Ko veruje u teorije zavere?

limunada

Elita
Moderator
Poruka
23.880
A sto ja mislim da ljudi nisu stigli na Mjesec?
Zato sto jednostavno ne mogu tamo stici.🙂
Ljudima je data planeta Zemlja i to je to.
A poznavajuci ljude, da su jednom otisli...otisli bi sigurno i drugi put.Ali nisu.I pored toga sto se sadasnja tehnologija ne moze uporediti sa onom od prije pedeset godina.
Kazu kao razlog skupo...ma,sta je skupo,ako moze? 🙂
Mislim da je to bio pocetak laziranja dogadjaja.
Kad su to uspjeli lazirati, onda mogu i sve ostalo.To je moja teorija. 🙂

Schrodinger

Domaćin
Poruka
4.963
A sto ja mislim da ljudi nisu stigli na Mjesec?
Zato sto jednostavno ne mogu tamo stici.🙂
Ljudima je data planeta Zemlja i to je to.
A poznavajuci ljude, da su jednom otisli...otisli bi sigurno i drugi put.Ali nisu.I pored toga sto se sadasnja tehnologija ne moze uporediti sa onom od prije pedeset godina.
Kazu kao razlog skupo...ma,sta je skupo,ako moze? 🙂
Nikakav argument. Zasto ne mogu na 400.000 kilometara? Otisli bi opet i idu ali u tajnosti...

Schrodinger

Domaćin
Poruka
4.963
Mahom neobrazovani, stariji ljudi i mladi i neiskusni.
Potpuno pogresno, pa video si koliki broj doktora je protiv vakcinacije, sto je isplivalo na povrsinu tokom pandemije. A ranije je antivakserstvo stavljano u isti rang sa ravnozemljastvom.
Nas bivsi ministar zdravlja i odbrane je umro od korone nevakcinisan.

Znaci veliki broj strucnjaka u odredjenoj oblasti zastupa i promovise teorije zavere vezane za tu oblast, sto nije nista neocekivano. Sad naravno to sto ih zastupaju strucnjaci nista ne govori, ne moraju biti u pravu kao sto vazi i za sluzbena shvatanja

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.448
ne mogu da se ti ljudi svrstaju svi u jednu kategoriju...veliko je pitanje u šta tačno veruju i da li imaju dovoljno osnovnog znjanja da mogu da zaključe da li nešto treba da se shvati kao da ima malo istine ili ne.
Ima ljudi koji "veruju" u neke teorije koje uopšte nemaju nikakvog smisla samo zato što im zagolicaju maštu...ne shvataju ih ozbiljno ali ih povuču u smislu da bi bilo uzbiljnivo kad bi bilo tako.
Ima ljudi kojima fali osnovno znanje o nečemu ili tome kako pojedine stvari fiunkcionišu pa im zvuči moguće nešto što ustvari nije.
Ima ljudi koji očajnički žele da budu u pravu,ne proveruaju koliko neka teorija stvarno drži vodu bitno im je samo da trdi da nešto što oni misle da nije ili jeste tačno je tako kako oni misle.
Ima ljudi koji poveruju u neku teoriju jer im stvarno zvuči dovoljno realno da bude tačno a dovoljno su sumnjičavi...

Ima milion razloga.

Schrodinger

Domaćin
Poruka
4.963
Ima ljudi koji "veruju" u neke teorije koje uopšte nemaju nikakvog smisla samo zato što im zagolicaju maštu...ne shvataju ih ozbiljno ali ih povuču u smislu da bi bilo uzbiljnivo kad bi bilo tako.
Lepo si opisao teoriju relativnosti :D
Ipak ima i u njoj istine.... iako su, kako rekoh, naucne teorije a da ne govorim filozofske, kompromitovale sam pojam teorije kao takve

Zato smo dosli do toga da se ljudi stide da nesto nazovu teorijom, smatraju to neozbiljnim, iako je i matematika puna teorija koje su 99% tacne (opet se ni ona ne smatra ozbiljnom i korisnom naukom).

limunada

Elita
Moderator
Poruka
23.880
Lepo si opisao teoriju relativnosti :D
Ipak ima i u njoj istine.... iako su, kako rekoh, naucne teorije a da ne govorim filozofske, kompromitovale sam pojam teorije kao takve

Zato smo dosli do toga da se ljudi stide da nesto nazovu teorijom, smatraju to neozbiljnim, iako je i matematika puna teorija koje su 99% tacne (opet se ni ona ne smatra ozbiljnom i korisnom naukom).
Matematika se ne smatra ozbiljnom i korisnom naukom?🙂
Prvi put cujem.

