Ko ce uopste biti spasen?

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.270
Uz tolike varijacije Hriscanstva u svetu, sa toliko razlicitih verzija biblije, gde svi tvrde da je njihovo ucenje ono pravo, kako uopste znati ko ce biti spasen? Da li je dovoljno postovati Bozije zapovesti ili postoji neki dublji aspekt u svemu tome?
 
Uz tolike varijacije Hriscanstva u svetu, sa toliko razlicitih verzija biblije,
Каквих различитих верзија ? Постоји једна Библија а различити преводи. Мислио си на преводе ?
gde svi tvrde da je njihovo ucenje ono pravo, kako uopste znati ko ce biti spasen?
Иди у историју пре него што су постојали протестанти, у првих 1000 година хришћанства, па ћеш наћи одговор.
На пример, у првих 1000 година није постојао епископ Рима који је имао апсолутну власт над свима.
То је дакле уведено касније, тј. то је нешто што није изворно постојало 1000 година.
Епископ Рима је имао првенство части, али не и првенство власти.
Дакле римо-центрична Црква је отпала од изворног учења, укључујући и проблем исхођења Светог Духа и нека друга застрањења која су настала касније (нпр. безгрешно зачеће Богородице, што такође није истина).
 
Каквих различитих верзија ? Постоји једна Библија а различити преводи. Мислио си на преводе ?

Иди у историју пре него што су постојали протестанти, у првих 1000 година хришћанства, па ћеш наћи одговор.
На пример, у првих 1000 година није постојао епископ Рима који је имао апсолутну власт над свима.
То је дакле уведено касније, тј. то је нешто што није изворно постојало 1000 година.
Епископ Рима је имао првенство части, али не и првенство власти.
Дакле римо-центрична Црква је отпала од изворног учења, укључујући и проблем исхођења Светог Духа и нека друга застрањења која су настала касније (нпр. безгрешно зачеће Богородице, што такође није истина).
Jasno je meni ako neko prati sve to, istorijski, ali sta je sa proteztantima za koje se ispostavi da su dobri ljudi?

Kada kazem verzije mislim na namerno krivo tumacenje biblije. Pa tako sam video u Americi svestenik koji je gej i koji tumaci ljubi bliznjeg svog bukvalno. Tiime opravdava homoseksualnost.
 
Jasno je meni ako neko prati sve to, istorijski, ali sta je sa proteztantima za koje se ispostavi da su dobri ljudi?

Kada kazem verzije mislim na namerno krivo tumacenje biblije. Pa tako sam video u Americi svestenik koji je gej i koji tumaci ljubi bliznjeg svog bukvalno. Tiime opravdava homoseksualnost.
To ne znamo, ali Bog ce sigurno uracunati njihova dobra dela..
 
Матеј, глава 19


16. И гле, неко приступивши рече Му: Учитељу благи! Какво ћу добро да учиним да имам живот вечни?

17. А Он рече му: Што ме зовеш благим? Нико није благ осим једног Бога. А ако желиш ући у живот, држи заповести.

18. Рече Му: Које? А Исус рече: Да не убијеш; не чиниш прељубе; не украдеш; не сведочиш лажно;

19. Поштуј оца и матер; и љуби ближњег свог као самог себе.

20. Рече Му младић: Све сам ово сачувао од младости своје; шта ми још треба?

21. Рече му Исус: Ако хоћеш савршен да будеш, иди и продај све што имаш и подај сиромасима; и имаћеш благо на небу; па хајде за мном.

22. А кад чу младић реч, отиде жалостан; јер беше врло богат.

23. А Исус рече ученицима својим: Заиста вам кажем да је тешко богатоме ући у царство небеско.

24. И још вам кажем: Лакше је камили проћи кроз иглене уши него ли богатоме ући у царство Божије.

25. А кад то чуше ученици, дивљаху се врло говорећи: Ко се дакле може спасити?

26. А Исус погледавши на њих рече им: Људима је ово немогуће, а Богу је све могуће.

27. Тада одговори Петар и рече Му: Ето ми смо оставили све и за Тобом идемо; шта ће дакле бити нама?

