Kontraceptivna pilula za prekid menstruacije- link

E, a znate šta je najsmešnije u celoj priči?
Kad sam bila mala, stvarno nisam znala Ama baš ništa o menstruaciji.
Imala sam oko 12 godina i ljutila se na mamu zašto neće da se kupa sa nama u moru. I ja zapela, zašto nećeš, pa zašto... I "nisi ni onda htela, ti nikad nećeš ništa sa nama, ovakva si i onakva, kako tata uvek hoće ...itd.
I, majka mi konačno objasni da ima menstruaciju, ali ljudi slušajte sad: kaže mi da krvarenje traje oko 7 dana.
Ja na to odgovorila (tragikomično) : "Eeee, mamá, baš si baksuz! Pa gde baš sad da dobiješ tu menstruaciju kad smo na moru? Ja se nadam da ce meni to da zapadne u februaru ili tako nešto"
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!
Posle mi objasni da nisam shvatila kako treba, to se dobija svakog meseca
A meni izgledalo kao problem ako TO imaš u julu.

K'o što rekoh, tragikomično.
 
E, a znate šta je najsmešnije u celoj priči?
Kad sam bila mala, stvarno nisam znala Ama baš ništa o menstruaciji.
Imala sam oko 12 godina i ljutila se na mamu zašto neće da se kupa sa nama u moru. I ja zapela, zašto nećeš, pa zašto... I "nisi ni onda htela, ti nikad nećeš ništa sa nama, ovakva si i onakva, kako tata uvek hoće ...itd.
I, majka mi konačno objasni da ima menstruaciju, ali ljudi slušajte sad: kaže mi da krvarenje traje oko 7 dana.
Ja na to odgovorila (tragikomično) : "Eeee, mamá, baš si baksuz! Pa gde baš sad da dobiješ tu menstruaciju kad smo na moru? Ja se nadam da ce meni to da zapadne u februaru ili tako nešto"
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!
Posle mi objasni da nisam shvatila kako treba, to se dobija svakog meseca
A meni izgledalo kao problem ako TO imaš u julu.

K'o što rekoh, tragikomično.

Pa zato postoje tamponi.

Inace, opet radimo protiv prirode, nepopravljivi smo :lol:
Devojke/ zene nemaju menstruaciju iz raznoraznih razloga i lece se, a zdrave bi da je ukinu.
Glavobolje? Seks je lek! :manikir:
 
ovo izgleda kao da ima efekat preuranjene(nasilne) menopauze
pre vremena zatvaraš prirodne 'ventile' !?

Čuj "pre vremena"...
31 godina menstruacije, što bi rekao onaj lik iz "Audicije" : "Da sam normalan, poludio bi" :lol:


Kad može Angelina Džoli, što ne mogu ja ili bilo ko.
Ona je najpametnija žena na planeti, planski zatrudnela, porodila se, posle toga povadila sve i još joj ceo svet čestitao na "hrabrosti", a ja kad sam to isto tražila, zamalo me nisu strpali u ludnicu.
 
Čuj "pre vremena"...
31 godina menstruacije, što bi rekao onaj lik iz "Audicije" : "Da sam normalan, poludio bi" :lol:


Kad može Angelina Džoli, što ne mogu ja ili bilo ko.
Ona je najpametnija žena na planeti, planski zatrudnela, porodila se, posle toga povadila sve i još joj ceo svet čestitao na "hrabrosti", a ja kad sam to isto tražila, zamalo me nisu strpali u ludnicu.

Ma ona i gomno da pojede čestitali bi joj.
 
Čuj "pre vremena"...
31 godina menstruacije, što bi rekao onaj lik iz "Audicije" : "Da sam normalan, poludio bi" :lol:


Kad može Angelina Džoli, što ne mogu ja ili bilo ko.
Ona je najpametnija žena na planeti, planski zatrudnela, porodila se, posle toga povadila sve i još joj ceo svet čestitao na "hrabrosti", a ja kad sam to isto tražila, zamalo me nisu strpali u ludnicu.

ona je zamalo fasovala tumor
i nije bas najnormalnija po tim pitanjima
mada, imas 43 god, kazes
da nije vrijeme odavno da prihvatis sebe i svoje tijelo?
 
Čuj "pre vremena"...
31 godina menstruacije, što bi rekao onaj lik iz "Audicije" : "Da sam normalan, poludio bi" :lol:


Kad može Angelina Džoli, što ne mogu ja ili bilo ko.
Ona je najpametnija žena na planeti, planski zatrudnela, porodila se, posle toga povadila sve i još joj ceo svet čestitao na "hrabrosti", a ja kad sam to isto tražila, zamalo me nisu strpali u ludnicu.

menopauza, klimaks, ostale tegobe i pizdarije, shodno tome žena doživljava kao kolaps bez obzira koliko kukala na menstruacije i sve te neprijatnosti

nemaš mengu, manje si žena, nemaš mengu, postaješ "starica" ?

osećaš li da nešto gubiš sa tim da nemaš više cikluse ?
 
menopauza, klimaks, ostale tegobe i pizdarije, shodno tome žena doživljava kao kolaps bez obzira koliko kukala na menstruacije i sve te neprijatnosti

nemaš mengu, manje si žena, nemaš mengu, postaješ "starica" ?

osećaš li da nešto gubiš sa tim da nemaš više cikluse ?

Ma ja imam 43 i po godine!
Normalno bi bilo da mi je prestalo prirodnim putem sa 38.
A ja redovne cikluse...pa čemu i dokle?

- - - - - - - - - -

Ma ona i gomno da pojede čestitali bi joj.

