Quantcast

Кинески телефони

m.mirjana

Početnik
Poruka
2
Nisam uspela na forumu da nadjem bilo sta o telefonima GM (General mobile-dual).Da li su stvarno ameri ili su i ovi tel. kineske proizvodnje. Ako moze malo opsirniji opis-kakvi su. Vizuelno ne izgledaju lose. Planiram da uzmem telefon sa dve kartice pa se dvoumim da li ovaj proizvodjac ili neki dr. Pomoc!

Stevan07

Zainteresovan član
Poruka
201
Narode moze li neko da mi pomogne? Naime, kupio sam kineski IPHONE T2000. Za sada super radi, ali ne mogu da podesim wap, gprs, mms i to. Molim vas, ako neko zna, da mi kazete parametre i kako se aktiviraju. Zvao sam korisnicki servis ali oni kazu da nemaju podesavanja za iphone. Koristim MTS mrezu. Hvala...

Flapjack

Početnik
Poruka
2
Nedavno sam nabavio Dapeng T2000 (sa futrolom-tastaturom) kinesku kopiju IPhone-a. Sve je ok, ali jedino internet (WAP) nisam uspeo da podesim. Naravno, tražio sam po raznim forumima podešavanja, ali konkretno za ovaj model nisam našao. Ne, nije moguće iskoristiti podešavanja sličnih telefona jer se, izgleda, softver razlikuje. Ako bi neko bio ljubazan da mi reši ovu višenedeljnu muku?? Hvala.

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.040
clanak iz danasnjih novina

2469dsl.jpg

istinu velim

Početnik
Poruka
6
90% takvih komentara poticu od osoba koje nisu nikada ni imale ovaj telefon ili us uzeli najgori moguci model tipa kopije anycool telefona.
Ili su videli kod ortaka na trenutak.
Da vidite vi sta je kinez sa digitalnim TV prijemnikom,wifi,Touch screen i wm instaliran,a ne ova govna sto valjaju po oglasima.To se tamo deli skoro pa besplatno,a oni uveliko furaju fonove sa ovim funkcijama gore.

dali znas za nokiju n97(e1000) kinesku koja ima wi-fi i tv dali moze da hvata lokalne tv programe ako nema antenicu... zbunjuje me na nekim modelima pise da imaju wi-fi i tv a nemaju antenicu a neki imaju.... :dontunderstand: :dash:

panpetar

Početnik
Poruka
2
Kupih i ja kineski telefon. Star x10 iliti SE x10 clone. Telefon ima 3,8-inčni ekran osetljiv na dodir, wifi, tv, fm, 3g. Ekran je zaista odličan kao i wifi. Tv je neupotrebljiv zbog prekratke antene dok se radio još i da slušati. Kamera je ispod svake kritike - em što pravi kakve takve slike samo pri idealnom svetlu em što veoma često zabaguje. Srećom, tada se telefon nakon nekoliko sekundi sam i odbaguje. Signal je na Vip mreži kao i Telekom mreži uglavnom dobar dok sa Telenor mrežom ima određenih problema. Naime, kada je signal slab na nekom nekineskom telefonu na Kinezu ga uopšte nema. To je, čini mi se, problem sa većinom kineskih telefona. Gprs i mms sam podesio na Vip mreži kao i na Telenor mreži dok na Telekomovoj kartici to nisam uspeo.. Sa Telekomom imam problema i na SE g700, pojma nemam zbog čega. I na kraju da napomenem da ovaj telefon radi u dual sim režimu i sa vip karticom, toj u kombinaciji vip kartice bilo sa telekom ili telenor karticom. Čitao sam na raznim forumima da većina telefona ima problema sa vip karticom u kombinaciji sa karticom nekog drugog operatera.. Sve u svemu, telefon vredi 120 evra koliko sam ga platio. Imam ga nekih mesec dana i, i pored nekih nedostataka koje ima, nisam zažalio što sam ga kupio. Jedino kod kineskih telefona možete dobiti wifi i 3g, kao i dual sim naravno, za te pare

aca_mc

Zainteresovan član
Poruka
126
Ja sam kupio za cerku n97 ali sam odmah prvi dan vratio ga i dobio drugi(imao sam srece sto je covek pristao da mu ga vratim)koji sam sutradan vratio..razlozi su sto mi je jedan blokirao i nisam mogao da ga odblokiram nikako a na drugom tastatura nije htela da svetli tako da u mraku nisi mogao da je koristis...kupio sam orginal n97 preko telenora uz malo veci paket!

