Koliko imam vremena za tebe?

Hm. Pitanje je koliko ona njega često zove i koliko dugo se on ne javlja. Zivkanje non stop kada si na poslu je skoro pa maltretiranje. Radim u kancelariji pa često ne mogu da se javim na telefon iz kojekakvih razloga. Uvek je tu neki prioritet. Ima poslova gde ne možeš da se javiš uvek, čak ti možda ni telefon nije pri ruci.

Naravno, moguće je da njih dvoje imaju različite potrebe, navike, a možda i različite prioritete.

Sve je ovo "šta ako" i "možda". Što neko napisa gore - jedan dobar razgovor bi mogao ovo da reši.

Kada nešto želiš nađeš način.
 
Šta biste uradili na njegovom ili na njenom mestu?
Nažalost, bila sam na njegovom mestu na počeku jednog srednjoškolskog poznanstva.
Ispratio me kući, i odmah zove da mi kaže gde će ići, šta ima za ručak, kad počinje fudbal... Samo još mi nije javljao kad će u toalet, a možda mi jest i to u detaljnom raportu, ne znam više. Za nedelju dana sam mu rekla da imam mnogo da učim i da ne mogu više da mu se javljam. :(
 
...Tj da li je ovo samo simptom lošeg odnosa?
...

Пропалог друштва.

--
Као кад исквареном детету одузмеш моб. Тако и та пропала особа кризира везу у недостатку контакта.

Ако си све пренела, али сумњам да знамо праву истину
 
Hm. Pitanje je koliko ona njega često zove i koliko dugo se on ne javlja. Zivkanje non stop kada si na poslu je skoro pa maltretiranje. Radim u kancelariji pa često ne mogu da se javim na telefon iz kojekakvih razloga. Uvek je tu neki prioritet. Ima poslova gde ne možeš da se javiš uvek, čak ti možda ni telefon nije pri ruci.

Naravno, moguće je da njih dvoje imaju različite potrebe, navike, a možda i različite prioritete.

Sve je ovo "šta ako" i "možda". Što neko napisa gore - jedan dobar razgovor bi mogao ovo da reši.

Kada nešto želiš nađeš način.
Ja ne dozvoljavam mojima da me cimaju za vreme posla samo ako je nešto vanredno! Gori kuća , poplava ili je neko u hitnoj (pu,pu,pu)
Pred kraj radnog vremena mogu da mi puste sms šta da kupim uz put . Toliko ! Ne shvatam uopšte duge priče preko telefona , mene to umara . meni telefon služi samo da saopštim ili primim informaciju . ne vidim mu drugu svrhu.
 
Upravo danas čujem iz svoje kancelarije u dva navrata komunikaciju između jednog para. Ne mogu a da ne čujem.

I sad u prepodnevnim satima ona je izašla i pričala na telefonu nešto ovako "ne možeš to da mi radiš, razumeš li, ne možeš to da mi radiš. Ne javljaš mi se po više sati. Ja to više ne mogu. Majke mi nek ide sve, jesi li me čuo? Jesi li čuo?"

I sad skoro čujem njegov glas ispred zgrade su i on njoj govori " hej, je li ti jasno da ja moram da radim? Je li ti jasno da ja ne mogu da mislim samo na tebe? Odvajam vreme koliko mogu. Znači, pusti me malo. Već mi je svega dosta."

Par min posle on je otišao, a ona plače...

Kako se dolazi do te situacije?
Da li se ona oseća nevoljeno, odbačeno, pa svako njegovo nejavljanje proizvodi stres? Tj da li je ovo samo simptom lošeg odnosa?
Ili je moguce da samo nejavljanje bude uyrok loseg odnosa? Iskustvo?

Šta biste uradili na njegovom ili na njenom mestu?

Овако написано може да буде све и свашта... Она њега смара, он њу избегава. Ко зна шта је било пре или после.

Елем, двоје људи који желе да буду заједно, треба да нађу оптимум времена које проводе заједно и време одређено за њихове приватне послове.
 
Овако написано може да буде све и свашта... Она њега смара, он њу избегава. Ко зна шта је било пре или после.

Елем, двоје људи који желе да буду заједно, треба да нађу оптимум времена које проводе заједно и време одређено за њихове приватне послове.
za početak bi trebalo da nauče artikulisano da razmenjuju informacije. vidiš da ne znaju
ali za konkretnu situaciju a to je da se ona isplače propisno nije neophodna dalja komunikacija.
cilj je postignut.
 

Back
Top