Konacno se vracaju Migovi

E ljudi,koliko god vojska bila u losem stanju u avijaciji se jos uvek radi max ozbiljno.Mehanicari odradjuju svoj posao u fulu.A vojni piloti,pored slabog naleta,su i dalje 1000 mesta iznad civilnih.Tako da znaju ljudi sta rade,ne brinite se.
 
Pa dobro posto su malo "premazani" migovi tek toliko da se subsonicno provozaju ,[ja mislim da nisu sposobni za nadzvucni let i 9g manevre-objasnicu] red bi bio da vidimo sta rade zemlje slicnih ekonomskih sredstava sa njihovim flotama i kako to rade....
idemo redom....
Slovacka uradjeno u saradnji sa belorusijom i poljskom vrlo interesantno.

 
Pa dobro posto su malo "premazani" migovi tek toliko da se subsonicno provozaju ,[ja mislim da nisu sposobni za nadzvucni let i 9g manevre-objasnicu] red bi bio da vidimo sta rade zemlje slicnih ekonomskih sredstava sa njihovim flotama i kako to rade....
idemo redom....
Slovacka uradjeno u saradnji sa belorusijom i poljskom vrlo interesantno.


dobra ova digital kamuflaza.... kad mi to uradili i na nasim
 
ma nemam konkretne dokaze tipa mikroskopske ili tecni fosfor & rengen analize ali covek kaze da nesto tu ne stima...

Znas kako, ostecenja na lopaticama prvog stepena su najcesce uocljiva golim okom. NDT metode (penetracija, optoskopija, rentgen...) su odlicne za otkrivanje mikro-prskotina u zacecu (a i u kasnijim stadijumima, ako motor to uspe da dozivi), ali koliko se secam one su bitnije kod vratila i "kasnijih" stepena kompresora, naravno i kod turbine. Stvarno ne znam nista o motorima na MIG-29, sve sto pisem su cista nagadjanja...naravno, moguce je da ima problema.
 
motor nije rastavljan do kraja to re problem ,klimov kaze sve je o.k.
rastavili su ga i samo "okom" pogledali prve stepene onako bezveze ,umesto da ih stave u kadice sa tecnim fosrorom[,ko ne zna to je jedno lepljivo viskozno jedinjenje koje ulazi u sve mikro-pukotine i tu se zadrzava pod ultra-ljubicastom svetloscu sija zelena boja i pokazuje mesta potencijalnih kvarova]. mislim sta reci na sta mi trosimo pare....umesto da ih sve prodamo nekom milioneru i uzmemo neke pare ovako nesposobni migovi paradiraju okolo...
 
motor nije rastavljan do kraja to re problem ,klimov kaze sve je o.k.
rastavili su ga i samo "okom" pogledali prve stepene onako bezveze ,umesto da ih stave u kadice sa tecnim fosrorom[,ko ne zna to je jedno lepljivo viskozno jedinjenje koje ulazi u sve mikro-pukotine i tu se zadrzava pod ultra-ljubicastom svetloscu sija zelena boja i pokazuje mesta potencijalnih kvarova]. mislim sta reci na sta mi trosimo pare....umesto da ih sve prodamo nekom milioneru i uzmemo neke pare ovako nesposobni migovi paradiraju okolo...

Metoda koju opisujes spada u penetrativne NDT metode i moze prilicno efikasno da se obavi pomocu sprejeva bez skidanja prvog stepena kompresora.

Nije mi jasno kakve veze ima stanje prvog stepena kompresora sa prelaskom u supersonicni let?
 
Metoda koju opisujes spada u penetrativne NDT metode i moze prilicno efikasno da se obavi pomocu sprejeva bez skidanja prvog stepena kompresora.

Nije mi jasno kakve veze ima stanje prvog stepena kompresora sa prelaskom u supersonicni let?

ne moze sprejevima...
da se proveri svaka krivina i udubljenje i unutrasnji prsten na vratilu.posto je vazduh unutra uvek subsonican zbog skoka u pritisku i cimanja kompresora napred-nazad.
 
ne moze sprejevima...
da se proveri svaka krivina i udubljenje i unutrasnji prsten na vratilu.posto je vazduh unutra uvek subsonican zbog skoka u pritisku i cimanja kompresora napred-nazad.

A pa naravno da vratilo ne moze, mislio sam da pricamo samo o lopaticama.

Ne mogu bas da se setim, ali mislim da nema naglih skokova pritiska (u smislu udara).
 

Back
Top