимам сву одговорност на себе", а онда наставиш по старом то мени само говори да си без образа. Надам се да га Ђорђевић ипак има
4. Гледе (наводног) аутошовинизма...Твоје право да га не толеришеш, ја рецимо не подносим шовинизам и ону опцију која је супротна од Ђиласове идеолошки гледано. Но да неки тамо десничар направи добру ствар за српску кошарку или фудбал или било шта друго признао бих то. Овако морам да констатујем да су стари-нови радикали чисти криминалци и не допада ми се што хоће да униште једну од ретких организација која ваља.
 
1. Ко је неозбиљан, а ко озбиљан ствар је личне процене. Рецимо то што неко има формални ауторитет ( председник КСС ) за мене није довољан показатељ да говори истину. Треба ли само да споменем његовог фудбалског пандана Кокезу. Ко том типу још верује јер је председник ФСС-а?
Овде пишемо о кошарци, не фудбалу. КСС и ФСС су неупоредиви.
Наравно да су неозбиљни типови који се твитовањем (мислим на твит оног дрипца Сергеја да је АВ ургирао да се Калина изостави, да не би било забуне) петљају у кошарку, и мало то настоје укаљати.
Морате бити баш инфантилног поимања па вјеровати да то тако иде. Предсједник КСС је урадио оно што му је и обавеза, дао је изјаву да је то лаж. Наравно да јесте у овом случају. Да ли ће у другим ситуацијама говорити истину, и хоће ли ко вјеровати, други је пар опанака.
Његова обавеза је и да повремено "заобилази или замагљује" истину ако је то у интересу српске кошарке.
Дакле, спомињање Ђиласа у позитивном контексту није никакав показатељ да су ови сад ок. Но, можда си и ти у праву. Време ће показати ко је. Ако се настави са посртањем репрезентативне кошарке јасно је као дан шта се крије иза тога.
Каљугу политике, ко је зло а ко није оставимо за пдф политика, не морамо овдје прљати тему.
Овдје сам писао о Ђиласу као кошаркашком "раднику", док је то био. Јесу, и ови сада у КСС су "исправни", за сада. Има их чији капацитет не задовољава (и то није њихова кривица), поправља се то. Рано је говорити о посртању репрезентативне кошарке, ово је једна година, сачекајмо пар година па ћемо видјети.
Штетних утицаја има, фронталних и бочних удара, и први ћу о томе писати. Већ јесам. Можда и отворим тему о томе.
3. Кажеш да је Ђорђевић преузео одговорност. Шта је за тебе преузимање одговорности? За мене је то рецимо неопозива оставка. А кад као неки наши фудбалски селектори кажеш "преузимам сву одговорност на себе", а онда наставиш по старом то мени само говори да си без образа. Надам се да га Ђорђевић ипак има
О Салетовом образу ниси ти да судиш.
Сачекајмо ова 2 меча па да видимо. Сале јесте преузео одговорност.
Водио је селекцију на 5 такмичења, 3 фантастична успјеха, сребро, на свјетском, Олимпијади и европском, 4,.мјесто на ЕП 2015, равнајући се према тадашњем саставу, конкуренцији, апсолутно одличан резултат, и сада овај резултат у Кини за који ми је јако тешко дати суд. Помијешане емоције између разочарења и реалног сагледавање могућности екипе.
Нација је наметнула нереална очекивања, медији су допринијели једној нездравој еуфорији, видјећемо када заврши СП.
4. ........ Овако морам да констатујем да су стари-нови радикали чисти криминалци и не допада ми се што хоће да униште једну од ретких организација која ваља.
Политику оставимо за муљ политике.
Успјешни спортисти и спортови, самим тим и кошарка су одавно постали нежељена појава. То нема везе са старим/новим радикалима, и то је прљава игра која траје деценијама, ови само то настављају.
Такође су и медијски потиснути, нација је контаминираних умова гдје је сав фокус на политици (погледати број коментара на овом форуму на политици па онда на спортским темама, све говори), поред политике, право на медијски живот имају ријалити садржаји, ТВ сапунице и градн производи. Од спортова фудбал и донекле тенис, остали су маргинализовани, такође се настоји то огадити људима, текстови којима се каљају спортисти, измишљају "гријеси", манипулише изјавама, све то је постало огавно, а иза тих медија стоје политичке структуре, оне у Србији и неке спољне.
Разлози? Ко зна? Можда сметају успјешни спортисти, јер ако они постану узор, могли би добити више пажње плебса, а то ваљда не смију дозволити. Можда је и нешто друго.
Против тих који намећу такав скарадан систем вриједности ваља увијек коју написати, није да ће то нешто промијенити, али написати се мора.
 
