Kompromis o Kosovu...

*BILJA*:
Ako Srbi u Srbiji odluce da zele tu tzv. radikalizaciju, otkud pravo Evropi i susedima da se meshaju?!Podrazumeva li demokratija, pa makar i deklarativno, da je pravo izbora osnono pravo coveka i gradjanina, i da mu to niko ne sme ni uskratiti ni osporiti?!


naravno da nitko nema to pravo mjesanja...to je izbor Srbije i njenih gradana...
moje skromno misljenje je da to nebi bilo dobro ni za Srbiju, ni za susjede ni za Evropu
svaka radikalizacija je i samounistiva
 
Nexus 6:
nemoj da se ljutis, ali mislim da imas neki gard koji te onemogucava u komunikaciji sa ljudima...
kako je moguce da sam ja procitao nesto sasvim drugo iz tog posta?
devojka je napisala da zapad treba da pripazi i da Srbiji napravi ustupke, kako ne bi doslo do ekstremizma u Srbiji zbog ranjenog nacionalnog ponosa...[/QUOTE]

upravo zbog toga sam i navela primjer Njemacke...
ali sto ces, ja sam Hrvatica a time i ustasa i zelim zlo Srbiji... :shock:
 
Dikan:
U kojoj medjunarodno priznatoj državi Ademe ti živiš?
Pa šta misliš zašto se diže tolika halabuka.
Pokušavaju da prekrše medjunarodno pravo i odvoje jedan deo državi koja se sa tim
ne slaže.

posto je bilja umorna, nju necu da zamaram, ne radi se o kosovu, interesuje me zasto neki srbi kazu "tudje" ili "njihovo" zasto ti mozes reci onome da je "njemu lako dati tujde, neka pokusa dati svoje" znaci pitanje je prosto [bas je gadno odgovarati na prosta pitanja]
 
slavonija:
naravno da nitko nema to pravo mjesanja...to je izbor Srbije i njenih gradana...
moje skromno misljenje je da to nebi bilo dobro ni za Srbiju, ni za susjede ni za Evropu
svaka radikalizacija je i samounistiva
Slazem se kao sto verovatno vec i znas. To je pravo nase da izaberemo gde cemo i kako cemo. U Jevropu ili u izolaciju. Kod nas tesko da ima nesto izmedju.
 
*BILJA*:
:shock: :shock: :shock:
Odreagovala sam na ovu recenicu:"radikalizacija Srbije nece biti dobra ni za Srbiju, ni za susjede ni za Evropu..."
Sta je lose ako pitam, zar Srbija nema pravo izbora, jer, pod radikalizacijom se uvek misli da bi Radikali mogli doci na vlast!
Pa shta?
Ako ih narod izabere, ko ima pravo da se mesha?
Ja razumem da smo ti i ja politickii neistomisljenici, ali, necu dozvoliti vredjanje, budi siguran!
Ti si PRVI - otkad sam na ovom pdf. rekao da imam "gard koji me onemogucava u komunikaciji s drugima"!
Pazi, ja mogu da budem i tolerantna i fina, ali, postoje granice, imaj to u vidu.

kao sto sam napisao...nemoj da se ljutis...
to nije samo tvoja osobina...mnogi radikali imaju taj gard...stalna odbrana od necega, izazvana samo nerazumevanjem sagovornika...

devojka je napisala da radikalizacija Srbije pod okolnostima gubitka Kosova, sa povredjenim nacionanim ponosom, nije dobra po Srbiju, pa ni po zemlje u regionu...i da bi zapad trebalo da pripazi u sopstvenim postupcima, a ne da se mesa u izbore...

nije napisala da bi bila katastrofa kada bi sutra SRS napravila vladu...kao i sto ne bi...


neka sam prvi koji ti je to rekao...verovatno sam, takodje, prvi politicki neistomisljenik koji pokusava da razgovara sa tobom, a ne da se svadja...
 
slavonija:
naravno da nitko nema to pravo mjesanja...to je izbor Srbije i njenih gradana...
moje skromno misljenje je da to nebi bilo dobro ni za Srbiju, ni za susjede ni za Evropu
svaka radikalizacija je i samounistiva

imaju pravo da se meshaju, kako ne.
kakva je to glupost da je to samo nasha stvar. mozda, da je ovo 1648. i da smo u vestfaliji.
utice na druge, ostavlja i unutrasnje i posledice u regionu, i utice na bezbednost i poredak kontinenta.
nista vise nije samo 'nasha stvar' i ne zivimo vise u drzavama sa bedemima i zidovima na granicama. sve je povezano i svacija stvar
 
