Kompromis o Kosovu...

Mi smo ponudili ono što se ponuditi moglo, dal može još koja nijansa više, ne znam...mislim, uvek može više, samo koliko to više ima smisla da bi se nešto moglo nazvati teritorijalnim suverenitetom, sastavnim delom zemlje i td.
Paradoks, ali nama se ne žuri koliko se žuri Albancima na Kosmetu. Nama ništa ne menja da li će se status rešiti danas, sutra ili 2025, njima je ipak daleko teže...oni su ni na nebu ni na zemlji...možda zbog toga i pristanu na manje od nezavisnosti jer se od "ideje nezavisnosti" ne živi, ne zarađuje i ne popravlja standard...
 
cash:
biljo,i hitler je bio radikal.

radikali se i zovu radikali jer RADIKALNO riješavaju probleme.

malo hladne glave proanaliziraj hitlera i njegove metode riješavanja problema,pa onda analiziraj program srpskih radikala.

nemam ja namjeru da utječem na tebe,ali smio bih se kladiti da svim srcem podržavaš miloševića,a on je bio "socijalist

onda se zapitaj kakav si ti to radikal;)

Gotovino, ustašo, opet si pun kontradikcija! Kao prvo, ne mnogo bitno, ali ajde da pomenem, prvo se izjašnjavaš da bi u WWII pristupio hrvatskoj vojsci, tj. ustašama, a onda tu glumiš neku gadljivost na Hitlera. Kao drugo, tvrdiš da je Hitler bio radikal, a opšte je poznato da je Hitler bio nacional-socijalista. Iz toga sledi da je za tebe radikal=nacional-socijalista, ali onda opet upadaš u kontradikciju prebacujući Bilji da je socijalista, i da samim tim ne može biti istinski radikal, a gore si tvrdio da je radikal=nacional-socijalista, što znači da je, po tebi, od pojma radikal neodvoji pojam socijalista... A, onda, kao namiguješ, ponoseći se kakav si bravurozan stav izneo, ne shvatajući da si zapravo upao u logički košmar... Ajde, smisli ti to malo bolje, ako već hoćeš da opljuješ nekoga, ili bar reci iskreno šta misliš, pa ćemo te svi odlično razumeti...
 
Verbal_Kint:
Gotovino, ustašo, opet si pun kontradikcija! Kao prvo, ne mnogo bitno, ali ajde da pomenem, prvo se izjašnjavaš da bi u WWII pristupio hrvatskoj vojsci, tj. ustašama, a onda tu glumiš neku gadljivost na Hitlera. Kao drugo, tvrdiš da je Hitler bio radikal, a opšte je poznato da je Hitler bio nacional-socijalista. Iz toga sledi da je za tebe radikal=nacional-socijalista, ali onda opet upadaš u kontradikciju prebacujući Bilji da je socijalista, i da samim tim ne može biti istinski radikal, a gore si tvrdio da je radikal=nacional-socijalista, što znači da je, po tebi, od pojma radikal neodvoji pojam socijalista... A, onda, kao namiguješ, ponoseći se kakav si bravurozan stav izneo, ne shvatajući da si zapravo upao u logički košmar... Ajde, smisli ti to malo bolje, ako već hoćeš da opljuješ nekoga, ili bar reci iskreno šta misliš, pa ćemo te svi odlično razumeti...
samo ti se čini,verbal,jer nemaš ispravne postavke;)

što se tiče ustaštva - to je POKRET
NACIZAM ILI FAŠIZAM NISU POKRETI NEGO IDEOLOGIJE.

isto kao što je i komunizam ideologija;)

e sad,postavlja se pitanje što je radikalizam?

ti ne misliš da su fašizam,nacizam i komunizam radikalne ideologije?;)
 
Da, ustaštvo je pokret koji podržava fašističku ideologiju.

A fašizam, nacizam i komunizam jesu radikalne (niti sam ja tvrdio drugačije), ali to ne znači (čak štaviše, iz toga sledi da jeste) da radikal ne može u isto vreme biti socijalista, a to proističe iz tvog pretposlednjeg posta....
 
