Koju vrstu elektronske muzike najvise slusate?

Koju vrstu elektronske muzike najvise slusate?

  • House

    glasova: 7 53,8%
  • Trance

    glasova: 3 23,1%
  • Techno

    glasova: 3 23,1%

  • Ukupno glasova
    13
  • Anketa je zatvorena .
Glupo je kod ove ankete što je stavljeno House, Trance i Tehno... a šta tu onda Tehno podrazumeva... Ionako su House i Trance podvrste muzike... To bi bilo ko otvoriti Anketu i napisati recimo... koju vrstu jačeg zvuka volite i tu napisati Heavy Metal, Power Metal i Metal. Ja od eletronskog zvuka slušam šta mi se svidi... Ambijental, elektroniku... trance... house.. bitno je da mi se svidi... a nije bitno koji je žanr.
 
Alexxandar:
Glupo je kod ove ankete što je stavljeno House, Trance i Tehno... a šta tu onda Tehno podrazumeva... Ionako su House i Trance podvrste muzike... To bi bilo ko otvoriti Anketu i napisati recimo... koju vrstu jačeg zvuka volite i tu napisati Heavy Metal, Power Metal i Metal. Ja od eletronskog zvuka slušam šta mi se svidi... Ambijental, elektroniku... trance... house.. bitno je da mi se svidi... a nije bitno koji je žanr.

Alexxxandar ne lupaj.Techno je takodje podzanr elektronske muzike koji je danas maltene izumro ali ljudi greskom sve zanrove nazivaju Technom.
Inace za sve one koji nemaju pojma sem Techna,Tranca i Housa postoji jos i Drum n Bass/Jungle,Electroclash,Ambient,Trip Hop,Synthpop,Electronica,Industrial....

Ja licno najvise volim Electroclash i Industrial....
 
Da...bravo,mene mrzelo..-od RAVE ,mislim to je zamrlo,koliko ja znam.
Electronica-par puta
Syntpop-mi se svidja...ali gotovo da nemam nista (sve sto sam skupljao je bilo vezano a TRANCE-psihodelija i progresiv,Goa trance)
Trip hop-nesto malo,pa i nije mi se svidelo,Drum'n base...hm..nisam nikad nista kucji od toga imao..zanimljivo?!?
Industrial...e ty sam meshao Propeller heads ..oni su bili hard rock/indus. imali su neku stvar..DAVNO ali se secjam grupe,medjutim ne svidja mi se sto sviraju jer kolko znam nisu zanr taj vishe...
mislim da su iRock&metal...ali su nesto tada kada ja pamtim bili ind. tehno..."meshavina neka"
 
Sentimentalna budala:
Alexxxandar ne lupaj.Techno je takodje podzanr elektronske muzike koji je danas maltene izumro ali ljudi greskom sve zanrove nazivaju Technom.
Inace za sve one koji nemaju pojma sem Techna,Tranca i Housa postoji jos i Drum n Bass/Jungle,Electroclash,Ambient,Trip Hop,Synthpop,Electronica,Industrial....

Ja licno najvise volim Electroclash i Industrial....
Nije izumro, samo nije popularan i jak kao što je nekada bio. Marko Nastić (nije mi jasno kako njega do sad nismo pomenuli) svira (pušta :D ) Techno, i to ODLIČAN!

Postoji podžanrova koliko ti duša želi, a samo mi oko žulja taj Indistrijal koji si pomenuo. Ie bih ga nikada stavljao u isti koš sa ostalom elektronskom muzikom, to je neka mešavina između svih vrsta metala i elektronike, inače ga strašno gotivim. Laibach je fenomenalan!!
 
DeteSunca:
Nije izumro, samo nije popularan i jak kao što je nekada bio. Marko Nastić (nije mi jasno kako njega do sad nismo pomenuli) svira (pušta :D ) Techno, i to ODLIČAN!

