Koliko volimo sebe i koliko je to važno?

Да, али то подразумева промену и уклањање разлога због чега је то и иструлело... тако да би све јереси те труле науке требале да се исчисте. А зашто то радити када здрава наука Божје Православне Цркве већ постоји ? :roll:
 
Christadelphian:
"svaki dan istražujući Pismo , da li je tako"DA17:11

I Pavlove reči treba potvrditi istraživanjem a kamo li nekog kasnijeg tumača za kojeg ni nemamo potvrdu od Boga da nam prenosi i tumači istinu.

Jv.5:39
"Istražujte Pisma"čemu ako je dovoljno prihvatiti tudju veru ?
Pitanje se postavlja da li onda mi imamo uopšte našu veru ili učimo tudju?

I Jevreji su čitali i verovali ali šta im vredi kada preavu poruku nisu shvatili.

Jv.5:45-47
Lk.16:29-31

Zato sto su je tumacili a ne joj bili poslusni, zato i nisu shvatili pravu poruku. Kao rezultat toga napravili su zakon oko Zakona da bi zastitili Zakon.

Istrazivanje Pisma ne znaci tumacenje pisma, nego pokoravanje Pismu.

Tumacenje pisma znaci da pokusavas da ga prilagodis svom razumu umesto da razum prilagodis njemu. Tada si najbolji materijal da te razno razni vetrovi ljuljaju levo i desno i nikad nisi siguran u ono sta verujes. To je slucaj sa tobom, uvek su ti potrebne nove i nove disukusije da bi dokazao kako si u pravu, to je slucaj sa maraticem jer stalno ocekuje da mu neki vladika rastumaci sta pise u Pismu da bi mogao da capne petama i ostane i lancima lazne nauke.

Ako si poslusan Pismu, cinis kako ti Pismo nalaze, bices ugodan Bogu i Njegovo ce se ime prosavljati.
 
Sto sa, bre, bunite kad Milena i ja gledamo u kuglu?
Nije to bas tako neozbiljno kao sto vi mislite jer, evo - sta napraviste za tili casak?
Idemo od pocetka:
Pokusavam svo vreme da dobijem slikicu iz nekog programa sa animacijom ili bilo sta po vrermenskoj dijagonali i jedva sam uspela da sastavim nesto.Evo ovako:
Javlja mi se slika nekog Tata Mate jednog cikice oko 56-58 godinda, onizeg sa brcicima, bivseg knjigovodstvenog referenta sa mnooooogo slobodnog vremena za citanje,zna se cega. Sada penzionerski provodi dane za komp i divi se vestinama i znanjima koje je stekao tokom dugogodisnjeg memorisanja svega i svacega ali bez odgovarajuce podrske nekog jaceg programa. Naime. problem je sto je iz naucno-fantasticnog centra za objasnjenje kosmosa pokusao da prelije gomilu informacija u pentijum 3, ili 4, nema veze, prostim gomilanjem. Kasnije je obilje informacija obasjao bozanskom svetloscu svoga uma i resio da sve to podeli sa covecanstvom. Pun ljubavi i radosti seda svako dan za komp i pise neumorno savete i pouke svojim dragim i milim srodnim bicima:
"Све су то најобичније глупости. Смеће по ком си копао, и оно што си пронашао тамо за јело, било је труло и у моменту....."
Sad vidim kako zadovoljno trlja rukama i zove gospodju da prekine citanje nedeljnog magazina i pogleda kako se sredjuju neverne Tome. Ona mu se osmehuje, puna razumevanja i prosto ponovo opijena divljenjem prema voljenom coveku.
"Sve sam ih sredio pod konac", kaze ovaj vitez i razmislja da li ima jos neki zaostali primerak ljudskog roda od koga bi digao ruke kao sto su, na primer, one dve sa kuglama. "Ako primetim da jos neko drzi kuglu pod jastukom, svasta ce da bude!
TATA MATA NIKADA NE SPAVA!!!"
Ne moze ni da spava kad se dan i noc smenjuju izmedju Kragujevca i Leskovca!! Nije lako ziveti sa takvim uvidima.
(Milica vadi jednu pilecu koskicu iz kose i ceska se njome po glavi..... "Uuuuuu, ima ovde jos svasta da se vidi ali odoh prvo da promesam corbu od slepog misa" )
 
