Quantcast

Kod "16 ventila" - Šoferska kafana!

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.472
Bravo, dobrodošla! :D
Hvala puno! Sad samo polako i pamet u glavu. :)
Moram priznati da se u meni komešaju prevelika želja da se vozikam svaki dan i što pre savladam veštinu bezbedne vožnje (mahom mi svi kažu da tek sad nakon polaganja se uči) kao i mali strah. Pretpostavljam da većina početnika ima poseduje izvesnu dozu straha, neko manje neko više.

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.472
Naravno, svaki početak je težak i niko se nije naučen rodio. Ima tome tačno 35 godina kako sam ja položio za B kategoriju. :)
Poštuj propise, nemoj voziti presporo, a ni prebrzo i sve će biti u redu. :D
Svaka čast za toliki vozački staž. :)
Mislim da će mi u početku biti teško da uspostavim taj neki balans, ni presporo ni prebrzo,
ali nadam se da će vremenom stvari doći na svoje mesto.
Mislim prebrzo sigurno neću, više naginjem ka sporom pa me strah da ne gušim saobraćaj. A opet s druge strane bolje je voziti polako nego brzati, kome se žuri neka obiđe.
E sad, polaganje je bilo po centralnim ulicama, puno malih raskrsnica, jednosmernih ulica, uglavnom sve u zoni škole i zoni 30, samo prva i druga brzina. Možda ta sporost i odatle potiče.
Onda dalje treba sad i druge stvari učiti, dopuna ulja, vode, mali servis, veliki servis,... :D puno tu stvari ima,
sve to treba savladati. Sve mi se zbrkalo :D . Ali dobro, kad čoveka nešto interesuje, nije strašno onda.

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.472
Samo polako. Koji auto imaš?
:D Sramota me da pišem, vidim ovde uglavnom se voze lepa auta.
Moje nije takvo. :confused: Videću neku sličicu da napravim.
Nama početnicima sleduje starije auto za vežbanje :) pa kasnije da vidimo šta i kako. Tako da se nema mnogo izbora, kome se sviđa sviđa, kome ne, neka poljubi i ostavi. :)
Što reče ti na drugoj temi:
Ma daj šta daš, samo nek' se vozi. :D
Tako i ja sad kažem. Ja kako sam krenula od obuke više mi nijedno auto neće biti problem, prvi bio na plin, drugi benzin, treći dizel. Ovo moje je japansko auto, starije, ali lepo očuvano i održavano, 200000 prešlo i troši oko 5l benzina.
Inače sam ranije razmišljala o manjim modelima pežoa, citroena, renoa, forda, ali sad mi se nakon obuke baš dopala škoda fabia i sad samo razmišljam o tom autu u budućnosti.

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
107.250
:D Sramota me da pišem, vidim ovde uglavnom se voze lepa auta.
Moje nije takvo. :confused: Videću neku sličicu da napravim.
Nama početnicima sleduje starije auto za vežbanje :) pa kasnije da vidimo šta i kako. Tako da se nema mnogo izbora, kome se sviđa sviđa, kome ne, neka poljubi i ostavi. :)
Što reče ti na drugoj temi:

Tako i ja sad kažem. Ja kako sam krenula od obuke više mi nijedno auto neće biti problem, prvi bio na plin, drugi benzin, treći dizel. Ovo moje je japansko auto, starije, ali lepo očuvano i održavano, 200000 prešlo i troši oko 5l benzina.
Inače sam ranije razmišljala o manjim modelima pežoa, citroena, renoa, forda, ali sad mi se nakon obuke baš dopala škoda fabia i sad samo razmišljam o tom autu u budućnosti.
Nemoj da te je ovde kod nas bilo šta sramota. Kola koja se ovde voze uglavnom ne vrede više od par hiljada evra i nikakva lepota to ne može da promeni.
Auto treba da ti bude upravljiv i lak za vožnju. Udobnost je sad u drugom planu, to je bitno za daleke vožnje. Zato je Fabia solidan auto mada ga lično ne volim baš zato što je neudoban.