ko je autor ove slike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

олга96

Iskusan
Poruka
5.430
слика ме прво подсећала на њиве :D
чини ми се да је то тканина (у доњем левом углу као да је крпљено :lol:)
оно горе ми изгледа налепљено, а можда је и насликано на тканини
можда је колаж...
...а можда нека арапска уметност :lol:
Сликарство је, као и у већини исламских уметности, служило за јасне сврхе. То је обично била уметност илустрације арапских књига, која се развила из багдадске школе рукописне илустрације 13. века, а обожавали су је и отомански (турски) владари за које се уводи портрет и израженија људска фигура. Научне илустрације су по правилу линијске, а колористичке профане слике су наивне, с декоративним елементима пејзажа (кинески утецај) и две до три приказане монументалне фигуре. Персијски утицај представља осликавање минијатура, на кинески начин увођење емоција, а комплексност композиције је карактеристика нове школе.
Облик декоративне уметности била је и израда кожних корица за књиге с геометријским узорима. Први примерци су били обрађивани и рељефни, каснији позлаћени, а од 16. века и глазирани.
...а можда је неком само било досадно па је направио тако нешто z:lol:

Nora Barnacle

Domaćin
Poruka
4.132
Ma i ja sam toga misljenja ali kao prvo mislim da ovo nije djelo nekog fotografa,kao drugo u donjem delu(belo) ove slike je umetnuta(za ram) slika jedne osobe a trece mislim da ova slika ocigledno ima neku namenu,koju?Najvaznije, sta je u gornjem levom uglu slike?

Meni je taj levi ugao najpre privukao pažnju. Slika u celini mi deluje mi potpuno sablasno (moguće da je zbog osvetljenja), ali taj ugao naročito. Bezmalo, liči mi na nekakvu tkaninu rasečenu nožem ili nekom sličnom alatkom.

wild_child

Elita
Poruka
18.483
Na opciji google pictures imate mogućnost da ' pretražujete Google pomoću slike' - ikonica izgleda kao mali fotoaparat i nalazi se odmah u search prozorčiću:) Možete tu kopirati adresu linka slike ili pak uploadovati fotku sa kompa! Onda vam Google izlista sve adrese gde se ta slika može naći i asocijacije na tu sliku..ponekad je potrebno još malo pretraživanja po tim linkovima lai uglavnom on to sve odmah poveže:)
Drago mi je što sam pomogla;)

cevapsalukom

Zainteresovan član
Poruka
172
Na opciji google pictures imate mogućnost da ' pretražujete Google pomoću slike' - ikonica izgleda kao mali fotoaparat i nalazi se odmah u search prozorčiću:) Možete tu kopirati adresu linka slike ili pak uploadovati fotku sa kompa! Onda vam Google izlista sve adrese gde se ta slika može naći i asocijacije na tu sliku..ponekad je potrebno još malo pretraživanja po tim linkovima lai uglavnom on to sve odmah poveže:)
Drago mi je što sam pomogla;)
-----------------------------------------------------------------------
Ovo je genijalno! Nisam znala za ovu funkciju,a sada je cesce mogu koristiti.Mnogo hvala i pozdrav!

Poruka
24.995
attachment.php

Znate li ko je ovo naslikao i kako se slika zove?

fight NWO

Domaćin
Banovan
Poruka
3.942

mango9292

Početnik
Poruka
2
Imam jednu sliku, neznam njeno poreklo ni ko je autor. Ako moze neko da mi pomogne da saznam njeno poreklo i kolika joj je vrednost bila bih mu zahvalna. Na njoj je potpis autora, ali neznam kako da ga nadjem.

Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.