Ko su Bosanci, Bosnjaci?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neka teme jer svejedno ćemo mi biti ono što smo bili i do sad - Bošnjaci muslimani potomci Ilira i narod koji je imao najstariju državu na Balkanu, banove i kraljeve koji su vladali Srbijom i ubirali porez koji je dotad pripadao srpskim pokrajinskim vlastelinima.

Zato, no sikiriki...neka mrkalja i teme :ok:

Прво да се захвалим особи која је овако искомпликовала приступ форуму: *!?'+*++*=)(/&%$ са молбом да извини мој француски нагласак.

Није ми јасно (...) одакле вам идеја да сте ИЛИРИ? Да ли говорите илирски? Да ли знате шта су Илири радили пре доласка Словена? Да ли си сигуран да те томе учи муфтија, а не муфта?

Милан из Београда

Edit ljuba miljkovic

Uklonjen neprimeren sadržaj u vezi sa bolešću.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Е, мајке ми не идете ми у главу. Какав бошњачки народ, кад се тај термин користи тек од Др. св. рата, и увео га је Тито. ''Бошњаци'' су производ турске окупације, пошто је већина њих српског порекла, и из више разлога су примили ислам.
Какву историју има ''бошњачки'' народ?
Хајде, причај ми молим те.
Ако ћеш рећи да су Котроманићи били бошњаци, немој, јер се грдно вараш.

Извртање историјских чињеница и то оних најочигледнијих.

Kakav Tito i Bošnjaci ?
Znači nije bilo Bošnjaka prije drugog svjetskog rata ?

Da te vratim 100 godina unazad.
Znaš li ko su ovi ljudi i kako su ih zvali ?


Ovo je bilo prije prvog svjetskog rata.
Ko onda izvrće činjenice ?
Bošnjak (ja) ili četnik (ti) ?

Jel' ovo piše "Die Bosniaken - Elitetruppe der k.u.k. Armee" ?

Dakle, Bošnjačka elitna trupa...nešto poput današnjih specijalaca.
A nema Bošnjaka prije Tite veli četnik Đurišić...
 
Bošnjaci muslimani potomci Ilira i narod koji je imao najstariju državu na Balkanu, banove i kraljeve koji su vladali Srbijom i ubirali porez koji je dotad pripadao srpskim pokrajinskim vlastelinima

Не волим то да радим, али оваквој тврдњи мораш да се насмејеш.
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Пре него што су Турци заузели Босну, да ли је било икога сем Хрвата и Срба у Босни?

Pogledaj kako Ilija Garašanin naziva stanovnike Bosne 1844.godine u svom "Načertaniju".
Ima li srba u Bosni u to vrijeme ?
Znaš li da je prema popisu austrougarske iz 1910.godine 91% bosanske zemlje pripadalo Bošnjacima muslimanima ?

A šta ti znaš o Kotromanićima ?
Nemoj mi samo koristiti srpske istoričare.
To ne priznajem kao argument da se razumijemo.
 
Takođe bi naši autori trebalo, kao što naši susedi u radovima istorijske Srbe redovno zovu Vlasima, pretke danačnjih Hrvata da podele na:

1. katolički Vlasi ili katolički Srbi (za štokavce)
2. muži (kajkavci)
3. hrvatski Sloveni (čakavci)

Koji srbi, o čemu ti pričaš ?
Samo mi reci imate li vi kontinuitet u nazivu Srbija i kontinuitet u nazivu Srbin ?
 
Selam alejkum buraz.
ne znam zasto nastavljas istu temu iako je prethodna zakljucana.
Najbolji nacin je bojkot ovakvih tema jer se otvaraju iskljucivo iz zabave a historija naseg casnog Bosnjackog naroda se ne moze stavljati u zabavne svrhe.. Mislim da bi bilo prakticnije raspravljati ko su Srbijanci,Bosanski pravoslavci i tzv. ''Crnogorski srbi'' ;)
Selam

Alejkumu selam brate.
Treba ljudima objasniti da su im istoriju pisali istoričari prema direktivama voždova i vladajuće elite i da ta istorija nema veze sa istorijom koju poznaje ostatak svijeta.
Oni su skloni prisvajanju Ive Andrića, Meše Selimovića, Tesle...itd.
Predsjesnik Tadić im je bosanac, Šešelj bosanac. pola reprezentacije bosanci...i opet im malo.