Када је у питању селектор националне селекције Србије, да би неко преузео ту функцију, а пишем уопштено, ту се морају испунити 3 услова;
- Мора бити посвећен кошарци и тренерском послу.
- Мора знати знање. То некако подразумијева да има резултате у тренерском послу иза себе.
- Мора бити истински родољуб, радити и за добробит српске кошарке и на свему што ће помоћи позитивној промоцији Србије и рода нашег.

Када је Сале кандидован за селектора, први сам био скептик, нисам прозивао, али јесам био сумњичав, написао сам тада подоста коментара по разним порталима. Први и трећи услов није споран, као играч је доказао и играчке и људске врлине.
Други јесте. Није имао тада те 2014-е резултате у тренерском послу. Краће двије епизоде у Италији које нису вриједне спомена.

Догађало се два пута у историји да је миљеник нације преузео националну селекцију иако прије тога није имао тренерски "педигре". 1985-е када је Ћосић преузео тадашњу Југу, дебакл на том ЕП, касније двије медаље, био је изложен поплави критика, иако је 1987-е дао шансу и промовисао једну генерацију тада надарених младих играча који ће касније оставити велики траг.
Други пута 2007-е, епизода са Моком, није добро завршило. И 2014-е Сале.

Како написах, био сам сумњичав, оно што ми је подгријавало наду је да је Салето предложио Дејан Бодирпга, у којег имам доста повјерења.
Испоставило се да је постављање Салета прави потез, остварени су успјеси, створен је бољи амбијент, позитинија клима у српској кошарци, а армије штеточина и "дежурних пљувача" примирила се. Привремено, до сада.
Сада ће услиједите прозивања, мудровња и паламуђења, критике које ће повремено прелазити у пљувачину. Медији, и они аутошовинисточки и ови режимски таблоиди за задатком лоботомије нације, који и тако годинама роваре против српске кошарке, ће штанцати злураде и пакосне текстове, доћи ће и они на на своје.

Након што заврши СП, ваља видјети шта даље. Сагледати какав је и играчки и тренерски потенцијал.
Играчки потенцијал је добар, бољи него ли смо заслужили.
Беспарица узима данак, систем на којем је постављена српска кошарка одавно је урушен, кошаркашки центри једва опстају, многи су и угашени, млади стручњаци одлазе у бијели свијет, Салетов асистент на овом СП Дарко Рајаковић је годинама радио прави посао у Србији са млађим узрастима, прије 10ак година отишао је у бијели свијет, данас ради у ен-би-еју и од његовог знања профитирају Амери. Таквих је пуно, закони тржишта.
По завршетку СП Сале ће се огласити, наравно да ће преузети одговорност, очекивања нације нису остварена. Да ли су била реална? Мислим да нису.
Шта год да Сале одлучи, за ових 5 година, заслужио је подршку. Први имам другачије виђење око неких одлука, написао сам и на овој и на другој теми које је, и око избора неких играча и да никако не бих водио екипу 6+6 (ваљда је са овим СП то завршило, могло је некада, у данашњој кошарци неодржива оријентација), и 4 центра, али ћу ивијек подржати Салета, како написах, заслужио је подршку.

