Koja osecjanja vam se "javljaju" kada cujete Grand Narodnjake

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se da je primitivna, ali ne sve sto izlazi u grandu...i tamo ima ,,dve struje'' , mada je ona ,,crnja'' mnogo brojnija(radim na radiju, pa imam prilike da cujem sve...)
Kome bi bilo idealno kada bi grand nestao? Meni, tebi, onom na M(cini mi se da ima 2pac-a na avataru) ? Ima ljudi koji to vole, sta mi imamo s tim?
Ne znam sta slusas, ali tacno je da je sigurno nekome bljak...isto kao tebi grand...pa gde je tu logika ,,da bi seve bilo idealno kada bi grand nestao'' ...
I nije tacno da samo pesme iz granda nemaju smisla i poruku...u SVAKOJ, ali SVAKOJ muzici ima trash-a...e sad, u nekoj manje, u nekoj vise...mozda ces reci u grandu najvise...ali ako mi nadjes smisao u tehno, trance, hous, rave, progressive itd...ja sam, sto rece onaj ,,don corleone'' ....i nemoj mi reci ,, ja to ne slusam'' , jer onda se namece pitanje jel i to treba da nestane? I da li mnogo vas pljuje po grandu zato sto je to u vasim socijalnim grupama ,,in''...

Slusam punk i rock, mada to i nije bitno. Pitanje kulture je najvaznije. Sto se tice Cece ona je tu najsvetlija tacka mracne scene nase muzike. Mislim da je tema grand, a ne tehno itd, po mom misljenju je i to bolje. Ne znam kako da objasnim, ali ne mogu sebe da zamislim da slusam gacice ili bilo sta iz granda. Zao mi je samo zato sto se deci namece ta muzika preko tv-a. Pitam se jos zasto pustate grand?? Cula sam da su pre ploce imale pecat ako su sund i kic itd. Ne znam koliko je to tacno, ali mi se dopada. Ne krecem se po socijalnim krugovima gde je to in, ako moram i to da navedem.
Ok, ako neko zeli da slusa ``umrla mi majka`` i da vice TOOO to je njegova stvar.
 
hvala lepo na savetu o knjigama....prvo najomrazhenija teorija u istoriji filozofije je teorija relativizma''Svaka stvar poseduje tachnu definiciju i sushtinu koja je nepromenjiva``-Aristotel....problem je neznanja koje stvara relativizam kad chovek ne zheli,ili nije u stanju da spozna sushtinu....a i prabudisti su verovali da je lepota stvari u stvarima a ne u percepciji i da smo mi samo pasivni posmatrachi,a to shto nekome mocart nije lep to je problem shto je taj ''neko''glup kao ***** i time je njegove razumevanje stvari oshteceno,tj chulna spoznaja uopshte....nisu svi isti fenseri 100% glupi to je fizichki nemoguce,ali ako je 80% fensera glupo to je aritmetichki odnos 8:2,ja necu da ih upoznam sve ali na osnovu statistike cu ih sve oznachiti kao glupe,nisam liberalista ne glumim ravnopravnost....i za kraj,bozhe mili....zar se ne vidi iz navedenog da meni ne smeta''drugachije'',meni smeta klishe,mediokritetnost,loshi modeli,pedofili,ubice,silovatelji,meni smeta sve shto je loshe a uchiti dete od 15 godina da bude materijalista,da bude shatro imoralista,da bude kapitalista,i da bude jebena marioneta to je loshe....i sve to pored muzike koja je katastrofalna,pa ne znam kako ti mozhesh da mi
kazhesh da sam ja ovde negativac....
Izvini, ali ja nisam nisam mediokritet koji ce prihvatiti da je nesto ispravno zato sto je to rekao Aristotel ili bilo ko drugi(konkretno sa pola Aristotelovih tvrdnji se ne slazem i smatram da je bio jako sujetan(sto ne iskljucuje da se sa pola slazem i da je bio svestran i jako intelegentan- odmah da se ogradim)-doduse citava filozofija kao nauka poseduje tu osobinu sujetnosti). Na kraju svih krajeva, ne znam kakav je kontekst u kome je ova tvrdnja izrecena, ali svaka STVAR ima tacnu definiciju i sustinu, ali kvalitet, muzika, zivot nisu STVARI !!! Muzika na svakog ostavlja drugaciji utisak, tako da zavisno od licnosti kod nekoga ono sto na mene ostavi snazan utisak nece ostaviti nikakav...
Ja smatram da je lepota u oku posmatraca(koliko god to otrcano zvucilo), i da ne moze stvar biti sama po sebi lepa...jedna ista haljina se meni moze jako svideti a nekom drugom biti grozna...i ko ce prosuditi ko je tu u pravu?
Klasiku slusam vec duze vreme, pored bluz-a to je ensto sto ume jako da me opusti i da mi pomogne pri razmisljanju...ali npr. konkretno Mocarta ne volim...njegova muzika u meni izaziva neki nemir, nesto neobjasnjivo...previse je ,,turbolentan'' za MOJ UKUS, dok u Bahovoj i Betovenovoj muzici uvek uzivam i uvek imam neki drugaciji dozivljaj...
Mislim da nije glup onaj ko ne prihvata standarde lepog, vec onaj ko ih slepo prihvata bez obzira na sebe samog...
Statistika je najgora nauka na svetu...podpomaze generalizaciji...sto je jako, jako lose, jer tako nikada ne znamo realno stanje stvari...ali ako je 80 procenata fensera glupo, kako ih mozes sve okarakterisati kao takve? Sta ako si naleteo bas na nekog iz onih 20 procenata?
A sa procentima se, inace ne bih slozila...mislim da je 20 procenta fensera glupo(isto koliko i u drugim socijalnim grupama), samo oni svojom gluposcu toliko zapadaju u oci da bacaju senku na onih 80 procenata...a zapadaju vise nego 20 procenata drugih grupa, zbog toga sto ih brojcano vise ima(to je ona rupa koju statistika pravi):bye:
 
