Košarkaška reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja to i kazem da mi nemamo kvalitet.

Ili sto se tice para uloziti u ovo sto hoce Marina. Da se ovde napravi klub. Kao sto je ulozeno u vaterpolo Novi Beograd ili u Partizan.

Kosarkasice imaju mnogo manje ugovore nego kosarkasi. Sto da nase igraju u Madjarskoj na primer. Koja je Madjarska faktor u kosarci.

Nikakav. Nego su ulozili pare i Sopron igra final 4.

A tamo igraju Brooks, Tina Krajisnik, amerikanka Williams koja je sad na Oi, a pre toga nasa Crvendaka i Deni Pejdz.

Sto mi ne dovodemo onda Brooks, Krajisnik, Yvonne, mozda jos neku strankinju, da igramo evropu i da pored njih stasa nova generacija devojaka.koja ce da uzima medalje. A ne da se bacaju pare za musku kosarku koja ne daje rezultate.
 
https://sports.yahoo.com/yvonne-anderson-daughter-longtime-college-113445830.html

USA Today objavio intervju sa Yvonne. Nijedne nase novine to nisu uradile.

Treba procitati Yvonne objasnila neke stvari.

Kako je objasnila porodici

“The more and more I was involved with the national team, the more they began to understand the type of opportunity it is,” Yvonne Anderson told USA TODAY Sports. “It’s not just the Olympics, that’s huge, but the European Championships, playing against the best teams in Europe, better opportunities in overseas basketball. It helps career-wise, monetary-wise, and you get the opportunity to play in something that man, many players don’t get to -- especially Americans.”

“There’s a great pride in that. They consider themselves a basketball country, so any time they can compete at the highest level, they want the best.

“To put out this quality of basketball based on a belief of a coach and a few players and just get everyone to believe in it, that’s the huge thing.

Prica i o tome kako joj je srpski pasos pomogao da dobije posao u Veneciji jer je ogranicen broj amerikanki koje mogu da igraju u klubu.
Na kraju sezone je izabrana u prvu petorku i za najboljeg beka u Italiji.

Tako da apsolutno ima logike da dovodimo strance, koji ovde vide priliku za nesto sto drugacije ne bi mogli da dozive i postignu.
I ako su spremni da se zalazu vise nego nasi i da ne glume zvezde i zvezdice koje treba moliti da dodju. Ja onda nemam nikakav problem sa tim.
 
Pa ne mogu stalno da se traze izgovori.

Kao ovi odigrali utakmicu zivota, pa oni odigrali utakmicu zivota.

Pa kad ce nasi da odigraju utakmicu zivota.

Evo kosarkasice su odigrale 5 utakmica zivota u mesec dana Italija, Spanija - ostavile Spaniju bez medalje u sred Spanije, Belgija, Francuska, Kina.

A kosarkasi nikad.

Znaci vreme je da se suocimo sa realnoscu i kazemo da to ne valja i da ne funkcionise.

Besmisleno je bacati pare. Ovaj OKT je kostao bar 3 miliona evra. 2 za licencu, pa organizacija, pa osiguranja igraca, mozda i vise. I nista.

Za te pare moze 15 Mikeca, Jovana i Zurabija da trenira 3 godine do Pariza.

Pametnije je dati pare za nesto nego za nista.

Pa to nisu izgovori vec objektivno ne mozemo bez glavnih igraca i sa jos nekoliko povredjenih igraca koji su se povredili tokom turnira, realno nas glavni problem je bio izostanak prevelikog broja bitnih igraca (Bogdanovic, Jokic, Nedovic, Lucic, Milutinov, Raduljica, pritom su se tokom turnira povredili i Bjelica, Kalinic, Jovic, Micic i objektivno toliki hendikep niko ne bi mogao da nadoknadi i da izadje na kraj sa tim), pa tek onda sve ostalo.

Inace i kosarkasi su recimo u periodu od 2014-2017 igrali 3 finala na 3 najveca takmicenja + jedno polufinale Evropskog prvenstva , sad eto opet malo slabiji period i to kada bi trebalo da smo znatno jaci nego tad ali jbga sta da radimo, eto na SP u Kini smo naleteli na sjajnu Argentinu i zaista nismo imali ni srece, ono mozda nas je jedna pobeda delila i od novog naslova svetskog prvaka a sad jbga imali smo bas previse pehova koje objektivno niko ne bi mogao da ishendluje i nadoknadi, ali dobro , mislim da je to samo jedna prolazna kriza, mislim da kada je nasa kosarka prezivela onaj jezivi mracni period 2003-2008 prezivece sigurno i ovu kracu prolaznu krizu.

