Koja religija najviše poštuje svoje verske praznike ?

Sta to znaci ne ukljucivati masinu na crveno slovo ?

Mozda biblija kaze nesto o tome :think:
Заборавио си да православни имају - каноне, Свето Предање, свете оце итд.
Помешао си православне са Лутеранима, Калвинистима, Баптистима, или Адвентистима.
А питање које питаш је потпуно небитно, свако може да хоће да се информише код свог свештеника да пази на друге ствари, а да се не оптерећује оваквим бесмислицама.
 
Заборавио си да православни имају - каноне, Свето Предање, свете оце итд.
Помешао си православне са Лутеранима, Калвинистима, Баптистима, или Адвентистима.
А питање које питаш је потпуно небитно, свако може да хоће да се информише код свог свештеника да пази на друге ствари, а да се не оптерећује оваквим бесмислицама.
Jedino je Biblija Bozja rec Zakon od Boga nama dat... sve ostalo je ljudska tvorevina
 
А питање које питаш је потпуно небитно, свако може да хоће да се информише код свог свештеника да пази на друге ствари, а да се не оптерећује оваквим бесмислицама.

Besmislica je da se javljas a da nemas ili ne znas odgovor, zasto to radis ?
Pitanje je bilo sledece >

Sta to znaci ne ukljucivati masinu na crveno slovo ?

Mozda biblija kaze nesto o tome :think:
 
Jedino je Biblija Bozja rec Zakon od Boga nama dat... sve ostalo je ljudska tvorevina
Jeдино да напишеш нешто о томе како је фалсификована Библија у преводу Јеховиних сведока. Кад то решимо, можемо да наставимо даље. Али пошто је твоје познавање Библије танко, онда губимо заједничке теме за разговор.
 
Jeдино да напишеш нешто о томе како је фалсификована Библија
Nije , zasto pises lazi :)
JS imaju jedan od najboljih savremenih prevoda Biblije
Mislis ako ces napasti tudju veru da si nesto postigao
Nista osim sto sebe blatis sebe i svoju veru
jer pravi vernici tako se ne ophode
 
Одговор је, нисмо ми протестанти па да не видимо даље од Библије. Нешто не читаш добро, написао сам ти тако.
Eto pokusavas da se izvuces i i pravdas nesto sto se ne moze.
Biblija je jedini Zakon od Boga nama dat.

Kao sto Bog kaze
Otkrivenje 22

18 „Svedočim svakom ko čuje proročanske reči ovog svitka: Ako neko doda nešto ovome,+ Bog će njemu dodati nevolje koje su zapisane u ovom svitku.+ 19 A ako neko oduzme nešto od proročanskih reči koje su u ovom svitku, Bog će njemu oduzeti udeo u onome što je opisano u ovom svitku – neće mu dozvoliti da jede plodove s drveća života+ i da uđe u sveti grad.+ 20 „Onaj koji svedoči o tome govori: ’Da, dolazim brzo!‘ “+ „Amin! Dođi, Gospode Isuse!“ 21 Neka nezaslužena dobrota Gospoda Isusa bude sa svetima!

Tako da za bilo koje dodatne knjige Bog kaze da je to ozbiljan greh
 
Одговор је, нисмо ми протестанти па да не видимо даље од Библије. Нешто не читаш добро, написао сам ти тако.
Opet pises nesto tek da bi pisao. Hajde osvesti se prijatelju.
Neki peru gace na crveno slovo, neki ne peru a nema veze jesu li procitali bibliju bilo koji od pomenutih.
A najveci deo vernika nije procitao bibliju, mnogi vernici je nikada nisu ni prstom dotakli, videli su je samo na slikama.
A pitanje je bilo DA PONOVIM : jel ima u bibliji nesto o tom crvenom slovu ?
Znaci, ako ne znas ne odgovaraj
 
Nije , zasto pises lazi :)
JS imaju jedan od najboljih savremenih prevoda Biblije
Mislis ako ces napasti tudju veru da si nesto postigao
Nista osim sto sebe blatis sebe i svoju veru
jer pravi vernici tako se ne ophode
Наравно да јесте.
Ви сте једни од најпознатијих фалсификатора Божје речи, а то што ти немаш шта да одговориш на туђа питања о фалсификовању, то је већ твој проблем.
https://forum.krstarica.com/threads/jahve-i-hrist.693494/page-21#post-40735464
https://forum.krstarica.com/threads/novi-svet.688869/page-4#post-42161872
Ти не знаш шта је Nestle Aland, вероватно никада ниси ни отворила ту књигу, а изворе које тврдиш да су ЈС користили, имају само сврху на форумима попут Крстарице, да импресионирају неког ко не зна да чита грчки језик нити проучава Нови Завет. У супротном, ко се иоле разуме, види да извори ЈС за превод Библије имају грешке.
А ти их копираш и не примећујеш грешке, што довољно говори о твом танком познавању самог начина превођења и коришћења извора.
 
Opet pises nesto tek da bi pisao. Hajde osvesti se prijatelju.
Neki peru gace na crveno slovo, neki ne peru a nema veze jesu li procitali bibliju bilo koji od pomenutih.
A najveci deo vernika nije procitao bibliju, mnogi vernici je nikada nisu ni prstom dotakli, videli su je samo na slikama.
A pitanje je bilo DA PONOVIM : jel ima u bibliji nesto o tom crvenom slovu ?
Znaci, ako ne znas ne odgovaraj
Православни не верују само у Библију. За православне постоје канони, свети оци и сл.
Да ли ти је то јасно ? Мислим да није.
Добар ти је коментар, али то може да прође на неком Лутеранском или Калвинистичком сајту, а ако за све питаш да ли одговор има у Библији, очигледно да ниси упућен да православни немају sola scriptura као неки што имају.
Ако ти не знаш шта је sola scriptura, то је већ твој проблем.
 