Нови селектор? Можда не ове, можда не наредне гпдине, али доћи ће дан када ће то питање доћи на дневни ред. И тај мора испунити горе постављена три услова, Трећи је важан, мораће се борити и против штеточина који роваре против српске кошарке. То тражи жртву, биће медијски (а антисрпски медији су ти који роваре) разапет, окаљан, добиће најгрђе епитете, на сталном удару, и положај селектора кошаркшке репрезентације Србије је и част и привилегија и казна. Многи ту изгоре.
Имамо добрих, одличних стручњака, и младих клоји су се доказали, неки раде боље под притиском, ваљаће то добро извагати.

Из ове коже не можемо, беспарица ће се наставити, и наредних година имаћемо одлив и стручњака и играча, ваља у тим околностима порадити да српска кошарка иде у добром смјеру.
 
Screenshot_20190911-082119.jpg
 
Zasto je?

Zasto je Jokic,najbolji centar na svetu,igrao cetvorku
Zasto Jokic,najbolji centar na svetu, nije bio clan prve petorke
Zasto je Jokic tek u zadnjoj utakmici igrao u prvoj petorci i to kao cetvorka
Zasto Misko Raznatovic koji je najvise para zaradio od Jokica nije pokusao da ga zastiti na startu priprema
Zasto postoji mogucnost da Jokic vise nikad ne zaigra za reprezentaciju i to ne njegovom voljom vec onih koj su ga platili 146 mil.

Zasto sada isti ti koji su ga platili postavljaju desetine neprijatnih pitanja KSS
Nisu oni ludi da salju trenera da sa njim radi celo leto a da bi neko njegov trud ponistio drzeci ga na klupi

Zasto su pocele sprdnje na Jokicev racun.

ZASTO BRE?


Koliko hiljada ovih besmislenih gluposti treba nbapisati ispod ovog kadra da krivicu svalite na njega.
Nece moci,negde tamo jedva cekaju na njega i opet cemo da cekamo vesti koliki mu je ucinak na utakmicama
koje slede ali u rangu njemu ravnih igraca a ovi "revijalni" ce sa 5 trojki u Srbiji da budu cudo...

 
Poslednja izmena:
Zasto je Jokic,najbolji centar na svetu,igrao cetvorku
Прије неколико мјесеци почела је међу коментаторима "игра селектора",и малтенесви су међу 12 уврстили и 4 центра (који су и играли СП=, не само форумаши него и један врло "експерт" новинар са портала Б92.
И тада сам написао више пута да је то ако, јако лоша идеја, у једном посту 13.05.
На поз.5 је такође опасна конкуренција. Никола Милутинов који је такође опасно напредовао, јак у оба правца те Никола Јокић су у предности. Ту зависи да ли ћемо са два или три центра ићи у Кину. Ако би ишли са 3 (реално тешко, ал ако), ту би могао ускочити Бобан Марјановић, иако поред Јокића тешко да ће имати више простора. Мирослав Радуљица је добро потегао у квалификацијама, но ови прије набројани су у предности.
или пак 24.05. (ово подсјећам да ме неко не оптужи за накнадну памет, оно превентивно)
И на поз. 5 смо заиста добро попуњени. Ту ће Сале бити у проблему, да ли ићи на СП са двије или три "петице", Милутинов и Јокић су по мени у предности, играчи који не падају у игри, и ту се поставља питање сврхе треће "петице", а опет није лоше имати још којег високог момка. Злу не требало.
И ту заиста ако имате два центра који не падају у игри поставља се питање сврхе треће, ал ајде, а повести четири што су многи предлагали, је јако лоша идеја.
Лоша јер то нису (Радуљ и Боби) почетници већ афирмисани играчи, ако сте их повели морате им дати и простора, морате то укомпоновати и ту ће и Милутинов и Јокић испаштати. Не кривим Салета, он је мислио најбоље, вјеровао је да ће то функционисати, показало се да то за што су мјесецима многи упирали не иде..
Што се тиче Јокића, Милојевић је то најбоље описао "може играти четворку, али најкориснији је на петици", једно је може, друго је гдје је најкориснији.
Узгред, ако погледамо однос "ниских" (спољних) и "високих" (вокацијом у рекету), и полуфиналисте већ и вјероватне, код Аргентине је 8+4, Шпанија 8+4, САД 9+3 (или 8+4, коју већ вокацију Барнсу одредимо), Аустралија (7+5), ми смо уз Сенегал једина екипа са 6 (или више) "високих".
Сенегал мора јер нема спољних, ми не морамо. Надам се да је са овим СП то (6+6) завршило.
Zasto Jokic,najbolji centar na svetu, nije bio clan prve petorke
Прва петорка у европској кошарци (још увијек) нема значај као у ен-.би-еју. НБА новинари ће постављати таква питању, робују том шаблону, на великим такмичењима стартери не морају бити окосница тима, прве опције, већ они који почињу меч из тактичких разлога.
Минутажа ће показати ко има какву улогу, Јокић ће у важном мечу игрази 30+ минута. И он јесте прва опција.
Zasto su pocele sprdnje na Jokicev racun.
Прозивке на Јокићев рачун биће од оних који су једва дочекали и који ликују због пораза наших, "дежурних пљувача" који пакосним или поспрдним коментаром лијече комплексе.
Јокићу нико нема право замјерити и на игри и на приступу. Грешака је било, у наредним годинама биће то пуно боље.
 
