Ponavljanje istih snova

Џорџи

Srebrna tastatura
Poruka
213.889
Znaci smesno je koliko je realno sta sanjam puno puta i opet nocas,da imam jos dve kuce na nekim lokacijama,da ih se setim povremeno zasto tamo ne idem i sta cu s njima,trazim kljuc i krecem ladno,nema sanse da se isti detalji oko unutrasnjosti ponove toliko puta samo u snu da a nije u nekom zivotu prozivljeno,sta kazete jel ima logike?
 
Msm jeste kao sto kazu u zivotu ali meni prestvarno deluje kad se probudim da ih posedujem
https://sanovnik.net/sanjati/kuca/
Kao ja mog crnog psa-vuka... Mnogo puta sam to isto sanjala.
Noćas ga nisam sanjala, već sam se zbog njega veoma rano probudila!
Prvi put kad sam ga sanjala sam imala možda 12, 13 godina i prestravila se za sva vremena.
Potrčao je na mene svom silinom zveri (u snu).

Srela sam ga uživo i stvarno pre oko mesec dana prvi put, a drugi put juče.
Prestravljivanje nije izostalo, osećaj je isti kao u snu, ali me nije ni pojurio, niti mi prilazio.
Mogla sam da mu čujem dah, toliko blizu je bio, ali nisam smela da bacim nijedan dobar pogled.
Čak sam krajem oka dok sam mu stajala okrenuta leđima kao zaleđena videla da mu je pogled mio, nasmejan... a ne kao u snu-krvav i besan.

San nije nikakva igra.
 
Kao ja mog crnog psa-vuka... Mnogo puta sam to isto sanjala.
Noćas ga nisam sanjala, već sam se zbog njega veoma rano probudila!
Prvi put kad sam ga sanjala sam imala možda 12, 13 godina i prestravila se za sva vremena.
Potrčao je na mene svom silinom zveri (u snu).

Srela sam ga uživo i stvarno pre oko mesec dana prvi put, a drugi put juče.
Prestravljivanje nije izostalo, osećaj je isti kao u snu, ali me nije ni pojurio, niti mi prilazio.
Mogla sam da mu čujem dah, toliko blizu je bio, ali nisam smela da bacim nijedan dobar pogled.
Čak sam krajem oka dok sam mu stajala okrenuta leđima kao zaleđena videla da mu je pogled mio, nasmejan... a ne kao u snu-krvav i besan.

San nije nikakva igra.
Ma nije nego jedno je kad je nesto poznato iz zivota u snu,ali kako da se ponavlja nesto sta ne postoji to mi nije jasno ,kako nije druga kuca nego nikad video a vrti se oko nje
 
Ma nije nego jedno je kad je nesto poznato iz zivota u snu,ali kako da se ponavlja nesto sta ne postoji to mi nije jasno ,kako nije druga kuca nego nikad video a vrti se oko nje
Npr. sanjala sam da sam vojnik u nekoj stranoj zemlji, mnogo toplijoj od naše. Kuću sam u stanju da nacrtam iako je nisam dugo sanjala.
Nisam ušla, ali sam se skrivala na njenom balkončiću, terasi.
Taj kraj mi je kao moj, obe strane ulice znam, a ta kuća je na desnoj... moje sigurno utočište.
Neko ko živi tu mi jeste samo na trenutak otškrinuo vrata, ali odmah i zatvorio.
Svejedno, spasila sam se zahvaljujući toj kući.
Imam tako lude snove da mi pada na pamet da sam živela i pre. Niko nije toliko kreativan da napravi u snu toliko živih detalja.
 
Слика куће у сну

Кућа у сну може имати различита значења и указивати на различите аспекте живота сањара. Може представљати дом, породицу, личност или унутрашње ја. Стање куће, било ново, старо, велико или мало, такође може пружити важне информације о емоционалном стању сањара.
 