Bjankilina

Ističe se
Poruka
2.010
Potpuno pogresno, pa video si koliki broj doktora je protiv vakcinacije, sto je isplivalo na povrsinu tokom pandemije. A ranije je antivakserstvo stavljano u isti rang sa ravnozemljastvom.
Nas bivsi ministar zdravlja i odbrane je umro od korone nevakcinisan.

Znaci veliki broj strucnjaka u odredjenoj oblasti zastupa i promovise teorije zavere vezane za tu oblast, sto nije nista neocekivano. Sad naravno to sto ih zastupaju strucnjaci nista ne govori, ne moraju biti u pravu kao sto vazi i za sluzbena shvatanja
Ma, dobro, sad govorimo o nedovoljno ispitanim vakcinama, koje su se brzo pravile. Bilo je i onih ljudi koji su za mmr pricali sve i svasta, sto je van svake pameti. Tesko je jednom roditelju da prihvati da mu je dete rodjeno, nazalost, sa nekom greskom, iako mi ostali to primetimo i pre vakcine. Znam par takvih slucajeva. Jednom sam samo rekla drugarici da sa malim nesto nije ok, d aga vodi kod defektologa, to je bilo dosta pre vakcine, naljutila se. Dete je autisticno, okrivila je vakcinu. Neke suptilne znake poremećaja iz spektra autizma uvek primeti posmatrac..

Frederick_

Zainteresovan član
Poruka
336
U teorije zavere veruju ljudi koji imaju jednu zajednicku osobinu: vole kontrolu a plase se haosa.
Sva desavanja u svetu se desavaju upravo haoticno, sa odredjenom verovatnocom, a nikako sa egzaktnoscu.
I mi mozemo samo delimicno da uticemo na njih, ali faktor haosa, faktor iznenadjenja, faktor nepredvidjenog je uvek prisutan, i cesto odnese prevagu.

Ljudi, medjutim, po svojoj prirodi, bez obzira na materijalno stanje, obrazovanje, religijske stavove ili bilo koje druge sklonosti, uglavnom zele neku vrstu stabilnosti. A stabilnost cini egzaktnost, cini red, i cini kontrola.

Teorije zavere nude tu stabilnost, egzaktnost i kontrolu, jer uvek se svode na to da "neko nesto kontrolise".
I onda, koliko god neka teorija bila strasna, uzasna, ipak je okej, jer je pod kontrolom.
Zato se na teorije zavere pecaju ljudi svih drustvenih profila, jer je tako sigurnije, tako lakse, tako bezbednije.

Zivot je, medjutim, haotican i nikako egzaktan. Ali je upravo zato i lep :)
Manite se teorija zavera - uzivajte u nepredvidivosti ;)

Frederick_

Zainteresovan član
Poruka
336
Na nasim fakultetima se iz tog predmeta uce gluposti koje inzenjeri nikad ne koriste... na zapadu je drugacije...

Matematika je, pre svega, gimnastika za mozak.
Recimo, atletičar u teretani trenira sa raznim spravama i tegovima, raznim mašinama. Ali trku istrči svojim mišićima, a ne tim speavama i tegovima.
To je kao da kažeš da atletičar u teretani gubi vreme.

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
Koji tip ljudi zapravo veruje u teorije zavere? Ja verujem u par nekih, ali ne bas u sve sto se servira. Dakle, po vasem misljenju ko su ljudi koji veruju u te teorije? Intlegintni, prosti, obrazovani, neobrazovani, radoznali?
ne postoji "teorija zavere". Postoji samo ISTINA i inteligentni ISTINU odmah prepoznaju, kao i lazi......................BEZ OBZIRA STA PISU ZAPADNI MEDIJI.
Pojavom INTERNETA rapidno opada procenat stanovnistva koji naseda na zapadnu propagandu................iako je INTERNET predvidjen da usadjuje teorije zavere u psihu civecanstva. Dogodilo se obrnuto............"ko se maca lati od maca ce i poginuti".

