koji ste tip ???

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
neka podela na svestrane i stručnjake ili njihova kombinacija ???

svestrani --- od svega po malo ,,uklapa se u sve sfere ali ne zalazi duboko
stručnjak --- ali samo u toj oblasti
kombinacija ;;; znam jednog takvog ,,ima li ih još?????

--- khm ,,sebe smatram ;;; daleko ispod svestranosti ,, stručnjak u nečemu --- recimo sport i umetnost ali ima mnogo boljih ,,,, tako da sam i tu truba ,,, ali boli me uvo --ko me ovde zna??
 
kakve veze ovo ima sa filosofijom ???? ---- recimo pitanje --- kako izgleda savršeno ljudsko biće ali uzeti u obzir njegove kapacitete ili napor u usavršavanju i edukaciji i na kom polju ??
 
avesic:
kakve veze ovo ima sa filosofijom ???? ---- recimo pitanje --- kako izgleda savršeno ljudsko biće ali uzeti u obzir njegove kapacitete ili napor u usavršavanju i edukaciji i na kom polju ??

sto bi rekli englezi: "i like to think of myself as of" strucnjak...

dakle, jes da nisam neki strucnjak, ali tome tezim...

ranije sam svastario ali sam onda skontao sta je Heraklit mislio pod: "mnogoznalastvo ne uci mudrosti" pa bi sad da budem strucnjak i trudim se u tom pravcu.

ja to vidim ovako: onaj ko svastari, taj nakupi mnogo kamencica sa obale i onda, stvorivsi takvu neku sliku o obali, misli da je spoznao krajolik. :-? Strucnjak se za to vreme penje na obliznju planinu i kad se konacno uspentra, baci pogled dole i sve mu na dlanu. :wink:

a onda nekad ljudima zna da se cini da je i on svastar (ko ono - nema sta ne zna). Ali on je ustvari samo uspeo da skonta sustinu stvari, pa mu je sve jednostavno (ko sto rekoh, ko na dlanu).

Ko sto Kinezi kazu: ne izlazi iz kuce a zna dao neba! Onaj Japanac pola zivota meditira i gadja iz luka ili mashe kendom, a duhovno sazri vise od bilo kog svastara... Nije dzaba Cedomir Veljacic otiso na Cejlon!

Zato bi i ja na planinu!

Al, budimo realni, mnogo je to teze nego lepo skupljati kamencice, nesto nakupiti i biti zadovoljan time...

uostalom, zasto bi svako i tezio tamo nekim sustinama?
 
foxq:
... ranije sam svastario ali sam onda skontao sta je Heraklit mislio pod: "mnogoznalastvo ne uci mudrosti" pa bi sad da budem strucnjak i trudim se u tom pravcu.

ja to vidim ovako: onaj ko svastari, taj nakupi mnogo kamencica sa obale i onda, stvorivsi takvu neku sliku o obali, misli da je spoznao krajolik. :-? Strucnjak se za to vreme penje na obliznju planinu i kad se konacno uspentra, baci pogled dole i sve mu na dlanu. :wink:
Mh, da skrenem pažnju - to se ne bira.
Ne mogu ja sad da odlučim koji ću talenat da imam i šta ću više da volim. To su afiniteti uklesani u nama i naš su sastavni deo.
Zanimljiva tema u kojoj se baš pronalazim.
Ljudi kude generalizovanje, a da li ste primetili da u mnogim situacijama baš ljudi mogu da se podele na jasne grupe? Po pravilu 2, 3, ili 4...
A ja sam oduvek bila svaštojed. I to mi je toliko zakomplikovalo život da sam srednju školu birala zatvorenih očiju, ubadanjem prstom u informatoru...
Što ne znači da se nisam uspela pronaći u tome što sam radila. Naprotiv.
Svako želi da bude profesionalac.
 
svestran sam...mada kad pogledash malo bolje...to i nije tako...mislim da ne spadam ni pod jednu kategoriju...ok svestran al ima mnoooogo hhhhm recimo informisanijih ljudi od mene...imam druga koji zna puuuuno o puuuno stvari...od lego kockica preko star warsa....do nekakve fizike biologije i tako kojechega....napustio fax i upiso megatrend....tako ti to bude....mislim svestran je on ok je to....al nije to dovoljno....treba foqsa...mada su likovi s foqsom obichno dosadni i smorni...ma ne mogu o ovome...ne ide mi
 
Auuu, veliki svastar. S tim sto nije da se zadrzim na povrsini, nego idem dublje od toga.
Ali, cim osjetim da sam se ucaurio u jednom fahu, brisem na nesto drugo.

Zato sam i srednju isao gimnaziju, zato sam na fakultetu uzeo opsti smjer (da se ne bi slucajno opredijelio), zato sad idem na neka dva postdiplomska koji se POTPUNO razlikuju...

Skoro mi jedan poslodavac gleda CV i crkava od smijeha - kaze, a cim ti hoces da se bavis u zivotu?
Dobro pitanje...
 
Truman:
Vise svastar, svestran je prejaka rec.


p.s.s Ko je Cedomir Veljacic?

predavao filozofiju istocnih naroda na sveucilistu u zagrebu. posebno voleo budizam i u jednom trenutku napustio posao, otisao na Cejlon i zamonasio se.

pre nekoliko godina je tamo i umro...

dok je radio bio je verovatno najveci autoritet po pitanju istocne filozofije u SFRJ...
 
svestrana ali ne ostajem na povšrini
srećom skačem tudi - ovdi pa nije dosadno i niej svaštarenje
to savršeno je sklad između obaveza i plandovanja, to je biće, da. da se uđiva u obe stravi, a d ase ne zamoriš i sl.
 

Back
Top