Kako zaplakati?

Ne ide to samo od sebe, treba da ti dodje.
Ja sam pre bio previse emotivan, poslednjih godina sam presusio.

Jedino sto me ovih dana rastuzi su moje macke, ako neko mace nastrada ili tako nesto.
Verovatno bih se rastuzio kada bih uzeo da razmisljam o nekim mojim problemima koje elegantno izbegavam tako sto nadjem druge obaveze, pa nemam ni vremena za razmisljanje i mracne misli.

A sta kada ti dodje a ne možeš.
Dešavale su mi se neke situacije gde bi sasvim normalno bilo zaplakati a nisam. Želeo sam.
E u tom trenutku kako se naterati.
Ne pričam o tome da veštački plač izazovemo, već kada imamo potrebu da je ispunimo, ne da je blokiramo kao ja.

Znam da negde nesvrsno blokiram to iako bi bilo lakpe u tom trenutku ne radim to.
 
Mislim da ne mozemo naterati sebe da proizvedemo neku emociju. Kao kada zelimo da volimo nekog, da osecamo ljubav, strah, euforiju. Mora da dodje od sebe, iz mozga, nije bitno koliko mi zelimo to.

Imao sam tako slucajeve u porodici da mi bliski budu u bolnici, u ozbiljnom stanju. Nista, nikakva reakcija, suza. Pitao sam se, jesam li ja normalan, fali li mi empatije ili sta mi je.
A onda kada sam iste te ljude video u bolnici, u krevetu na aparatima, emocije same od sebe proradise.

Mozda samo na emotivni sok reagujes nekom blokadom, potiskivanjem, svesno ili ne i treba ti da se nakupi i onda pucas sto bi rekli.

Emocije su uvek tu, samo su okidaci razliciti, a i ne pokazuje ih svako na isti nacin. Ako neko ne place, ne znaci da ga ne boli i da ne pati.
 
A sta kada ti dodje a ne možeš.
Dešavale su mi se neke situacije gde bi sasvim normalno bilo zaplakati a nisam. Želeo sam.
E u tom trenutku kako se naterati.
Ne pričam o tome da veštački plač izazovemo, već kada imamo potrebu da je ispunimo, ne da je blokiramo kao ja.

Znam da negde nesvrsno blokiram to iako bi bilo lakpe u tom trenutku ne radim to.

ja bi tebe odwela kod psidze da ti pronadje tu blokadu,taj razlog duuboko zakopan,al zajeb je sto bi posle poplawio beograd,pa nas ni wucko ne bi mogao spasitXD
 
zamislila sam owaj komentar sa
kekekeke na kraju,znas ko ono kad se keba nasmejeXDinace ako ti se place mozes da places zbog moje sawrsenostiXD

A jok, u pozadini tužna melodija najmanje violine na svetu:D
Takva slika

Nisam zavistan a i ne verujem da postoji savrsenstvo...
Cak mi je drago što imaš samopouzdanja toliko.

Eto opet ne vredi....

Kekekekeke
 
Postoji li neki psihološki "trik" da se samonavedemo na plač.
Kako prevazići nemogućnost plakanja? I da li je moguće da sami prevaziđemo?

Možete li sebe navesti na suze?

Kako bi bilo da se samosaželjevaš kao nekakva šmizla?
Meni to ponekad uspe.
Ponekad plačem iz besa.

U suštini retko plačem, ali kad plačem, plačem satima.
 
Kako bi bilo da se samosaželjevaš kao nekakva šmizla?
Meni to ponekad uspe.
Ponekad plačem iz besa.

U suštini retko plačem, ali kad plačem, plačem satima.

Meni se ta nemogućnost plakanja manifestuje u bes. Tu je problem.
Nekako ne mogu da se samosažaljevam jer ne vidim zašto bih. Stvarno. Zdrav, prav, uzbrdo brz:D
Ali tada kada bih trebao zaplakati i osećam da bi bilo lakše, neće. Neće pa neće:D

Izgleda da mi psihoterapija ne gine:)
 
Meni se ta nemogućnost plakanja manifestuje u bes. Tu je problem.
Nekako ne mogu da se samosažaljevam jer ne vidim zašto bih. Stvarno. Zdrav, prav, uzbrdo brz:D
Ali tada kada bih trebao zaplakati i osećam da bi bilo lakše, neće. Neće pa neće:D

Izgleda da mi psihoterapija ne gine:)

Volu rep da iščupaš.:rotf:
Pa ti i nemaš razlog da plačeš.
A nije ni kuul plakati.:D
 
Meni se ta nemogućnost plakanja manifestuje u bes. Tu je problem.
Nekako ne mogu da se samosažaljevam jer ne vidim zašto bih. Stvarno. Zdrav, prav, uzbrdo brz:D
Ali tada kada bih trebao zaplakati i osećam da bi bilo lakše, neće. Neće pa neće:D

Izgleda da mi psihoterapija ne gine:)

Opusti se sinko,
kad porastes,ozenis se,napravis jedno 3-4 dece,zaposli se u neku odlicno propalu drzavnu firmu i sacekaj prvu platu.Onda ces nam se javiti na ovoj istoj temi s molbom da te naucimo kako da prestanes da places.Do tada,uzivaj u suvim obrazima i raduj se zivotu!!!!:zag:
 
Opusti se sinko,
kad porastes,ozenis se,napravis jedno 3-4 dece,zaposli se u neku odlicno propalu drzavnu firmu i sacekaj prvu platu.Onda ces nam se javiti na ovoj istoj temi s molbom da te naucimo kako da prestanes da places.Do tada,uzivaj u suvim obrazima i raduj se zivotu!!!!:zag:

Ali teto, ja sam vec veliki. Bavim se privatnim biznisom, doduše žena i deca nisu išli uz to ali biće.
Nikad nisam kukao zbog para, i kad ima i kad nema, pa nema trika zbog tog da se rastužim.

NIsu mi to neke vrednosti da plačem. Pre sam mislio na gubljenje nekoga, nemoć u nekim situacijama i tako.
Država kakva je takva je. Nikakva, ali mali sam ja da menjam tako da se ne stresiram oko nje.

Opet pucanj u prazno:D
 
Ali teto, ja sam vec veliki. Bavim se privatnim biznisom, doduše žena i deca nisu išli uz to ali biće.
Nikad nisam kukao zbog para, i kad ima i kad nema, pa nema trika zbog tog da se rastužim.

NIsu mi to neke vrednosti da plačem. Pre sam mislio na gubljenje nekoga, nemoć u nekim situacijama i tako.
Država kakva je takva je. Nikakva, ali mali sam ja da menjam tako da se ne stresiram oko nje.

Opet pucanj u prazno:D

Eeee,sinak...faaala na lepim recima.Ipak...rekoh ti ja lepo,za plakanje su krupna zena i sitna deca(podhitno da nabavis:zper:)i oooobavezno drzavni posao:dash:tu lezi zec.

Salu na stranu.Neki ljudi stvarno imaju problem da zaplacu.Verujem da im je tesko jer guse osecanja u sebi i kazu da je lakse onima koji mogu da se isplacu.Predpostavljam da si sam sebe ugusio drzanjem emocija u dusi.Mozda si previse emotivna ali zatvorena osoba...takvi puknu lakse od onih koji pricaju o onome sto ih tisti.Mozda to sto si ovde otvorio temu bude jedan od koraka da se otvoris,makar i nama potpunim strancima.Mic po mic...mozda ti pomognemo da se isplaces i vidis dugu koja dolazi posle kise.:ok:
 

Back
Top