28. А Исус рече им: Заиста вам кажем да ћете ви који идете за мном, у другом рођењу, кад седе Син човечији на престолу славе своје, сешћете и ви на дванаест престола и судити над дванаест колена Израиљевих.

29. И сваки, који остави куће, или браћу, или сестре, или оца, или матер, или жену, или децу, или земљу, имена мог ради, примиће сто пута онолико, и добиће живот вечни.

30. Али ће многи први бити последњи и последњи први.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jasno je meni ako neko prati sve to, istorijski, ali sta je sa proteztantima za koje se ispostavi da su dobri ljudi?
Занимљиво питање. Можда оно што каже апостол Павле да ће им бити суђено по срцу ?
Kada kazem verzije mislim na namerno krivo tumacenje biblije.
Протестанти су увели да свако ко мисли својом главом може да оснује деноминацију. И онда смо дошли до проблема. Много деноминација, а шта да радимо са такозваним "не-деноминационалним хришћанима".
Тек кад то видимо онда да кренемо на тумачење Библије ?
 
Uz tolike varijacije Hriscanstva u svetu, sa toliko razlicitih verzija biblije, gde svi tvrde da je njihovo ucenje ono pravo, kako uopste znati ko ce biti spasen? Da li je dovoljno postovati Bozije zapovesti ili postoji neki dublji aspekt u svemu tome?
Oni koji drze Bozje zspovesti i imaju veru Hristovu.
Prakticno ih je 99% crkava ili zajednica odbacilo na neki nacin ili bar neku zapovest.
A odbacivsi jednu odbacio si sve.
 
Занимљиво питање. Можда оно што каже апостол Павле да ће им бити суђено по срцу ?

Протестанти су увели да свако ко мисли својом главом може да оснује деноминацију. И онда смо дошли до проблема. Много деноминација, а шта да радимо са такозваним "не-деноминационалним хришћанима".
Тек кад то видимо онда да кренемо на тумачење Библије ?
Ovo su lazne informacije.
Nije ko misli svojom glavom vec Sola skriptura.
Kako kaze pismo.
Vi ste uveli licencu na bibliju, i ucite kako samo crkva moze da ju tumaci a ona uci kako im se svidja.
Prihvatili ste katolicki promenjen zakon i vodite vernistvo u propast.
 
Poslednja izmena:
Ovo su lazne informacije.
Ne ko misli svojom glavom vec Sola skriptura.
Мартин Лутер је рекао да он у ствари не жели да направи нову Цркву, већ само да реформише постојећу.
Исто је говорио и Јан Хус.
Но шта сад имамо ?
Када је Лутер направио своју цркву, направио је тако што је избацио и све што је ваљало код римокатолика а то су свети оци и свето предање.
Уосталом да их је укључио, сувише би личио на римокатолике.
Колико данас имамо протестаната ?
Шта значе "неденоминационални протестанти" ? То значи да отвориш Библију оно што закључиш у својој глави, то ти је. Не припадаш ником.
А у ствари си супротан садржају Библије јер је основа бити у заједници.
Зашто има више од 35.000 различитих протестантских деноминација ако се сви држе само Писма ?
Kо данас може да израчуна тачан број протестантских заједница ? Ни ту нема слагања. Једни кажу да их има више, други мање.
Протестанти су измислили ствари које су потпуно супротне Писму, а позивају се на Писмо.
A где су англиканци, па колико само баптиста постоји ?
 
Uz tolike varijacije Hriscanstva u svetu, sa toliko razlicitih verzija biblije, gde svi tvrde da je njihovo ucenje ono pravo, kako uopste znati ko ce biti spasen? Da li je dovoljno postovati Bozije zapovesti ili postoji neki dublji aspekt u svemu tome?
Jevanđelje po Jovanu:

12. И кад улажаше у једно село, сретоше га десет губавих људи, који стадоше издалека,

13. И подигоше глас говорећи: Исусе, Учитељу, помилуј нас!

14. И видевши их, рече им: Идите и покажите се свештеницима. И догоди се, док одлажаху, да се очистише.

15. А један од њих, видевши да је излечен, врати се славећи Бога из свега гласа.

16. И паде ничице пред ноге његове и заблагодари му. И тај беше Самарјанин.

