Quantcast

Komunizam u fabrici

#PPP

Ističe se
Poruka
2.108
Pozdrav forzumaši! Potrebna mi je pomoć oko pronalaženja naziva ili celokupnog teksta jedne priče.
Tu priču sam pročitao pre nekih deset godina, bila je u Word dokumentu, dužine možda 10-20 strana.
U njoj je opisano kako su implementirali komunizam u jednoj fabrici(ne sećam se šta su proizvodili). Znam da su pokušali da se drže onog "svako po svojim mogućnostima, svakome to njegovim potrebama", ali im se to obilo o glavu, jer su odmah počeli da glume nemoć da ne bi radili, i bedu - da bi dobili što više. Na žalost, ne sećam se bilo čega više.
Pokušao sam da "Google-am", ali bez uspeha.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.792
"Svakome prema potrebama" je pogresno shvaceno.

To je kapitalizam UVALIO komunizmu.

NIGDE nema da ce svi radnici dobiti SVE prema svojim potrebama...(Auta, televizore, belu tehniku....)

Samo stan, osnovnu odecu i osnovnu hranu.

Sve izvan toga ce morati da zaradi dodatnim radom.

Nece mu se dati sve. :nono3:

Samo ono najneophodnije za zivot.

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.840
"BLAJBI" - Samo da ne bude zabune.Komunizam nije ostvaren,ni u jednoj drzavi na svetu.Nigde,a ponajmanje u Sovjetskom Savezu i Jugoslaviji.Cim su dosli na vlast
u Jugoslaviji,ti "komunisti" su poceli da zive raskosno i bahato,kao Rimski bogatas Krez,u doba Rimske anticke Imperije. Sam Broz je trosio pola budzeta zemlje godisnje.
Uspostavljanje Komunizma,nije moguce ostvariti u praksi.To je cisto jedna teorija,i to dobra teorija,ali ipak...samo zamisljena i neostvarljiva teorija.Preko tog tako bahato
reklamiranog "komunizma",ziveo je raskosno,samo onaj sloj ljudi,koji je bestidno lizao zadnjicu Brozu i njegovim "pretorijancima".Takodje,ni Hriscansko ucenje po Hristu,
takodje,nije moguce,da zazivi u praksi.To je isto,jedna lepa "zvaka",za sirotinju.Kao nije vazno kako zivis,dok si ziv.Kada umres,ako vlast nisi dirao...ides pravo i tri p...e
m.....e,tj. pravo u Raj.Ali zato oni,koji su bili bogati...idu pravo u Pakao.I tako.Sirotinji lepo - pa ona ide u Raj.Lepo i bogatima.Oni ceo zivot provedose u Raju...a za posle...
sve ih zabole ONA stvar,izmedju nogu...

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.792
"BLAJBI" - Samo da ne bude zabune.Komunizam nije ostvaren,ni u jednoj drzavi na svetu.Nigde,a ponajmanje u Sovjetskom Savezu i Jugoslaviji.Cim su dosli na vlast
u Jugoslaviji,ti "komunisti" su poceli da zive raskosno i bahato,kao Rimski bogatas Krez,u doba Rimske anticke Imperije. Sam Broz je trosio pola budzeta zemlje godisnje.
Uspostavljanje Komunizma,nije moguce ostvariti u praksi.To je cisto jedna teorija,i to dobra teorija,ali ipak...samo zamisljena i neostvarljiva teorija.Preko tog tako bahato
reklamiranog "komunizma",ziveo je raskosno,samo onaj sloj ljudi,koji je bestidno lizao zadnjicu Brozu i njegovim "pretorijancima".Takodje,ni Hriscansko ucenje po Hristu,
takodje,nije moguce,da zazivi u praksi.To je isto,jedna lepa "zvaka",za sirotinju.Kao nije vazno kako zivis,dok si ziv.Kada umres,ako vlast nisi dirao...ides pravo i tri p...e
m.....e,tj. pravo u Raj.Ali zato oni,koji su bili bogati...idu pravo u Pakao.I tako.Sirotinji lepo - pa ona ide u Raj.Lepo i bogatima.Oni ceo zivot provedose u Raju...a za posle...
sve ih zabole ONA stvar,izmedju nogu...

