crni lepotan
Elita
- Poruka
- 21.393
samo ne znam kako cemo tamo bez pola tima
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Već po navici Partizan je i u sezoni 06/07 osvojio titulu. Crno beli su posledni šampioni Jugoslavije, jedini šampioni SCG i prvi šampioni Srbije. Ime države se menja a titula ne menja vlasnika. Za Partizan je važno što je izborena i Euroliga jer će moći da se nastavi sa sprovođenjem strategije koja već gofinama daje rezultate - stvaranje asova u najtežoj kokurenciji. Sezonu 06/07 od prethodnih razlikuju mnoge stvari.Činjenica da su crno-beli ušli u TOP16 i bili ravnopravan učesnik, iako su za razliku od ostalih u svojim redovima imali od stranaca samo Vontiga Kamingsa. Uporedo sa tim osvojena je i Jadrasnka liga i na kraju i titula.Najveće zasluge imaju Vontigo Kamings, Predrag Drobnjak i Dušan Kecman, njih je izdvojila i finalna serija, ali odlične partije tokom sezone pružali su i ostali.Titula u Partizanu nije samo brojka.Već znači učenje mladih asova kako se pobeđuje, stvaranje novih...Priče o Vujočševiću ne počinjemo titulama (ima ih 7) već ih počinjemo Vujanićem, Krstićem, Perovićem, Tripkovićem...U Partizanu su rešeni da se nastavi istim putem ko i do sd, i ne sumnjamo da će se u tome uspeti.
Slicna prica i sa Vujanicem... pa i sa Krsticem. Ne znam ko ih tera da idu iz Partizana...
![]()
IZVORDok su oči celokupne sportske javnosti uperene ka Evropskom prvenstvu za košarkaše u Poljskoj, košarkaši aktuelnog šampiona NLB i Super lige, igrači beogradskog Partizana, ozbiljno se pripremaju za narednu sezonu, a po rečima kapitena i miljenika navijača, Petra Božića, crno-beli će i pored "deja-vu" promena u ekipi ponovo imati kvalitet, igru i motiv za najviše domete.
- Treninzi su trenutno veoma naporni, ali tako i treba da bude u ovom periodu priprema. Ipak se spremamo za takmičenje na nekoliko frontova, što će iziskivati maksimum iz nas, tako da nam nije teško, iako radimo na fizičkoj pripremi - počeo je Božić razgovor za naš sajt.
Partizan je, već kao po navici, ostao bez okosnice tima iz protekle sezone. Otišli su Tepić, Veličković i Tripković, ali su došli Marić, Sinovec, Mitrović...
- Navikli smo na promene. Novi igrači nam nisu kompletna nepoznanica, jer se mnogi poznaju iz raznih selekcija za koje su igrali. To su sve odlični momci i vredni košarkaši, tako da upoznavanje teče glatko. Imamo i nekoliko pojačanja iz Partizanove škole, što je sjajna stvar. Aleks Marić je trenutno povređen, dok još uvek čekamo da nam se pridruži Dušan Kecman. Velika je šteta što smo ostali bez Milojevića, on je i kao čovek i kao igrač od ogromnog značaja za Partizan, ali je bio iskren i uradio ono što veliki igrači urade kada za to dođe vreme. Voleo bih da imamo takvog košarkaša u ekipi, ali idemo dalje.
Crno-beli su navikli svoje navijače na uspehe u domaćem prvenstvu i kupu, regionalnoj ligi i Evroligi i pored činjenice da se tim iz godine u godinu reformira i ostaje bez najboljih igrača. To po rečima Božića nije ništa novo za Partizan, ali je i velika obaveza pred narednu sezonu.
- Svake godine se od nas očekuju visoki ciljevi i ostvarenje većine zacrtanih planova pred sezonu. Svake godine se srećemo sa brojnim očekivanjima, neki sumnjaju u nas, neki ne, ali mi se ne obaziremo previše na stvari sa strane i radimo svoj posao najbolje što umemo. Uvek smo davali i davaćemo sve od sebe da obradujemo naše navijače. I mi očekujemo mnogo od Partizana, a ne samo navijači, stručnjaci i uprava kluba. Opet smo promenili tim, ali znate vi nas - šaljivo je prokomentarisao kapiten crno-belih.
Nismo propustili priliku da Peru Božića pitamo i za utiske nakon neverovatne pobede naše košarkaške reprezentacije u susretu sa Španijom u prvom kolu Eurobasketa.
- Zaslužili smo trijumf kome smo se i nadali. Ipak, na čelu nacionalnog tima imamo jednog od najboljih košarkaških stručnjaka na svetu, koji je sjajno selektovao tim i podelio zadatke bez greške. Trijumf je na prvom mestu došao kao rezultat odlične igre u odbrani i to je nešto na čemu treba bazirati igru. Iako su mladi, košarkaši Srbije su pokazali da mogu da pobede i svetske šampione i sada bi bilo pogrešno opterećivati ih pritiskom da ostvare neki poseban rezultat. Samo neka nastave ovako i rezultati moraju da dođu. Zato, uživajmo u njihovoj igri i navijajmo svim srcem za momke u plavom dresu - završio je Božić izajvu za SPORTAL.RS.
IZVORTrener košarkaša Partizana, Duško Vujošević, rekao je da je povreda i povlačenje Dejana Milojevića poremetilo planove crno-belih, ali da veruje da će naći dostojnu zamenu i da će spremno dočekati start nove sezone. Iskusni stručnjak pomno prati dešavanja na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i umereni je optimista po pitanju plasmana Srbije.
Vujošević je na Kalemegdan, gde se juče održavao četvrti po redu memorijalni turnir u čast legendarnog trenera Partizana Borislava Rebe Ćorkovića, stigao pravo sa treninga. Posle turnira ga je očekivao novi trening, što samo govori koliko se naporno radi u Partizanu, kako bi što spremnije dočekali početak nove sezone. Trener tima iz Humske, koji se nedavno priključio timu, kaže da je povreda Dejana Milojevića, zbog koje je odlučio da se penzioniše, poremetila planove.
- Momci su veoma dobro radili. Imam puno poverenja u kondicionog trenera Vladu Radonjića, a pogotovo u prvog pomoćnika Vladu Jovanovića. Da je sa Milojevićem bilo sve u redu, mi bismo imali formiranu ekipu. Ovako, moramo da vidimo šta je još potrebno da popunimo tim. Pokušaćemo kroz svaki trening da podignemo individualni kvalitet svakog pojedinca i da stvaramo timsku igru. Verujem da ćemo start sezone dočekati veoma spremni - rekao je Vujošević, a prenosi "Press".