Koja istorijska ličnost vas najviše nervira?

ne bih dozvolio da se nerviram zbog nekoga ili necega...pa cu reci da mi je krivo sto se stvorila institucija papstva-vatikana ,krivo mi je sto je aleksandar karadjordjevic pod uticajem
francuske,v.britanije...dozvolio sebi gaf da stvori kraljevinu srba, hrvata i slovenaca...na ustrb
sopstvenog naroda ,krivo mi je sto su srbi sebi dozvolili manipulaciju iz spoljasnosti da se
podignu na oruzije protiv hitlera...da ne budem pogresno shvacen ..hocu reci da ne bismo
imali tolike gubitke u 2 sv.ratu. krivo mi je sto smo se toliko zaludeli komunizmom i ugusili
sopstvene interese i istoriju i identitet. sto nemamo nacionalno jedinstvo...
 
ne bih dozvolio da se nerviram zbog nekoga ili necega...pa cu reci da mi je krivo sto se stvorila institucija papstva-vatikana ,krivo mi je sto je aleksandar karadjordjevic pod uticajem
francuske,v.britanije...dozvolio sebi gaf da stvori kraljevinu srba, hrvata i slovenaca...na ustrb
sopstvenog naroda ,krivo mi je sto su srbi sebi dozvolili manipulaciju iz spoljasnosti da se
podignu na oruzije protiv hitlera...da ne budem pogresno shvacen ..hocu reci da ne bismo
imali tolike gubitke u 2 sv.ratu. krivo mi je sto smo se toliko zaludeli komunizmom i ugusili
sopstvene interese i istoriju i identitet. sto nemamo nacionalno jedinstvo...
Apsolutno si u pravu
 
DJUKANOVIC_MILO_pusi_big.jpg

jajara,obicna jajara....
 
Константин Порфирогенит (Византија, империја зла)
Кнез Владимир Свјатославич (примио хришћанство)
Иларион Руварац (осакатио српску историјску науку)
Николај Велимировић (рушио владу Милана Стојадиновића)
Димитрије Љотић (идеолог српског фашизма)
Јосип Броз (не морам да објашњавам)
Зоран Ђинђић (испоручио Слобу на Видовдан)

Smeta ti neko zato što je primio hrišćanstvo a posle ti smeta neko drugi što je uradio nešta 'na crveno slovo' :dontunderstand:

@tema: Adolf Hitler ... zapravo sve ličnosti iz 2. sv. rata u paketu al on posebno (ipak ga je započeo).

Pored svih gluposti koje je napravio dodao bih da mu je posvećeno previše pažnje. U svako doba dana možete naći neku emisiju o 2.sv ratu na nekoj od TV stanica.
 
Recimo ovako....

Iz srednjovekovne istorije: knez Lazar (zbog kosovske legende, a bio je jedan običan srpski feudalac, koji se kao i drugi grabio za što veću moć, a posle narod napravi mučenika, itd)

Iz novije: Kidrič i Kardelj (pravi grobari Srbije, a ne Tito)

Iz sveta: Gamal Abdel Naser: (više tragičar, žao mi čoveka, a ''povazdan je znao na Brionima kafe ispijat'')
 

Back
Top