"Kažnjeni" otac: "Shvatili smo da komšiji smeta kada dete protrči"

Pre mogo godina u Somboru.....Imao sam iznajmljenu sobu kod nekih ljudi koji su izdavali vise soba. Moja je bila u sredini....
Jedne noci sa devojkom odem kuci oko ponoci, ona resi da prenoci kod mene. Nista nismo radili.
Taman sto smo zademali, stigose jedne komsije.
Prvo su nesto pricali, izolacija slaba pa se sve cije, a onda pocese da se sexaju...
Ona stenje kao da je dasa davi, a i on nesto nerazgovetno mumla ko lav na samrti...
Mi se ucutali pa slusamo dokle ce da traje, a oni nikako da privedu kraju....Onda moja devojka poce da se glasno smeje, kao da je poludela.
Oni se odjednom ucutse.
Malo posle cuo sam vrata na stanu i pogledao - otisli su....
Onda smo devojka i ja pristupili poslu...
U tisini, naravno....

i naebaše od vas oni u sobama pored ..... cele noći, a ništa nisu radilli(:
e, ovo za decu..to sve, uključuje i pravljenje potomstv a...nači ovaj kreten-otac iz uvodne teme ne bi bio prekrš. kažnjen po novom, jer ne obuhvata decu mlađu od 16 god...ne znam što baš 16. kad su deca do 14.
 
Poslednja izmena:
Ti mora da imaš baš ružna životna iskustva? :(

Duso, moja zivotna iskustva su nebitna. Bitno je da su ljudi ovde licemerni i zgrazavaju se nad zlocinima u nekoj tamo Americi i smatraju ih bolesnima, a ovde ljudi rade jos gore stvari i svi znaju i okrecu glavu. Problem je sto dete trci po stanu, a niko ne zove socijalne sluzbe kada neko bije dete.
 
Duso, moja zivotna iskustva su nebitna. Bitno je da su ljudi ovde licemerni i zgrazavaju se nad zlocinima u nekoj tamo Americi i smatraju ih bolesnima, a ovde ljudi rade jos gore stvari i svi znaju i okrecu glavu. Problem je sto dete trci po stanu, a niko ne zove socijalne sluzbe kada neko bije dete.
To je poenta koju tražim.
Ostalo je čisto licemerstvo.
 
Da li komunalna policija ima uređaj kojim meri zagađenje bukom ili to radi otprilike.
Da li se može uzeti u obzir faličnost objekta na standarde koji su propisani kao okolnost od uticaja na pojavu buke.

Verovatno da ima. A i da nema, lako je ustanoviti šta je prekršaj, jer kada neko trči po stanu ili buši zid evidentno prelazi ovu graničnu vrednost.
Postoje čak i određene tablice iz kojih se vidi koliko određena aktivnost izaziva buke u decibelima.

Za faličnost objekta je odgovoran neko drugi, a ne komunalna policija.
Ali to svakako nije olakšavajuća okolnost ili albi za remećenje kućnog reda i mira.
 
Ali ovi ovde što podržavaju nisu još ni tate a kamo li penzioneri sa unucima.
ма ко их ебе, будале
проблем је у томе што су углавном једни те исти

али то нема везе, ја им на једној теми ебем кеву и они знају да то важи за све остале теме :hahaha:
 
Verovatno da ima. A i da nema, jasno je ustanoviti šta je prekršaj, jer kada neko trči po stanu ili buši eviedantno prelazi ovu graničnu vrednost.
Za faličnost objekta zna se ko je nadležan. To nije jurisdikcija komunalne policije.
Ali to svakako nije olakšavajuća okolnost ili albi za remećenje kućnog reda i mira.
Da li treba da prijavimo komunalnoj policiji zagađenje bukom izazvano prolaskom vozila gradskog prevoza, tramvaja i trolejbusa u vreme predviđeno za odmor.
Po mojoj slobodnoj proceni, slično kako to rade pripadnici komunalne policije (stručno neobučeni za merenje buke), takva buka daleko nadilazi 35 dB, pogotovu buku izazvanu trčanjem dvogodišnjeg deteta po stanu.
Treba li svaki građanin da piše prijavu po ovoj osnovi?
Da te citiram, niko nema alibi za remećenje javnog reda i mira, pa ni gradske službe.
 
