KASARNE u SRBIJI

u Užicu je strasno! Kasarna je pored moje bivse skole... TO JE NESTO STVARNO JADNO! Kad se setim kako su vojnici stražarili, gledali nas (klince) kako cepamo fudbala.... Sada sam cuo da imaju tri vojnika, a od skora- niko. Vise to godinama niko ne uređuje, zapusteno je , zaraslo- jednom recju KATASTROFA!
 
NAMESTUVOLJNO izvini ako se mesam u vas tako-rekuci dijalog u vezi zena u USA vojsci,samo da kazem da zene kao vojnici nikada bar do sada nisu mogle da budu u prvim borbenim redovima ne racunajuci Narednika-ca Milunku Savic,i Oficirku Irkinju Flora Sanders(nadimak engleskinja) zbog veligog broja izlaganja muskog roda vojnika da bi zastitili zenu *** to nam je u krvi
 
Ja sam sluzio u Pancevu u Stevici, strucnu obuku sam imao u Leskovcu u Kasarni Juzni Logor, izvidjacko diverzantska jedinica, spavao sam u kasarni mozda 10 dana za 1.5 meseci...razvaljivali su nas sa obukom, pogotovo nas snajperiste sa maskiranjem i kretanjem ma uzas zivi ali je ekipa bila jako dobra...vecito su nam govorili kakva ti je bera takva ti je ******...
Ali sreca mi se osmehnula pa su me poslali u Kraljevo u kasarnu Ribnica 2 brigada KoV, kao licno obezbedjenje i kurir brigadnog generala V.Z
Milina, ladovina, jeo sam sta sam hteo, prvi vojnik u kasarni od 1800 vojnika, nisam imao nikakve obaveze, nisam bio pozarni, dezurni, redar, nema postrojavanja, dizanja spustanja zastave, prvi koji ulazi u da jede na dorucak, rucak, veceru i to pre DOF-a, uvek mogao da biram, trajna dozvola za izlazak u grad od 06:00h do 00:00h svaki dan, vojna policija nije imala pravo da mi pregleda torbe, gore u kafecajnici kafe, soka ( koje vrste hoces ) u izobilju, a sto se tice uniforme sve glanc novo 3 A kompleta, majce, cizme magnumke. a ceo dan u komandi u koznoj fotelji, na toplom, posle 4h kad general ode kuci plazma tv ogroman ekran liga sampiona, engleska liga, filmovi do 12h uvece ( nisam bio obavezan da budem na prozivci samo se javim telefonom dezurnom ), u komadni tus kabina u staklu i plocicama veliki bojler non stop ukljucen kupao sam se svaki dan, imao sam i internet u kancelariji 3 meseca su mi prosla kao 3 nedelje...
Zakljucak, razvaljivali su me od obuke, naucili, usavrsili i posle sam uzivao u ostatku vojnog roka kao stariji vojnik bas kako treba...
 
Kasarna u Čačku opustela je još 2005.Dom vojske u gradu će se 2012 dati na upravljanje gradskoj biblioteci.U Čačku su do dolaska demokrata radile dve kasarne,ali kako su oni došli više neradi nijedna.Grad Čačak su ojadili.....
 
kako se kaže neko ide u vojsku a neko u Belu Crkvu!
Najveća ladovina, ja sam bio na dopunskoj obuci iz Garde, tj 25bataljon vojne policije otišao u Belu Crkvu, pazi kad smo spavali sredom od 9 ujutru do ručka, kao učili u spavaoni! ma pravi raj!
 
КОМЕНТАРИ О СРПСКОЈ ВОЈСЦИ КРОЗ ИСТОРИЈУ:

1. Турски султан Сулејман 1495-1566 "не дај Боже да се Срби сложе"
2. Генерал Немачке војске Алфред Вон Макенсен 1912-1915 "Срби су
најбољи војници Балкана, опасан и ратоборан народ, храбри борци и
поносни људи"

3. Немачки цар Вилхем други у првом светском рату "Дајте ми Српску
војску и ја ћу победити овај рат"!

4. Хитлер 1937 "Србе не волим, али их ценим и поштујем јер су храбар народ"

5. Садам Хусеин: "Дајте ми 1 000 000 Срба и освојићу свет"!

6. Борис Тадић 2006: "Шта ће нам војска"?!
 
КОМЕНТАРИ О СРПСКОЈ ВОЈСЦИ КРОЗ ИСТОРИЈУ:

1. Турски султан Сулејман 1495-1566 "не дај Боже да се Срби сложе"
2. Генерал Немачке војске Алфред Вон Макенсен 1912-1915 "Срби су
најбољи војници Балкана, опасан и ратоборан народ, храбри борци и
поносни људи"

3. Немачки цар Вилхем други у првом светском рату "Дајте ми Српску
војску и ја ћу победити овај рат"!

4. Хитлер 1937 "Србе не волим, али их ценим и поштујем јер су храбар народ"

5. Садам Хусеин: "Дајте ми 1 000 000 Срба и освојићу свет"!

6. Борис Тадић 2006: "Шта ће нам војска"?!

Српску војску сви поштују, осим наших изрода.
 

Back
Top