Slusam punk i rock, mada to i nije bitno. Pitanje kulture je najvaznije. Sto se tice Cece ona je tu najsvetlija tacka mracne scene nase muzike. Mislim da je tema grand, a ne tehno itd, po mom misljenju je i to bolje. Ne znam kako da objasnim, ali ne mogu sebe da zamislim da slusam gacice ili bilo sta iz granda. Zao mi je samo zato sto se deci namece ta muzika preko tv-a. Pitam se jos zasto pustate grand?? Cula sam da su pre ploce imale pecat ako su sund i kic itd. Ne znam koliko je to tacno, ali mi se dopada. Ne krecem se po socijalnim krugovima gde je to in, ako moram i to da navedem.
Ok, ako neko zeli da slusa ``umrla mi majka`` i da vice TOOO to je njegova stvar.
Daleko je Ceca sa svojim suzama koje PADAJU na gore od najsvetlije tacke...mnogo ce gori uticaj ostaviti na psihu deteta od 15 godina recenica ,,ja bih opet bila TEPIH PO KOME TI GAZIS", nego bilo kakve gacice i brushalteri...a tek stil zivota koji Ceca propagira...:sad2:
Da, tema je Grand, ali ako pricamo o tome kako to nema smisla, onda ni tehno nema smisla...pa zasto se onda ne otvaraju teme o tehno muzici? Ja cu svakako vreme radije provesti u Dance areni, nego na nekom splavu, ali to je MOJ UKUS...dobro, priznajem da je i po mom misljenju debilno da neko izadje da bi glumio, stajao u jednom mestu, mislim gde je tu provod? A tako je po diskotekama i splavovima...tu nije sustina u ukusu jer oni maltretiraju sbe...ali, ipaik ih ne bih zbog toga upalila...
Tacno je to za SUND(kic se odnosi na osobu, a sund na muziku, knjigu, bla,bla)...ne znam da li su imale pecat, ali nije mogao bilo ko da snimi plocu, jer je postojao samo pgp-rts gde je tamo neki cika odredjivao sta je podobno, a sta ne(pa tako jedno vreme R.Corba nije bila podobna :roll:)...po mom misljenju je to jako lose...
Pustamo Grand zato sto to publika trazi, a ne trazi to publika jer mi pustamo(u Hrvatskoj je svojevremeno Ceca bila zabranjena, pa su je opet nenormalno slusali- zabrane ne vode nicemu)
Deci tv ne moze nista da nametne, deci namecu roditelji i drustvo...(moja sestra ima 9 godina i ,,slusa'' Hladno Pivo i bla, bla(to smo joj nametnuli ja i brat) i Tokio Hotel i Avril(to joj je nametnulo drustvo) ...deca koja vole grand su deca roditelja koji to slusaju...
Pa da, sta ko slusa je nejgova stvar, to sve vreme pokusavam da kazem...al mi se omakne pa napisem kilometarski post:rumenko:
 
Daleko je Ceca sa svojim suzama koje PADAJU na gore od najsvetlije tacke...mnogo ce gori uticaj ostaviti na psihu deteta od 15 godina recenica ,,ja bih opet bila TEPIH PO KOME TI GAZIS", nego bilo kakve gacice i brushalteri...a tek stil zivota koji Ceca propagira...:sad2:
Da, tema je Grand, ali ako pricamo o tome kako to nema smisla, onda ni tehno nema smisla...pa zasto se onda ne otvaraju teme o tehno muzici? Ja cu svakako vreme radije provesti u Dance areni, nego na nekom splavu, ali to je MOJ UKUS...dobro, priznajem da je i po mom misljenju debilno da neko izadje da bi glumio, stajao u jednom mestu, mislim gde je tu provod? A tako je po diskotekama i splavovima...tu nije sustina u ukusu jer oni maltretiraju sbe...ali, ipaik ih ne bih zbog toga upalila...
Tacno je to za SUND(kic se odnosi na osobu, a sund na muziku, knjigu, bla,bla)...ne znam da li su imale pecat, ali nije mogao bilo ko da snimi plocu, jer je postojao samo pgp-rts gde je tamo neki cika odredjivao sta je podobno, a sta ne(pa tako jedno vreme R.Corba nije bila podobna :roll:)...po mom misljenju je to jako lose...
Pustamo Grand zato sto to publika trazi, a ne trazi to publika jer mi pustamo(u Hrvatskoj je svojevremeno Ceca bila zabranjena, pa su je opet nenormalno slusali- zabrane ne vode nicemu)
Deci tv ne moze nista da nametne, deci namecu roditelji i drustvo...(moja sestra ima 9 godina i ,,slusa'' Hladno Pivo i bla, bla(to smo joj nametnuli ja i brat) i Tokio Hotel i Avril(to joj je nametnulo drustvo) ...deca koja vole grand su deca roditelja koji to slusaju...
Pa da, sta ko slusa je nejgova stvar, to sve vreme pokusavam da kazem...al mi se omakne pa napisem kilometarski post:rumenko:

Daj mi dokaz da tv, novine itd. ne uticu na populaciju!!!! To su vec gluposti. Nasi roditelji su ziveli u doba kada se slusao rock (najvise), tako da ne vidim veliku mogucnost da su nasi roditelji slusali grand i da to preporucuju deci... Ccc
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top