Koja osecjanja vam se "javljaju" kada cujete Grand Narodnjake

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imamo mi mnogo vece probleme u kulturi nego sto su PINK, Grand ... i ostale relativno bezazlene stvari u odnosu na razlicite vrste mentalne indoktrinacije koje stizu sa drugih tzv. proevropskih, a zapravo antisrpskih medija. I tu kad kazem antisrpske ne petljam politiku, govorim pre svega o kulturi : kada ste vi na npr. B92 videli neku emisiju sa tradicijom ocuvanja srpske kulture i nacionalnog identiteta.
Razlicit americki(npr.) olos je ko bajagi bolji od kreatura Pink televizije. Ne bih rekao. A i nije lepo generalizovati.
Najvece zlo Grand muzike su njihovi tekstovi, a po mom misljenju je vece zlo sto je kako neko rece zaista 99 % postova na ovu i bilo koju drugu temu isto - nepismeno. na zalost, mene to vise muci. grand moze da slusa ko to zeli a i ne mora, ali je zalosno da svoj jezik ovde vise niko ne poznaje a to je korak dalje ka gubljenju nacionalnog identiteta ( i opet naglasavam ne politicki, ali u smislu opstanka jednog naroda ). Ako ne postujemo svoj jezik i svoju kulturu gde smo ????

A turbo-folk muzika naravno da je imala plodno teme kada su se svi popalili na dens, rep , metal i ostale vrste muzike koje nisu bliske nasem mentalitetu ( sto ne znaci da nema svako prao da slusa sta zeli), a pri tom su se svi zgrazavali and `seljackom` muzikom vrhunskih pevaca kao sto su Miroslav Ilic ili Merima Njegomir.... A to je jedino sto je zaista nase a sto je vredelo i uprkos svemu i danas vredi. Na koncerte Merime Njegomir dolazi intelektualna elita, a mladi sasvim je svejedno da li idu da slusaju Seku Aleksic, 50cent ili neke drugorazredna nasminkana metal-cudovista

Neka mi niko ne zameri, malo sam nervozan danas :-)
 
ma svo mi se telo prožme nekim nepoznatim osećanjem, kako da vam opišem, kako da i vi to osetite, to je nešto neopisivo..hmm nije to odvratno..ne ne..tražim izraz...da da, osetim se kao da sam ispod zemlje sa gmizavcima i bubašvabama, ima i stonoga ali ih ne vidim, što povećava adrenalin, a oko mene je neka ljigava materija, kako da vam opišem, kupovali smo je u kutijice kad smo bili prvi osnovne pa se gađali s tim, obično se zalijepi na plafon i visi, nekad se dio i otkači, padne nekom na glavu i ugacka se sa dlakom.
 
witchesbroom7:
svetovid,ne shvati me pogresno,ali da li je stvarno bezazleno kada recimo devojcice od 4-5 godina pevaju neke "bunde od nerca" ili kako vec.Zamislite kada tu muziku pushtaju i po vrticjima.Cemu uce decu?Da zanemare moralne vrednosti?I nadju sto laksi put do novca?
P.S.Samo pitam(bez ljutnje)


Ali kad tinejdzeri od 14, 15 slusaju black i vicu hail satan, kill christianity ili kako vec onda je to ok i bezazleno?
 
witchesbroom7:
Tinejdzer od 14-15 donekle ima formiran ukus i svestan je sta je to shto slusha,dok dete od 4-5 godina moze da se osloni samo na ono shto mu neko drugi kaze ili pokaze,a u tome je velika razlika


I to dete ce jednog dana odrasti i imace prilike da formira svoj ukus.
Gora si od Frojda.

Sta si uopste htela da postignes temom? Da svi ostali vide kako si ti tr00 metalka....jadno i bedno.
Nisi cula za onu zivi i pusti druge da zive....

Ps. rani tinejdz period upravo i jeste period najpovodljivosti.
 