Registra.:
Kako da se pozabavimo efikasnošću naše pozicije, ma šta to značilo, kad u stvari niko od nas ne zna šta se zapravo dešava. Pre dva dana, na vestima komentarišu sastanak u Beču, svi zadovoljni, stvar se odvija u dobrom smeru (za nas pretpostavljam), da bi posle desetak minuta, u istom dnevniku dali izjave premijera i ministara inostranih poslova nekih zapadnih zemalja, koje se eksplicitno zalažu za primenu Ahtisarijevog plana.

Naša pozicija je krajnje nepovoljna, ne želim da zvučim pesimistično, ali moj utisak je da konačan ishod neće biti povoljan za nas, na žalost ( nemoj da me proglasiš čedoistom, ne radujem se tome). Čak i da se u SB ne donese odluka o otcepljenju Kosova, velika je verovatnoća da će Kosovo jednostrano proglasiti nezavisnost (da li ti misliš da njihovi zvaničnici to pričaju iz svoje glave?), a da će ih podržati veliki deo zemalja zapada.

E onda budi pametan pa mi reci šta dalje:

Prekinuti diplomatske odnose sa svim susednim zemljama, zemljama zapadne Evrope i Amerikom, ili se praviti da se ništa značajno nije desilo, a u tom slučaju računaj na radikalizaciju Srbije u najgorem smislu te reči???
Одавно је познато да су притисци контрапродуктивни. Као и свиу потези "од споља", који на то личе, и који Србију доводе у положај фрустрираног.

Али, некима тамо "напољу" управо то одговара.

(И некима "унутра", наравно, али то је други део приче, и заправо, на општем плану, мање битан).

Ово никад не треба сметнути с ума.
 
~Petar~:
imaju pravo da se meshaju, kako ne.
kakva je to glupost da je to samo nasha stvar. mozda, da je ovo 1648. i da smo u vestfaliji.
utice na druge, ostavlja i unutrasnje i posledice u regionu, i utice na bezbednost i poredak kontinenta.
nista vise nije samo 'nasha stvar' i ne zivimo vise u drzavama sa bedemima i zidovima na granicama. sve je povezano i svacija stvar
Pa nije bas. Gradjani i gradjanke Srbije zaokruzuju slovo ispred imena kandidata ili stranke/koalicije. "Od nas zavisi" 8)
 
Registra.:
E onda budi pametan pa mi reci šta dalje:

Prekinuti diplomatske odnose sa svim susednim zemljama, zemljama zapadne Evrope i Amerikom, ili se praviti da se ništa značajno nije desilo, a u tom slučaju računaj na radikalizaciju Srbije u najgorem smislu te reči???

pa dobro...moje vidjenje situacije je slicno kao izmedju Narodne Republike Kine i Republike Kine (politicki korektno - Tajvana)

te dve zemlje su zvanicno u ratu od kineske revolucije...ali Tajvan ima podrsku Amerike...pa to ne sprecava da se na 90% americkih proizvoda nalazi MADE IN CHINA...

to je sto se tice odnosa sa stranim drzavama i kompanijama...

mnogo veca enigma je sta ce biti u samoj Srbiji...
 
Registra.:
Stalo je svetu do Srbije kao do lanjskog snega. Možda im i trebamo kao primer kako prolaze neposlušni. :roll: Dobro, šalim se, ali niko nije dužan da brine našu brigu. To šta će se dešavati u Srbiji posle rešenja statusa nije briga sveta, već naša, ako budemo dovoljno pametni da to razumemo i da gledamo u budućnost.

A ni jedna opcija nije isključena, uključujući i nemire u Srbiji. Nadam se da grešim, ali poznavajući mentalitet ovdašnjih ljudi, bojim se da će "džerizam" da dobije na značaju.


mislim i na ono sa juznom Korejom...prave atomsku...Amerikanci i cijeli svijet kaze ne, pregovarati cemo, atomsko oruzje ne dolazi u obzir...prijetnje cijelog svijeta Koreji..ultimatimi....onaj njihov debil kaze ispucati cu je ako s nama ne pregovarate...ameri pregovaraju (ostavise se prijetnje) zapad financira, Koreja dopusta nadgled i prestaje sa daljnim radom na atomskim naourazanjem..
ma glup je primjer, znam...ali htjela sam reci....jasne pozicije olaksavaju pregovore...
 
