koga ce prvo pojesti vanzemaljci :)

Ako su onako retardirani ko sto ih vidjamo u filmovima, onako jadni, mali i buljavi, nema sta da se plasimo. Celoj njihovoj planeti bice dovoljno desetak podgojenih amerikanaca. Sa pedesetak bi vec napunili svoje supersonicne svemirske zamrzivace i tako se obezbedili za godinu dana.
 
Ako su onako retardirani ko sto ih vidjamo u filmovima, onako jadni, mali i buljavi, nema sta da se plasimo. Celoj njihovoj planeti bice dovoljno desetak podgojenih amerikanaca. Sa pedesetak bi vec napunili svoje supersonicne svemirske zamrzivace i tako se obezbedili za godinu dana.
Ja nikad nisam razumeo zašto vanzemaljce prikazuju golišave.Pa jer misle da smo mi jedni u svemiru koji otkrio odeću pa smo ubučeni.Po tome su trebali prikazati kako čovek golišav šeta po Marsu u budućnosti ili na drugoj planeti.
Ja mislim da još niko nije video vanzemaljce,pa zato ne znaju kako da ih izmisle,pa lupaju kako su golišavi,ružni i ljigavi.
 
To da im skoci holesterol? :mrgreen:

Kao sto Garfild rece: je*es obrok od kog ti se krvni sudovi nece bar malo suziti.

Ja nikad nisam razumeo zašto vanzemaljce prikazuju golišave.Pa jer misle da smo mi jedni u svemiru koji otkrio odeću pa smo ubučeni.Po tome su trebali prikazati kako čovek golišav šeta po Marsu u budućnosti ili na drugoj planeti.
Ja mislim da još niko nije video vanzemaljce,pa zato ne znaju kako da ih izmisle,pa lupaju kako su golišavi,ružni i ljigavi.

Ili su ti koji su vidjeni bili nudisti sa drugog kraja galaksije koji su svratili do nase jadne planetice da se malo razbaskare.
 
Ja nikad nisam razumeo zašto vanzemaljce prikazuju golišave.Pa jer misle da smo mi jedni u svemiru koji otkrio odeću pa smo ubučeni.Po tome su trebali prikazati kako čovek golišav šeta po Marsu u budućnosti ili na drugoj planeti.
Ja mislim da još niko nije video vanzemaljce,pa zato ne znaju kako da ih izmisle,pa lupaju kako su golišavi,ružni i ljigavi.

A mozda ih je neko video pa su po prici napravravili fotorobota a zatim ubacili u filmove, serije... z:mrgreen:
 
Ja nikad nisam razumeo zašto vanzemaljce prikazuju golišave.Pa jer misle da smo mi jedni u svemiru koji otkrio odeću pa smo ubučeni.Po tome su trebali prikazati kako čovek golišav šeta po Marsu u budućnosti ili na drugoj planeti.
Ja mislim da još niko nije video vanzemaljce,pa zato ne znaju kako da ih izmisle,pa lupaju kako su golišavi,ružni i ljigavi.

Ili to ili ih je neko video pa isprichao....z:)
 
Ha pazi strasti, pa nisi valjda se zaljubio u devojku iz avatara? Nego nesto mi nema Sala( da nije Šal?) odkad spomenu da ce da pogleda film avatar. Brinem se za njega, kazu da izaziva depresiju i mucninu.. z:mrgreen:

Sta je Nemi...ti kao i fronzonja, ne mozete bez mene?
Vidis, ima i RL zivot da se zivi, obaveze i tako...

Gledao sam Avatar, i Pandora me totalno "izbila iz frizure".

Klasicna prica o americkim indijancima i njihovom istrebljenju, upakovana u sf omotu.


I nisam depresivan postao, ne sekiraj se ti za mene. Sekiraj se za sebe, i svoj porok.... :)
 
У бајкама, предањима и песмама Словена заједничко је веровање да змајеви отимају девојке. У песми Змајевска драга Пенчо Славејков приказује болну Лепу Јану. Главни мотив је развијен из народних песама Верковића и Миладиноваца. Девојку односи змај, са змајевима и змајицама, у златним кочијама, праћеним муњама и треском. Песма започиње реално, приказом девојке и њених другарица, жетварки, а завршава фантастично, на основама фолклорних веровања у змајевске отмице са визуелно дограђеним и поетизованим сликама ватрених бића која лете.

У фикционалном промишљању о љубави змаја и девојке у драми Змај Горјанин, Петко Тодоров је трагао за додирима и сукобима два удаљена света, из основа мењајући њихов однос из народних веровања. У алегоријској драми Тодорова, Змај горјанин је оличење природе и слободе, а свет људи је заснован на принуди и ограничавајућим конвенцијама. На почетку драме, кроз приче људи, змај је представљен као зло и окрутно биће. Девојка, оптерећена ауторитарном породицом и баналним младићима, жели да побегне из дома и призива змаја као биће из другог света. Он је односи у своју пећину, и нежно брине о њој, откривајући своју праву природу. Када сељани дођу да је силом врате у село, помахнитали брат уместо змаја, убија сестру - отету девојку. Алегоријска ремитологизација Петка Тодорова заснива се на психолошком развијању односа појединца и колектива. У реалистичко сликање психологије ликова, уноси се, кроз мотивацију јунака, алегоријско преобртање улоге људи и демона. Песник и кроз трагично разрешење потврђује да је зло у демонски окрутним људима, а не у митолошком бићу - змају.

причи Ангела Каралијчева Струна, већ споменуто поигравање логиком чудесног и реалног света полази од митолошко-фантастичке мотивације, али се разрешава оспоравањем чудесних сила. Муж сумња да његова жена има змаја љубавника, а на крају, у пољу, се сукобљава са њеним љубавником-човеком. Поетизован критички однос према народном сујеверју Каралијчев, у овој причи, поколебава уношењем фантастичних елемената из народних веровања о змајевима: на месту сукоба се пали ватра, извор пресушује, а жена страда.

По народним веровањима између овог и оног света постоји граница, али постоје и бића која могу да је пређу. У књижевности под окриљем рационалистичког погледа на свет западне културе, ова међа између светова или постаје јача кроз фантастично удаљавање светова или нестаје кроз негирање оностраног. У причама Светослава Минкова, једног од водећих писаца дијаболизма, модернистичког правца у бугарској књижевности двадесетих година овог века, на модеран начин се преплићу демонолошка фантастика европске и балканско-словенске традиције. Писац не оспорава фантастичну природу приказаних збивања, већ је развија и чини још чудеснијом. Раздељеност овог и оног света, иако привидно мања - јер се чудесно дешава у свету људи, заправо постаје већа. Сама мотивација вилинских, ђаволских, вештичјих збивања је доминантнија но у фолклорном предлошку. Минков је у кратким приповеткама Устрел (о вештици расплетене косе на гробљу), и Нечиста сила, посегао за елементима народног живота и демонолошким предањима, дајући им пунији смисао благим, али ненаметљивим хумором и гротеском. У причи Нечиста сила Минков описује црног демона - таласона, са дугим лисичјим репом и рогом на глави, црвеним искрама које севају из очију, везаног ланцем за врбу. Када устреле таласона, овај нестаје у диму, а стари воденичар који га је ухватио, после четрдесет дана умире. Оквир демонолошког предања употпуњен је развијеним причањем и психолошким осликавањем различитих људских реакција.
 

Back
Top