Quantcast

ko je autor ove slike

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
interesuje me da li iko zna koja je ovo slika. trebaju mi neke informacije. na google-u ih ima previse, mislim pissarrovih slika, tako da nisam imao strpljenja. bilo koji informacija u vezi konkretne slike bila bi dobrodosla:hvala::hvala:

Sakim

Zainteresovan član
Poruka
168
Pre neki dan sam gledao na B92 izlozbu neke slikarke na slovo M,ne secam se bas.Slike su joj jako dobro,slika zvezde,nebesa ima neki fazon sa okom i kosmosom i slike sa sazvezdjima koje svetle u mraku.Jako mi se svidelo sve to pa bi bio zahvalan ako bi mi neko reko ime umetnice.

DjSt001

Zainteresovan član
Poruka
289
Не знам. Јесте лепа. :think:

Делује ми врло кошмарно па би можда могло да буде од Далија, мада мислим да није његов стил.
Пригушена светлост, ватра која нема сјај и не прави сенке, вода, прозирно одело, исправљени криви торањ, вири глава без тела, нема прозора, нема врата...:think:

rebalza

Obećava
Poruka
76
e wild child hvala puuno ! pitao bih ja google, uvek ga pitam, dobri smo drugari :) ali nisam znao kako da postavim pitanje kad nemam neke parametre pri postavljanju upita zato sam se i ovde obratio. i jos jednom hvala na razresenju i pozdrav

Poruka
7.111
Ja imam slican problem.

Ne mogu da se setim kako se zove jedna slikarna ... znam da je radila u Parizu 1900.-ih iako je rodjenda u Srbiji.
Ostala mi je u pamcenju po svojoj slici na kojoj su predstavljene monahinja i bludnica ispred nekog hrama.
Nisam siguran kom pravcu pripada slika ali mi se cini da je posle epohe neokalsicizma.

Dakle, potrebni su mi ime te slikarke i naziv dela za koji sam dao opis :)

:hvala:

Poslednja izmena:

gost 196611

Početnik
Poruka
8
И мени би требала помоћ - око одређивања назива следеће слике и њеног аутора:

На њој је, ваљда, словенски бог Стрибог. Необично ми се допала, па бих хтео да сазнам нешто више о њој.
Свака помоћ била би ми добродошла.
.

Poslednja izmena:

hefajst

Primećen član
Poruka
581
Ljudi,ovo mi je veoma vazno.Video sam na netu jednu sliku i ne mogu da je nadjem nikako,niti znam ime slike i slikara.Mogu samo da vam opisem pa ako znate...
Sve mi se cini da je njegoseva kapela i grob ali nisam siguran.
Slikano je iz unutrasnjosti te proste od kamena napravljene kapelice.Slika je usmerena na kameni grob preko koga je srpska zastava a na njoj neki lanac ili nesto sto nose popovi.Kroz otvor se vidi osuncani planinski krs.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.