Norma Kampl:
Одавно је познато да су притисци контрапродуктивни. Као и свиу потези "од споља", који на то личе, и који Србију доводе у положај фрустрираног.

Али, некима тамо "напољу" управо то одговара.

(И некима "унутра", наравно, али то је други део приче, и заправо, на општем плану, мање битан).

Ово никад не треба сметнути с ума.



Slažem se potpuno, ali pitanje je bilo kakva je naša pregovaračka pozicija - moje mišljenje je da je veoma loša u ovom momentu, bez tendencija da se popravi.

Kome odgovara da Srbija bude u ovakvoj poziciji, ovima "spolja" ili nekima "iznutra" , zaista ne znam, samo sam komentarisala sadašnji momenat i dala svoje vidjenje o dešavanjima posle rešenja statusa (kakvo god rešenje bilo).
 
~Petar~:
imaju pravo da se meshaju, kako ne.
kakva je to glupost da je to samo nasha stvar. mozda, da je ovo 1648. i da smo u vestfaliji.
utice na druge, ostavlja i unutrasnje i posledice u regionu, i utice na bezbednost i poredak kontinenta.
nista vise nije samo 'nasha stvar' i ne zivimo vise u drzavama sa bedemima i zidovima na granicama. sve je povezano i svacija stvar


pa to sam i rekla konstatacijom da radikalizacija Srbije nebi bila dobra...
ali nitko nema pravo da "naredi" gradanima Srbije koga i sto biraju, i svaki demokratski izbor mora biti postovan
p.s. i hitler je dosao na vlast legitimnim i legalnim, izborima
 
Nexus 6:
pa dobro...moje vidjenje situacije je slicno kao izmedju Narodne Republike Kine i Republike Kine (politicki korektno - Tajvana)

te dve zemlje su zvanicno u ratu od kineske revolucije...ali Tajvan ima podrsku Amerike...pa to ne sprecava da se na 90% americkih proizvoda nalazi MADE IN CHINA...

to je sto se tice odnosa sa stranim drzavama i kompanijama...

mnogo veca enigma je sta ce biti u samoj Srbiji...



Mislim da je poredjenje neprimereno - Kina i Srbija. Opet se vraćam na rečenicu svog poznanika: Ne može mali kao veliki.

Kinezi čine petinu ukupne svetske populacije, oni su u poslednje vreme i značajna ekonomska sila, primer nije adekvatan.

O tome šta će se dešavati u Srbiji, ne želim ni da razmišljam.
 
Norma Kampl:
Одавно је познато да су притисци контрапродуктивни. Као и свиу потези "од споља", који на то личе, и који Србију доводе у положај фрустрираног.

Али, некима тамо "напољу" управо то одговара
.

(И некима "унутра", наравно, али то је други део приче, и заправо, на општем плану, мање битан).

Ово никад не треба сметнути с ума.


kome to odgovara ?
i tko su oni napolju?
mislim vec smo jednom nesto slicno razgovarali....
ciji i koji i zbog cega nekome to odgovara (mislim polozaj frustriranog)
 
Registra.:
Mislim da je poredjenje neprimereno - Kina i Srbija. Opet se vraćam na rečenicu svog poznanika: Ne može mali kao veliki.

Kinezi čine petinu ukupne svetske populacije, oni su u poslednje vreme i značajna ekonomska sila, primer nije adekvatan.

O tome šta će se dešavati u Srbiji, ne želim ni da razmišljam.

poredjenje je samo u odnosu Kina - Tajvan = Srbija - Kosovo
zvanicno jedna prica, nezvanicno druga...
 
adem_ks:
posto je bilja umorna, nju necu da zamaram, ne radi se o kosovu, interesuje me zasto neki srbi kazu "tudje" ili "njihovo" zasto ti mozes reci onome da je "njemu lako dati tujde, neka pokusa dati svoje" znaci pitanje je prosto [bas je gadno odgovarati na prosta pitanja]

Pa vidiš Kosovo pripada svim gradjanima Srbije i meni i tebi.
Kao što npr. Beograd pripada i tebi i meni.
Gradjani Srbije (svu uključujući i one na Kosovu) jedini mogu donositi odluke o svojoj sudbini
i sudbini države Srbije.
A ne mogu npr. gradjani SAD jer njima ne pripada ni Beograd ni Kosovo.
Kosovo može dobiti nezavisnost ako većina gradjna Srbije tako odluči.
Jer Kosovo nije u konfederaciji sa Srbijom pa po ustavu možda ima pravo samoopredeljenja.