milospv

Iskusan
Poruka
5.231
Ja sam kupio za cerku n97 ali sam odmah prvi dan vratio ga i dobio drugi(imao sam srece sto je covek pristao da mu ga vratim)koji sam sutradan vratio..razlozi su sto mi je jedan blokirao i nisam mogao da ga odblokiram nikako a na drugom tastatura nije htela da svetli tako da u mraku nisi mogao da je koristis...kupio sam orginal n97 preko telenora uz malo veci paket!

Н97 и кинески Н97 изгледају само исто.

Како људи не капирате да то нису исти телефони?

*ExtReMeR*

Početnik
Poruka
4
Ja sam ima Ciphone sve je ok bilo ali posle 2 nedelje pocele su kartice da mi se gube, pa sam morao da gasim mob da vadim kartice i tako je sve cesce i cesce radio.

Moj burazer ima kopiu sony ericsson xperta i odlican je sad ga ima vec preko pola godine i nista mu nefali radi ko Svajcarski sat odlican je. tako ako se neko odluci za kineza nek uzme taj. ;)

Da li mozes da mi kazes za koje pare je on uzeo kopiju Xperie i jel uopste u Srbiji i sa koliko garancije...
Inace... sada imaju i kopije anycool telefona i oni lose hvataju Tv i imaju drugacije mesto za SIM kartice i to se desi da neko to uzme i napise lose o telefonu a ja imam anycool T828 i za 100 evra bas pristojan telefon
samo sto nema JAVA-u to je velikiiiii promasaj...
A sto se tice tih kopija kineskih od 350e ja mislim da je mnogo bolje uzeti neki samsung ili nokiu za te pare jer moze da se nadje dobar telefon...

MadScientist

Početnik
Poruka
8
Inace... sada imaju i kopije anycool telefona i oni lose hvataju Tv i imaju drugacije mesto za SIM kartice i to se desi da neko to uzme i napise lose o telefonu a ja imam anycool T828 i za 100 evra bas pristojan telefon
samo sto nema JAVA-u to je velikiiiii promasaj...
To da postoje Anycool kopije je obicna laz pustena kod nas da bi ispalo da je Anycool neka velika marka. Onaj ko poznaje i malo kinesko trziste mobilnih telefona je sigurno primetio da je 30% telefona isto dok ostalih 70% su kopije iPhonea :mrgreen: Tamo znaci svi kopiraju sve, tako i Anycool kopira druge, a na kraju kao "najjaca" firma ispadne da njih kopiraju, a posto nema zakona o zabrani kopiranja boli ih...

Medjutim ima lepih modela od oko 150$, ja sam sada bacio oko na model P790 sa projektorom (640x480px) i baterijom od 2.500mAh (2 sata rada) tako da je kao mali kucni bioskop :zper: Sa 150$ u Kini mozes svasta, a ako ne mozete do Kine onda pogledajte bar www.chinabuye.com

file_1995_1.jpg

LCD Display 3.2 inch 240*320px, Camera 1Mp, TV, Java, WiFi, G-sensor, 2x micro SD, Dual Sim, 2x battery 2.500mAh (godina garancije)

Msobinac

Početnik
Poruka
10
Treba mi mala pomoc... Pre neki dan sam kod druga video jednog kineza medjutim ne znam ni njegovu marku a kamoli model(ne zna ni on jer ga je kupio od nekog treceg lika)... Znam da ima TV,da ima touch-screen i da svetli sa strane... ako neko zna o kom je mobilnom rec neka pomogne....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.