A sto se tice organizacije tog OKT-a objektivno 2,3 miliona nije uopste mnogo za tako nesto, takodje treba imati u vidu niko nije mogao da nasluti pandemiju korone koja traje vec koliko i svi su ocekivali prepunu Arenu (sto bi za cas vratilo ulozeno) i naravno da niko nije mogao da predvidi te silne pehove i izostanak tako velikoh broja bitnih igraca.

Takodje mislim Ok ajde te pare da damo Mikecu, Jovani , Milici i Zurabiju da treniraju do sledecih OI i ok donece nam mozda opet medalje i sta onda , kome ce to znaciti toliko osim mozda njima samima i njihovim porodicama, oce li mozda sad deca da pocnu da se lozi na streljastvo ili rvanje ili oce li mozda ti sportovi da zamene kosarku, naravno da ne , nit je to moguce i naravno da nam treba kosarka.
 
Italijani su na OI pokazali da nas nisu slučajno pobedili...u ovom trenutku imaju više kvaliteta od nas. Francuzi su ih jedva dobili.

Pa realno nisu ni oni nista posebno pokazali na OI , ono mislim nisu se obrukali svakako, ali daleko od toga da su sad nesto impresionirali ili ostavili ne znam kakav utisak, onako generalno jedan prosecan nastup , a to sto su ih Francuzi jedva dobili mislim opet ne znaci mnogo jer kao prvo ipak je bilo 10-ak razlike na kraju (pa ne znam koliko je to bas jedva) , a takodje nisu cak ni Francuzi nesto spektakularno odigrali iako su dobili Amerikance i u finalu opet bili jako blizu da ih dobiju opet i to uprkos sasvim skromnoj igri u tom finalu (ono da su bilo malo koncentrisaniji i izgubili koju loptu manje na onako kretenski i naivan nacin ili da je Gober realizovao jos par slobodnih bacanja dobili bi ih glat opet) ali to opet po meni vise govori da ni Amerikanci nisu vise sto su bili ili o kvalitetu ovog turnira nego o nekoj njihovoj maestralnoj igri, recimo po meni mislim da su i oni bolje igrali na SP u Kini.
Zato sam i rekao da mi je tek sad krivo sto mi nismo otisli na te OI i da mislim da smo bili kompletni i otisli tamo naostreni, fokusirani i odigrali onako kako to mi umemo da bismo imali lepu i sasvim realno priliku i da osvojimo ovaj olimpijski turnir i mislim da se tek sad nakon zavrsetka OI vidi koja je steta sto nismo otisli, ne toliko zbog toga sto nas nije bilo tamo vec zato smo propustili zaista lepu priliku da mozda i osvojimo taj olimpijski turnir.
 
https://sports.yahoo.com/yvonne-anderson-daughter-longtime-college-113445830.html

USA Today objavio intervju sa Yvonne. Nijedne nase novine to nisu uradile.

Treba procitati Yvonne objasnila neke stvari.

Kako je objasnila porodici

“The more and more I was involved with the national team, the more they began to understand the type of opportunity it is,” Yvonne Anderson told USA TODAY Sports. “It’s not just the Olympics, that’s huge, but the European Championships, playing against the best teams in Europe, better opportunities in overseas basketball. It helps career-wise, monetary-wise, and you get the opportunity to play in something that man, many players don’t get to -- especially Americans.”

“There’s a great pride in that. They consider themselves a basketball country, so any time they can compete at the highest level, they want the best.

“To put out this quality of basketball based on a belief of a coach and a few players and just get everyone to believe in it, that’s the huge thing.

Prica i o tome kako joj je srpski pasos pomogao da dobije posao u Veneciji jer je ogranicen broj amerikanki koje mogu da igraju u klubu.
Na kraju sezone je izabrana u prvu petorku i za najboljeg beka u Italiji.

Tako da apsolutno ima logike da dovodimo strance, koji ovde vide priliku za nesto sto drugacije ne bi mogli da dozive i postignu.
I ako su spremni da se zalazu vise nego nasi i da ne glume zvezde i zvezdice koje treba moliti da dodju. Ja onda nemam nikakav problem sa tim.

Da se ipak ograničimo na žensku košarku, i to samo ako bukvalno imamo rupu na nekoj poziciji, dok u muškoj ni u ludilu.
 