Bjankilina

Ističe se
Poruka
2.010
ne postoji "teorija zavere". Postoji samo ISTINA i inteligentni ISTINU odmah prepoznaju, kao i lazi......................BEZ OBZIRA STA PISU ZAPADNI MEDIJI.
Pojavom INTERNETA rapidno opada procenat stanovnistva koji naseda na zapadnu propagandu................iako je INTERNET predvidjen da usadjuje teorije zavere u psihu civecanstva. Dogodilo se obrnuto............"ko se maca lati od maca ce i poginuti".
E, sad, sve zavere dolaze sa zapada. Ih, pa ako ih ima na zapadu, ima ih svuda, valjda.

Znaci, mi sto ne verujemo u sve te zavere smo glupi? Meni nekako sve to s gusteri previse neverovatno, ali svako ima pravo da veruje u sta hoce, naravno

Bjankilina

Ističe se
Poruka
2.010
nema................jer su TEORIJE ZAVERE prvenstveno smisljene radi sopstvenog naroda ......
DOKAZ: znamo u kakvom mraku zivi zapad.
Po izbijanju ukrajinskog rata, izasla je na videlo sva zapadna propagandna masinerija diktirana iz jednog centra ..........srednja engleska.
Propaganda je jedno, zavera nesto drugo. U 21. Veku nije bas da ljudi nemaju nacina da istraze i vide sta ih zanima i da odluci ciju ce stranu da zauzmu.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.920
Koji tip ljudi zapravo veruje u teorije zavere? Ja verujem u par nekih, ali ne bas u sve sto se servira. Dakle, po vasem misljenju ko su ljudi koji veruju u te teorije? Intlegintni, prosti, obrazovani, neobrazovani, radoznali?
Мислим да су неке будалаштине, а неке се временом покажу да су заиста завере.
Проблем је у цензури и спречвању да се и другачије мишљење чује. Па када оно дође гребањем до људи јер се редовним путем спречава, у њега се више сумња.
Такође, како се многи клањају златном телету логично је да ће се лакше усвајати истина коју пропагирају они који новца имају.
Верујем у завере, наравно неке, поготово када се дигне хајка и оспорава нешто што није скупо. И велики је проблем када се људи слепо држе онога што су у школи учили и што им је систем наметнуо, без да се запитају, простудирају, истраже...

Poslednja izmena:

Schrodinger

Domaćin
Poruka
4.963
U teorije zavere veruju ljudi koji imaju jednu zajednicku osobinu: vole kontrolu a plase se haosa.
Pa i oni koji sprovode zavere vole kontrolu a do haosa dodje zato sto postoje i drugi koji su im konkurencija i koji sprovode drugacije zavere sa drugacijim ciljevima. Na primer komunisti, istocni blok, su imali svoju zaveru na koju su ukazivali teoreticari zavere - disidenti, ali je opet doslo do haosa jer je unutrasnja zavera razbijena spoljasnjom, zapadnom.
Zato politicari mnogo veruju u teorije zavere, jer su svesni da se samo zaverom mogu efikasno kontrolisati mase. Da nema sistema, da nema zavere, bio bi potpuni haos, a ovako se ipak zna neki red. Sto je drzava totalitarnija red je veci, znaci srazmerno zaveri.
Sto se tice ostalih zavera one su obicno vezane za neku usku tematiku i nemaju veze sa tim kako funkcionise drustvo u celini.
Mozda je i matematika jedna zavera😂 salim se
Mozda, recimo u skolama se namerno otezava gradivo da bi roditelji bacali pare na privatne casove a nastavnicka mafija se bogatila :zper:
Matematika je, pre svega, gimnastika za mozak.
Ma da, dok te matematicar ne udari po dzepu... a selekcija medju buducim inzenjerima koji ne mogu da poloze ispit, ranije su napustali fakultete zbog toga

Poslednja izmena:

Frederick_

Zainteresovan član
Poruka
336
I treba da napusti fakuktet inzenjer koji nije u stanju da nauci matematiku :)
Ne, hajde da imamo inzenjere koji ne znaju matematiku 😁😁😁
Poruka je automatski spojena:

Мислим да су неке будалаштине, а неке се временом покажу да су заиста завере.
Проблем је у цензури и спречвању да се и другачије мишљење чује. Па када оно дође гребањем до људи јер се редовним путем спречава, у њега се више сумња.
Такође, како се многи клањају златном телету логично је да ће се лакше усвајати истина коју пропагирају они који новца имају.
Верујем у завере, наравно неке, поготово када се дигне хајка и оспорава нешто што није скупо. И велики је проблем када се људи слепо држе онога што су у школи учили и што им је систем наметнуо, без да се запитају, простудирају, истраже...

Sve je dobro dok ne istražuju na jućubu 🤓

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.