Znaci smesno je koliko je realno sta sanjam puno puta i opet nocas,da imam jos dve kuce na nekim lokacijama,da ih se setim povremeno zasto tamo ne idem i sta cu s njima,trazim kljuc i krecem ladno,nema sanse da se isti detalji oko unutrasnjosti ponove toliko puta samo u snu da a nije u nekom zivotu prozivljeno,sta kazete jel ima logike?
Ma sve ima logike. Ja ne mogu da zaboravim bezanje od krokodila :zcepanje: Trcis a ne pomeras se, strasno
 
Poceo sam i da ih kontrolisem i toliko su realni da se na javi osecam kao da nije san
Dobro, ja sam Neptunovka i san mi je najveće blago na svetu, ali...
i sama sam često preneražena. Kakvi, probudiš se i rukama tražiš ono što si u snu poslednje držao.
Te senzacije su tako upečatljive da po čitave dane ostaneš da razmišljaš šta to bi, šta bi, šta se to izdešavalo za ime sveta!?
 
Dobro, ja sam Neptunovka i san mi je najveće blago na svetu, ali...
i sama sam često preneražena. Kakvi, probudiš se i rukama tražiš ono što si u snu poslednje držao.
Te senzacije su tako upečatljive da po čitave dane ostaneš da razmišljaš šta to bi, šta bi, šta se to izdešavalo za ime sveta!?
Da znas, moj najgori san je bio pre nekih godinu. Razmisljam i dan danas o tome.
 
Znaci smesno je koliko je realno sta sanjam puno puta i opet nocas,da imam jos dve kuce na nekim lokacijama,da ih se setim povremeno zasto tamo ne idem i sta cu s njima,trazim kljuc i krecem ladno,nema sanse da se isti detalji oko unutrasnjosti ponove toliko puta samo u snu da a nije u nekom zivotu prozivljeno,sta kazete jel ima logike?
Kad se isti snovi ponavljaju to je neki veliki propust u životu. Neka velika greška. Nešto ti govori da si se nešto opako zayebo.
Svi snovi po mom mišljenju su poruka da možda ne idemo pravim putem, da nešto nije okej iako ne mora da bude tako.
Svaki san je oznaka ili problema ili izazova sve i da se dobro dogodi.

Ali ako se stalno ponavljaju to je i više nego jasno neki veliki propust. Nešto si debelo pogrešno uradio i to ti se poručuje.
Sad šta to ne znam. Ali ovo su moje teorije.
 
Msm jeste kao sto kazu u zivotu ali meni prestvarno deluje kad se probudim da ih posedujem
https://sanovnik.net/sanjati/kuca/
I još jedna stvar - pusti sanovnike. Daleko bolja su psihološka tumačenja snova. Imaš pdf Frojdova tumačenja da nađeš džabe na netu i na srpskom.
Guglaj, ali opet moraš da pročitaš celu knjigu od 300 strana jbg.
 
Kad se isti snovi ponavljaju to je neki veliki propust u životu. Neka velika greška. Nešto ti govori da si se nešto opako zayebo.
Svi snovi po mom mišljenju su poruka da možda ne idemo pravim putem, da nešto nije okej iako ne mora da bude tako.
Svaki san je oznaka ili problema ili izazova sve i da se dobro dogodi.

Ali ako se stalno ponavljaju to je i više nego jasno neki veliki propust. Nešto si debelo pogrešno uradio i to ti se poručuje.
Sad šta to ne znam. Ali ovo su moje teorije.
Nema to blage veze,sanjo sam i da letim i da iebem,ovde je razlika da li postoji u snovima nesto cega ima u rl
Ne moze mene cunami da poljulja a ne neki froyd
 
Nema to blage veze,sanjo sam i da letim i da iebem,ovde je razlika da li postoji u snovima nesto cega ima u rl
Ne moze mene cunami da poljulja a ne neki froyd
Jesi li video moj post o crnom psu?
Dvadesetak godina nakon prvog puta kad sam ga sanjala sam takvog psa videla uživo, i to pas je očito bez vlasnika, nema nikakvu oznaku, ogrlicu i sl., i jer se i jednom i drugi put smucao... praktično kao i ja, dokonašica na lep i sunčan dan. Razlika između ta dva psa je da je u mom snu trčao da me usmrti, a ovaj samo zevzeči okolo, ali je moj osećaj isti kao u snu. Pitala sam ljude okolo kasnije da li su primetili ogromnog crnog psa na ulazu šume.
Niko ništa ne zna jer u tu šumu niko i ne zalazi nenaoružan, osim idiota kakva sam ja.
 