Znas sta,ja sam prosla i kroz rani i kroz kasni tinejdz period,al' me niko nigde nije "vodio" sama sam odluchivala sta cju da slusham,ali sa druge strane meni su u vrticju pustali dechije pesmice
By the way ja ne slusham metal nego rock,a temu sam postavila upravo da bih videla koliko su mishljenja razlichita,i ukoliko se tebi ne dopada tema,pa ti onda nemoj ni da se ukljuchujesh u istu
 
Moguce je da wild_ child ima zivot pa je otisla da spava a ne ko neki.

Sto se teme tice prosto je vapila da se ukljucim jer je toliko napaljena da boli za oci.
Jedna stvar, niko u zivotu nije sam sebe vodio. Covek kao drustveno bice zavistan od drugih ne moze sam da prezivi.
Od nekoga si morala cuti . od nekoga si morala videti, zato mi ne prosipaj te gluposti o samosvesnosti.
A to sta si slusala u vrticu nije imalo nikakve veze sa tim.

Ajde sad shvatili smo kako si ti kuul i kako imas dobar muzicki ukus :rolleyes:
 
Potpuno se slazem sa wild_child.

Naravno, nije potrebno cak ni raspravljati o tome koliko je uzasno videti devojcice meni cak i one od 15 godina kako izgledaju kao pevaljke Grand produkcije ( cast izuzecima, nekolicini dobrih pevacica ), ali to vec nije krivica Grand produkcije nego roditelja koji ne znaju da komuniciraju sa sopstvenom decom i da ih vaspitaju u pravom smeru.
Kod mene se u kuci oduvek slusala dobra muzika, moja sestra slusa klasicnu muziku i ide u Narodno na balet, a ne na splavove, ali u svakom slucaju mislim da maloletnim osobama roditelji treba da objasne sta je dobro a sta nije.

Ali ne bih ja bas Grand show definisao kao bolest XXI-og veka u Srbiji. Meni mnogo teze padaju poznoukost i pokondirenost nas Srba. Jako nam smeta turski tradicionalni melos jer, Boga ti, Turci su nas unistavali vekovima, ali zato sve ono sto dodje sa zapada koji nas podjednako ( mozda i intenzivnije ali suptilniji ) unistava kada je rec o kulturi i tradiciji e onda ta muzika idealno odgovara svakom tinejdzeru jer, naravno, treba da se razvija u tom pravcu. Da sto vise lici na malog Amerikanca, a sto manje na malog Srbina.

Zasto se na teme o Grandu javljaju samo rokeri. Zasto niko nije rekao ne treba da slusaju Stoju ( izvinjavam se sto bilo koga imenujem ), ali treba da slusaju Teofilovice, Merimu, Bilju Krstic, Legende npr. ???

To je nas problem. bitno da je tudje. A sad, da li je tursko ili americko, ko ga sisa.


A opet ponavljam, muzika je najmanji problem jer je stvar licnog izbora. Ja mislim da je jedini ozbiljan problem sa Grand muzikom u njihovim tekstovima koji propagiraju amoral. Ove pesme su, na zalost, cesto produkcijski mnogo kvalitetnije i cesto sa boljim zvukom od dosta toga sto bi trebalo da se smatra kvalitetom.
Meni ne smeta da peva jedna Goga ako neko vec ima potrebu da je slusa, ali mi smetaju stihovi kao sto su
Kod tebe su jos uvek moje gacice....

Hajde malo da pricamo o tome?
Ali, krenemo li o tekstovima, dolazimo i do raznih nepozeljnih poruka u drugim vrstama muzike... A to je ipak na zapadu opsteprihvaceno i mi ne mozemo protiv toga....

Ni Britni ni Menson ni 50cent nisu nasem narodu blizi, niti su melodijski kvalitetniji od arlaukanja kja stizu iz turske i azerbejdzana, tako da je problem mnogo slozeniji.

Nemojte da slusate Grand i cutite. Probajte malo sa Wagnerom, smirice vas, pronacicete potrebne odgovore. Mislim da je sve sto nam treba u nama samima....

Muzika je najmanji problem koji nam preti. Mislim da je dosta price o Grandu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top