Koliko vredi ova pc konfiguracija

Nije tacno. Ebt imao sam taj problem. Nema sta nisam podesavao u BIOSU, update BIOSA, reinstal Windowsa nebrojeno puta, driveri ma SVE. IZvadio stavio drugi RAM-ii nema BSOD(osim baaas retko jednom u par godina)
Znas kako ja sam prvi PC kupio 1992. Nikada nisam imao problem sa RAM-om niti video kod drugih kojima sam sklapao i odrzavao.
Ali problem sa setovanjima u BIOS-u jesam video.
Recimo problem sa ramom je bio na prvim ryzenima, jer si morao rucno da podesavas u BIOS-u... ovi sto prodaju opale SMP
i naravno, brljavi...
 
Kako da proverim koji je model maticna ploca? Ram je neki hyperx, mislim da se tako zove 2600, a procesor i5 8400 8 generacije. Kupio sam ga od svabe koji je korisnik kao o ja...sve po malo, igre, surf, yt... Kupio komplet novi komp i ovaj dao tako, da mu ne skuplja prazinu bzvz... To je u originalu acer nitro mislim n600, pa ga je on budzio. I zaboravio sta je budzio u njega. Npr.rekao mi da ima 16 rama i 256ssd, tek kuci kad sam ga upalio video sam stvarno stanje 😂😂😂
 
tebi samo 32GB RAM-a novog kosta oko 150€ a polovne cene komojuterske oprem nisu drasticno manje od maloprodajnih novih.

8GB RAM-a polovnih kosta negde oko 2.500din..
neb se slozio sa tobom..mozda dole u srbiji..bez obzira sto 32gb ram nov kosta 150eura..polovna roba gubi cijenu. dole kod nas mozda nisu drasticno manje, al na zapadu i te kako idu dole..prvi razlog je garancija pri kupovini polovne robe pogotovo pc..ljudi prodaju trenutno u uk pc konfguraciju koja je prosle godineu ovo vrijeme kostala 2500 funti, za 1400..i ta cijena tesko ide..znaci pricam o 12900k sa kombinacijom 3080 il 3090 gpu, 32gb 3600mhz, 80+gold psu tipa corsair, asus..super ventilirana kucista koja trenutno kostaju preko 150funti..cijene polovnih konfiguracija prosto padaju..
 
Znas kako ja sam prvi PC kupio 1992. Nikada nisam imao problem sa RAM-om niti video kod drugih kojima sam sklapao i odrzavao.
Ali problem sa setovanjima u BIOS-u jesam video.
Recimo problem sa ramom je bio na prvim ryzenima, jer si morao rucno da podesavas u BIOS-u... ovi sto prodaju opale SMP
i naravno, brljavi...
Ryzen 2600X. Sa maticnom Aorus Ultra gaming X470 i mislim da je bio Predatpr RAM na 3200. Ma nema sta nisam probavao-radi ali u toku dana-po vise BSOD. Cak sam nosio u neki servis(nisam imao drugi DDR 4 modul da probam(-iz 3 puta kod njega se kao problem nije manifestovao. Dao mi treci put za probu neki njegov bzvz RAM-nedelju-dve NIKAKAV PROBLEM! Kupio tojest, lazem-zamenio mi prodavac za DRUGU MARKU RAMa-Corsair vengeance-i evo fercera za medalju...A Predator mi hebo kevu...
 
Kako da proverim koji je model maticna ploca? Ram je neki hyperx, mislim da se tako zove 2600, a procesor i5 8400 8 generacije. Kupio sam ga od svabe koji je korisnik kao o ja...sve po malo, igre, surf, yt... Kupio komplet novi komp i ovaj dao tako, da mu ne skuplja prazinu bzvz... To je u originalu acer nitro mislim n600, pa ga je on budzio. I zaboravio sta je budzio u njega. Npr.rekao mi da ima 16 rama i 256ssd, tek kuci kad sam ga upalio video sam stvarno stanje 😂😂😂
skini speccy ili cpu-z..
 
