KIRIJASH ili GAZDA?

Ajd baš se raspitaj za uslove kod neke banke koja ima predstavništvo i kod nas pa mi mooolim te potvrdi da li je tačna informacija u vezi kamata koju sam čula od druga - dakle samo me zanima da'l je kamata na ,,godišnjem nivou'' i odnosi se na glavnicu (ne smanjuje se brojem isplaćenih rata, nego je stalno vezana za fiksnu sumu koju si podigla) ili je kamata određena na ukupan broj godina, razumeš me šta hoću da pitam?
 
°bejbica°:
Mogucnost imam da je kupim kredit free, ALI mnogo me vise brine kako ce da izgleda situacija ovde za nekih dve do tri godine, a na duze gledano penziju ovde necu docekati ni ja ni niko i sto dalje ide vreme situacija sve je crnja.To me jedino kochi!!!!
Ko ce bre da isplacuje te penzije kad ovde niko skoro i nema dece osim Arapa i Turaka.Oni se nakotili i bolE ih uvce :evil:

Znam o cemu pricas zato i ne razmsljamo o kupovini stana na kredit. Iznajmljujemo stan koji zaista ne kosta puno (mada je u starijoj kuci i fali nam jos jedna prostorija)...gledamo da ustekamo neke pare pa da kupimo nesto svoje mozda, a mozda i ne nemam pojma. Znam samo da kada budemo imali dete stan cemo morati da menjamo, a onda se isplati vise uzeti kredit...i tako u krug :-)
 
Ja moram da vas molim da ne uzimate kredite ni u kom slučaju - evo lepo vas molim
- otićićete u **** s mozgom yebote... Ništa nije vredno vašeg mira - ništa...

Zemlja je u tranziciji, takva je kakva - naša je, došla je gomila stranaca (ne piše im crveni krst nigde) čim su tu, nisu tu što nas vole nego su došli da pokupe što se može pokupiti.

Hrvati vode sporove, teraju ih iz stanova zbog kola jbt, masa njih - baš juče pričam s marlonom na tu temu, gori su od sektaša, navlače ljudima bedu na vrat.

Ništa nama ne fali - saberi oduzmi, još neko izvesno vreme ne može da bude bolje pa ne znam šta da radiš
 
stvarno skupo, mada je verovatno u nekom boljem delu grada, ili? rece da imas neke nepodnosljive komsije bejbice? ja sam shvatila da si u nekoj privatnoj zgradi a ne u onim opstinskim stanovima koji su jeftiniji
 
mojra:
stvarno skupo, mada je verovatno u nekom boljem delu grada, ili? rece da imas neke nepodnosljive komsije bejbice? ja sam shvatila da si u nekoj privatnoj zgradi a ne u onim opstinskim stanovima koji su jeftiniji
Komshija Arapin je izuzetno lovaran gospodin koji ima par firmi sa skupocenim rucno radjenim tepisima i zgrada jeste privatna, samo novac ne znaci uvek kulturu i ponasanje.
 
ja volim kuce ali one mnogo koshtaju...prvenstveno mislim na izolaciju jer ljudi ne vode racuna o tome..o najbitnijem segmentu...josh nisam bio u kuci koja bi ispunila moje standarde u vezi toga...kuce su hladne....a ja ocu da bos hodam...moja vikendica je bila uradjena ludilio..17cm izolacije svuda oko kuce, potkrovlje, pa cak i izmedju etaza...prilikom najveceg nevremena ne smije da se cuju nikakvi zvukovi izvana..sto je najgore mjesec dana nakon sto sam sve napravio i sredio dodjoshe rvati i sve ode u pm...nisam ni prespavao u njoj...samo sam probaao kamin da vidim kako gori...sad kupujem samo stanove..
 
onda imas najgori oblik komsiluka, protiv koga ne mozes nista. dok god placaju stanarinu redovno, gazdu verovatno ne interesuje kako izgleda imati ih u komsiluku. retko kome se zalome bogate arapske porodice u komsiluku sa nevaspitanom decom. obicno visoka stanarina garantuje neki mir u zgradi, mada vise nista ne mozes da uzmes zdravo za gotovo.
 
mojra:
onda imas najgori oblik komsiluka, protiv koga ne mozes nista. dok god placaju stanarinu redovno, gazdu verovatno ne interesuje kako izgleda imati ih u komsiluku. retko kome se zalome bogate arapske porodice u komsiluku sa nevaspitanom decom. obicno visoka stanarina garantuje neki mir u zgradi, mada vise nista ne mozes da uzmes zdravo za gotovo.
E bas tako!Dok god kaplje kinta tesko da ce to koga da strecne, osim nas stanara koji MORAMO da ih trpimo.Daj Boze da im se rodi jos neko dete, pa da pale u veci stan!
Ovde to ni malo nije retkost!Imam drugaricu nemicu koja zivi u istim zgradama kao i mojoj samo zgrada spada u drugu ulicu i ona ih ima par i sve su Arapi.
 
vidis ovde nije bas tako. ja sam u fr, ali ovde nema toliko bogatih muslimanskih porodica, ili su one bogatije uglavnom i asimilovanije u drustvo. doduse ja nisam u parizu, ne znam kako to tamo izgleda, mada mislim da nema toliko mesanja. u provinciji bogati vlasnici zgrada izbegavaju da im izdaju stanove pa postoje bas delovi grada gde oni zive, predgradja...mada su u boljim cetvrtima stanarine tako napumpane da cak i francuzi ne mogu da ih plate, pa svi ljudi mojih godina kupuju ko stan, ko kucu...
 
PACAS 1100€ MJESECNO ZA STAN?????
Mi placamo 600€ za kucu...sa 4 spavace sobe, bastom, velikom dnevnom sobom, trpezarijom, kuhinjom...
A ovdje kazu da je Njemackoj bolji zivot.
Shvatam ja da u (centru) grada placas puno (u Amsterdamu ne mozes za 600€ da iznajmis garazu) al ti tih 1100 € za moj pojam bacas.
Imala kredit a kiriju ista ti briga na glavi.
Ako imas kredit i nestane love prodas bre kucu kupis nesto jeftinije ili se vratis u podstanare
Kupi kucu Bejbi, od srca ti kazem.
 
ja placam 1100$ za stan bez racuna (racuni dodji oko 150$)...
u Bgd-u sam kirijdzija na papiru, dva stana i kuca ali da li ja vidim te pare, ne vidim ih (obratite se mojoj kevi za dalje informacije)...
 
bejbi za te pare mozes da placas kredit za super kucu i jos da ti ostane ne verujem da moze da bude skuplje nego ovde u alzasu a ti pretpostavljam nemas losu platu zasto davati pare stanodavcu...na kraju ako ne zelis da ostanes u de prodas i vec imas neke parice na gomili
 

Back
Top