Koji poslovi nisu za suprotan pol?

Meliot

Elita
Poruka
16.885
Šta mislite koje poslove mogu i trebaju obavljati samo muškarci i obrnuto, koji poslovi priliče i odgovaraju više ženama u odnosu na muškarce? Baš bi bilo zanimljivo da čujemo različita mišljenja.

Evo ja ću prvi. Pošto sam radio na gradilištu kao inženjer i video koliko je to težak posao, a viđao sam klipove da žene tamo rade, mislim da ženama nije mesto na gradilištu da rade kao majstorce i kao radnice.
 
Šta mislite koje poslove mogu i trebaju obavljati samo muškarci i obrnuto, koji poslovi priliče i odgovaraju više ženama u odnosu na muškarce? Baš bi bilo zanimljivo da čujemo različita mišljenja.

Evo ja ću prvi. Pošto sam radio na gradilištu kao inženjer i video koliko je to težak posao, a viđao sam klipove da žene tamo rade, mislim da ženama nije mesto na gradilištu da rade kao majstorce i kao radnice.
Кад су деца и жене могли да раде у рудницима у 19. веку, могу све да раде… само да буде фер, да имају исте плате ко мушкарци...
 
Но има послова које мушкарци неће да раде као што су кафе куварица, спремачица, те секретарица.
Не знам дал уопште постоји мушкарац који ради као секретарица, и да ли неко прима?
 
Но има послова које мушкарци неће да раде као што су кафе куварица, спремачица, те секретарица.
Не знам дал уопште постоји мушкарац који ради као секретарица, и да ли неко прима?
Ja mislim da ne poatoji, to se naziva nešto kao saradnik.
 
Šta mislite koje poslove mogu i trebaju obavljati samo muškarci i obrnuto, koji poslovi priliče i odgovaraju više ženama u odnosu na muškarce? Baš bi bilo zanimljivo da čujemo različita mišljenja.

Evo ja ću prvi. Pošto sam radio na gradilištu kao inženjer i video koliko je to težak posao, a viđao sam klipove da žene tamo rade, mislim da ženama nije mesto na gradilištu da rade kao majstorce i kao radnice.
totalni si inzenjer 😄
 
Но има послова које мушкарци неће да раде као што су кафе куварица, спремачица, те секретарица.
Не знам дал уопште постоји мушкарац који ради као секретарица, и да ли неко прима?
postoje sekretari
kako se beshe zvao onaj pokojni shatro mason i umjetnik sto je bio sekretar nekom tal grofu...uvijek mu zaboravim ime 😄

inace, profesiju ljudi biraju prema preferencijama, ako su u mogucnosti jer ima i situacija kad nema biranja npr drugi svjetski rat je bio takav period
i sta je bilo...evo sta je bilo 😄
 
А мени су овакве расправе на нивоу вртића- мој тата је јачи од твог!
Ради брате шта желиш. Проблем је када радиш што мораш јер не можеш да живиш од онога за шта си школован или талентован. Али то није ствар полова него ове безизлазне ситуације.
 
А мени су овакве расправе на нивоу вртића- мој тата је јачи од твог!
Ради брате шта желиш. Проблем је када радиш што мораш јер не можеш да живиш од онога за шта си школован или талентован. Али то није ствар полова него ове безизлазне ситуације.
Ćaskamo malo, svako ima pravo na svoje mišljenje, da čujemo štako misli. Šta je loše u tome?
 
Šta mislite koje poslove mogu i trebaju obavljati samo muškarci i obrnuto, koji poslovi priliče i odgovaraju više ženama u odnosu na muškarce? Baš bi bilo zanimljivo da čujemo različita mišljenja.

Evo ja ću prvi. Pošto sam radio na gradilištu kao inženjer i video koliko je to težak posao, a viđao sam klipove da žene tamo rade, mislim da ženama nije mesto na gradilištu da rade kao majstorce i kao radnice.
Sve osim ako je nesto bas tesko za podignut. Jednakopravnost donosi prava i obaveze.
Sta fali inzinjerki na gradilistu? Zapisuje, sece se. Ne nosi vrece sa cemetnom ili armaturu. Daske bi mogla :mrgreen:
 
Pa to je bilo eksplatisanje i izrabljivanje.
tad su svi eksploatisani i izrabljvani
samo je bilo pitanje visine nadnice
al sto si bio siromasniji to ti je bilo lakse da budes prakticno ravnopravan s ostalim siromasnima
kako se penjes na drustvenoj ljestvici to su razlike bile izrazenije
pa su novac i moc bili rezervirani primarno za bijele muskarce na danasnjem zapadu, a muskarce raznih dezena u ostatku svijeta
i to se zadrzalo prilicno dugo
 

Back
Top