Ryzen 2600X. Sa maticnom Aorus Ultra gaming X470 i mislim da je bio Predatpr RAM na 3200. Ma nema sta nisam probavao-radi ali u toku dana-po vise BSOD. Cak sam nosio u neki servis(nisam imao drugi DDR 4 modul da probam(-iz 3 puta kod njega se kao problem nije manifestovao. Dao mi treci put za probu neki njegov bzvz RAM-nedelju-dve NIKAKAV PROBLEM! Kupio tojest, lazem-zamenio mi prodavac za DRUGU MARKU RAMa-Corsair vengeance-i evo fercera za medalju...A Predator mi hebo kevu...
Imam ja predator, moras da podesis u BIOS-u. Zadnji put kad sam dao na ciscenje, baja sve odradio kako treba, al mi promenio postyavke RAM-a u BIOS-u,
nisam gledao, poceo da brljavi i setih se da pogledam i on stavio XMP postavke :P
Dugo mi je trebalo da podesim kako treba... nasao sam parametre i zapamtio...
 
neb se slozio sa tobom..mozda dole u srbiji..bez obzira sto 32gb ram nov kosta 150eura..polovna roba gubi cijenu. dole kod nas mozda nisu drasticno manje, al na zapadu i te kako idu dole..prvi razlog je garancija pri kupovini polovne robe pogotovo pc..ljudi prodaju trenutno u uk pc konfguraciju koja je prosle godineu ovo vrijeme kostala 2500 funti, za 1400..i ta cijena tesko ide..znaci pricam o 12900k sa kombinacijom 3080 il 3090 gpu, 32gb 3600mhz, 80+gold psu tipa corsair, asus..super ventilirana kucista koja trenutno kostaju preko 150funti..cijene polovnih konfiguracija prosto padaju..
ti pricas o top konfiguracijama koje imaju pocetnu jaku cenu zbog novih komponenti koje kad se pojave imaju jacu cenu nego realnu i koja pada u narednim mesecima, tako da ne samo polovna, nego i nova komponenta ima drasticno nizu cenu nego sto je imala u trenutku kupovine ali uporedi cenu nove konfiguracije u rangu 800€ prosle godine i sad i videces da cena i nije toliko pala.

drugo, ovde se desava paradoks da su cene polovnih komponenti nekad i u rangu novih pa i jace ako ih nema..
da bi razumeo.. ti imas stariji kompjuter koji nema slotove za nove komponente, ako ti crkne ram ili procesor ti moras da kupis polovan jer nemas nov sa tim prikljuccima.
onda te deru ovi koji prodaju polovnu robu jer ti nemas resenje osim da kupis nov a nema svako para da kupi nov pa mu je jeftinije da i pretplati polovnu robu nego da kupi nov kompjuter.
 
E jbg.
Čovek uzeo polovnu konfiguraciju, niti je on znao šta kupuje, niti je prodavac znao šta prodaje.
U svakom slučaju je prošao super sa 200 evra, ali realna cena je negde oko 350 evra, nemoj da preterujemo...
Vrlo prostom matematikom vredi i vise od 350 evra! Samo RAM 32 Gb vredi ajd nek bude 100 evra. Ploca + CPU nek su....120 iako vrede verovatno i vise. I grafika nek je 150(sredina izmedju 100- 200)=370 evra lagano.
 
E jbg.
Čovek uzeo polovnu konfiguraciju, niti je on znao šta kupuje, niti je prodavac znao šta prodaje.
U svakom slučaju je prošao super sa 200 evra, ali realna cena je negde oko 350 evra, nemoj da preterujemo...
Realna cena junetine je 600 din, a prodaje se za 1200, i sta sad?
Za te pare ne mozes da kupis racunar sa grafickom i 32GB rama ni pod razno...
 
Vrlo prostom matematikom vredi i vise od 350 evra! Samo RAM 32 Gb vredi ajd nek bude 100 evra. Ploca + CPU nek su....120 iako vrede verovatno i vise. I grafika nek je 150(sredina izmedju 100- 200)=370 evra lagano.
Probaj sa takvom matematikom da prodaš auto.
Gume toliko, motor toliko, menjač ovoliko, pa farovi, volan, trap, sedišta, vrata, šasija ... ihaaa, dobijaš ladno 10.000 evra za Golfa trojku.
 
grafika vredi oko 50
to je karta stara nekih 6..7 godina
Pa ne bi trebalo bas 6-7 ja imam jednu tu oko MAX 3, 4 godine. I tu negde se i pojavila u prodaji. Ali u svakom slucaju-za neki osrednji gaming meni radi posao. Sestrinom klincu-Fortnite, LOL, itd, razbijaju, meni(iako te igre ne igram trenutno)-Tera Rising, WOT, WOW iotd-rade na 2K rez, u skoro ultra detaljima oko80-100 FPS
 

Back
Top