Kosovo je integralni deo Srbije.
U naše ime ne mogu odlučivati gradjani drugih zemalja.
To ti je suština državnog suvereniteta i integriteta na koji su se obavezale sve države
medjunarodnim pravom.
 
Registra.:
Slažem se potpuno, ali pitanje je bilo kakva je naša pregovaračka pozicija - moje mišljenje je da je veoma loša u ovom momentu, bez tendencija da se popravi.

Kome odgovara da Srbija bude u ovakvoj poziciji, ovima "spolja" ili nekima "iznutra" , zaista ne znam, samo sam komentarisala sadašnji momenat i dala svoje vidjenje o dešavanjima posle rešenja statusa (kakvo god rešenje bilo).
Мени се чини да је наша позиција, сада, ипак, боља него икада у протеклих 8 година.

А да ли ће то тако даље ићи, видећемо. И, уопште како ће ићи.

С обзиром да свако "гура" своје интересе. Неки су јаснији, неки нејаснији (или бар тако делују).

Не знам.
Кажем - видећемо.

Ја мислим да нам је, упркос свему, овако или онако, пре или касније, на крају свима ЕУ неминовна.

Далеко од тога да ће то решити све проблеме. Али, ипак...
 
Norma Kampl:
Мени се чини да је наша позиција, сада, ипак, боља него икада у протеклих 8 година.

А да ли ће то тако даље ићи, видећемо. И, уопште како ће ићи.

С обзиром да свако "гура" своје интересе. Неки су јаснији, неки нејаснији (или бар тако делују).

Не знам.
Кажем - видећемо.

Ја мислим да нам је, упркос свему, овако или онако, пре или касније, на крају свима ЕУ неминовна.

Далеко од тога да ће то решити све проблеме. Али, ипак...


Da stvarno je sve u fazi pretpostavki, nezahvalno je prognozirati bilo šta. A to da je EU neminovna, potpuno se slažem.


Ovo je i prilika da se odjavim.

Laku noć svima.
 
"mnogi radikali imaju taj gard...stalna odbrana od necega, izazvana samo nerazumevanjem sagovornika..."
---------
Kako da ne :roll:
Narocito kad mi kazu da sam (zato sto sam Radikal) "nepismena, glupa, neobrazovana, zaostala, naciJonalista, shovinista, da sam devedesete gurnula Srbiju u propast (iako sam tad bila jos u osnovnoj i politika me nije zanimala, a kad jeste, postala sam simpatizer SPO-a), pa mi kazu da sam "nazadna", "retogradna snaga"......
I to, najcesce oni koji ne umeju ni jednu prostoprosirenu cestito da sklepaju, i to oni koji bi voleli " da je Hitler ziv, da pobije sve Radikale" i jos mnogo toga, potrajalo bi. Sta tu ima "nerazumljivo" kad su jasni do neba i nazad?!

I onda ja treba da zauzmem snishodljiv stav, je li?
Pa, kad lupe po jednom, ja okrenem drugi?!
Nisam od te sorte, ja ne!
 
*BILJA*:
... postala sam simpatizer SPO-a), pa mi kazu da sam "nazadna", "retogradna snaga"......
I to, najcesce oni koji ne umeju ni jednu prostoprosirenu cestito da sklepaju, i to oni koji bi voleli " da je Hitler ziv, da pobije sve Radikale" i jos mnogo toga, potrajalo bi. Sta tu ima "nerazumljivo" kad su jasni do neba i nazad?!
biljo,i hitler je bio radikal.

radikali se i zovu radikali jer RADIKALNO riješavaju probleme.

malo hladne glave proanaliziraj hitlera i njegove metode riješavanja problema,pa onda analiziraj program srpskih radikala.

nemam ja namjeru da utječem na tebe,ali smio bih se kladiti da svim srcem podržavaš miloševića,a on je bio "socijalist

onda se zapitaj kakav si ti to radikal;)
 

Back
Top