Koje auto je "najljepše" za voziti?

Neno

Elita
Poruka
20.451
Kad kažem "najljepše" mislim na auto koje je po vama ostavilo najjači utisak bez obzira na model, komfor koji ima, starost tj godine..
Ne sumnjam da nam je najbolji automobil onaj koji trenutno imamo i vozimo, ali.. koje auto koje ste imali priliku da vozite ili ste ga imali, možete sa pravom reći da je nešto posebno, nešto što ga izdvaja iznad ostalih?
Mnoga auta danas su napucana do bola, komfor i sigurnost na izuzetnom nivou, ali u njima se ne osjećamo kao u nekim drugim, koji baš i nisu u toj klasi ali imaju to nešto..
Iz svog ličnog iskustva, mogu nabrojati nekoliko modela u kojima sam se osjećao kao da sam u avionu :D.. kao recimo u Nisanu, Poršeu.. i još par modela ali, i pored svega toga što pružaju, nakomotnije i najprijatnije se osjećam u audiju. U njemu se daleko bolje osjećam, nego recimo u Mercedesima ili BMW-ima, nekako mi više "leži" i vožnja u njemu mi pričinjava pravo uživanje.
Koje je po vama auto koje bi izdvojili (imali priliku da se (pro)vozate sa njim) i rekli da je to auto koje je najljepše i najprijatnije za vožnju?
Svakako da danas ima mnogo dobrih i skupih auta ali ovdje bi o onima koji su nama dostupni.
 
Kad kažem "najljepše" mislim na auto koje je po vama ostavilo najjači utisak bez obzira na model, komfor koji ima, starost tj godine..
Ne sumnjam da nam je najbolji automobil onaj koji trenutno imamo i vozimo, ali.. koje auto koje ste imali priliku da vozite ili ste ga imali, možete sa pravom reći da je nešto posebno, nešto što ga izdvaja iznad ostalih?
Mnoga auta danas su napucana do bola, komfor i sigurnost na izuzetnom nivou, ali u njima se ne osjećamo kao u nekim drugim, koji baš i nisu u toj klasi ali imaju to nešto..
Iz svog ličnog iskustva, mogu nabrojati nekoliko modela u kojima sam se osjećao kao da sam u avionu :D.. kao recimo u Nisanu, Poršeu.. i još par modela ali, i pored svega toga što pružaju, nakomotnije i najprijatnije se osjećam u audiju. U njemu se daleko bolje osjećam, nego recimo u Mercedesima ili BMW-ima, nekako mi više "leži" i vožnja u njemu mi pričinjava pravo uživanje.
Koje je po vama auto koje bi izdvojili (imali priliku da se (pro)vozate sa njim) i rekli da je to auto koje je najljepše i najprijatnije za vožnju?
Svakako da danas ima mnogo dobrih i skupih auta ali ovdje bi o onima koji su nama dostupni.
E39
 
I da ne zaboravim iz mladjih dana 405 dizel sa neunistivim motorom .
Nekada su znali da naprave auto koji nije pretezak ,nakrcat gomilom nepotrebnih stvari ,koji nema nesto jak motor po konjima (govorim za dizel)ali ima jak obrtni moment i zna veoma lepo da povuce i da se vozi,jednostavan i nije skup za odrzavanje …limarija pocinkovana ..
 
Rolls Royce Silver Shadow.
Rolls_Royce_Silver_Shadow_I,_Bj._1967_(2005-09-17_Sp)-2.jpg
 
W140 ili W124, sa onim koznim foteljama preudobnim, prelepo uradjenim enterijerom, top kvalitetom i snagom, od ta dva modela nema dalje, ja mislim da je to bio vrhunac... :) To je sto se tice komfora i ukupnog kvaliteta, ovako sto se tice dinamike u voznji, rekao bih ili E30 ili E46, neki jaci benzinci...Od novijih mi se svidja G20....
 