 
Alejkumu selam brate.
Treba ljudima objasniti da su im istoriju pisali istoričari prema direktivama voždova i vladajuće elite i da ta istorija nema veze sa istorijom koju poznaje ostatak svijeta.
Oni su skloni prisvajanju Ive Andrića, Meše Selimovića, Tesle...itd.
Predsjesnik Tadić im je bosanac, Šešelj bosanac. pola reprezentacije bosanci...i opet im malo.


Те ваше поздраве задржите за себе и ваше форуме (има онај квази сајт - "све за бошњаШтво,који је узгред сад на продају - е ту је место за вас )

Нама историју пишу историчари,академици светског гласа (мада то не значи да се ја слажем са истом) а вама истраживачи пирамида и још вам све лепо сервирају да ви јадни мислите да су Турци дошли као неки мирољубиви народ и вама "понудили" Ислам са све баклавом - "што сте ви пригрлили са разумевањем и тежњом ка бољим".

Присвајаљу Тесле ? Тешка је реч која тебе може описати.

Да ли ћеш признати да си се обрукао ако ти дам неколико Теслиних цитата у којима се он дичи својим српством и које веома наглашава ?

Неко нам је љубоморан што је "задња рупа на свиралу" и што се цео свет сетио да Муслимани Босне постоје онда када су почели крвави покољи 90их (о којима ништа добро).

Меша Селимовић је сам рекао ко је и шта је (окрени прву страницу) и твоје речи су директно вређање и подсмевање том покојном,великом човеку и писцу - а за то форумски правилник дефинише јасну казну.

Какви Босанци ? Да Шешељ јесте Босанац - али је Србин - то је и сам рекао неколико пута. Ти не разликујеш националну и географску одредницу (и то је иначе сам Шешељ истицао).

Тадић "Босанац" је родом из Црне Горе и човек је Србин.


Шта доказује онај други клип ? Шака војничића ? То је ваљда неки "континуитет" назива,шта ли.:hahaha: Мада је питање до превода,етимологије итд.


Koji srbi, o čemu ti pričaš ?
Samo mi reci imate li vi kontinuitet u nazivu Srbija i kontinuitet u nazivu Srbin ?

Да, имамо - нисмо ми Бошњуци да се проглашавамо нацијом у ХХI веку.


Pogledaj kako Ilija Garašanin naziva stanovnike Bosne 1844.godine u svom "Načertaniju".
Ima li srba u Bosni u to vrijeme ?
Znaš li da je prema popisu austrougarske iz 1910.godine 91% bosanske zemlje pripadalo Bošnjacima muslimanima ?

A šta ti znaš o Kotromanićima ?
Nemoj mi samo koristiti srpske istoričare.
To ne priznajem kao argument da se razumijemo.

Назива их Бошњаци,тачно - али то је искварена географска одредница од оригинала - Бошњани.

Срба у то време чине већину,давао сам ти попис из тог времена и баш из оног времена када је настала она теби омиљена песмица која беше прича бајке како пре 15 година није било Срба и Хрвата,бла бла бла.... По попису из године о којој та пропагандна песмица говори Срби су били већина - тако да је сасвим јасно о чему се ту ради.


Дај тај попис из 1910. - црно на бело..


О Котроманићима знамо доста,мада ми Срби имамо пуно династија па не можемо све детаљно да попамтимо. Знамо и да се лично босански (исто као да смо рекли црногорски,далматински,сремски - ниси нам учио географију кад је било време) банови и краљеви заклињу у СВЕТО ТРОЈСТВО и помињу Сербље,сербске прародитеља...

Но наравно ти ћеш себи да склопиш причу да су неки тамо "Бошњаци" владали "Сербљом" - које је уствари српска земља - све на нивоу,да се разумемо.


И да, - "Босна је најстарија европска држва",- твоје речи - чисто да остане забележено. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Pogledaj kako Ilija Garašanin naziva stanovnike Bosne 1844.godine u svom "Načertaniju".
Ima li srba u Bosni u to vrijeme ?

Има, ако ти је довољан пример Симе Милутиновића - Сарајлије, да не идем даље? Један овакав пример код мене може да разбије целу фаму.


Znaš li da je prema popisu austrougarske iz 1910.godine 91% bosanske zemlje pripadalo Bošnjacima muslimanima ?

Знамо, то је рецидив феудалног система који је у то време био прогањан у целој Европи. Тачније, није припадала ни свим муслиманима него само одређеним. Али знаш ли ти да су по том истом попису Срби православне вере чинили апсолутну већину на територијама и Босне и Херцеговине и Рашке области?
 
Poslednja izmena:
Jel' ovo piše "Die Bosniaken - Elitetruppe der k.u.k. Armee" ?

