Ko su nefilimi?

Znam sta mislis. ali ti neznas sta ja znam.

A to sto ja znam nemozes da znas, jer to je nesto sto nemoze da se prenese recima.

Zato je to i nesto posebno i samo znaju oni koji stvarno zele da saznaju.

Dakle nemoze svako da zna ako je samo radoznao.

Ja mogu da ti kazem koliko je ovo ili ono.

Kako se zove ovo ili ono.

Kako se razume ovo ili ono, itd.

Ali ovo sto ja znam, je nesto posebno i nemoze da se prenese recima.

To mora da bude licno iskustvo.

Svako dobro.
 
Znam sta mislis. ali ti neznas sta ja znam.

A to sto ja znam nemozes da znas, jer to je nesto sto nemoze da se prenese recima.

Zato je to i nesto posebno i samo znaju oni koji stvarno zele da saznaju.

Dakle nemoze svako da zna ako je samo radoznao.

Ja mogu da ti kazem koliko je ovo ili ono.

Kako se zove ovo ili ono.

Kako se razume ovo ili ono, itd.

Ali ovo sto ja znam, je nesto posebno i nemoze da se prenese recima.

To mora da bude licno iskustvo.

Svako dobro.

Ne može biti deo tvog ličnog iskustva kako je bog stvarao živa bića. :lol:
 
Pa ja ne govorim o tom iskustvu.
To o stvaranju sam kao sto vidis mogao gore prilicno da objasnim.
A o iskustvu o kojem sam govorio nemoze da se pise.
Zar to nisi primetio?
To iskustvo o kojem sam govorio mi daje poverenje i osvedocenje da verujem i razumem u ono sto Bog kaze u svojoj reci.
 
Mi ljudi slavimo nekog vajara vekovima i kazemo da je on najveci umetnik svih vremena, koji izvaja u kamenu ili od gline, drveta muskarca ili zenu.
Ili naslika na slici, kao recimo Monalizu.
Mrtvo stvorenje izvaja i dobije toliku slavu?
Ali Bog koji je svojim rukama izvajao coveka i ucinio da njegovo umetnicko delo hoda i zivi, koje gledamo u milione primeraka i to svaki unikatan.
Pitamo se?
TI verujes u to???
 
Mi ljudi slavimo nekog vajara vekovima i kazemo da je on najveci umetnik svih vremena, koji izvaja u kamenu ili od gline, drveta muskarca ili zenu.
Ili naslika na slici, kao recimo Monalizu.
Mrtvo stvorenje izvaja i dobije toliku slavu?
Ali Bog koji je svojim rukama izvajao coveka i ucinio da njegovo umetnicko delo hoda i zivi, koje gledamo u milione primeraka i to svaki unikatan.
Pitamo se?
TI verujes u to???
Leonardo je cenjen kao umetnik zato što je slikao ovako:

47151953_Mona_Liza.jpg


a pre njega su slikali na primer ovako:

Sv.Onufrije%20Veliki%20i%20Sv.Petar%20Atonski.jpg


To što veruješ u jevrejskog boga, Doktora Hu-a ili Snežanu i sedam patuljaka te izmišljene likove ne čini stvarnijim. :)
 
Leonardo je cenjen kao umetnik zato što je slikao ovako:

47151953_Mona_Liza.jpg


a pre njega su slikali na primer ovako:

Sv.Onufrije%20Veliki%20i%20Sv.Petar%20Atonski.jpg


To što veruješ u jevrejskog boga, Doktora Hu-a ili Snežanu i sedam patuljaka te izmišljene likove ne čini stvarnijim. :)

Ниси разумео. Дечко није мислио на свеце, него каже да је Бог велики уметник, за шта се слажем са њим, већи и од Да Винчија и од ових монаха што си сликали иконе.
Иначе, мени су лепши ови доле него Монализа која је ружна и дебела. z:mrgreen: Ја не знам што су сви запели за Монализу као најлепше сликарско дело, кад има сто пута лепших. А и иза Монализе, на слици, имамо насликаног лава и бика. z;)
 
