Ko Si Ti?

Istina je da vecina ljudi na pitanje:Ko si ti? pocinje da odgovara opisima sebe ili svojih delatnosti.Na taj nacin definisu sebe kroz akciju.OK.Moze.To podrazumeva da postoji onaj koji dela i onaj koji posmatra da bi mogao da opise dela posmatranog.
Pokusajte da nadjete tog koji posmatra.
I?Ima li ga?
Ima li razlike izmedju onoga koji posmatra i onoga sto se posmatra?
Manje-vise svako dodje do zakljucka da i nema bas neke razlike.U koliko nema razlike izmedju onoga ko posmatra i onoga sto se posmatra, odgovor na pitanje Ko sam ja? je: Ja sam Svet.
Nema razlike izmedju Tebe i Sveta.
 
Šaptač:
Postoje i mali bogovi.

Nego, da li ti veruješ u to da ja mogu, u trenutku, praktično dok trepneš, da ti oduzmem dušu?

Saptac , nisi se valjda istripovao da si Mefistofeles? :?
Meni se nekako cini da si ti , bas naprotiv, vise tip kome dusu treba isisati,al' ne odjednom, vec polako s uzivanjem, a onda kad ostanes obezdusen neko vreme ostaviti te u novonastalom stanju dok se ne snadjes, a onda na kraju ti tu tvoju dusu vratiti nazad! Ja bih ti je vratila nazad...da sam Mefisto! Al' nisam! :P
 
Hektor:
Cutim,trpim,prastam i volim=to sam ja.
Dalje,ako uvidim da sam pogresio,kajem se i mirim se sa covekom o koga se ogresih.Medjutim,ima ljudi koji ne prastaju iako im se ljudski izvinis i ponizis.Da li ti isti ljudi nikad nisu nesto pogresili i trazili oprostaj?SACUVAJ ME BOZE OD BEZGRESNIH LJUDI !!! Od otvorenog izrazavanja da ti neko vise nije prijatelj,odnosno da te vise ne postuje,daleko je gore ako za njega vise ne postojis,tj. da ga ignorises.Ja to nikad nisam radio.Cutim,trpim,prastam i volim.
KAKVA PATETIKA...... UFFF....
 
Hellen:
Уффф...што је лако коментарисати друге! Одговори ти! (Ако смеш и ако знаш!)
Cela Srbija cuti i trpi... zato nam i jeste ovako (zbog toga me je i isprovocirao taj komentar). Nas mazohizam je prisutan na svakom koraku u nenormalnim kolicinama. Ako misli da je hriscanski cutati (posto komentarise tipa sacuvaj me Boze bezgresnih...) i trpeti, onda se grdno vara. Ja nisam neki strucnjak za veru ali koliko sam upucen ni Hrist nije cutao, a njegovo trpljenje je imalo svoju svrhu i cilj. Besciljno trpljenje i cutanje je budalastina. Ovo sve pisem zato sto sam i ja bio takav, ali sam da tako kazem evoluirao, prevazisao.

Kada bi hteo da okarakterisem sebe onda bi mogao da kazem da sebe dozivljavam kao vrednog, solidno moralnog (nekada sam bio moralniji), relativno skromnog, kao nekog ko ponekad prica i kaze vise nego sto bi trebalo, cesto dekoncentrisanog, brzog u resavanju problema ali zbog toga i malo aljkavog, kao nekog kome je ljubav na prvom mestu... a sve ostalo... i sve ovo se nekako konstantno menja.... u svakom slucaju trudim se da budem posvecen svemu sto radim... nekad uspeva a nekada i ne...
 
ooo:
MUDRICA:
"Ko si ti?

Kada postavite sebi pitanje "Ko sam ja?", dobijate li kakav odgovor? Osim imena i prezimena, namece li se jos nesto? Da li ste ikada razmisljali o tome?

JA SAM ONAJ KOJI JESAM!!!

Чисто безбожништво. :roll: Бити Онај који јесте значи бити и постојати одувек и заувек у вечности. 8)
 

Šta je duh?

Tragedija osudjena na
ponavljanje u vremenu?

Trenutak bola, možda.

Nešto mrtvo
koje i dalje želi da živi.


Emocija zarobljena u vremenu.


Kao mutna fotografija.


Kao covek koji trazi odgovor na pitanje KO SI TI?


DUH.
 
Ма, слажем се и ја са тим, али, Мудрице, питање које си поставила било је КО СИ ТИ? а не ШТА ЈЕ ЧОВЕК? Осећаш ли разлику?

С обзиром да је неколико претходних постова накнадно избрисано( а волела бих да знам зашто :roll: ),ово питање губи смисао и потпуно се мења смер даље комуникације.Безвезе!
 

Back
Top