Koliko je hrabrost bitna za ljubav?

Misliš da je moguće biti časan a ne biti hrabar (bar nekad ili zbog nekog)?
Jer ipak ne smatram da je hrabost potući se u kafani sa snagatorom (kao što @Lagerta predložila :mrgreen:)
Ne znam. Zaista ne znam. Prgave sam prirode i navodno sam fizički i moralno hrabar. Ali mogu da zamislim čoveka spremnog da otrpi svaku nepravdu prema njemu samom, poštenog, a kukavicu. Poznavao sam takve. Nisu mi bili odbojni.

Ne znam. Zaista ne znam. Prgave sam prirode i navodno sam fizički i moralno hrabar. Ali mogu da zamislim čoveka spremnog da otrpi svaku nepravdu prema njemu samom, poštenog, a kukavicu. Poznavao sam takve. Nisu mi bili odbojni.
Hrabrost nije apslolutna. Čovek uvek kalkuliše pa je nekad hrabar a nekad se povlači.
Ali ipak za neke ljude kažemo da su hrabri a za neke da su kukavice.

Ma, brt mislila sam na ono lepo je imati odnose sa osobama koji rešavaju probleme, odnose, ne beže, ne sakrivaju se iza ovog ili onog, tuđih uticaja itd. Ono kad kaže ja bih ali me ta i ta osoba pritisla, pa jbt šta ima ko da te pritisne, uradiš šta hoćeš. Itd. Ili ono beži od osude okoline, šta će ko reći. Pa stani na crtu. Tako.. ima puno stvari gde je potrebno biti jak i odlučan. Možda sam čak više mislila na odlučnost nego hrabrost. Ali nebitno, piše svako šta misli

Hrabrost bi bila volja i suočenje sa nečim možda teškim?

Iskrenost takođe ne ide bez hrabrosti.

Hrabrost je i da se odupreš mišljenjima drugih i ideš kuda misliš da treba

Imati pored sebe hrabru osobu koja je to dokazala ili neku kukavicu? Šta biste pre izabrali? ;) Da li je to važno?
yebiga, ti sad pitas , oces letovanje na jahtu il letovanje u Gornju Sugubinu na potok ?
Hrabrost ili, moze se reci, karakterna, odlucna osoba, sigurna u sebe i da zna sta oce, da je bez predrasuda.........je presudni faktor u zdravoj vezi .
Ljigavci, neodlucni, kojima je uvek vazno "sta ce drugi reci", cesto je ovo povezano sa tradicionalnim mentalitetom iz primitivnih vremena naseg okruzenja...........opterecuju vezu , ako uopste i dodje do "veze" sa takvom osobom.
Tesko je danas pronaci takvu osobu na ovim prostorima jer , povratkom u kapitalizam, Srbija se vratila u tradiciju, mentalitet post-otomanskih vremena, i to, nazalost, isticu kao "vrednost "..........taj mentalitet koji je podredjen "sudu i misljenju" okoline a ne sopstvenim potrebama.
Osoba takvog formata nema sta traziti u mom zivotu.

...одговоре на ова питања о храбрости знаш и сама и прилично си уверена у њих...
..желиш само потврду исправности својих ставова...
...или желиш да чујеш оно што прија твоме егу...

Ma, brt mislila sam na ono lepo je imati odnose sa osobama koji rešavaju probleme, odnose, ne beže, ne sakrivaju se iza ovog ili onog, tuđih uticaja itd. Ono kad kaže ja bih ali me ta i ta osoba pritisla, pa jbt šta ima ko da te pritisne, uradiš šta hoćeš. Itd. Ili ono beži od osude okoline, šta će ko reći. Pa stani na crtu. Tako.. ima puno stvari gde je potrebno biti jak i odlučan. Možda sam čak više mislila na odlučnost nego hrabrost. Ali nebitno, piše svako šta misli
Na kraju se svede koliko je nekome stalo, kao i za sve ostalo. Slabost je nedostatak impulsa za promenu.

..промена је кључна реч,промена је непожељна са најбазичнијег,енергетског аспекта јер троши додатну енергију...
..Свако од нас има свој енергетски код који у одређеној мери лимитира могућност за промену...
...никад није све црно бело...

Back