ko je bio TITO

Dikan:
Bolje ćuti Švabo, mi još uvek grcamo u mukama zbog tvojih vrljavih sunarodnika.
Gde je ta čuvena nemačka preciznost.
Onolkog glavinju nisu mogli da pogode.
Mada, dovoljna ti je kazna što si morao i ti da nosiš pionorsku maramu. :lol: :lol: :lol:


ponekad pomislim da su ga sami ostavili da on zavrsi njihov zapocet posao :):)

ej,a znas li da su u istocnoj nemackoj pionirske marame bile teget,sve ostalo je bilo isto,bela kosulja,teget pantalone,teget titovkkica samo mesto crvene marame,plava
ej,kad se setim,mi smo,moja skola zakletvu polagali u hali pinki u zemunu

ej,a zna li neko pionirsku zakletvu? a ?
 
ljuta_mamba:
ponekad pomislim da su ga sami ostavili da on zavrsi njihov zapocet posao :):)

Koji njihov posao. Tri nemačke okupacije da smo preživeli ostali bi ljudi i barem bismo
se malo ekonomski uzdigli po uzoru na šefove.
Ovako je evoluciji trebalo milion godina da od majmuna stvori Srbina
a, komunizmu samo 50 da od Srbina napravi majmuna.
 
ljuta_mamba:
ponekad pomislim da su ga sami ostavili da on zavrsi njihov zapocet posao :):)

ej,a znas li da su u istocnoj nemackoj pionirske marame bile teget,sve ostalo je bilo isto,bela kosulja,teget pantalone,teget titovkkica samo mesto crvene marame,plava
ej,kad se setim,mi smo,moja skola zakletvu polagali u hali pinki u zemunu

ej,a zna li neko pionirsku zakletvu? a ?
ček kako je išlo ono.
pionir

P = pošten
I = iskren
O = odan
N = ???
I = ???
R = radin


aj hektore dopuni ;)
 
ma nije,cek,jednom je rambo amadeus postavio to pitanje,i ko se javi u emisiju i odrecituje dobija neku nagradu,
sad svi pozaboravljali,a javlja se frajer i krece

danas kada postajem pionir,dajem casnu poionirsku rec,da cu marljivo uciti i raditi i biti dobar drug....tako nekako koliko se setih sta je on izrecitovao....i dobio je nagradu
mislim da je tako nekako
 
1953: Marshal Tito makes historic visit to London
Marshal Josef Tito of Yugoslavia has arrived in Britain, the first Communist head of state to visit the country.

The Duke of Edinburgh, Prime Minister Winston Churchill and Foreign Secretary Anthony Eden greeted him at Westminster at the start of his five-day visit

38892641dukechurchtito2fk1.jpg
 
ljuta_mamba:
ej,a zna li neko pionirsku zakletvu? a ?

Danas, kad postajem pionir, dajem časnu pionirsku reč, da ću marljivo učiti i raditi, postovati roditelje i starije i biti veran, dobar drug koji drzi datu reč. Da ću voleti svoju domovinu, Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju i sve njene narode i narodnosti

copy-paste, da ne bi neko pomislio da jos pamtim :oops:
 
adem_ks:
Danas, kad postajem pionir, dajem časnu pionirsku reč, da ću marljivo učiti i raditi, postovati roditelje i starije i biti veran, dobar drug koji drzi datu reč. Da ću voleti svoju domovinu, Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju i sve njene narode i narodnosti

copy-paste, da ne bi neko pomislio da jos pamtim :oops:


Adi,svaka cast,imas nagradu......pokupi na blagani SKC-a :):):)
salim se,svaka cast
 
Dikan:
Koji njihov posao. Tri nemačke okupacije da smo preživeli ostali bi ljudi i barem bismo
se malo ekonomski uzdigli po uzoru na šefove.
Ovako je evoluciji trebalo milion godina da od majmuna stvori Srbina
a, komunizmu samo 50 da od Srbina napravi majmuna.

Da je ostala samo ona okupacija za vreme WW2 nacistima bi trebalo puno manje od 50 godina pa da sve jednog Srbina nestane!
 
adem_ks:
naisao sam na neki sajt pa rekoh "ajde da jos jednom vidimo ko je on". ovo su npr. medalje kojim su ga odlikovale strane zemlje. da li se ikad desilo da bilo koja licnost dobije toliki broj medalja za svoga zivota od stranih zemalja.

ima jos puno toga ali drugi put. inace njegova izjava povodom dekoracija

Jos mu niste u Pristini ili Tirani podigli spomenik???? A toliko Vas je zaduzio.... :roll:
 
nesha taxista:


navodno je Jovanka omugucila Rankovicu da postavi uredaje za slusanje u Titovu spavacu sobu i cijelo vrijeme bila u velikom prijateljstvu sa doticnim
dali je tocno neznam, ali bar tako su nas ucili... ;)
inace Hrvatska je ponudila Jovanki da se preseli u RH koja bi joj omogucila pristojan zivot...neznam na cemu je zapelp..
 

Back
Top