Da se ipak ograničimo na žensku košarku, i to samo ako bukvalno imamo rupu na nekoj poziciji, dok u muškoj ni u ludilu.

Slazem se, iako Ivon odlicna igracica i pritom je meni kao secer slatka , ono zenio bi je ali ipak to ne znaci sad da podrzavam praksu dovodjenja stranaca da igraju u nasoj reprezentaciji, mislim ipak je ovo zemlja koja je 5 puta bila svetski prvak, olimpijski prvak , 9 puta evropski prvak, ima bivseg klupskog prvaka Evrope, zemlja koja je iznedrila jednog Zucka Koraca, Ducija Simonovica, Kicanovica, Slavnica, Dalipagica, Danilovica, Djordjevica, Paspalja, Bodirogu, Divca, Pedju Stojakovica, Rebracu, Zorana Savica, Teodosica, Jokica, Bogdanovica, itd , trenere kao sto su Aca Nikolic, Zeravica, Kari Pesic, Zeljko Obradovic, Duda Ivkovic, itd , da sad spadne na to pa da joj kao Hrvatima tamo neki Drejper igra za reprezentaciju, ono neka hvala.
Takodje ne treba zaboraviti da smo mi ti koji smo na neki nacin doneli kosarku u Evropu i nasi igraci i itreneri su ti koji su ucili Evropu da igra kosarku.
Mislim da se nacionalni tim zove nacionalni tim sa razlogom i da tako treba i da ostane.

Mislim niko ne kaze da sad neko mora da bude cistokrvni Srbin koliko kolena unazad da bi mogao da igra za reprezentaciju ali realno mora da ima neke veze sa nasom zemljom, ono ili da mu je barem jedan od roditelja odavde (kao recimo Stefan Peno, Tristan Vukcevic,itd) ili makar da se rodio ovde, odrastao ovde, govori nas jezik kao maternji, itd kao sto recimo brojni tamnoputi igraci igraju na primer za Francusku jer oni su svi ili iz mesovitih brakova ili su rodjeni u Francuskoj i njihove porodice zive tamo vec nekoliko generacija i oni se svi deklarisu kao Francuzi, pevaju "Marseljezu" , itd i potpuno je ispravo sto igraju za Francusku, e recimo u tako nekom slucaju mi je ok ali sad da dovodis nekog kao ono da je pao sa Marsa, da dok nije dosao nije ni znao gde je Srbija ili mislio da je to Sirija ili Sibir i ko bi dres nase reprezentacije video samo kao neki iskorak ka daljoj karijeri , kao sto dolaze recimo u nase klubove e takvi mislim da definitivno ne treba da igraju za nasu reprezentaciju, osim ono ako nije mozda neki NBA superstar tipa ono Kavai Lenard ili tako neko ko mozda iz nekog razloga gaji simpatija prema nama i zeli da igra za nas , pa ajde hipoteticki mozda u tom slucaju i da napravimo neki izuzetak ali da to postane praksa definitivno ne, stvarno nikako ne bi voleo da vidim da za nasu reprezentaciju igraju neki em stranci em osrednji igraci kao sto igraju recimo za Hrvatsku, Makedoniju, Crnu Goru, Bosnu i slicne ekipe.

Tako da i ja mislim da to treba da ostane samo na zenskoj kosarci i to samo u slucaju nuzde, kada smo bas tanki na nekoj poziciji, jer ipak zenska reprezentacija nit je ikad bila nit moze da bude isto sto i muska i generalno zenska reprezentacija ipak nikad nije imala tu vaznost i taj kult kao muska pa to jos onda nekako i moze da prodje.
 
Slazem se, iako Ivon odlicna igracica i pritom je meni kao secer slatka , ono zenio bi je ali ipak to ne znaci sad da podrzavam praksu dovodjenja stranaca da igraju u nasoj reprezentaciji, mislim ipak je ovo zemlja koja je 5 puta bila svetski prvak, olimpijski prvak , 9 puta evropski prvak, ima bivseg klupskog prvaka Evrope, zemlja koja je iznedrila jednog Zucka Koraca, Ducija Simonovica, Kicanovica, Slavnica, Dalipagica, Danilovica, Djordjevica, Paspalja, Bodirogu, Divca, Pedju Stojakovica, Rebracu, Zorana Savica, Teodosica, Jokica, Bogdanovica, itd , trenere kao sto su Aca Nikolic, Zeravica, Kari Pesic, Zeljko Obradovic, Duda Ivkovic, itd , da sad spadne na to pa da joj kao Hrvatima tamo neki Drejper igra za reprezentaciju, ono neka hvala.
Takodje ne treba zaboraviti da smo mi ti koji smo na neki nacin doneli kosarku u Evropu i nasi igraci i itreneri su ti koji su ucili Evropu da igra kosarku.
Mislim da se nacionalni tim zove nacionalni tim sa razlogom i da tako treba i da ostane.

