Kanarski pas

Ako te interesuje nesto o rasi a vladas engleskim jezikom, imas i u omiljenoj rasi pasa i u SOP-ovima izdvojen link za sajt molosser dogs, nadjes breed profiles i pod P nadjes Pressa canario. Toliko mogu da ti pomognem.
 
nemam ličnih iskustava, ali po statistici iz usa, o kojoj smo nedavno raspravljali ovde, drži visoko treće mesto po napadima na ljude sa ozbiljnijim posledicama. ipak, ma koliko god opasno izgledao, gleda u leđa pitbulu i rotvajleru...

 
Ma sve sto te zanima u vezi ovih pasa pitaj dragojla, on ti je expert. Jes' da u zivotu nije video nijednog psa, ali barata internetom samo tako! A kao sto znamo iskustvo nije nista prema statistikama na netu.
 
Пошто Драгојло воли да поставља слике где пси изгледају "опасно" (његов омиљени израз), ево мало и "нормалних" слика:



 
Evo ga moj doprinos...po meni, to su jako lepi psi, potsecaju me na cane corso...Razmisljala sam izmedju njega, pita i rota, ali sam se ipak na kraju odlucila za pita, jer je manji ( znate ono, jede manje, manje prostora zauzima...ma salim se, nego mi je nakako pit prirastao za srce).jpg].jpg].jpg].jpg].jpg]
 
Mili to su slike cane corso sto si ti postavila..

evo ti link odg.Sangue Magnifica oni imaju cane corso i dogo canario www.sanguemagnifica.com nalaze se u Nisu i imaju jako kvalitetne pse,videla sam ih uzivo.
direktan link za njihovog dogo canario http://www.sanguemagnifica.com/Tabu_Xantiland.html

AIGLqx16xQRokvHV.jpg

hPeVepfot25281qy.jpg

Ia2f2HCftVVSmDqP.jpg
 
Prelep pas. Po svemu sto smo svi mi napisali otkako sam se ja ulogovala, ispada da skoro nijedna rasa nije za pcetnike. Ali ljudi, mora jednom da se stisne petlja i pocne se od necega. Lepo ti prikupi literaturu, edukuj se, razmisli sta hoces od psa, onda odluci koju rasu da nabavis i uzivaj sa svojim ljubimcem.
 
Prelep pas. Po svemu sto smo svi mi napisali otkako sam se ja ulogovala, ispada da skoro nijedna rasa nije za pcetnike. Ali ljudi, mora jednom da se stisne petlja i pocne se od necega. Lepo ti prikupi literaturu, edukuj se, razmisli sta hoces od psa, onda odluci koju rasu da nabavis i uzivaj sa svojim ljubimcem.

Управо тако! Свако ко жели пса, треба добро да простудира његове карактеристике и види да ли може исту да држи. Исто тако обратити пажњу и на услове које дотична раса тражи.
 
U mom kraju ima jedna zenka koja je vrlo slicna kanarskom psu, tigrasto je crna i ima svetle oci i vrlo je slicne gradje. Inace je ulicni pas i neki ljudi brinu o njoj, ali je ja obozavam a i Tedi isto. Mnogo voli da se mazi mada je prema drugim zenkama (doduse ne svim) agresivna, mada kad neko toliko dugo zivi na ulici kao ona prosto ne moze stalno da ide okolo i da se bije. Imam jednu njenu sliku ali se ne vidi dobro, pa cu je slikati kad budemo naleteli na nju sledeci put.
 
Iju, sram me bilo nista nisam pazila dok je dragojlo govorio o ovim psima.

Nasla sam jednu njenu staru sliku, tada je bila sterilisana pa je grozno smrsala da je bto bilo tuga za gledanje. Sada izgleda mnogo bolje, lepo je popunjena. Doduse na slici se svejedno ne vidi telo, ali se vidi da joj je i njuska sva uzana koliko je bila tanka.