Postoji podžanrova koliko ti duša želi, a samo mi oko žulja taj Indistrijal koji si pomenuo. Ie bih ga nikada stavljao u isti koš sa ostalom elektronskom muzikom, to je neka mešavina između svih vrsta metala i elektronike, inače ga strašno gotivim. Laibach je fenomenalan!!

Pa dobro ne bih se bas slozio sa tobom povodom industriala,a i Laibach su samo na jednom albumu eksperimentisali sa metalom dok na ostalim to je cista elektronika tipa ''War'' ili ''Tanz mit Laibach''...
 
Sentimentalna budala:
Pa dobro ne bih se bas slozio sa tobom povodom industriala,a i Laibach su samo na jednom albumu eksperimentisali sa metalom dok na ostalim to je cista elektronika tipa ''War'' ili ''Tanz mit Laibach''...
Ne govorim samo o tvorenju muzike, već i o njenoj poruci i filozofiji. Tu je Laibach puno sličniji metalu nego elektro muzici.
Usput, pomenuo si moje dve omiljene pesme od Laibacha, uz još neke druge. :D :D
 
Pajper:
Kada mi neko objasni razliku izmedju techna i housa mozda i glasam. Slusam i jedno i drugo pomalo,ali ne kontam razliku. A trance...nem pojma...sve u svemu nita ne znam! :D

techno - samo muzika, jako brzog ritma
house - malo sporiji ritam, a sem muzike ima i glasa (mislim, pevanja)....

tako ja otprilike raspoznajem :mrgreen: ....
a, inache....glasala sam za House.....
 
Mannibals:
Da...bravo,mene mrzelo..-od RAVE ,mislim to je zamrlo,koliko ja znam.
Electronica-par puta
Syntpop-mi se svidja...ali gotovo da nemam nista (sve sto sam skupljao je bilo vezano a TRANCE-psihodelija i progresiv,Goa trance)
Trip hop-nesto malo,pa i nije mi se svidelo,Drum'n base...hm..nisam nikad nista kucji od toga imao..zanimljivo?!?
Industrial...e ty sam meshao Propeller heads ..oni su bili hard rock/indus. imali su neku stvar..DAVNO ali se secjam grupe,medjutim ne svidja mi se sto sviraju jer kolko znam nisu zanr taj vishe...
mislim da su iRock&metal...ali su nesto tada kada ja pamtim bili ind. tehno..."meshavina neka"

Trance brate nije samo to... ne volim ni jedno ni drugo ni trece....samo melodiac ili melodic trance
 
Evo vreste elektro muzike:

Acid House
Ambient
Ambient Breakbeat
Ambient Dub
Ambient House
Ambient Techno
Big Beat
Break Beat
Dark Ambient
Dark Wave
Downbeat
Downtempo
Drill'n'bass
Drum N Bass
Electro-Acoustic
Electro-Techno
Electronic
Experimental Jungle
Experimental Techno
Funky Beats
Funky Breaks
Glitch
Goa Trance
Hard Trance
Hardcore Techno
IDM (Intelligent Dance Music)
Indie Electronic
Jungle/Drum 'N Bass
Neo-Electro
Progressive Electronic
Progressive House
Progressive Trance
Psy-Trance
Rave
Techno
Trance
Trip-Hop
 
Goku:
Evo vreste elektro muzike:

Acid House
Ambient
Ambient Breakbeat
Ambient Dub
Ambient House
Ambient Techno
Big Beat
Break Beat
Dark Ambient
Dark Wave
Downbeat
Downtempo
Drill'n'bass
Drum N Bass
Electro-Acoustic
Electro-Techno
Electronic
Experimental Jungle
Experimental Techno
Funky Beats
Funky Breaks
Glitch
Goa Trance
Hard Trance
Hardcore Techno
IDM (Intelligent Dance Music)
Indie Electronic
Jungle/Drum 'N Bass
Neo-Electro
Progressive Electronic
Progressive House
Progressive Trance
Psy-Trance
Rave
Techno
Trance
Trip-Hop

Zaboravio si Dark Ambiental,Electroclash,Synthpop,Tribal...
 

Back
Top