Koji auto kupiti

Kao i tvoj koreanac koji sa 1,2 motorom trosi preko 8L goriva u gradu.
Strasno s obzirom da npr Punto 1,2 trosi 7L u gradu ili npr Citroen C2 1,1 samo 5,8L.
Pljuvanje po necemu bez dokaza ti ne uspeva tako da pisas uz vetar.
 
Lažeš kako zineš klasičan preprodavac polovnih nemačkih kršina hahaha mogu samo da te žalim jer ti posao ide sve teže i teže :D a ja se slatko vozim izađe me skoro jeftinije nego da imam neki hibrid ili električni auto :D
 
Jel valja nešto ovaj motor u astri h 1.6 benzin? Kolko to troši benzina? Jel guta ulje?

Screenshot_2023-02-24-11-46-06-408-edit_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 
E da malo promenim temu, ima li neko iskustva sa montiranjem odstojnika tj spacera iznad opruga? Gledao sam neki Peugeot 407 da uzmem ali je prilicno nizak. Na vise mesta sam citao da ljudi ugradjuju te odstojnike iznad opruga koji podignu celo vozilo za 20-30 mm sto je meni dovoljno, da ne kacim ivicnjake i vece rupe dok vozim. Sta kazete na ideju?
 
Kupi druge opruge ili torziju nema druge, to što ljudi stavljaju su budalaštine i mamipare. Drugar je stavljao one kao gumene između opruga za par dana se to sve spljošti.

Još sa tim distancetima menjaš geometriju vozila pa mora i centriranje trapa.

Dakle sigurica nove opruge/torzija
 
Kupi druge opruge ili torziju nema druge, to što ljudi stavljaju su budalaštine i mamipare. Drugar je stavljao one kao gumene između opruga za par dana se to sve spljošti.

Još sa tim distancetima menjaš geometriju vozila pa mora i centriranje trapa.

Dakle sigurica nove opruge/torzija
Ja sam gledao od tvrde plastike mada ima i metalni. Ti ne mogu da se spljoste.
Centriranje svakako mora, na to sam racunao.

JBG opruge i torzija dosta kosta a odstojnici su jeftini :)

Hvala na odgovoru u svakom slucaju.
 
Te tvoje su postale mekane sa vremenom usled zamora materijala pa se auto spustio. Čitao sam dosta o tome ali jedini lek su nove opruge.

Ili imaš opruge ili torziju ne mož jedno i drugo :mrgreen:
 
Te tvoje su postale mekane sa vremenom usled zamora materijala pa se auto spustio. Čitao sam dosta o tome ali jedini lek su nove opruge.

Ili imaš opruge ili torziju ne mož jedno i drugo :mrgreen:
Aman covece jel citas sta sam napisao? Razmisljam da kupim Peugeot 407 koji je generalno nizak, cak i kao nov auto. Zato sam pitao za podizanje, sta si ti tu iskonstruisao? :D
 
Evo dogovora, napred su valjda opruge a nazad torzija :D I moze da se digne.

Pogledajte prilog 1301364

E da malo promenim temu, ima li neko iskustva sa montiranjem odstojnika tj spacera iznad opruga? Gledao sam neki Peugeot 407 da uzmem ali je prilicno nizak. Na vise mesta sam citao da ljudi ugradjuju te odstojnike iznad opruga koji podignu celo vozilo za 20-30 mm sto je meni dovoljno, da ne kacim ivicnjake i vece rupe dok vozim. Sta kazete na ideju?
Može nije problem ali 2cm mozes dobiti i većim profilom guma ili vecim felgama ...Mislim da ti je to prakticnija varijanta ako odlucis da ga prodas ..vratis u normalu..
 

Back
Top