@Џорџи

Sada sam tražila na netu tekstove koji govore o snovima koji se ponavljaju:

https://eklinika.telegraf.rs/psihologija/363-sta-nam-porucuje-san-koji-sanjamo-vise-puta

https://naucnotumacenjesnova.com/snovi-koji-se-ponavljaju/

https://www.rts.rs/lat/magazin/nauka/4486350/zasto-nam-se-neki-snovi-neprekidno-ponovo-vracaju.html

Pri tumačenju snova, koje mi je objašnjavao jedan drug, psiholog, važno je sledeće : Kako si se osećao dok si sanjao ( dobro, loše, srećno, tužno ), da li je u snu bio dan ili noć...Da li je u snu padala kiša ili je bilo sunčano...i kako si se osećao odmah posle buđenja.

Moram da primetim da ti često na forumu pričaš da ćeš otići u selo, da bi rado išao da živiš u selu... U selu nema zgrada. U selu ima kuća.

Svi snovi nose neku poruku, samo treba da je razumemo.

Usput, moram da ti kažem da se u nekim vojvođanskim selima prodaju dve kuće na istom placu.

I na kraju, verovatno ću ovde napisati o jednom mom snu koji se nije ponavljao,. ali svi elementi su potpuno tačni na javi. Sve što sam sanjala zaista postoji u stvarnosti.. I pamtim taj san iako sam ga sanjala pre 11-12 godina..pamtiću ga zauvek..
 
Kao ja mog crnog psa-vuka... Mnogo puta sam to isto sanjala.
Noćas ga nisam sanjala, već sam se zbog njega veoma rano probudila!
Prvi put kad sam ga sanjala sam imala možda 12, 13 godina i prestravila se za sva vremena.
Potrčao je na mene svom silinom zveri (u snu).

Srela sam ga uživo i stvarno pre oko mesec dana prvi put, a drugi put juče.
Prestravljivanje nije izostalo, osećaj je isti kao u snu, ali me nije ni pojurio, niti mi prilazio.
Mogla sam da mu čujem dah, toliko blizu je bio, ali nisam smela da bacim nijedan dobar pogled.
Čak sam krajem oka dok sam mu stajala okrenuta leđima kao zaleđena videla da mu je pogled mio, nasmejan... a ne kao u snu-krvav i besan.

San nije nikakva igra.
san je paralelni svet. U fazi sna prelazimo u mnogo paralelnih svetova. U neke od njih svracamo cesce pa i zapamtimo detalje ali ih pogresno asociramo na detalje iz ovog sveta. Neki uspevaju da to shvate u samom snu, svesni su da sanjaju i svesni su mogucnosti da mogu da odlaze u bilo koji od paralelnih svetova, tacnije, kreiraju svet u kome se u trenutku sna dospeli. Bude se kada to pozele pa cak i "jednom nogom" zakorace u ovaj svet dok im se drugi nalazi u tom svetu sna.........taj efekat je poznat kao beskrajno budjenje.......taman mislis da si se probudio, kad ono opet se ponavlja svet iz sna.
San svakako uopste nije igra , to je zona sumraka, neispitan deo ljudske psihe i sto moze biti jos interesantnije, nedovoljno ispitan i ovaj nama, prividno, poznat svet, ili, kako cesto (pogresno) govorimo, realni zivot.
Nije bas popularno pricati o tome jer odudara od stereotipa konvencionalnog rasudjivanja .......... ...............
 