:rotf:

Otprilike :lol:
 
ona je zamalo fasovala tumor
i nije bas najnormalnija po tim pitanjima
mada, imas 43 god, kazes
da nije vrijeme odavno da prihvatis sebe i svoje tijelo?

Baš zato što imam 43 godine
Što je mnogo, mnogo je :lol:

Malo se i šalim.
Ja sam ovaj link postavila da ne zadržavam informaciju za sebe, nego da sve žene vide, pa neka odluče.
Lično mislim da se niko ranije nije baš temeljno pozabavio ovim problemom, i mislim da naše unuke, a možda čak i kćerke, sve ove tegobe nas, sadašnjih žena, sa bolnim ciklusima, klimaksima itd. će slušati samo kao priče "E, da znate kroz šta su vaše bake prolazile..."
Kao što je meni na primer, neverovatno da je moja čukunbaba rodila 18- oro dece (ako me nisu slagali).
 
Da ponovim još jednom:
Link sam postavila za informisanje.
Nemam apsolutno nikakvu korist.
Ja sam obična žena, nisam doktor Mengele.

Kako mi to možemo da znamo?
Na forumu su svi anonimni, možda si muško, možda si čak i doktor.
Možda si muški doktor ženomrzac.
A možda si kaludjerica (monahinja) kojoj hormoni luduju.
A možda si Ivan Ivanović pa ti dosadno otkako nemaš emisiju i troluješ po forumima da se zabaviš
 
Kako mi to možemo da znamo?
Na forumu su svi anonimni, možda si muško, možda si čak i doktor.
Možda si muški doktor ženomrzac.
A možda si kaludjerica (monahinja) kojoj hormoni luduju.
A možda si Ivan Ivanović pa ti dosadno otkako nemaš emisiju i troluješ po forumima da se zabaviš

Ja stvarno ne znam čime sam izazvala vaš bes.
Pobogu, postavila sam link ka informaciji! Šta sam učinila loše?
I još sad ispadoh neki negativac...
 
Ja stvarno ne znam čime sam izazvala vaš bes.
Pobogu, postavila sam link ka informaciji! Šta sam učinila loše?
I još sad ispadoh neki negativac...

A zašto misliš da si izazvala nečiji bes? :)
Ako se neko ne slaže s tobom, ne znači odmah da je besan.
To što neki unose malo više strasti u diskusiju, to je više stvar folklora (što bi reko Djordje Balašević).
I nije loše ni ako si ispala negativac, forumaši vole bad girls, možda nadješ dečka i središ menstrualne tegobe prirodnim putem ;)
 
@Golub Znači, nisi ljut ni besan na mene?
A pa i ja se baš ono "unesem", nekad i previše.

Nisam baš dugo bila na forumu, ukapiraću. :ok:

Za sada, ukapirala sam da treba da "smanjim doživljaj" i da manje pričam. Nikoga ne vređam, a vas nekoliko je mene baš uvredilo i to pretpostavkama na osnovu ama baš ničega.
Ali, dobro, forum ide dalje.
 
@Golub Znači, nisi ljut ni besan na mene?
A pa i ja se baš ono "unesem", nekad i previše.

Nisam baš dugo bila na forumu, ukapiraću. :ok:

Za sada, ukapirala sam da treba da "smanjim doživljaj" i da manje pričam. Nikoga ne vređam, a vas nekoliko je mene baš uvredilo i to pretpostavkama na osnovu ama baš ničega.
Ali, dobro, forum ide dalje.

Nije valjda da si neki moj post doživela kao uvredu?
 
@Golub Znači, nisi ljut ni besan na mene?
A pa i ja se baš ono "unesem", nekad i previše.

Nisam baš dugo bila na forumu, ukapiraću. :ok:

Za sada, ukapirala sam da treba da "smanjim doživljaj" i da manje pričam. Nikoga ne vređam, a vas nekoliko je mene baš uvredilo i to pretpostavkama na osnovu ama baš ničega.
Ali, dobro, forum ide dalje.
Ko te je uvredio?Većina žena je baš osetljiva i očekuje da ih muškarci lažu-mažu i da se uvlače.

- - - - - - - - - -

Nije valjda da si neki moj post doživela kao uvredu?
Golube, zlotvore!
 
Чему?
Знаш ли ефекте узимања тих идиотија, осим прекида циклуса?

Upravo tako.

Ja sam htela još pre 10 godina da izvadim matericu.
Ali, nisam ja Anđelina Džoli pa tako nemam prava nad sopstvenim telom.

Posle pročitam da ako se izvadi materica, menja se bukvalno anatomija, i moguće je da će bešika krenuti da ispada!!! U tom slučaju mora da se uradi plastična operacija! I predomislim se, zayebi radnju... Prosto tablete i injekcije, yebiga ima i gorih stvari u životu.
Onda naletim na ovu informaciju.
Inače imam 43 godine i stvarno mislim, čemu bre, da trpim više tu menstruaciju još koliko, 5, 10 godina?!
A dobila sa 13. Ne mogu više yebote
.

U cemu ti je tacno, problem to sto imas menstruaciju? Da li to znaci podsvesno ne prihvatas svoje telo? Imaju je i sve zene a 43 je jos uvek "mladost" u odnosu na neki prestanak menzisa, prirodni.

A od prirode nista bolje, s obzirom da ona i leci....stavr je samo naci nacina kako da se tegobe ublaze i/ili nestanu a to moze i prirodnim putem, i menzis kao takav (valjda) nije sporan?

Drugi savet - pusti internet, promeni lekara.
 

Back
Top