17. А Исус одговарајући рече: Зар се не очистише десеторица? А где су деветорица?

18. Како се не нађе ниједан други да се врати и даде славу Богу, него само овај иноплеменик?

19. И рече му: Устани и иди; вера твоја спасла те је.

U zadnja vremena će se mnogi odreći Boga. Onaj ko mu ne bude okrenuo leđa i ko sledi njegov put taj će se spasiti. Svi smo grešni ali tu je i iskreno pokajanje, molitva i praštanje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Мартин Лутер је рекао да он у ствари не жели да направи нову Цркву, већ само да реформише постојећу.
Исто је говорио и Јан Хус.
Но шта сад имамо ?
Када је Лутер направио своју цркву, направио је тако што је избацио и све што је ваљало код римокатолика а то су свети оци и свето предање.
Уосталом да их је укључио, сувише би личио на римокатолике.
Колико данас имамо протестаната ?
Шта значе "неденоминационални протестанти" ? То значи да отвориш Библију оно што закључиш у својој глави, то ти је. Не припадаш ником.
А у ствари си супротан садржају Библије јер је основа бити у заједници.
Зашто има више од 35.000 различитих протестантских деноминација ако се сви држе само Писма ?
Kо данас може да израчуна тачан број протестантских заједница ? Ни ту нема слагања. Једни кажу да их има више, други мање.
Протестанти су измислили ствари које су потпуно супротне Писму, а позивају се на Писмо.
A где су англиканци, па колико само баптиста постоји ?
protestantima je crkva biznis... privlačenje novih "vernika" znači više para u kasi
svaki kvart u americi ima neku crkvu, sedi se kao u pozorištu i pevaju se vesele pesmice...sve je jako neozbiljno
ali je zato njihov atak na pravoslavlje veoma ozbiljan, dobro su organizovani, puni para i lako vrbuju neodlučne
 
Uz tolike varijacije Hriscanstva u svetu, sa toliko razlicitih verzija biblije, gde svi tvrde da je njihovo ucenje ono pravo, kako uopste znati ko ce biti spasen? Da li je dovoljno postovati Bozije zapovesti ili postoji neki dublji aspekt u svemu tome?
Jedna je Biblija Bozja rec i ona je merilo ako zelimo spasenje.
Postoji dublji aspekt od postovanja Bozjih zapovesti.
Na primer moja vera uci tome da budemo Bozji prijatelji
da se oslanjamo na Boga, da nas Bog vodi
i Bog nam daje sveti duh jer smo na tom putu istine.
Zahvaljujuci svetom duhu imamo te Bozanske osobine koje su vrline
ljubav dobrotu itd...
Dakle to je poenta bti sto blize Bogu u svemu.
Delima mislima putu...
Ziveti u svetosti Boga.
 
Мартин Лутер је рекао да он у ствари не жели да направи нову Цркву, већ само да реформише постојећу.
Исто је говорио и Јан Хус.
Но шта сад имамо ?
Када је Лутер направио своју цркву, направио је тако што је избацио и све што је ваљало код римокатолика а то су свети оци и свето предање.
Уосталом да их је укључио, сувише би личио на римокатолике.
Колико данас имамо протестаната ?
Шта значе "неденоминационални протестанти" ? То значи да отвориш Библију оно што закључиш у својој глави, то ти је. Не припадаш ником.
А у ствари си супротан садржају Библије јер је основа бити у заједници.
Зашто има више од 35.000 различитих протестантских деноминација ако се сви држе само Писма ?
Kо данас може да израчуна тачан број протестантских заједница ? Ни ту нема слагања. Једни кажу да их има више, други мање.
Протестанти су измислили ствари које су потпуно супротне Писму, а позивају се на Писмо.
A где су англиканци, па колико само баптиста постоји ?
A koliko pravaca vas ima trenutno?

Svaki vernik kod vas druga religija.
Pored toga postoji crkveno ucenje koje je slicno protenstantskom 80% i ucenje vernika koje ni crkvi ni protestantima nije slicno vise od 20%
A koliko ste samo kroz istoriju pravaca nastalih iz crkve elemenisali ?
 

Back
Top