Konobar, brat moj

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.591
Naime, par kafanskih pitanja. :lol: U kafanu idemo da ispoljimo svoje emocije. U kafani se završavaju kao i započinju mnogi poslovi. Ono što mene zanima kakav vi odnos imate prema konobarima?

Konobari su u datom kontekstu vaše sluge, te način na koji ih tretirate dosta govori o vama. #science

Je l imate taj "bratski" odnos s konobarima?

Je l volite kad naručujete negde nešto da kažete neodređenu količinu kao "pa tako", "malo ovo, malo ono, da ima", ili "opusti ruku"?

Je l ostavljate napojnice kad imate (para)?

Je l naručujete i za druge ili samo u svoje ime?

Naposletku, da li ste ikad famozno "častili celu kafanu"?
 
У кафану сам свраћао у пролазу да се газда не наљути ако ме види. Схватио сам да претерујем када су почели конобари да ми се јављају у граду, када сам са женом.
 
Pa dobro, a pivnica, restoran, kafić?
E, tamo jesam naravno :D Mislila sam da se odnosi samo na kafane i da je to neki poseban stimung ili sta vec :)
Onda :
Je l imate taj "bratski" odnos s konobarima? Ne, volim cist profesionalizam i ljubaznost. Kako sa moje tako i sa njihove strane.

Je l volite kad naručujete negde nešto da kažete neodređenu količinu kao "pa tako", "malo ovo, malo ono, da ima", ili "opusti ruku"? - Nikada. Ne volim da gnjavim ljude.

Je l ostavljate napojnice kad imate (para)? - Uvek.I kad imam i kad nemam. To mi se podrazumeva.

Je l naručujete i za druge ili samo u svoje ime?- Kada za nesto znam da je dobroooo onda im narucim da probaju :)

Naposletku, da li ste ikad famozno "častili celu kafanu"? - Nikada :)
 
Naime, par kafanskih pitanja. :lol: U kafanu idemo da ispoljimo svoje emocije. U kafani se završavaju kao i započinju mnogi poslovi. Ono što mene zanima kakav vi odnos imate prema konobarima?

Konobari su u datom kontekstu vaše sluge, te način na koji ih tretirate dosta govori o vama. #science

Je l imate taj "bratski" odnos s konobarima?

Je l volite kad naručujete negde nešto da kažete neodređenu količinu kao "pa tako", "malo ovo, malo ono, da ima", ili "opusti ruku"?

Je l ostavljate napojnice kad imate (para)?

Je l naručujete i za druge ili samo u svoje ime?

Naposletku, da li ste ikad famozno "častili celu kafanu"?
Konobari, pa šta znam... ja sam ti ono za Skroz dobru Pekaru fazon i dalje...
Nisam ti za nešto galantnije
 
Nope

Ali slutim da nije zbog para nego iz principa?
Pa da iz principa, cak mozda ne toliko iz principa, koliko je to u meni automatska reakcija.
Nekakav mushin.

Kada ratnik stane protiv protivnika, ne smije misliti na njega, na sebe, ni na protivnikove poteze. Vec stajati mirno s mačem koji je, zaboravljajući na sve tehnike, spreman samo slijediti diktate podsvijesti. Ratnik se izbrisao kao nosač mača. Kad udari, ne udara on, već mač u rukama ratnikove podsvijesti.
 
Pa da iz principa, cak mozda ne toliko iz principa, koliko je to u meni automatska reakcija.
Nekakav mushin.

Kada ratnik stane protiv protivnika, ne smije misliti na njega, na sebe, ni na protivnikove poteze. Vec stajati mirno s mačem koji je, zaboravljajući na sve tehnike, spreman samo slijediti diktate podsvijesti. Rtnik se izbrisao kao nosač mača. Kad udari, ne udara on, već mač u rukama ratnikove podsvijesti.
Ali paljenje novca je kriminal, smoooth criminal, dobro ne tako smoooth
 

Back
Top