Ниси разумео. Дечко није мислио на свеце, него каже да је Бог велики уметник, за шта се слажем са њим, већи и од Да Винчија и од ових монаха што си сликали иконе.
Složio bih se i ja... Kada bi bog postojao. :lol:

Иначе, мени су лепши ови доле него Монализа која је ружна и дебела. z:mrgreen: Ја не знам што су сви запели за Монализу као најлепше сликарско дело, кад има сто пута лепших. А и иза Монализе, на слици, имамо насликаног лава и бика. z;)
Pa sad... De gustibus... :)

Đokondu samo primitivni umovi progašavaju "najvećim slikarskim delom". Uglavnom sam kod rišćana primetio tu napast da moraju da proglase "najvećeg pisca", najteži fakultet", "najboljeg violinistu".... Verovatno ih na to podstiče verovanje u jednog i jedinog Supermena. :lol:

Naravno, da Vinči ostaje velikan i u umetnosti i u još ponekim oblastima, bez obzira što su ga kasnije generacije prešišale. Jer on je bio prvi i znatno ispred svojih suvremenika.
 
Gledas mrtve slike za koje nisu ni sigurni da ih je slikao ovaj ili onaj vec cesto predpostavljaju i to verujes bez pogovora?

Ali gledas zive Bozje slike, gde god odes i okrenes se i ne verujes u takvog UMETNIKA ??????????
 
Bog nije stvorio takav svet Chami.
Ti pokazujes te slike zbog svog nepoznavanja istine.
Bog je stvorio savrseni svet, koji je covek iskvario i zatrovao.
Posledice koje se vide na slikama su ljudsko delo na Bozje.

Bozja stvorenja:

http://sanjarenja56.blog.rs/gallery/2602/previews-med/deca.jpg

http://www.lepotaizdravlje.rs/img/porodica/2009/deca_koja_piju_mleko_nisu_debela1.jpg

http://www.lepotaizdravlje.rs/img/porodica/2009/srecni_brakovi_i_deca2.jpg



Ako meni nije lako zazijevalo, onda je tebi lakse.
I vise i ne zelimo.

Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Bog nije stvorio takav svet Chami.
Ti pokazujes te slike zbog svog nepoznavanja istine.
Bog je stvorio savrseni svet, koji je covek iskvario i zatrovao.
Posledice koje se vide na slikama su ljudsko delo na Bozje.

Bozja stvorenja:

http://sanjarenja56.blog.rs/gallery/2602/previews-med/deca.jpg

http://www.lepotaizdravlje.rs/img/porodica/2009/deca_koja_piju_mleko_nisu_debela1.jpg

http://www.lepotaizdravlje.rs/img/porodica/2009/srecni_brakovi_i_deca2.jpg



Ako meni nije lako zazijevalo, onda je tebi lakse.
I vise i ne zelimo.

Svako dobro.
Šta je ovo ... neka predizborna kampanja :hahaha1:
Ti bi trebalo da se zaposliš u nekoj političkoj staranci. Odlično ti ide skrivanje istine iza šarenih laža.

Nego da te ja pitam ... ako smo mi grešni i ako su ova deca zbog nas ispala takva, kako taj tvoj bog može to da gleda? Šta su mu ta deca kriva? Što njih kažnjava i pušta ih da se muče? Kako može da bude toliki monstrum? Koliko bolestan treba da bude neko, ko ima moć da to ispravi, da samo posmatra i ne reaguje?
Da vidiš doktora koji može da pomogne toj deci a to ne uradi verovatno bi ga pljunuo, a ovom tvom bogu se klanjaš. Tu nisu čista posla.
 
Šta je ovo ... neka predizborna kampanja :hahaha1:
Ti bi trebalo da se zaposliš u nekoj političkoj staranci. Odlično ti ide skrivanje istine iza šarenih laža.

Nego da te ja pitam ... ako smo mi grešni i ako su ova deca zbog nas ispala takva, kako taj tvoj bog može to da gleda? Šta su mu ta deca kriva? Što njih kažnjava i pušta ih da se muče? Kako može da bude toliki monstrum? Koliko bolestan treba da bude neko, ko ima moć da to ispravi, da samo posmatra i ne reaguje?
Da vidiš doktora koji može da pomogne toj deci a to ne uradi verovatno bi ga pljunuo, a ovom tvom bogu se klanjaš. Tu nisu čista posla.