Mislim niko ne kaze da sad neko mora da bude cistokrvni Srbin koliko kolena unazad da bi mogao da igra za reprezentaciju ali realno mora da ima neke veze sa nasom zemljom, ono ili da mu je barem jedan od roditelja odavde (kao recimo Stefan Peno, Tristan Vukcevic,itd) ili makar da se rodio ovde, odrastao ovde, govori nas jezik kao maternji, itd kao sto recimo brojni tamnoputi igraci igraju na primer za Francusku jer oni su svi ili iz mesovitih brakova ili su rodjeni u Francuskoj i njihove porodice zive tamo vec nekoliko generacija i oni se svi deklarisu kao Francuzi, pevaju "Marseljezu" , itd i potpuno je ispravo sto igraju za Francusku, e recimo u tako nekom slucaju mi je ok ali sad da dovodis nekog kao ono da je pao sa Marsa, da dok nije dosao nije ni znao gde je Srbija ili mislio da je to Sirija ili Sibir i ko bi dres nase reprezentacije video samo kao neki iskorak ka daljoj karijeri , kao sto dolaze recimo u nase klubove e takvi mislim da definitivno ne treba da igraju za nasu reprezentaciju, osim ono ako nije mozda neki NBA superstar tipa ono Kavai Lenard ili tako neko ko mozda iz nekog razloga gaji simpatija prema nama i zeli da igra za nas , pa ajde hipoteticki mozda u tom slucaju i da napravimo neki izuzetak ali da to postane praksa definitivno ne, stvarno nikako ne bi voleo da vidim da za nasu reprezentaciju igraju neki em stranci em osrednji igraci kao sto igraju recimo za Hrvatsku, Makedoniju, Crnu Goru, Bosnu i slicne ekipe.

Tako da i ja mislim da to treba da ostane samo na zenskoj kosarci i to samo u slucaju nuzde, kada smo bas tanki na nekoj poziciji, jer ipak zenska reprezentacija nit je ikad bila nit moze da bude isto sto i muska i generalno zenska reprezentacija ipak nikad nije imala tu vaznost i taj kult kao muska pa to jos onda nekako i moze da prodje.

Što se ženske košarke tiče, ja tu pravo prvenstva prepuštam Marini Maljković, to jest kako ona odluči da treba. Dovoljno je zaslužna da napravi i celu tamnoputu petorku ako želi, ne postoji niko u Srbiji ko može da joj soli pamet po bilo kom pitanju. A za mušku košarku postoji i jedan praktičan razlog zašto ne treba dovoditi strance, jer bi svaki takav igrač bio samo privremeno rešenje, to jest dok se u pogon ne vrati onaj čiju je poziciju taj stranac zauzeo. Ovo iz razloga što mi imamo vrhunske igrače na svakoj poziciji, samo je pitanje prilika hoće li svi oni biti na okupu. Nema smisla dovoditi nekog stranca koji će da odigra jedan reprezentativni ciklus, a u drugom će da greje klupu....
 
Slazem se, iako Ivon odlicna igracica i pritom je meni kao secer slatka , ono zenio bi je ali ipak to ne znaci sad da podrzavam praksu dovodjenja stranaca da igraju u nasoj reprezentaciji, mislim ipak je ovo zemlja koja je 5 puta bila svetski prvak, olimpijski prvak , 9 puta evropski prvak, ima bivseg klupskog prvaka Evrope, zemlja koja je iznedrila jednog Zucka Koraca, Ducija Simonovica, Kicanovica, Slavnica, Dalipagica, Danilovica, Djordjevica, Paspalja, Bodirogu, Divca, Pedju Stojakovica, Rebracu, Zorana Savica, Teodosica, Jokica, Bogdanovica, itd , trenere kao sto su Aca Nikolic, Zeravica, Kari Pesic, Zeljko Obradovic, Duda Ivkovic, itd , da sad spadne na to pa da joj kao Hrvatima tamo neki Drejper igra za reprezentaciju, ono neka hvala.
Takodje ne treba zaboraviti da smo mi ti koji smo na neki nacin doneli kosarku u Evropu i nasi igraci i itreneri su ti koji su ucili Evropu da igra kosarku.
Mislim da se nacionalni tim zove nacionalni tim sa razlogom i da tako treba i da ostane.