maleni:
Christadelphian:
"svaki dan istražujući Pismo , da li je tako"DA17:11

I Pavlove reči treba potvrditi istraživanjem a kamo li nekog kasnijeg tumača za kojeg ni nemamo potvrdu od Boga da nam prenosi i tumači istinu.

Jv.5:39
"Istražujte Pisma"čemu ako je dovoljno prihvatiti tudju veru ?
Pitanje se postavlja da li onda mi imamo uopšte našu veru ili učimo tudju?

I Jevreji su čitali i verovali ali šta im vredi kada preavu poruku nisu shvatili.

Jv.5:45-47
Lk.16:29-31
Da dopunim odgovorZato sto su je tumacili a ne joj bili poslusni, zato i nisu shvatili pravu poruku. Kao rezultat toga napravili su zakon oko Zakona da bi zastitili Zakon.
Taj zakon nisu izmislili neverni Jevreji sama reč ti kaže Mojsijev a osim toga i Mojsije je bio nadahnut od Boga
Istrazivanje Pisma ne znaci tumacenje pisma, nego pokoravanje Pismu.

Tumacenje pisma znaci da pokusavas da ga prilagodis svom razumu umesto da razum prilagodis njemu. Tada si najbolji materijal da te razno razni vetrovi ljuljaju levo i desno i nikad nisi siguran u ono sta verujes. To je slucaj sa tobom, uvek su ti potrebne nove i nove disukusije da bi dokazao kako si u pravu,
drugar ja od početka na ovoj diskusiji verujem u jedno to je slucaj sa maraticem jer stalno ocekuje da mu neki vladika rastumaci sta pise u Pismu da bi mogao da capne petama i ostane i lancima lazne nauke.
A kako ćemo ja i maretić da znamo istinu kad je ne iznosiš ?Ako si poslusan Pismu, cinis kako ti Pismo nalaze, bices ugodan Bogu i Njegovo ce se ime prosavljati.
Baš o tome ti i ja govorim!
 
Православни приступ тумачењу Светог Писма није базиран на “научном” истраживању истог. Тврдње да разумеју Свето Писмо није садржано у поседовању већег броја археолошких информација, него у посебном односу којег Црква има са ауторима свих књига Новог Завета. Православна Црква је тело Божје, ступ и тврђава истине, и представља чувара целокупног Божјег Откровења. Православна Црква разуме Библију зато што је наследила живо предање које је започело са Адамом, и продужава се кроз време и историју све до данашњих дана. Ово је истина која се не може доказати у лабораторији. Онај који верује мора да буде убеђен од стране Светог Духа, и да доживи пуноћу живота у Божјој Цркви.

Питање које би Протестанти питали у овом моменту је, ко то тврди да је Православно Предање исправно предање, или уопште, где је исправно предање ? Прво што Протестанти треба да ураде је да изучавају историју Цркве. Пронаћи ће да постоји само једна Црква. Ова тврдња коју Протестанти ипак прихватају никада у историји Цркве није представљена као нејасна, невидљива црква која се не може сложити око било које доктрине. Васељенски сабори који су канонизовали Символ Вере, као и Свето Писмо, су анатемисали оне који су изван Цркве, без обзира да ли су јеретици или шизматици. Никада није речено: Не можемо се сложити са јеретицима око доктрина али и они су део Цркве као и ми. Уместо тога, они су били искључени из Божје Цркве и могли су да се врате назад у Цркву и буду крштени. Чак је забрањено учествовати у заједничким молитвама са онима који нису чланови Божје Цркве. За разлику од Протестантизма где су они који раскину са својом групом и оснују своју властиту, често звани и сматрани херојима, у Божјој Цркви је од почетака то сматрано за велики грех. Свети Игњатије Антиохијски - Богоносац, директни ученик Апостола Јована, је упозорио: “Пазите се и не грешите, нико ко је следбеник шизмата неће ући у Царство Божје, нико ко је следбеник јеретских доктрина није на страни Истине” (Филаделфијцима 5,3).