Православни не верују само у Библију. За православне постоје канони, свети оци и сл.
Да ли ти је то јасно ? Мислим да није.
Добар ти је коментар, али то може да прође на неком Лутеранском или Калвинистичком сајту, а ако за све питаш да ли одговор има у Библији, очигледно да ниси упућен да православни немају sola scriptura као неки што имају.
Ако ти не знаш шта је sola scriptura, то је већ твој проблем.
A pitanje je bilo DA PONOVIM : jel ima u bibliji nesto o tom crvenom slovu ?
Znaci, ako ne znas ne odgovaraj
 
Заборавио си да православни имају - каноне, Свето Предање, свете оце итд.
Помешао си православне са Лутеранима, Калвинистима, Баптистима, или Адвентистима.
А питање које питаш је потпуно небитно, свако може да хоће да се информише код свог свештеника да пази на друге ствари, а да се не оптерећује оваквим бесмислицама.
Nisu besmislice.
A pitanje je bilo DA PONOVIM : jel ima u bibliji nesto o tom crvenom slovu ?
Znaci, ako ne znas ne odgovaraj
Ima. Procitaj sam pocetak Biblije. Iz toga proizilazi da 6 dana covek treba da radi, a 7. dan da odmara i da je taj sedmi dan namenjen za to. Uostalom, i 4. zapovest tako kaze "Secaj se dana odmora da ga svetkujes; sest dana radi i svrsi sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu".

Naravno, ne treba se toga striktno drzati ako je pomoc bliznjem u pitanju, neka neophodnost...ima i to objasnjeno, ali treba procitati.
 
Poslednja izmena:
Nisu besmislice.

Ima. Procitaj sam pocetak Biblije. Iz toga proizilazi da 6 dana covek treba da radi, a 7. dan da odmara i da je taj sedmi dan namenjen za to. Uostalom, i 4. zapovest tako kaze "Secaj se dana odmora da ga svetkujes; sest dana radi i svrsi sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu".

Naravno, ne treba se toga striktno drzati ako je pomoc bliznjem u pitanju, neka neophodnost...ima i to objasnjeno, ali treba procitati.
Ovo veze nema sa ukljucivanjem masine a i ne pominje se crveno slovo tako da nemas potrebe da pises nesto nepovezano.
Odmaraj 7-mi dan, masina nek pere prljav ves :)
A i ovo "striktno" mi citiraj. Odavno sam citao bibliju pa se ne secam.
I nemam bibliju, poklonio sam je davno jednom ogrezlom verniku, nisam mu je prodao a trebao sam :D
 
Ovo veze nema sa ukljucivanjem masine a i ne pominje se crveno slovo tako da nemas potrebe da pises nesto nepovezano.
Odmaraj 7-mi dan, masina nek pere prljav ves :)
A i ovo "striktno" mi citiraj. Odavno sam citao bibliju pa se ne secam.
I nemam bibliju, poklonio sam je davno jednom ogrezlom verniku, nisam mu je prodao a trebao sam :D
Itekako ima veze jer "crveno slovo" je svaka nedelja kao sedmi dan.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Itekako ima veze jer "crveno slovo" je svaka nedelja kao sedmi dan.
Ok, a sad mi nadji posto si veliki vernik i znalac biblije bar neki citat gde se pominje crveno slovo ali nemoj ono "podrazumeva se" ili "to je to". Tvoje individualno misljenje me ne interesuje, samo crno na belo :)
I jos nesto, masina pere usrane gace a ti odmaras taj sedmi dan jer ti je bog tako rekao.
Nije i ves masini crveno slovo :hahaha1:
 
Ok, a sad mi nadji posto si veliki vernik i znalac biblije bar neki citat gde se pominje crveno slovo ali nemoj ono "podrazumeva se" ili "to je to". Tvoje individualno misljenje me ne interesuje, samo crno na belo :)
I jos nesto, masina pere usrane gace a ti odmaras taj sedmi dan jer ti je bog tako rekao.
Nije i ves masini crveno slovo :hahaha1:
E pa bas je "to to", cije te misljenje interesuje ako ne moje, kad mene pitas?

A ja masinu ne ukljucujem nedeljom ni na crveno slovo (ili kad je neki drugi vazan dan, mada su retki).
 
Poslednja izmena od moderatora:
E pa bas je "to to", cije te misljenje interesuje ako ne moje, kad mene pitas?
Pitam tebe da mi das neki citat iz biblije po pitanju crvenog slova posto tvrdis da si je znalac a tvoje licno misljenje me ne interesuje jer ti nisi merodavan da tumacis bibliju.
Tvoje misljenje i tvoju konstataciju "to je to" zadrzi za sebe jer da je bog [ili pisac biblije] to hteo da kaze on bi i rekao u samoj knjizi "ne radi za crveno slovo' a ne da posle neki tamo izmisljaju da treba da se radi ovako ili onako :)
A ja masinu ne ukljucujem nedeljom ni na crveno slovo (ili kad je neki drugi vazan dan, mada su retki).
E sad bih te potapsao po ramenu i rekao "ma ti si pravi pravcati vernik", ma platio bih ti i pivo :pivce:
A ja masinu ne ukljucujem samo kad nemam nista za pranje.
I po cemu sam ja sad bolji ili gori od tebe :think:
 

Back
Top