ko je autor ove slike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
interesuje me da li iko zna koja je ovo slika. trebaju mi neke informacije. na google-u ih ima previse, mislim pissarrovih slika, tako da nisam imao strpljenja. bilo koji informacija u vezi konkretne slike bila bi dobrodosla:hvala::hvala:


 
Posle dužeg guglanja, uspela sam da saznam sledeće:
Naziv slike je The Road from Louveciennes, naslikana 1870. godine, a nalazi se u Musée D'Orsay, Paris, France.
http://www.camille-pissarro.org/The-Road-from-Louveciennes,-1870.html

The-Road-from-Louveciennes,-1870.jpg


Pozdrav. :)
 
Pre neki dan sam gledao na B92 izlozbu neke slikarke na slovo M,ne secam se bas.Slike su joj jako dobro,slika zvezde,nebesa ima neki fazon sa okom i kosmosom i slike sa sazvezdjima koje svetle u mraku.Jako mi se svidelo sve to pa bi bio zahvalan ako bi mi neko reko ime umetnice.
 
Не знам. Јесте лепа. :think:

Делује ми врло кошмарно па би можда могло да буде од Далија, мада мислим да није његов стил.
Пригушена светлост, ватра која нема сјај и не прави сенке, вода, прозирно одело, исправљени криви торањ, вири глава без тела, нема прозора, нема врата...:think:
 
e wild child hvala puuno ! pitao bih ja google, uvek ga pitam, dobri smo drugari :) ali nisam znao kako da postavim pitanje kad nemam neke parametre pri postavljanju upita zato sam se i ovde obratio. i jos jednom hvala na razresenju i pozdrav
 
Ja imam slican problem.

Ne mogu da se setim kako se zove jedna slikarna ... znam da je radila u Parizu 1900.-ih iako je rodjenda u Srbiji.
Ostala mi je u pamcenju po svojoj slici na kojoj su predstavljene monahinja i bludnica ispred nekog hrama.
Nisam siguran kom pravcu pripada slika ali mi se cini da je posle epohe neokalsicizma.

Dakle, potrebni su mi ime te slikarke i naziv dela za koji sam dao opis :)

:hvala:
 
Poslednja izmena:
И мени би требала помоћ - око одређивања назива следеће слике и њеног аутора:


34863997_t_stribog2_103.jpg



На њој је, ваљда, словенски бог Стрибог. Необично ми се допала, па бих хтео да сазнам нешто више о њој.
Свака помоћ била би ми добродошла.
.
 
Poslednja izmena:
Ljudi,ovo mi je veoma vazno.Video sam na netu jednu sliku i ne mogu da je nadjem nikako,niti znam ime slike i slikara.Mogu samo da vam opisem pa ako znate...
Sve mi se cini da je njegoseva kapela i grob ali nisam siguran.
Slikano je iz unutrasnjosti te proste od kamena napravljene kapelice.Slika je usmerena na kameni grob preko koga je srpska zastava a na njoj neki lanac ili nesto sto nose popovi.Kroz otvor se vidi osuncani planinski krs.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top