Главни разлог појаве протестантизма је везан за папске манипулације, али пре него се римски запад разишао са Православним истоком, ове манипулације нису постојале. Многи модерни протестантски теолози поново проучавају први милениј јединствене Цркве, и почињу да откривају велико благо које је запад изгубио, и немали број тих прелази у Православље.

Очигледно је да је само једна од три тврдње истинита:
1. Нема исправног Предања и врата пакла су надвладала Цркву, и јеванђеље и никејски Символ Вере су погрешни.
2. Истинска вера је у Папизму са промењивим догмама дефинисаним од стране “непогрешивог свештеника Христовог“
3. Православна Црква је Црква коју је основао Христ и верно је сачувала Апостолско Свето Предање.

Опције за Протестанте су очигледне: релативизам, Римокатолицизам или Православље.

Многи Протестанти због њихове теолошке основе Сола Сцриптура остају у разједињености и вечним препиркама. Одавно су напустили идеју истинског хришћанског јединства и сматрају је смешном хипотезом да мора постојати само једна права вера. Када их се суочи са потребом за јединственом Црквом, често реагују негативно и прелазе у контранапад тврдећи да је такво стајалиште противно хришћанској љубави. Схватајући да не постоји јединство, покушавају да створе непостојеће јединство развијајући релативистичку теорију екуменизма, у коме се треба осудити свако веровање које тврди да поседује Истину. Међутим, ово није резултат Христове љубави него људске сентименталности. Љубав је основа Цркве. Христ није дошао да сагради нову школу, него је сам рекао да је дошао да сагради Његову Цркву коју ни врата Пакла неће надвладати. Та нова заједница под окриљем Цркве треба да буде истинско јединство у Христу а не механичко уједињење међусобно подвојених индивидуа које се састају под окриљем тог новог екуменизма. Истинско уједињење је могуће само кроз нови живот овјенчан Светим Духом, а проведен кроз сам живот Божје Цркве. :roll:
 
Ako ne volim sebe, kako cu medj svet izasci?
Ako ne volim sebe, kako cu verovati u svoje postupke?
Ako ne volim sebe, gde ce mi biti samopouzdanje?

Zato volim sebe.
Osecam se poprilicno dobro u ovom liku i delu.
I jos uvek sebi mogu da budem odlicno drustvu u nocima osame, tuge ili dileme.
Volim sebe i kad gresim, prastam sebi. Jer u trenutku kad nesto cinim, cinim to iz najiskrenijeg ubedjenja da je to u tom momentu i toj situaciji najbolje i najispravije. Pa ako i pogresim- desava se.

Izdaje zivota su nekada mogle da me pregaze, sada me samo rastuze na tren.

To je sve jako vazno, jer ako ne volis sebe , kako ces voleti druge, kako ces hodati ovim svetom?
Svet je pun ljudi koji su isfrustrirani, iskompleksirani i u svemu sto im se dogadja vide zaveru protiv sebe licno.Pa ratuju, poput Don Kihota , ne bi li stekli trenutak mira i smanjili svoje nesanice.

Priznati poraz i to je pobeda, rece Stagiranin, pa udje u istoriju .
Zaviti u sebe i pronaci ces toliko dirljivih i lepih emocija, ideja, dobrote. To si ti, jedan i jedinstven na celom svetu, i nisi stvoren za paprat, korov i sas. Za sta si stvoren? Ja to ne mogu da znam, ali ti moras i mozes, da bi isao putem po cijim stazama najbolje hodas.

Pozdrav za Ivanu.
 

Back
Top