Koliko su muškarci od 174cm sposobniji od onih od 194cm, pa traže ravnopravnost?

Naime, istraživanje koje je objavljeno u časopisu Personality and Individual Differences Journal otkrilo je da ljudi nižeg rasta imaju veću vjerojatnost da će posjedovati osobine iz mračne trijade.

Ovaj termin u psihologiji označava skup triju osobina ličnosti - makijavelizma, narcizma i psihopatije - a ime je dobio zbog zlonamjerne prirode ovih tipova ličnosti. Tu su uključene karakteristike poput nedostatka grižnje savjesti, prevelikog osjećaja vlastite važnosti i narcisoidnih sklonosti.

Istraživanje je također otkrilo da su niži ljudi "skloniji antagonizmu" jer pokušavaju nadoknaditi nedostatke s kojima se susreću zbog svoje visine.
 
imaš takva iskustva??
u bivšoj firmi sam imala dvojicu njih koji su redovno znali da se šale na račun moje visine, bili su oni ovako okej, ali očigledno iskompleksirani zbog svojih 170cm
sad isto imam jednog kepeca u firmi kome smeta moja visina, pa zna da se našali, ali znam ja i da odgovorim
 
1000008846.jpg
 
u bivšoj firmi sam imala dvojicu njih koji su redovno znali da se šale na račun moje visine, bili su oni ovako okej, ali očigledno iskompleksirani zbog svojih 170cm
sad isto imam jednog kepeca u firmi kome smeta moja visina, pa zna da se našali, ali znam ja i da odgovorim
Ti i @не тражим мужа ste me utešile , imam 175. :lol:
Pa normalno je da niski ne dolaze u obzir u mom slučaju. Barem koji cm više. Moj muž je 180.
 
Kakve veze ima cm, sa tim koliko je sposoban? Znam ih tonu,...nižih i sposobnih i visokih koji su smotani k'o sajla. Napoleon je bio metar i žilet i jako sposoban vojskovođa i strateg. Kod muškarca je bitno nešto drugo,...koliko i šta nosi u gaćama ( bukvalno i figurativno rečeno).
Čak msm da je pre obrnuto. Niži su sposobniji kao muškarci, dok su viši samo lepši.
 

Back
Top