Mislim niko ne kaze da sad neko mora da bude cistokrvni Srbin koliko kolena unazad da bi mogao da igra za reprezentaciju ali realno mora da ima neke veze sa nasom zemljom, ono ili da mu je barem jedan od roditelja odavde (kao recimo Stefan Peno, Tristan Vukcevic,itd) ili makar da se rodio ovde, odrastao ovde, govori nas jezik kao maternji, itd kao sto recimo brojni tamnoputi igraci igraju na primer za Francusku jer oni su svi ili iz mesovitih brakova ili su rodjeni u Francuskoj i njihove porodice zive tamo vec nekoliko generacija i oni se svi deklarisu kao Francuzi, pevaju "Marseljezu" , itd i potpuno je ispravo sto igraju za Francusku, e recimo u tako nekom slucaju mi je ok ali sad da dovodis nekog kao ono da je pao sa Marsa, da dok nije dosao nije ni znao gde je Srbija ili mislio da je to Sirija ili Sibir i ko bi dres nase reprezentacije video samo kao neki iskorak ka daljoj karijeri , kao sto dolaze recimo u nase klubove e takvi mislim da definitivno ne treba da igraju za nasu reprezentaciju, osim ono ako nije mozda neki NBA superstar tipa ono Kavai Lenard ili tako neko ko mozda iz nekog razloga gaji simpatija prema nama i zeli da igra za nas , pa ajde hipoteticki mozda u tom slucaju i da napravimo neki izuzetak ali da to postane praksa definitivno ne, stvarno nikako ne bi voleo da vidim da za nasu reprezentaciju igraju neki em stranci em osrednji igraci kao sto igraju recimo za Hrvatsku, Makedoniju, Crnu Goru, Bosnu i slicne ekipe.

Tako da i ja mislim da to treba da ostane samo na zenskoj kosarci i to samo u slucaju nuzde, kada smo bas tanki na nekoj poziciji, jer ipak zenska reprezentacija nit je ikad bila nit moze da bude isto sto i muska i generalno zenska reprezentacija ipak nikad nije imala tu vaznost i taj kult kao muska pa to jos onda nekako i moze da prodje.
Мене мрзи да куцам много, баш тихвала за ово, све ово могу само да потпишем. :ok:
 
Što se ženske košarke tiče, ja tu pravo prvenstva prepuštam Marini Maljković, to jest kako ona odluči da treba. Dovoljno je zaslužna da napravi i celu tamnoputu petorku ako želi, ne postoji niko u Srbiji ko može da joj soli pamet po bilo kom pitanju. A za mušku košarku postoji i jedan praktičan razlog zašto ne treba dovoditi strance, jer bi svaki takav igrač bio samo privremeno rešenje, to jest dok se u pogon ne vrati onaj čiju je poziciju taj stranac zauzeo. Ovo iz razloga što mi imamo vrhunske igrače na svakoj poziciji, samo je pitanje prilika hoće li svi oni biti na okupu. Nema smisla dovoditi nekog stranca koji će da odigra jedan reprezentativni ciklus, a u drugom će da greje klupu....
Марину не бих мијењао никако, али као што није њено да бира музику која ће се свирати као химна, не би смјело бити ни њено да одлучује колико странаца ће играти у репрезентацији. И за Данијелу је морала тражити одобрење, сад је као једна у реду, па се већ може размишљати и о двије... а ја бих радије то укинуо. Странаца нема, а Марина нек прави од домаћих најбоље што може како год мисли да треба.
 
Pa realno imamo , mozda ne na svakoj poziciji ne znam neke mega zvezde ali sigurno da na svakoj poziciji imamo u najmanju ruku veoma dobre igrace, jedino nekako na krilnim pozicijama smo malo tanji, secam se ranije koga smo sve imali na krilnoj poziciji Bodirogu, Stojakovica, Gurovica, ej ednog Paspalja, Drazena Dalipagica (uz Bodirogu naj najtrofejniji igrac), onda Drobnjaka, Vladu Radmanovica, Dekija Milojevica, Tomasevica , mislim cak i da je Zoran Savic vukao vise na krilnog centra, a sad smo realno na krilnim pozicijama tanji nego ikad.
 