Јеси ли икад читао Нечисту крв?
 
Sad si sve rekao. Samo što taj vaš bog ne želi da toj deci oduzme život već ih pušta da se muče i naslađuje se u njihovoj patnji.
U kakvog bre to monstruma vi verujete?
"Јер ми није мила смрт оног који мре, говори Господ Господ; обратите се дакле и будите живи".
"Не доцни Господ с обећањем, као што неки мисле да доцни, него нас трпи, јер неће да ко погине, него сви да дођу у покајање".
 
"Јер ми није мила смрт оног који мре, говори Господ Господ; обратите се дакле и будите живи".
"Не доцни Господ с обећањем, као што неки мисле да доцни, него нас трпи, јер неће да ко погине, него сви да дођу у покајање".
Bravo majstore. Pa ti mi daješ sve crnju i crnju sliku. Em što deca pate, em što se bog naslađuje njihovom patnjom, em mu još, za takvo iživljavanje, dajete i podršku i veličate monstruma sa kojekakvim citatima petrovih besmislica.
 
Sad si sve rekao. Samo što taj vaš bog ne želi da toj deci oduzme život već ih pušta da se muče i naslađuje se u njihovoj patnji.
U kakvog bre to monstruma vi verujete?

Чекај брате, због чега су деца од Софке била слаба, малаксала, стално се разболевала, ретардирана итд?
А сад, ако не постоји Божа, нема га рецимо, зашто се онда дешавају те лоше ствари у свету? Одакле то? Одакле зло?
И још нешто, ако не верујеш у монструма, зашто се онда буниш против нечега за шта сматраш да не постоји?
 
Чекај брате, због чега су деца од Софке била слаба, малаксала, стално се разболевала, ретардирана итд?
А сад, ако не постоји Божа, нема га рецимо, зашто се онда дешавају те лоше ствари у свету? Одакле то? Одакле зло?
И још нешто, ако не верујеш у монструма, зашто се онда буниш против нечега за шта сматраш да не постоји?
Ko kaže da se bunim. Samo ukazujem ljudima koji ovo čitaju, a neodlučni su u svojoj veri, kako je besmisleno verovati u postojanje svemogućeg i dobrog boga. Pokazujem kako tu vašu fantaziju priroda svakodnevno demantuje. Tvrdite kako je bog sve stvorio a kad se pojavi nešto loše onda se naivno ograđujete i smišljate kojekakve nebuloze da bi ga odbranili. Sve i da je tako kako ste vi umislili u svojim glavama, takvog boga bi trebali da mrzite a ne da ga obožavate.
 
Ko kaže da se bunim. Samo ukazujem ljudima koji ovo čitaju, a neodlučni su u svojoj veri, kako je besmisleno verovati u postojanje svemogućeg i dobrog boga. Pokazujem kako tu vašu fantaziju priroda svakodnevno demantuje. Tvrdite kako je bog sve stvorio a kad se pojavi nešto loše onda se naivno ograđujete i smišljate kojekakve nebuloze da bi ga odbranili. Sve i da je tako kako ste vi umislili u svojim glavama, takvog boga bi trebali da mrzite a ne da ga obožavate.

Ја сматрам да је бесмислено када неко каже да је свет и свемир настао сам од себе. Сматрам да је неко морао све то да направи и да створи исто што је неко морао да направи и да створи биће слично човеку звано робот. Замисли сутра, каже робот: Е ја сматрам да човек не постоји, то је бесмислено. Мада, моје мишљење те сигурно ни не занима, као ни мене твоје. Ти мене никад нећеш убедити да је твоје мишљење исправно нити ћеш ме убедити да Бог не постоји. Исто тако ни ја тебе нећу никад убедити да је моје мишљење исправно. Исти је случај са осталом верујућом рајом. Можеш слободно да им указујеш да Бог не постоји, неће те сигурно послушати. z;)

Него, ти мени не одговори шта је са Софкином децом и одакле зло у свету. z:mrgreen:
 

Back
Top