Nek ti je veseo sin. Vec te vidim ko tata jovicu alavog i pametnijeg od svih....
Pa vidiš on sa 13 godina drastično odskače od svoje generacije, ne zbog napornioh treninga, nego zbog pristupa košarci kojim sam ga ja naučio.........
I naravno da sam ja tu da ga podučim i zaštitim i nateram koliko god je do mene.
Ali sam ja i prvi kritičar toga što ne valja..............A odluke će donositi sam.....Može sutra da prestane ako je to njegova želja.
 
naravno , svako dete svome roditelju odskace od ostalih , uvek je to tako. retko koji da nece da se mesa sto bi i bilo ispravno.
tako i u braku supruznicima svi pomazu, komentarisu, savetuju ,pa pukne.
Kad sam rekao odskače baš sam mislio na pristup košarci.........Sa 13 godina više uživa da odigra dobru odbranu i da asistira nego da sam da koš, što je u tom uzrastu retko, a možda čak i nije dobro.
Već uveliko igra baskete sa klincima 5,6 godina starijim, i to ga oni zovu da igra...
Ali je to tek početak, daleeeeeeeeeeeeeek je put pred njim, da li će imati volje i snage pitanje je.....Tata je tu da obezbedi da ima mogućnosti......
 
Надам се да се на Јокића неће бацати дрвље и камење. Морамо да га штедимо за наредна такмичења и неког другог тренера који ће умети да га искористи. То што је Ђорђевић водио 6 високих играча у ери брзих и ниских постава је искључиво његова кривица.
 
ma naravno tvoje dete ima najbolji pristup od svih i to bez premca. sva druga tudja deca su losa. po 10 godina starija nemaju pojma a tek 30 godina starija deca to sve neozbiljno i razmazeno . tata zna najbolje.
Istina je, tata i zna najbolje.........
Tata je tu da mu omogući AKO želi.....Kad god hoće da trenira vozi ga na trening, kad god treba tata je tu da trenira s njim, i da priča o košarci s njim, a ima šta da mu prenese..
Ali tata nije tu da ga tera da trenira, to on mora sam ako nešto želi.......I sve zasluge su njegove, ne tatine.
Inače ja ti pričam samo činjenice, i to baš ogoljene činjenice.
Imam ja i ćerku stariju dve godine, koja je takodje malo ispod 180cm, i takodje trenira košarku, i to veoma uspešno.
Oboje su u svojim godištima na skeneru saveza, medju 50-tak dece svog uzrasta u Srbiji, što nije samo subjektivno vidjenje, zar ne?
Ali nema veze, nije ovo tema za moje klince, bar za još nekoliko godina....:D:D:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top