san je paralelni svet. U fazi sna prelazimo u mnogo paralelnih svetova. U neke od njih svracamo cesce pa i zapamtimo detalje ali ih pogresno asociramo na detalje iz ovog sveta. Neki uspevaju da to shvate u samom snu, svesni su da sanjaju i svesni su mogucnosti da mogu da odlaze u bilo koji od paralelnih svetova, tacnije, kreiraju svet u kome se u trenutku sna dospeli. Bude se kada to pozele pa cak i "jednom nogom" zakorace u ovaj svet dok im se drugi nalazi u tom svetu sna.........taj efekat je poznat kao beskrajno budjenje.......taman mislis da si se probudio, kad ono opet se ponavlja svet iz sna.
San svakako uopste nije igra , to je zona sumraka, neispitan deo ljudske psihe i sto moze biti jos interesantnije, nedovoljno ispitan i ovaj nama, prividno, poznat svet, ili, kako cesto (pogresno) govorimo, realni zivot.
Nije bas popularno pricati o tome jer odudara od stereotipa konvencionalnog rasudjivanja .......... ...............
Moj pas iz sna i realnosti definitivno nije običan pas.
1715288924679.png

To je čitav i pravi vuk.
Nikakav pas-to je krvoločna zver koju sam prvo sanjala kao dete, a onda i imala kontakt sa njom kao odrasla.
U snu me je napala i skoro usmrtila, a na javi je bilo sasvim drugačije.
 
Možda je ovo off topic jer nije san koji se ponavlja ali je na svoj način.....zanimljiv..


2009.godina. Sanjam i nesvesna sam koliko istine ima u tom snu.

Sanjam da kupujem stan u naselju u kome na javi žive moj ujak sa porodicom i šefovica sa porodicom. Sa tom šefovicom sam se lepo slagala, na javi.

Ne vidim mamu, sestru, zeta, ujaka, bilo bi logično da su tu, jer kupujemo stan. Sama sam.

Ulazim u nedovršenu zgradu. Kod ulaznih vrata, na stepenicama sede dva dečaka Roma. Pitam ih šta tu rade tu. Kažu da čuvaju moj i druge kupljene stanove.
Odjednom je pored mene šefovica, odlazimo da vidimo moj budući stan. Ulazim u stan. Ne izgleda kao novi stan, kao da je tu neko već živeo. Šefovica nestaje.
Ulazim u kuhinju. Vidim da je puna nekog starog nameštaja. Odjednom čujem glas pokojne babe ( u snu ne znam da je umrla ).

" Pa zar niste kupili nove kuhinjske elemente? " Baba je ljuta. Hoću da joj odgovorim, ona nestaje. Jedan od dvojice malih Roma prilazi mi i objašnjava da su te stvari stavili samo kako bi dali ideju za kuhinju. I on nestaje.

Izlazim na terasu, pored mene je šefovica. Pokazuje mi ujakovu terasu. Pokazuje i svoju. Vidim šta joj stoji na terasi. Ispod terase stoji nov automobil. Šefovica kaže da je taj auto kupio njen muž pre nedelju dana.

I šefovica nestaje. Ponovo sam ispred zgrade, ne dopada mi se zgrada u celini. Odjednom čujem dedin glas ( ne znam u snu da je umro ). Kaže mi: " Nemojte još prodavati stan. Ima vremena. I nemojte da kupujete stan ovde."
Budim se. Odlazim na posao.

Zovem šefovicu da zajedno pijemo kafu. Prepričavam joj san. Hvata se za glavu. "R, šta ovo znači???" pita me zatim kako se osećam posle tog sna. Kažem joj da sam dobro.

I tada počinje da priča, a ovog puta se ja hvatam za glavu.

1. Šefovica na javi stanuje u tom naselju i praktično je komšinica mog ujaka. Sa njene terase se stvarno vidi ujakova terasa.

2. Nikada nisam išla kod šefovice. Ono sve što sam videla na njenoj terasi, stvarno se nalazi na njenoj terasi. Bukvalno sve što sam sanjala zaista postoji na terasi.

3. U tom naselju, u stvarnosti, zaista se zidaju nove zgrade.

4. Muž moje šefovice je stvarno kupio nov auto, ali ona o tome nije pričala na poslu.

5. U stvarnosti, mali dečaci Romi, šetkaju ispred zgrada koje se zidaju.

Da li je ovo bio samo san? Kako se tako mnogo stvari poklopilo sa stvarnošću?

Prošlo je mnogo, mnogo godina a ja pamtim ceo san. Zašto?


PS. Stan sam kupila ali desetak godina posle sna..i primetila sam da sanjam dedu uvek kada o nečemu treba da donesem odluku.
 
Poslednja izmena:

Back
Top