Što se ženske košarke tiče, ja tu pravo prvenstva prepuštam Marini Maljković, to jest kako ona odluči da treba. Dovoljno je zaslužna da napravi i celu tamnoputu petorku ako želi, ne postoji niko u Srbiji ko može da joj soli pamet po bilo kom pitanju. A za mušku košarku postoji i jedan praktičan razlog zašto ne treba dovoditi strance, jer bi svaki takav igrač bio samo privremeno rešenje, to jest dok se u pogon ne vrati onaj čiju je poziciju taj stranac zauzeo. Ovo iz razloga što mi imamo vrhunske igrače na svakoj poziciji, samo je pitanje prilika hoće li svi oni biti na okupu. Nema smisla dovoditi nekog stranca koji će da odigra jedan reprezentativni ciklus, a u drugom će da greje klupu....

E istina, Marina definitivno zna sta radi i zaista je zaduzila nasu zensku kosarku maksimalno, mada kad pricamo o stranim igracima/igracicama ne mislim iskljucivo na tamnopute igrace, niko ne kaze da stranci moraju da budu crni ili Amerikanci, vec mislim na strance generalno, jer ja ne vidim nikakvu razliku da recimo Jan Veseli igra za nasu reprezentaciju i da igra ne znam Bo MekKejleb , ono stranac je stranac.
Inace da stranac nikad nije nikakvo dugorocno resenje jer videli smo i u ostalim reprezentacijama, koji stranac je sad igrao ne znam 10 ili 15 godina za neku reprezentaciju , takvog nema, vec ono svaki stranac ono odigra mozda 1 ili 2 turnira i cao, nema ga vise u reprezentaciji.
 
ma gde imamo vrhunske igrače na svakoj poziciji...već sam i spominjao. Za par godina nećemo imati krštenog pleja i beka.
Imamo Pantera iz Bronksa. Ima nas pasos, igrao u Zvezdi i sad u Partizanu. Placamo ga koliko,2 miliona godisnje. 28 godina. Moze da igra do OI u Los Angelesu. :D

Ovako sedimo i cekamo Nedovica, oce kaki, nece kaki. Igrao poslednji put za reprezentaciju pre 5 godina. Od 25te do 30te godine nije igrao nijednom. Stalno povredjen, uvredjen, ko primadona.

Oces neces, cao. Zovemo Pantera i resen problem.

I verovatno ima jos 10 takvih kojima su Zvezda i Partizan dali pasose u poslednjih 5-6 godina. Tako da ne moramo da idemo po svetu i trazimo svecom kao Yvonne nego ih vec gomila ima nas pasos.
 
Марину не бих мијењао никако, али као што није њено да бира музику која ће се свирати као химна, не би смјело бити ни њено да одлучује колико странаца ће играти у репрезентацији. И за Данијелу је морала тражити одобрење, сад је као једна у реду, па се већ може размишљати и о двије... а ја бих радије то укинуо. Странаца нема, а Марина нек прави од домаћих најбоље што може како год мисли да треба.
Pravila bi ona da ima od cega. Nego nema.

Evo plej na primer. Imamo Maju koja je veteranka i spora za vrhunsku kosarku, Dajanu koja ima 35 godina i nema klub 2 godine - ne igra kosarku bukvalno, Anu Dabovic koja nije plej nego bek suter, plej je bila Mica jedino nju da vratimo u 40 godina.

Gledajte sta drugi imaju Rui japanka, nije joj islo, udje druga ista kao ona metar i pogacica i sutira trojke 3/3. Smanji sa 15 razlike za USA na 6. A obe trce ko navijene. A imaju i trecu koja je ista takva.

Mislim da ljudi ne znaju kakvo je stanje kod nas.

Svojevremeno kad je Vozdovac bio u prvoj ligi, bila je jos SCG ili SRJ sta god. Isao sam na utakmice malo da podrzim mucenice. Ladno su igrali prvu ligu sa 6-7 igracica. Nisu imali 12, nego 6-7. Desavalo se da zavrse utakmicu sa 4 devojke na terenu. Skupili par devojcica iz kraja. Ladno je mogao svako da igra ko hoce, samo da popuni broj.

Danas je verovatno jos gore.

I sad u takvom okruzenju treba da nadjes Yvonne Anderson koja je cerka kosarkaskog trenera, koja zivi za kosarku, koja ima i kvalitet i fizikalije i koja je borac.

Nece se desiti.