Preterujes Lorde.....

Nemoj da zaboravis da sam ja ziveo u tom vremenu, da sam generacija "pedeset i neke" i da se svega jako dobro secam.

Nije bilo bas tako, 80% ste sada natovarili, u zadnjih par godina.

Ja nemam razloga ama bas nikakvog da lazem.

Komunizam zaista nije nigde ostvaren.

Najdalje se stiglo u Izraelu gde u kibucima dobijas ono sto je komunizam obecavao: besplatan stan i hranu kao osnvne covekove potrebe

I svi rade zajedno u jednom preduzecu.

antoanko

Iskusan
Poruka
6.431
Preterujes Lorde.....

Nemoj da zaboravis da sam ja ziveo u tom vremenu, da sam generacija "pedeset i neke" i da se svega jako dobro secam.

Nije bilo bas tako, 80% ste sada natovarili, u zadnjih par godina.

Ja nemam razloga ama bas nikakvog da lazem.

Komunizam zaista nije nigde ostvaren.

Najdalje se stiglo u Izraelu gde u kibucima dobijas ono sto je komunizam obecavao: besplatan stan i hranu kao osnvne covekove potrebe

I svi rade zajedno u jednom preduzecu.

:hahaha:

Па ти си Блајби старији...зар ниси писао да си ''педесет и неке већ возио фићу''?

А 65-е путовао у Трст.

72-е се борио против усташа на Радуши као ''специјалац''

75-е био са школом у Јасеновцу.

76-е завршио факултет

78-е служио ЈНА.

81-е постао директор успешног предузећа где су ''радници имали по две три иљаде марака плату''.

91-е видео два брадата ловца и помислио да су четници па побегао чак у Венецуелу.

:think:

Дођи мало у Србију да се одмориш,резервисао сам ти апартман у ''равној гори'' кад год дођеш...и не бој се,нема брадатих ловаца...:hahaha:

- - - - - - - - - -

Pozdrav forzumaši! Potrebna mi je pomoć oko pronalaženja naziva ili celokupnog teksta jedne priče.
Tu priču sam pročitao pre nekih deset godina, bila je u Word dokumentu, dužine možda 10-20 strana.
U njoj je opisano kako su implementirali komunizam u jednoj fabrici(ne sećam se šta su proizvodili). Znam da su pokušali da se drže onog "svako po svojim mogućnostima, svakome to njegovim potrebama", ali im se to obilo o glavu, jer su odmah počeli da glume nemoć da ne bi radili, i bedu - da bi dobili što više. Na žalost, ne sećam se bilo čega više.
Pokušao sam da "Google-am", ali bez uspeha.

Прича се односи на БИЛО КОЈУ ФАБРИКУ У СФРЈ...

Само нађи неког старијег РАДНИКА да ти исприча о томе и имаћеш причу...

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.232
komunizam nije održan ni u jedmoj zemlji na svetu jer - ne odgovara MMF-u i plasiranju robe za potrošačko društvo
sve komunističke države su imale svoju proizvodnju odnosno kopiju MMF prehrambeno-tehničko-hemijskih brendova
zašto uvoziti ako možemo sami da napravimo?
filing da jedete Snickers umesto nekadašnje Pionir čokolade je problem u vama a ne u čokoladi, tj vama nije do čokolada koliko do frustracija

u suštini Država je i banka i privatnik
korupciju i zapošljavanje podobnog kadra imate i u kapitalizmu

u čemu je razlika izmedju komunjarskog SOUR-a i MMF medjukorporacijske saradnje?
ona fora da gibitaši prave štetu državi ne pije vodu jerbo i propala kapitalistička firma pravi štetu državi

Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.