Pa možeš da prijaviš, ali to nema veze sa kršenjem kućnog reda jer se dešava van zgrade.
Ovde je tema kršenje kućnog reda.

E sad, ako se pitaš što ljudi to ne prijavljuju, a prijavljuju recimo trčanje ili bušenje po stanu, to je je zbog različitih efekata buke.
Nije isto kada ti neko po ceo dan trči i skače nad glavom ili buši zid ili se dere ko majmun, od toga kada napolju prođe autobus i gde je efekat bučnosti znatno manji.
 
Poslednja izmena:
Da li treba da prijavimo komunalnoj policiji zagađenje bukom izazvano prolaskom vozila gradskog prevoza, tramvaja i trolejbusa u vreme predviđeno za odmor.
Po mojoj slobodnoj proceni, slično kako to rade pripadnici komunalne policije (stručno neobučeni za merenje buke), takva buka daleko nadilazi 35 dB, pogotovu buku izazvanu trčanjem dvogodišnjeg deteta po stanu.
Treba li svaki građanin da piše prijavu po ovoj osnovi?
Da te citiram, niko nema alibi za remećenje javnog reda i mira, pa ni gradske službe.
To su više sile, ali kada neka Bezrepa Stoka kreira udarnu buku po tvom vlasništvu, onda će snositi Pune Posledice zakona.
 
Имам паметног комшију изнад који детету пуни базенчић на балкону и онда га само излије па сви добијемо водопад.

И буку прави, сваке ноћи као да је селидба, помера се некакав намештај, чуда се раде.
 
Имам паметног комшију изнад који детету пуни базенчић на балкону и онда га само излије па сви добијемо водопад.

И буку прави, сваке ноћи као да је селидба, помера се некакакв намештај, чуда се раде.
A da to radi kada pada kiša da li bi primetili?
 
Duso, moja zivotna iskustva su nebitna. Bitno je da su ljudi ovde licemerni i zgrazavaju se nad zlocinima u nekoj tamo Americi i smatraju ih bolesnima, a ovde ljudi rade jos gore stvari i svi znaju i okrecu glavu. Problem je sto dete trci po stanu, a niko ne zove socijalne sluzbe kada neko bije dete.
Jao, pa jesam li ti stvarno duša sad sam srećam volim i ja tebe! :heart:
 
Svako ima pravo na mir u svoja četiri zida.
To što su se nakotili bahati mombrili, koji misle da mogu da rade šta hoće po zgradama, to je druga stvar.
I koji u istom tom maniru vaspitavaju svoju razmaženu decu.

Trčanje nije za stan, već za park. To treba objasniti detetu.
Ako si već hteo da živiš u stanu, onda moraš da se pridržavaš nekih pravila, a ne da gledaš samo svoju bulju.
ma nemoj da njaske ? Hoces mir u svoja cetiri zida,onda druze mombrilu kupi kuci na Kosmaju i nemoj da zivis u visespratnici.
Jeste vi toliko retardirani da ne mozete da razumete najosnovnije,vecina stambenih zgrada gradjena je u vreme kada se nije vodila briga o ocuvanju toplote ili zastiti od buke,gradjeni sa najosnovnijim materijalima bez posebnih tehnika zastite.I sada tebi balansero smeta kada dete potrci iznad tvog stana?
Sve sami nabedjeni nadrkanovici ,koji su devedesetih odkupili stanove za 300 DM i ponasaju se kao da imaju vile u Palm Springs
Gejaci iz zadruge :mrgreen:
Ova Krstarica je mikrokosmos Srbije.Tacno mozes da zakljucis na osnovu uzoraka koliko budaletina ordinira po Srbiji
 

Back
Top