"Kažnjeni" otac: "Shvatili smo da komšiji smeta kada dete protrči"

Treba sve to kao na zapadu.
Meni jedan pečalbar pričao kako u Kanadi ne smeš noću da puštaš vodu.

Kad praviš buku znači da ljude oko sebe onesposobljavaš za rad.

Zato se to tamo strooogo kažnjava.
Ti si 99te bombardovan osiromašenim uranijumom meni štitasta stradala zbog toga a ti pričaš o Kanadi koja nikada nije bila bombardovana.Na čemu si ti?
 
Treba sve to kao na zapadu.
Meni jedan pečalbar pričao kako u Kanadi ne smeš noću da puštaš vodu.

Kad praviš buku znači da ljude oko sebe onesposobljavaš za rad.

Zato se to tamo strooogo kažnjava.
канађани су болесни, одавно. Осим тога имају оне брвнаре где се чује све па и то када неко пушта воду.
то су дивљаци који троше паре финансирајући којекакве ратове против поштеног света, уместо да купе изолацију и да изолују звучно и цеви и стан. :guza:
 
Da li postoji definisano šta je to "buka" - u decibelima. Ko utvrđuje da li se dogodila, da li su verodostojne izjave onih koji su podneli prijavu.
Da se razumemo protiv sam da se "buka" dešava, ali realno govoreći taj standard nigde u ovoj zemlji nije poostignut, pa ovo liči na nekakvo međukomšijsko obračunavanje i paušalno pisane prijave.
 
Sa jedne strane,da je reda u ovoj zemlji veći deo tih kazni bi trebalo proslediti investitorima koji 30 poslednjih godina grade zgrade praktično bez vertikalne zvučne izolacije što je odavno postao standard u Beogradu i onima koji daju upotrebne dozvole i primaju takve zgrade. Retroaktivno.

Sa druge on neka malo iskontroliše dete , znam da dete ima potrebu da se igra ali realno ne možeš komšije kriviti što im smeta da im neko tutnji nad glavom, Kada živiš u zgradi moraš se malo prilagoditi. I pitanje je da nije bilo teranja u pm i inaćenja nakon upozorenja,štaviše mislim da je kvota 1.2 da jeste.
 
Da li postoji definisano šta je to "buka" - u decibelima. Ko utvrđuje da li se dogodila, da li su verodostojne izjave onih koji su podneli prijavu.
Da se razumemo protiv sam da se "buka" dešava, ali realno govoreći taj standard nigde u ovoj zemlji nije poostignut, pa ovo liči na nekakvo međukomšijsko obračunavanje i paušalno pisane prijave.
Jedini problem je što su zgrade izmišljene 1919. pa propis kasni 100 godina.

Inače da Stoka pravi udarnu buku je poznato.
 
Da li postoji definisano šta je to "buka" - u decibelima. Ko utvrđuje da li se dogodila, da li su verodostojne izjave onih koji su podneli prijavu.
Da se razumemo protiv sam da se "buka" dešava, ali realno govoreći taj standard nigde u ovoj zemlji nije poostignut, pa ovo liči na nekakvo međukomšijsko obračunavanje i paušalno pisane prijave.

болдовано је важно да се дефинише

у италијама највише саобраћајних прекршаја је било исписано од стране локалне полиције јер су се паре од казни сливале у локалне касе. Докурчило то поштеном народу и изгласа закон по којем новац од казни иде дирекно у државну касу. И ебига нема више локалаца да пишу казне :hahaha:

е тако би и овде требало донети закон по којем би новац од казне остајао згради за реновирање итд а не за финансирање комуналне полиције и сличних.
 
peško, vidiš kako se lepo odazivaš.....(:

Sa jedne strane,da je reda u ovoj zemlji veći deo tih kazni bi trebalo proslediti investitorima koji 30 poslednjih godina grade zgrade praktično bez vertikalne zvučne izolacije što je odavno postao standard u Beogradu i onima koji daju upotrebne dozvole i primaju takve zgrade. Retroaktivno.

Sa druge on neka malo iskontroliše dete , znam da dete ima potrebu da se igra ali realno ne možeš komšije kriviti što im smeta da im neko tutnji nad glavom, Kada živiš u zgradi moraš se malo prilagoditi. I pitanje je da nije bilo teranja u pm i inaćenja nakon upozorenja,štaviše mislim da je kvota 1.2 da jeste.
sve te novogradnje imaju regularno građevinsku i upotrebnu dozvolu -
finalnni tehničkk prijem zgrade...e sad, što se ne poštuju standardi, koji su vrlo precizni je sve odstupanje...ko zna kaklo se dobijaju dozvole, odnosno znaaamooo (:
 
канађани су болесни, одавно. Осим тога имају оне брвнаре где се чује све па и то када неко пушта воду.
то су дивљаци који троше паре финансирајући којекакве ратове против поштеног света, уместо да купе изолацију и да изолују звучно и цеви и стан. :guza:
Nemaju samo brvnare. Imaju i stambene zgrade. Kao kod nas.
 
peško, vidiš kako se lepo odazivaš.....(:


sve te novogradnje imaju regularno građevinsku i upotrebnu dozvolu -
finalnni tehničkk prijem zgrade.
..e sad, što se ne poštuju standardi, koji su vrlo precizni je sve odstupanje...ko zna kaklo se dobijaju dozvole, odnosno znaaamooo (:

ти ниси мооња ти си муњен :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Da li postoji definisano šta je to "buka" - u decibelima. Ko utvrđuje da li se dogodila, da li su verodostojne izjave onih koji su podneli prijavu.
Da se razumemo protiv sam da se "buka" dešava, ali realno govoreći taj standard nigde u ovoj zemlji nije poostignut, pa ovo liči na nekakvo međukomšijsko obračunavanje i paušalno pisane prijave.