Evo okacila je crno belu sliku ko za citulju na gramu. I napisala samo jednu rec - Damn.

Poludela sto smo izgubili.
 
ma gde imamo vrhunske igrače na svakoj poziciji...već sam i spominjao. Za par godina nećemo imati krštenog pleja i beka.

Primera radi, plej ti ne treba ako ćeš da igraš sa Jokićem, jedino neko ko će da ga menja dok je na klupi, a tu se igrači poput Vase Micića odlično uklapaju. A što se tiče bekova, ne znam odakle ti ovo, ali ja iz glave sad mogu da nabrojim bar pet naših bekova koji su kvalitetniji od bilo kog stranca koji bi bio slobodan da se dovede kao zamena. I treće, a i najbitnije, mi stvaramo igrače. Kod nas se ne dešava da imamo rupu, dešava se jedino da ne možemo da okupimo optimalan tim.
 
Sto ne igra tih 5 boljih u Partizanu za 2 miliona nego Panter.

Koje igrace mi stvaramo. Poslednje koje smo izbacili i da igraju u reprezentaciji su Micic i Milutinov. A oni imaju 27 godina. Jos malo pa veterani i kraj karijere. Vec sad ih stizu povrede. I pitanje je koliko ce igrati u buducnosti.

Ispod tog 1994. godista nema nikog da igra u reprezentaciji.

Jokic je 95 ali nece da igra. I Guduric koji je tremaros i nije za velike utakmice. U sustini beskoristan, cak ga ni Kokoska nije hteo.
 
Primera radi, plej ti ne treba ako ćeš da igraš sa Jokićem, jedino neko ko će da ga menja dok je na klupi, a tu se igrači poput Vase Micića odlično uklapaju. A što se tiče bekova, ne znam odakle ti ovo, ali ja iz glave sad mogu da nabrojim bar pet naših bekova koji su kvalitetniji od bilo kog stranca koji bi bio slobodan da se dovede kao zamena. I treće, a i najbitnije, mi stvaramo igrače. Kod nas se ne dešava da imamo rupu, dešava se jedino da ne možemo da okupimo optimalan tim.
Nabroj tih pet. Na Jokića ne računaj, ako nije hteo na OI tek neće na EP i SP ubuduće. Stvaramo igrače al nam ne ide uvek sjajno.
 
Nabroj tih pet. Na Jokića ne računaj, ako nije hteo na OI tek neće na EP i SP ubuduće. Stvaramo igrače al nam ne ide uvek sjajno.Jović

Što ne bih računao na Jokića? Neće čovek već sad da igra na takmičenjima ubuduće? Ma kakvi, sigurno ne mogu da tako razmišljam i dovodim nekog Tobija u reprezentaciju. Što se bekova tiče, odnosno onih koji mogu da pokrivaju tu poziciju, trenutno imamo Micića, Lučića, Nedovića, Bogdanovića, Gudurića, ako odemo u širinu tu su još Kalinić i Jović, plus neki mlađi tipa Peno ili Avramović. Možda čak i Milosavljević ako mu uspe da se malo vrati u pravi ritam. Ovo ovde što sam nabrojao je dovoljno da pokrije desetogodišnji reprezentativni ciklus, i to ne računajući na igrače koji se pojave u međuvremenu.
 
Ma kakav Panter bre dajte, realno to je sve neka C klasa igraca, mislim pored zivog Bogdanovica, Nedovica, Andjusica, Avramovica, Gudurica, pa i Dobrica ili Jaramaza jedan Panter da nam igra za reprezentaciju, ono naturalizovanje igraca bi bio i definitivan dokaz da smo postali drugorazredna reprezentacija, ono ako nismo sami sposobni da igramo i da napravimo reprezentaciju onda ni ne treba da igramo i cao.
Mislim zna se sta Srbija predstavlja u kosarci i da uvek ima najvise moguce ambicije i da puca na najvise, cak i da razmisljamo o strancu jedino bi imali onda smisla razmisljati o nekoj NBA zvezdi , neki igrac tipa ne znam Dejm Lilard, Si Dzej MakKalum, Kemba Voker, Donovan Micel, Kajri Irving, Dzejlen Braun, Kajl Lauri, Demar DeRozen ili tako neko sto se naravno nece nikad desiti, jer igrali su svi oni (osim Si Dzej MakKaluma) igrali vec i za americku reprezentaciju ali samo tako neki igrac tog ranga i kvaliteta bi bio u skladu sa renomeom i ambicajama nase reprezentacije i samo tako neki igrac bi eventualno mogao nesto znacajno da doprinese nekom cilju kome mi tezimo (mada opet i to ako ostatak tima ne funkcionise kako treba ili bude izostanaka nekih nasih bitnih igraca onda ni on ne bi bio dovoljan).