Dakle, Bošnjačka elitna trupa...nešto poput današnjih specijalaca.
A nema Bošnjaka prije Tite veli četnik Đurišić...

A..... jel' tebi poznato da je u tim trupama bilo samo oko 30% muslimana a da su ostatak cinili Srbi i Hrvati? Cak su vecinu cinili Srbi kao najbrojniji tada narod u BiH.

Mlad major se prevario, nije Tito izmislio Bosnjake vec Benjamin Kalaj. Ne zbog toga da bi usrecio bogumilo-ilire vec da bi lakse vrsio vlast na terenu.
 
Тадић "Босанац" је родом из Црне Горе и човек је Србин.

Tadić je rođen u Sarajevu.
Nemaš pojma ni gdje ti je predsjednik rođen a okolo bi da dijeliš lekcije. :lol::lol::lol:

Шта доказује онај други клип ? Шака војничића ? То је ваљда неки "континуитет" назива,шта ли.:hahaha: Мада је питање до превода,етимологије итд.

Da, kontinuitet naziva.
Major-četnik tvrdi da su Bošnjaci nastali 1990.godine kao što većina vas misli da je to tako.
Istorija (ona prava a ne vaša kvaziistorija) to dokazuje.
Pa i genetika :mrgreen:

Назива их Бошњаци,тачно - али то је искварена географска одредница од оригинала - Бошњани.

Bošnjak ili Bošnjanin...riječ je o istim ljudima baš kao što je Raška isto što i Srbija.

Срба у то време чине већину,давао сам ти попис из тог времена и баш из оног времена када је настала она теби омиљена песмица која беше прича бајке како пре 15 година није било Срба и Хрвата,бла бла бла.... По попису из године о којој та пропагандна песмица говори Срби су били већина - тако да је сасвим јасно о чему се ту ради.

Šta ćeš kad ih nije bilo.
Čak i Garašanin kaže da ih nije bilo u to vrijeme u Bosni.

О Котроманићима знамо доста,мада ми Срби имамо пуно династија па не можемо све детаљно да попамтимо.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Možda je princ Čarls i kraljica majka ustvari srpska dinastija.
Ne bi me čudilo da to "otkrijete".
Kad možete tvrditi da su rusi srpsko pleme i da ste vladali Kinom...sve je onda moguće.
Naravno, tu je i tvoja teza da je Balkan kolijevka civilizacije...:lol::lol::lol:

Знамо и да се лично босански (исто као да смо рекли рногорски,далматински,сремски - ниси нам учио географију кад је било време) банови и краљеви заклињу у СВЕТО ТРОЈСТВО и помињу Сербље,сербске прародитеља...

Koliko ja znam Bosnu su proglašavali jeretičkom državom i katolici i pravoslavci.
Serbski praroditelji...baka Jelisaveta...jedna ali vrijedna za vas.
Svu priču gradite na njoj...jadno je to.

Но наравно ти ћеш себи да склопиш причу да су неки тамо "Бошњаци" владали "Сербљом" - које је уствари српска земља - све на нивоу,да се разумемо.

Nemam ja šta sebi sklapati priču.
Bošnjanin Tvrtko I jeste vladao Srbijom i skupa sa Lazarom povalio Nikolu Altomanovića i podijelili zemlju između sebe.
Što to nije Lazar bio tada kralj Serblja umjesto Tvrtka ?

И да, - "Босна је најстарија европска држва",- твоје речи - чисто да остане забележено. :mrgreen:

BOSNA JE NASTARIJA BALKANSKA DRŽAVA


Evo da ostane zapisano :mrgreen:
 
Има, ако ти је довољан пример Симе Милутиновића - Сарајлије, да не идем даље? Један овакав пример код мене може да разбије целу фаму.

Naravno da je za tebe to tako.
Ono što bi za svakog bio izuzetak koji potvrđuje pravilo je za tebe pravilo.

Знамо, то је рецидив феудалног система који је у то време био прогањан у целој Европи. Тачније, није припадала ни свим муслиманима него само одређеним. Али знаш ли ти да су по том истом попису Срби православне вере чинили апсолутну већину на територијама и Босне и Херцеговине и Рашке области?

Recidiv feudalizma ?
Pa kako to da je u feudalizmu 91% bosanske zemlje pripadalo muslimanima a Srbi bili većina u Bosni ?
Ima li to veze sa onim Serve i doseljavanjima Srba iz Srbije u Bosnu ?
Usput, nisu tada postojali Srbi u Bosni nego Bošnjaci grkoistočnjaci...to ti kaže Garašanin :mrgreen:
 
Naravno da je za tebe to tako.
Ono što bi za svakog bio izuzetak koji potvrđuje pravilo je za tebe pravilo.