Postoji. Buka u vreme odmora ne sme da prelazi 30-35 decibela.

Što se tiče verodostojnosti izjava, komunalna policija koja izađe na teren može da piše prijavu samo ako zatekne lice koje čini prekršaj na delu.
U suprotnom ide samo opomena.
 
Nemaju samo brvnare. Imaju i stambene zgrade. Kao kod nas.

како се овде у италијама не чује бука воде. Станови су тако постављени да су одвојени ноћни и дневни део и + увек иде твој дневни део на комшијски а ноћни део на ноћни или на ходник.
Изолације су постављене и вертикално и хоризонтално
 
ти ниси мооња ти си муњен :hahaha: :hahaha: :hahaha:
naravno da imaju...nit bi bile izvgrađeme niti useljene....šta nw razumeš..
problem je u onim koji su dozvole izdavali..
slično, ako ne i lošije stanje je u tvojoj državi...
siguran sam da ti nisi razmeo šta sam napisao .. niti bi bile uzgrađene niti useljene bez građ. i upotrebne dozvole.....a standardi su ovo o čemu govorimo. zvučna izolacija, između jedno 500.drugih stavki i to se ne poštuje....
 
Postoji. Buka u vreme odmora ne sme da prelazi 30-35 decibela.

Što se tiče verodostojnosti izjava, komunalna policija koja izađe na teren može da piše prijavu samo ako zatekne lice koje čini prekršaj na delu.
U suprotnom ide samo opomena.

Da li komunalna policija ima uređaj kojim meri zagađenje bukom ili to radi otprilike.
Da li se može uzeti u obzir faličnost objekta na standarde koji su propisani kao okolnost od uticaja na pojavu buke.
 
Pre mogo godina u Somboru.....Imao sam iznajmljenu sobu kod nekih ljudi koji su izdavali vise soba. Moja je bila u sredini....
Jedne noci sa devojkom odem kuci oko ponoci, ona resi da prenoci kod mene. Nista nismo radili.
Taman sto smo zademali, stigose jedne komsije.
Prvo su nesto pricali, izolacija slaba pa se sve cije, a onda pocese da se sexaju...
Ona stenje kao da je dasa davi, a i on nesto nerazgovetno mumla ko lav na samrti...
Mi se ucutali pa slusamo dokle ce da traje, a oni nikako da privedu kraju....Onda moja devojka poce da se glasno smeje, kao da je poludela.
Oni se odjednom ucutse.
Malo posle cuo sam vrata na stanu i pogledao - otisli su....
Onda smo devojka i ja pristupili poslu...
U tisini, naravno....
 
каже ортак, наша деца су једина у згради, сви остали су пемзионери.
онда им пемзионери купују чоколадице бомбонице и којекакве играчкице јер су им својим постојање улепшали свет. И наравно да нико не протествује јер им дечији гласови улепшавају свет.
 
Pre mogo godina u Somboru.....Imao sam iznajmljenu sobu kod nekih ljudi koji su izdavali vise soba. Moja je bila u sredini....
Jedne noci sa devojkom odem kuci oko ponoci, ona resi da prenoci kod mene. Nista nismo radili.
Taman sto smo zademali, stigose jedne komsije.
Prvo su nesto pricali, izolacija slaba pa se sve cije, a onda pocese da se sexaju...
Ona stenje kao da je dasa davi, a i on nesto nerazgovetno mumla ko lav na samrti...
Mi se ucutali pa slusamo dokle ce da traje, a oni nikako da privedu kraju....Onda moja devojka poce da se glasno smeje, kao da je poludela.
Oni se odjednom ucutse.
Malo posle cuo sam vrata na stanu i pogledao - otisli su....
Onda smo devojka i ja pristupili poslu...
U tisini, naravno....
E verujem ti da si dobar ebač u tišini.Jel čitala novine dok si to radio?
 
каже ортак, наша деца су једина у згради, сви остали су пемзионери.
онда им пемзионери купују чоколадице бомбонице и којекакве играчкице јер су им својим постојање улепшали свет. И наравно да нико не протествује јер им дечији гласови улепшавају свет.
Pa i mi im isto svojim Krivičnim Prijavama ulepšavamo dan.

2.500.000 dinara ide u budžet Otadžbine iz njihovog domaćinstva
 
каже ортак, наша деца су једина у згради, сви остали су пемзионери.
онда им пемзионери купују чоколадице бомбонице и којекакве играчкице јер су им својим постојање улепшали свет. И наравно да нико не протествује јер им дечији гласови улепшавају свет.
Ali ovi ovde što podržavaju nisu još ni tate a kamo li penzioneri sa unucima.
 

Back
Top