Kod "16 Ventila" - šoferska kafana!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
znaci, bolenje Q... :lol:

lepo,lepo
ja sutra vozim auto na servis, ulje, lezaj zadnjeg levog tocka i malo prckanja oko grejaca...
od maja meseca kad sam zadnji put menjao ulje proslo je 12 000 km i malo vise pa je vreme a nesto me zeza paljenje, pali kad je hladan i kad je vruc a nece kad je mlak, trazi puno verglanja ( nadam se da nije kompresija inace cu da udam auto sto pre )
 
Zar nas glavni majstor da ne zna sta mu je sa autom? :D

MEni ide, veliki i mali servis. I silen blokove treba da zamenim, to odavno vucem, posto je malo tvrdji auto, brze stradaju, ali me svaki majstor ubedjuje da ne treba da se menjaju jos, osim ovlascenog servisa koji kaze da mora odmah da se menja :D
 
propisan interval menjanja ulja kod SDi motora je 15 000 km ali u srbiji obzirom na gorivo je na oko 9000 ( mada neki to rade i na 7000 ), e sad, moj motor sam trazi kad mu ulje ne bude po volji i to obicno bude na nekih 9-10 000 km ali tokom leta sam imao dosta auto put voznje ( samo 1400 pula-ns i nazad ) pa je tek na 12 000 osetio da treba zamena
 
e moj garwore, ja sam znao da tri puta dnevno idem u bg i da u povratku budem toliko umoran da moram da odremam na naplatnoj rampi da ne bi sleteo sa mosta u dunav! pocnem da razmisljam " daj da ja malo sklopim oci, prav je put nece mi nista biti" :shock:

jest da moj auto nije brz ali ja sam do pule stigao za oko 7 sati voznje u cugu a ima 611 km. dok sam izlazio iz ns, tri puta sam odvalio felnu a svo vreme boravka tamo nisam video ni dzombu! imaju puteve kao nemci....
 
Mene je jednom zaustavio sto sam obilazio kamion koji je skretao.
Jedva sam mu objasnio da ga nisam obilazio, vec radio polukruzno.
Inace to je bilo na benzinskoj pumpi, a ne krivina po 92 stepeni, tako da sam imao i ja i on sav prostor sveta da se namestimo po volji.

Jednom me je zaustavio saobracajac na pravcu (ogranicenje 60), vozio sam 90km/h i nisam vezao pojas. Sreca pa je tu bio u izvidnici inspektor kojem sam ar dana ranije sredjivao racunar (besplatno) pa sam prosao sa: "Izvinite i srecan put".
Kad sam poceo o saobracajcima.
Kad sam se jednom prilikom vracao iz Valjeva , stanem na pumpu da natocim gorivo i tako me je iznervirao cep (Made by Zastava) od rezervoara koji sam pola sata skidao, da bih kasnije stao na parking da ga skinem (Prvo sam skinuo spoljni prsten, pa bravu za zakljucavanje, i konacno na kraju zavrtanj).
Tako iznerviran zaletim se kroz grad, ne vezem pojas i 2-3km, pravo na saobracajce. Oce on da pise, ja mu objasnjavam da sam tek sad krenuo sa pumpe, a on:"Znas li ti gde je pumpa?"
A ja na to: "Pa tu iza semafora, 200m." E nije 200m, nego 2km.
Tu sam se izvukao kada je u saobracajnoj video da je drzavno auto.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top