W140 ili W124, sa onim koznim foteljama preudobnim, prelepo uradjenim enterijerom, top kvalitetom i snagom, od ta dva modela nema dalje, ja mislim da je to bio vrhunac... :) To je sto se tice komfora i ukupnog kvaliteta, ovako sto se tice dinamike u voznji, rekao bih ili E30 ili E46, neki jaci benzinci...Od novijih mi se svidja G20....
E46 M3 ,Coupe takodje
 
W140 ili W124, sa onim koznim foteljama preudobnim, prelepo uradjenim enterijerom, top kvalitetom i snagom, od ta dva modela nema dalje, ja mislim da je to bio vrhunac... :) To je sto se tice komfora i ukupnog kvaliteta, ovako sto se tice dinamike u voznji, rekao bih ili E30 ili E46, neki jaci benzinci...Od novijih mi se svidja G20....

Odličan izbor, to mi je ostalo u pamćenju kao najudobniji auto ikad.
 
Pošteno ni jedno od toga :mrgreen: Ali da mislim da je ( ne računajući izgled ) a klasa bolji auto. I novije a klase su u dizajnerskom smislu sasvim ok.
Apsolutno svaka lista najpouzdanijih kola koja je objavljena u poslednje dve godine stavlja Daciu ispred Mercedesa. O izgledu i dizajnu možemo raspravljati, ali o kvalitetu izrade - Nemci su prilično pali poslednjih par godina.

1647952285004.png
 
Poslednja izmena:
Apsolutno svaka lista najpouzdanijih kola koja je objavljena u poslednje dve godine stavlja Daciu ispred Mercedesa. O izgledaju i dizajnu možemo raspravljati, ali o kvalitetu izrade - Nemci su prilično pali poslednjih par godina.

Pogledajte prilog 1124274

Nemci su počeli da rade ono što svi rade odavno, namerno prave nešto ofrlje kvaliteta da bi se prodavalo, više niko ne ide na kvalitet koji traje 30 godina, tako gube porfit.
 
Ne bih se složio. Uz dužno poštovanje nikada se neće moći porediti Dacia sa Mercedesom ili BMW. Pogotovo sa tim nekim starim serijama.
O još kako dačija prešišala sve te nemačke našminkane krševe, kako tehnološki tako i po kvalitetu :super:
Želim ti da barem jednom u životu kupiš auto i ne razmišljaš 200.000 km.

Nemački automobili su ko ljudi sa specijalnim potrebama, stalno moraš nešto oko njih da radiš i mastiš se.
 
Pošteno ni jedno od toga :mrgreen: Ali da mislim da je ( ne računajući izgled ) a klasa bolji auto. I novije a klase su u dizajnerskom smislu sasvim ok.
Vidi se da ti i sizif blage veze nemate o automobilima, taj mercedes a klase je konstruisao kreten inženjer za blendere i usisivače, moraš ceo motor da vadiš kako bi servisirao anlaser. Nemački krš.

 
Poslednja izmena:
Neki su malo "zavozali" sa teme.. :mrgreen:
Ne radi se o tome da li je auto nov ili korišten, nego o tome koji vam je "legao" po nekim svojim perfomansama ili vam jednostavno odgovara i u njemu se osjećate nekako posebno, što u nekim drugim to nije slučaj.
Ili ne znate zašto ali kada sjednete u njega, jednostavno pomislite to je - to.

Ne znam kako neko može reći da se "bolje oseća u Mercedesu nego u Audiju", ako ne kaže na koji konkretno model misli?
Da li poredi Mercedes 190D i Audi R8 ili poredi Mercedes SLS i Audi 80 jaje?

Uvek su me zasmejavali ti fanboysi koji hvale marke, a ne konkretan model.

Odlično zapažanje.. svakako moj propust u uvodu teme.
Trenutno vozim audi A6 S-line i ne mislim u dogledno vrijeme da ga mijenjam.. :)
 

Back
Top