Recidiv feudalizma ?
Pa kako to da je u feudalizmu 91% bosanske zemlje pripadalo muslimanima a Srbi bili većina u Bosni ?
Ima li to veze sa onim Serve i doseljavanjima Srba iz Srbije u Bosnu ?
Usput, nisu tada postojali Srbi u Bosni nego Bošnjaci grkoistočnjaci...to ti kaže Garašanin :mrgreen:

ne lupaj ,svako ko isrrazi poreklo videce da je vecina danasnjih ljudi u hercegovini sa kosova ,drugo bosna je bili srpska drzava kao i narod koji je ziveo tu ,nazivao se srbima ...dakle neka svako koga interesuje poreklo istrazi ,pa ce videti sta je i ko je ....
 
Recidiv feudalizma ?
Pa kako to da je u feudalizmu 91% bosanske zemlje pripadalo muslimanima a Srbi bili većina u Bosni ?
:

Slušaj , ovo je poslednji put da pokušavam da ti objašnjavam. Ako si razuman shvatićeš. Ako nisi bićeš veoma brzo kažnjavan za takve maloumnosti.

Nisu svi muslimani imali zemlju. Čak nije ni većina nego vrlo mali sloj ljudi. To se najbolje vidi u odnosu muslimana kao gradskog i seoskog stanovništva.
Naravno, više mi je muka da objašnjavam na koji način su stečeni ti posedi.

Znači, od sad ti za ovakve stvari sledi prijava.
report.gif
nenaučna politička propaganda strane države.
 
Poslednja izmena:
Ljudi zašto uopšte trošite vreme i raspravljate se sa korisnikom koji je očigledno trol.
Kada neko pored toliko ponuđenih argumenata, slika i tekstova i dalje melje jedno te isto, jasno je da je u pitanju trol.
Na forumu je verovatno samo radi provokacije.
Tako da :


OBAVEŠTENJE

Korisnik dont_panic_Im_muslim je označen kao trol

Ne upuštajte se u bespotrebnu polemiku sa istim, ne hranite trola !!!

Više o tome šta je to trol više možete pročitati ovde : http://forum.krstarica.com/threads/320278

Hvala
 
ja sam uvek bio pristalica otvorenog razgovora ali je ovaj lik stvarno prevrsio svaku meru.

Bas bi voleo da vidim koliko bi ostao na nekom muslimanskom forumu samo kada bi rekao, naprimer.... "pomaze Bog!"... a necu ni da razmisljam o tome koliko bi to trajalo da iskoristim neke vise religiozne reci.
 
Tadić je rođen u Sarajevu.
Nemaš pojma ni gdje ti je predsjednik rođen a okolo bi da dijeliš lekcije. :lol::lol::lol:



Da, kontinuitet naziva.
Major-četnik tvrdi da su Bošnjaci nastali 1990.godine kao što većina vas misli da je to tako.
Istorija (ona prava a ne vaša kvaziistorija) to dokazuje.
Pa i genetika :mrgreen:



Bošnjak ili Bošnjanin...riječ je o istim ljudima baš kao što je Raška isto što i Srbija.



Šta ćeš kad ih nije bilo.
Čak i Garašanin kaže da ih nije bilo u to vrijeme u Bosni.



:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Možda je princ Čarls i kraljica majka ustvari srpska dinastija.
Ne bi me čudilo da to "otkrijete".
Kad možete tvrditi da su rusi srpsko pleme i da ste vladali Kinom...sve je onda moguće.
Naravno, tu je i tvoja teza da je Balkan kolijevka civilizacije...:lol::lol::lol:



Koliko ja znam Bosnu su proglašavali jeretičkom državom i katolici i pravoslavci.
Serbski praroditelji...baka Jelisaveta...jedna ali vrijedna za vas.
Svu priču gradite na njoj...jadno je to.



Nemam ja šta sebi sklapati priču.
Bošnjanin Tvrtko I jeste vladao Srbijom i skupa sa Lazarom povalio Nikolu Altomanovića i podijelili zemlju između sebe.
Što to nije Lazar bio tada kralj Serblja umjesto Tvrtka ?



BOSNA JE NASTARIJA BALKANSKA DRŽAVA


Evo da ostane zapisano :mrgreen:

Ovo je verovatno opet jedna tvoja jadna provokacija. Čovek ti je napisao rodom a ne rođen. Rođen jeste u Sarajevu, ali je rodom iz Smriječna kod Pive !!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top