(klik na sliku za uvecanje)
 
naravno da se treba poceti od nekog psa, ali presa nije idealan za to, zaista.
recimo, izmedju njega i cane-a, cane je ipak blazi.
presa je jos uvek poverljiva rasa, retka, sa bas jakim, autohtonim karakterom.
ako se odlucis za nju, obavezno izvrsi storgu selekciju odgajivaca, pricaj sa njima, poseti odgajivacnice, upoznaj pse, itd...i odluci se za najbolju, koja nudi najbolje garancije(psihicke i zdravsteve pre svega:wink:)

a evo jos nekih
236893_632331489_dsc00012_H101643_L.jpg


Presa%20Canario.JPG


presa-canario-0004.jpg


Sheila_Dogo_Canario_Alano_Presa__7_.jpg
 
Пошто Драгојло воли да поставља слике где пси изгледају "опасно" (његов омиљени израз), ево мало и "нормалних" слика:





Власник сам кане корса и заклео бих се да је ово на слици кане корсо ;):D
 
Evo iz prve ruke informacije
Posto je moj prvi komsija vlasnik www.sanguemagnifica.com ja sam u stalnom kontaktu sa tim psima.
Onaj primerak preso di canario po imenu Pera izgleda u sumrak poput lava i b ojom i linijom, ali karakterno odgovara maci. Ne tvrdim da su usvi takvi, ali moje komsuije namerno socijalizuju pse jer ih pre svega cuvaju u izlozbene svrhe, tako da su im i cane corso i Pera izuzetno miroljubivi i sto bi se reklo lepo vaspitani. Moja dva psa se sa svima njima njuse i laju preko zicane ograde, istrcavaju duz istei nikada tajk pas nije pokazao ni najmanju agresivnost. Cak hoce i da stane pored ograde i da gura glavu da ga mazim sto od starane mojih ljutih lava nije prihvatljivo jer odmah skacu na mene i gurau se da ih mazim. Mojka deca takodlje kad odu kod komsijske dece lepo se slazu sa Perom, mada iskreno ne izgleda nimalo prijatno.
Zaista sam ubedjena da treba izizetno jaka i odgovorna osoba da cuva takvog psa jer ako se ono otme kontroli...
 
hvala puno na korisnim informacijama. Doduse nisam bas pocetnik , imao sam i pita i mesanca bulmastifa i nijedan mi nije pravio probleme.Svakog sam mogao slobodno da setam po gradu i po najvecoj guzvi da se ne bojim da ce nekoga napasti. Doduse prema drugim psima se nisu uvek slagali ,ali nikad nisam imao problem da su se pobili . Tako da mislim da bih mogao da ga fino vaspitam( da bude velika maza ali i dobar cuvar kad zatreba). Video sam u madjarskoj nekog odgajivaca ali sad sam (hvala puno) video i u nisu pa cu ga kontaktirati:-D
 
S obzirom da moj kum ima kuju Kanarskog psa, koja je i Jch Srbije i da ja dosta vremena
provodim kod njega, mogu da kazem da je smesno reci za te pse da su maze i da su
prave mace! Ta kuja je inace cerka isto psa od mog kuma, koji je takodje bio,
ch i mnogo puta BOB cak i konkurenciji sa mnogo madjarskih pasa, od kojih su neki i
multi i INT sampioni!
E sad oba psa nikako nisu psi za koje se moze reci da su blage naravi i mazni!
Naprotiv, uopste nisu mazni ni poverljivi kad su u pitanju odnosi sa drugim psima!
Naravno da nisu agresivni na ljude, ali sasvim sigurno nikom ne prilaze da se maze!
Posto smo isli u posetu odgaivacima u Madjarskoj zbog trazenja muzjaka za parenje,
mogu da kazem da je to normalno ponasanje svih pressa koje smo videli! Znaci nisu agresivni,
osim naravno kad su izazvani, ali uopste nisu psi za pocetnike, jer cak i
ako su mozda blazi od pita, svakako su fizicki mnogo jaci psi i samim tim tezi za obuzdati
ako nekada bude potrebe za tim!
 

Back
Top