Takodje nacionalni tim se zove nacionalni sa razlogom i tako i treba da ostane, mislim ja nisam ni neki naciJonalista, ni ksenofob ni nista tako, skroz sam opusten u tom smislu i kul sa svima ali realno strancima u nasoj reprezentaciji nije mesto.
Takodje besmisleno je da nam igra za reprezentaciju neko ko se ne identifikuje i ne poistovecuje sa nasom zemljom i kulturom i ko zapravo ni ne zna sta znaci biti Srbin i sta ta reprezentacija znaci narodu u Srbiji (i kome bi to bio samo posao), kao sto ni navijaci ne mogu da se poistovete sa tim igracem.

Primera radi ja kao partizanovac ne pamtim kad sam gledao poslednji put neki mec Partizana, cak ni sad od kako je Zoc dosao ono moram da priznam da ne osecam ama bas nikakvo ushicenje i hajp , ono ne zanima me da gledam 4 ili 5 stranaca u strartnoj petorci, iako ja mozda postujem i gotivim te igrace ipak to nisu igraci sa kojima ja kao Srbin i kao fan Partizana mogu da se identifikujem , ono uvek ce postojati neka vrsta distance izmedju igraca i navijaca, takodje onda nema vise onog naboja i adrenalina jer ono klub pobedio ili izgubio ono ne tangira te previse jer ionako sve stranci igraju pa ti je i svejedno, ono sta me briga tamo za neke Amere, Letonce, Cehe ili vec koga koji su ionako tu samo u prolazu i ostace mozda sezonu ili dve i cao.
Inace klub na koji mi treba da se ugledamo je Zalgiris ili recimo Asvel , Partizan bi trebao da bude srpski Zalgiris sto je u principu uvek i bio.
Najbolji recept je bio tamo sa pocetka ovog veka i definitino Partizan koji se meni najvise svidjao, ono kada su igrali pretezno domaci igraci tipa Milos Vujanic, Deki Milojevic, Dusan Kecman, Nenad Krstic, Vlado Scepanovic, Vule Avdalovic, Nenad Canak, Djuro Ostojic, itd a u ekipi su bili mozda 2 stranca kao sto je bio Fred Haus ili Dzerald Braun ono cisto malo da pojacaju konkurenciju na odredjenim pozicijama i malo neki dodatni kvalitet donesu i to je zaista super funkcionisalo i imali smisla, ovo sad je vec ono..............
 
Što ne bih računao na Jokića? Neće čovek već sad da igra na takmičenjima ubuduće? Ma kakvi, sigurno ne mogu da tako razmišljam i dovodim nekog Tobija u reprezentaciju. Što se bekova tiče, odnosno onih koji mogu da pokrivaju tu poziciju, trenutno imamo Micića, Lučića, Nedovića, Bogdanovića, Gudurića, ako odemo u širinu tu su još Kalinić i Jović, plus neki mlađi tipa Peno ili Avramović. Možda čak i Milosavljević ako mu uspe da se malo vrati u pravi ritam. Ovo ovde što sam nabrojao je dovoljno da pokrije desetogodišnji reprezentativni ciklus, i to ne računajući na igrače koji se pojave u međuvremenu
Ti koje si nabrojao ili su u godinama ili su izgubljeni slučajevi kao Peno.
 
Ti koje si nabrojao ili su u godinama ili su izgubljeni slučajevi kao Peno.

U godinama... Blizu tridesete nije u godinama, to je još dva olimpijska ciklusa ako budu zdravi i motivisani, a takođe su svi ti igrači primer da mi neprestano proizvodimo nove. Primera radi, Pokuševski iskočio niotkuda, a ko zna šta od njega može da bude. Sutra tako može da se pojavi neko nov.
 
Takodje nacionalni tim se zove nacionalni sa razlogom i tako i treba da ostane, mislim ja nisam ni neki naciJonalista, ni ksenofob ni nista tako, skroz sam opusten u tom smislu i kul sa svima ali realno strancima u nasoj reprezentaciji nije mesto.
То је суштина. Ништа против Ивоне или Данијеле, ништа против Марине, напротив, али с тим ограничењем.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top