Verbal_Kint:
Da, ustaštvo je pokret koji podržava fašističku ideologiju.
ajde mi molim te objasni po čemu?:p

jesi čitao ustaška načela i zakletvu?

po čemu to ustaše podržavaju fašističku ideologiju kada niti u jednom njihovom dokumentu nema ni spomena fašizma:p

možeš mi to objasniti?

bio bih ti zahvalan:p
 
Verbal_Kint:
A fašizam, nacizam i komunizam jesu radikalne (niti sam ja tvrdio drugačije), ali to ne znači (čak štaviše, iz toga sledi da jeste) da radikal ne može u isto vreme biti socijalista, a to proističe iz tvog pretposlednjeg posta....
naravno da radikal može biti socijalista.

pa i sami si nekoliko postova iznad stavio znak jednakosti između radikala i socijaliste.

o tome i govorim.mislim da su srpski radikali ZBUNJENI jer ne znaju svoje mjesto i ulogu u današnjoij srbiji u kojoj vlast imaju socijalisti.;)

a u biti nema razlike između njih:)
 
cash:
ajde mi molim te objasni po čemu?:p

jesi čitao ustaška načela i zakletvu?

po čemu to ustaše podržavaju fašističku ideologiju kada niti u jednom njihovom dokumentu nema ni spomena fašizma:p

možeš mi to objasniti?

bio bih ti zahvalan:p

Što no reče Vuk Drašković jednom prilikom: 'Ako sad na vrata uđe mačka, ne treba joj na vrat okačiti tablu na koj piše da je mačka, da bi znali da je mačka.'
 
cash:
naravno da radikal može biti socijalista.

pa i sami si nekoliko postova iznad stavio znak jednakosti između radikala i socijaliste.

o tome i govorim.mislim da su srpski radikali ZBUNJENI jer ne znaju svoje mjesto i ulogu u današnjoij srbiji u kojoj vlast imaju socijalisti.;)

a u biti nema razlike između njih:)

A ovo je uglavnom ispravno :)
 
Verbal_Kint:
Što no reče Vuk Drašković jednom prilikom: 'Ako sad na vrata uđe mačka, ne treba joj na vrat okačiti tablu na koj piše da je mačka, da bi znali da je mačka.'
pusti vuka draškovića da se bavi mačkama,a ti budi pametniji od njega i odgovori mi na pitanje.

kojim dokumentom ili činom dokazuješ da su ustaše fašisti?

gdje to piše?
 
pošto uzalud očekujem od tebe da budeš čovjek i koristiš latinicu jer SAMO TAKO možemo komunicirati (očito ti to ne odgovora) - ja ću ti reći samo jedno:

ss jedinice NISU ustaške jedinice

a tvrdnja je bila da su ustaše FAŠISTI.

koliko to ima veze sa tvojim davljenjem (tim plakatom) i budalaštinama drugo je pitanje:p
 
cash:
pošto uzalud očekujem od tebe da budeš čovjek i koristiš latinicu jer SAMO TAKO možemo komunicirati (očito ti to ne odgovora) - ja ću ti reći samo jedno:

ss jedinice NISU ustaške jedinice

a tvrdnja je bila da su ustaše FAŠISTI.

koliko to ima veze sa tvojim davljenjem (tim plakatom) i budalaštinama drugo je pitanje:p

Је л' ? А шта је био поглавник др Анте Павелић, мој к*рац или УСТАША ???
 
vi ste blagonakloni samo prema VELIKOJ SRBIJI, a sve koji vam se u tome protive SOTONIZIRATE.

ali to j enormalna i poznata praksa od davnih vremena.samo što sada više NEMA jugoslavije i može se ipak malo slobodnije pričati,tako da stvar polako postaje jasna.

