Ko veruje u teorije zavere?

Pa...
Teorije zavere počivaju na informacijama koje ne treba isključiti, ali ne treba ih uzimati ni zdravo za gotovo. Koliko je istine, a koliko pretspostavki... svako za sebe treba da dozira prema osećaju tako da sačuvamo zdrav razum, a i kako da percipiramo stvarnost koju živimo.
One su sve napravljene uz dozu istine i sa namerom da nas anesteziraju ili aktiviraju nekom činjenicom, a na drugoj strani da se u dato vreme osećamo kao vrlo aktivni mislioci.
Od Boga nema ničeg većeg na ovom svetu, pa tako i svaka teorija zavere pada u vodu kad si sa Bogom.
Kad si sa drugim silama, sve ti je dopadljivo i dobro, verovatno i stvarno.
Bog će dati da uspemo da sačuvamo zdrav razum koji nam je dao!
 
Koji tip ljudi zapravo veruje u teorije zavere? Ja verujem u par nekih, ali ne bas u sve sto se servira. Dakle, po vasem misljenju ko su ljudi koji veruju u te teorije? Intlegintni, prosti, obrazovani, neobrazovani, radoznali?
Svi ljudi veruju u neke od tih teorija...
Sto je covek karakterno losiji to vise teorija prihvati. To su ljudi koji ce veliku mrznju u sebi opravdati sa svim tim zaverama nekakvih sila zla ne shvatajuci da je zlo u njima, njima koji su uvek bez trunke sumnje ubedjeni da su na strani nekakve svetske pravde....
 
Svi ljudi veruju u neke od tih teorija...
Sto je covek karakterno losiji to vise teorija prihvati. To su ljudi koji ce veliku mrznju u sebi opravdati sa svim tim zaverama nekakvih sila zla ne shvatajuci da je zlo u njima, njima koji su uvek bez trunke sumnje ubedjeni da su na strani nekakve svetske pravde....
Jedan od tipova, dakle, ne bas dobri ljudi, da ne kazem losi 😂
 
Ljudi veruju da je Rokfeler 9 puta menjao srce, da nije bilo odlaska na Mesec, da Amerikanci ne idu na doping testove na olimpijadama..
Ili recimo da simpsonovi proricu budicnost...Opisacu kako se to u stvari dogadja...Prica da ce Tramp postati precednik davno je postojala u usa,jer je on imao te pretenzije... Tada su vec simsonovi stavili njegov lik u crtani film...Posle toga se pojavljuju teorije kako su oni prorekli buducnost, a posto je sve to sou biznis i zabava onda su agencije koje se time bave organizovale bukvalno kopiju scene iz crtanog filma... Tramp je silazio niz pokretne stepenice, a decak statista je imao zadatak da ispusti transparent u odredjenom trenutku...Eto tako je ta soubiz prica kod vecine ljudi prosla.. Neko bi rekao da neko tako zaradjuje na ljudskoj gluposti, da ne kazem na prostacima...
 
Pa, ne znam, recimo ja verujem da postoji neka vrsta zavere da se ukine gotovina. To mi je kao normalan sled dogadjaja. Naravno da ne bih volela, ali mislim da se to desava i da ce se kad tad ukinuti gotovina. Ako se to moze uopste nazvati teorijom zavere.
eto primer - ima logike , ukidanjem gotovine bi drzava lakse pratila novcane tokove i kontrolisala stanovnistvo
 
Najbolje istraziti teorije zavere iz daleke proslosti, zamisli samo kakav otklon su ljudi imali prema knjigama i pojavi knjiga...Tesko su to prihvatili...Pa zatim pozoriste, dugo je bilo zabranjeno ... Telefon, televizor ...O vozu da i ne govorim, mi smo ga jedva prihvatili, u skupstini su to bile teske i duge rasprave, postoje transkripti... Smatralo se da je voz napravlje sa namerom da unisti stocarstvo, da je to djavo itd ...
 
Zar nije ono Svedska ukinula gotovinu?

Drugi deo je problematicniji deluje onako mitoloski.
svedska je druga planeta, nisu valjda jos skroz ukinuli

cim postoji mogucnost da se nesto uradi nekad ce neko to uraditi

deluje mitoloski ali je moguce

delovalo je mitoloski i da se abramovicu onako * zapleni * celsi , pa to uradise

uzalud da imas na racunu milijarde ako ti neko zabrani pristup i zakljuca racun
 

Back
Top