postaje jasno u kojem grmu leži zeko;)
 
cuj,evo malo istoriskih cinjenica

ante pavelic i jos oko 22-40 drugara mu,30-tih godina proslog veka beze u italiju iz jugoslavije zbog desnicarskih aktivnosti.
u italiji ih primaju musolini i njegovi faasisti formiraju im centar za obuku.
tu se prave prve uniforme,crne sa talijanskim vojnim kapama,crnim,oznake su netipicno hrvatske,vec je ime izmisljeno od strane jih samih...ustase,revolucionaqri,sta god....mada ustasa znaci bas ustanik....covek koji ustaje protivu necega.

e sad,1941 se vracaju u hrvatsku,posle pada jugoslavije i odradjuju odranije pripremljen posao oko formiranja ndh....capili su tada celu bosnu i srem....a ovamo pricaju o velikoj srbiji.
nisu bili konkretno fasisti,kao sto ni nemci nisu bili fasisti.....italijani su fasisti,tj clanovi fasisticke stranke
nemci su bili nacisti...clanovi nacional socijalisticke stranke
spanci su fasisti,clanovi spanske,frankove fasisticke stranke...btw pavelifc se tu krio do smrti

ustase se nezovu fasisti,jer se njihova stranka nije zvla tako....ali su bili saradnici i simpatizeri fasista i nacista bez dvojbe
slali dobrovoljce u rusiju
ucestvovali u svim ofanzivama potiv antifasistickih snaga
prikljucivali se ss trupama recimo eto ti 369.satna-vrazja satna
cinili genocide protiv srnba,jevreja,cigana
po uzoru na nemce gradili konc.logore.....makar pobili i 80.000 ljudi u njima kako ti kazes,imali su ih
objavili rat svim saveznicima,americi,rusiji,engleskoj................ima anegdota da su amneri satima trazili na karti gde je ta hrvatska koja im je objavila rat :)

sta ces vise...a budi realan,i reci sebi istinu.....hrvatski narod nije fasistoidan,domobrani su najvece face ispali u 2.s.r na balkanu,a ustase su vecinom bili probisveti i bolesnici tipa max luburic,ljubo milos,fra majstorovic,matkovic i drugi
 
ljuta_mamba:
cuj,evo malo istoriskih cinjenica

ante pavelic i jos oko 22-40 drugara mu,30-tih godina proslog veka beze u italiju iz jugoslavije zbog desnicarskih aktivnosti.
za razliku od njih,stjepan radić je desničario u kraljevini jugoslaviji pa ste ga morali ubiti;)

valjda zbog jasenovca......unaprijed;)
 
ljuta_mamba:
cuj,evo malo istoriskih cinjenica
....
ustase se nezovu fasisti,jer se njihova stranka nije zvla tako....ali su bili saradnici i simpatizeri fasista i nacista bez dvojbe

a čuj,i staljin je skupa sa hitlerom napao poljsku i za nagradu dobio dio poljskog teritorija pa se za staljina ne govori da je fašist;)

a pavelić je 1944.godine nudio amerikancima da se iskrcaju na hrvatsku obalu jadrana pa ga zovete fašistom;)
 
Nexus 6:
Da li je Srbija pogresila sto je kao osnovni stav uzela "vise od autonomije, manje od nezavisnosti"?
Da li je trebalo da pocnemo sa tvrdim stavom quo ante bellum, sa zeljom da se "nadjemo" sa Albancima na ovome sto trazimo danas, ili je tako nesto bilo nezamislivo?
Srbija je kao svoj stav ponudila kompromis, a Albanci ekstrem, pa se dolazi u situaciju trazenja kompromisa izmedju kompromisa i ekstrema, na kome samo Srbija moze izgubiti...prihvatila ili ne...
Srbija je vec izgubila, prihvatila to ili ne. Mozemo razvlaciti, ali kraj se zna. Sanjajte luzeri, ali da vam kazem, sto pre se resimo Kosova, to bolje. Moze li neko da kaze kakvu uopste korist imamo od toga? Samo se baca brdo para za gluposti. Nemoj samo da prosipate mastu o nekakvoj imovini koju kao tamo imamo. Imamo, ali u k...
 

Back
Top