KAKO VAS JE (AKO JE ) ZAPROSIO?

mammy:
Bilo je obicno vece, gledali smo tv, naisao "nas" spot-odnosno nasa pjesma i on klekne i jednostavno me pita dal' cu provesti citav zivot sa njim...
Bez prstena, bez namjere, eto, tako.
Sad se dogovaramo kako da se vjencamo, gdje, i sl. mada sam mu rekla da ipak hocu "pravu" prosidbu i prsten i sl....jesam li krava?
Ma kakva krava? Samo mu ti to fino, nežno objasni znaš već ono... meni je oduvek bila želja da imam pravu prosidbu , da dodješ kod mojih i t.d. i gotov je. :wink:
 
mammy:
Bilo je obicno vece, gledali smo tv, naisao "nas" spot-odnosno nasa pjesma i on klekne i jednostavno me pita dal' cu provesti citav zivot sa njim...
Bez prstena, bez namjere, eto, tako.
Sad se dogovaramo kako da se vjencamo, gdje, i sl. mada sam mu rekla da ipak hocu "pravu" prosidbu i prsten i sl....jesam li krava?

Pa...ja mislim i da je to dovoljno lepo i romanticno....uz vasu pesmu...i izgovorio je bas te -najteze- reci...nisi krava...duguje ti romanticno stavljanje prstena...vec je lepe stvari rekao...moze i bez teksta...samo da ga izvadi i stavi....(prsten..mislim...) :shock:
 
Queen_:
NatasaNatasa:
Ja sam imala dve prosidbe .... i obe su bile krajnje neromanticne ''hoces li da se udas za mene'' .... e pa necu :twisted:
GDE SU BRE TI ROMANTICNI muskarci, a da pri tom hoce da se žene? :wink:

A šta se inače pita kad se prosi neko???? :roll:

Hoces li da budes moja zena?
Hoces li da se budimo svako jutro jedno pored drugog do kraja zivota?
Hoces li da ti budem poslednji muskarac s kojim ces spavati? :?
 
Aphroditi:
Queen_:
NatasaNatasa:
Ja sam imala dve prosidbe .... i obe su bile krajnje neromanticne ''hoces li da se udas za mene'' .... e pa necu :twisted:
GDE SU BRE TI ROMANTICNI muskarci, a da pri tom hoce da se žene? :wink:

A šta se inače pita kad se prosi neko???? :roll:

Hoces li da budes moja zena?
Hoces li da se budimo svako jutro jedno pored drugog do kraja zivota?
Hoces li da ti budem poslednji muskarac s kojim ces spavati? :?

bla, bla bla...
poenta je udati se
Posle ne kažeš "budim se pored njega do kraja života", nego lepo "Udala sam se " :lol:
 
Ma meni je sve to bljak i skroz nepotrebno. Zato sam se i udala tako kako sam se udala i meni je to skroz OK. Sta sad treba da padnem na dupe sto ce on da mi klekne i pita me nesto tako smesno?! Pa moja prva reakcija bi bila vrisak od smeha. I bilo bi mi neprijatno...sta koji moj da mi kleci tu poda mnom?
Totalno prevazidjeno. :P
 
Aphroditi:
Ma meni je sve to bljak i skroz nepotrebno. Zato sam se i udala tako kako sam se udala i meni je to skroz OK. Sta sad treba da padnem na dupe sto ce on da mi klekne i pita me nesto tako smesno?! Pa moja prva reakcija bi bila vrisak od smeha. I bilo bi mi neprijatno...sta koji moj da mi kleci tu poda mnom?
Totalno prevazidjeno. :P

hahahah, isto tako, milsila bih da me zayebava!
Inače, ja sam sa svojim mužem živela 3 godine pre nego što smo se venčali, tako da prosidbe nije bilo, samo smo "ozakonili tepanje" :lol:
 
Ma, kako da bude bljak tako nesto romanticno....?Vidite da se to i danas radi....i ja bih volela da su muskarci bar u toj jednoj minuti ostali romanticni....ali na zalost mnogi nisu...ali ima ih koji itekako jesu.....Znam da me verovatno jednom ceka varijanta- pa dobro, u kom cemo restoranu to da otaljamo, i koga cemo da zovemo.....i tako zaobidje nesto sto je u zivotu jedne zene, po meni najlepsi momenat.....Zene , moramo da se borimo da nam i to ne uskrate....(samo ne znam kako......u stvari -znam-ja necu ni da se udam dok me lepo ne pita...recicu - pa kako da se udam kad me nisi ni pitao.... :wink: )
 
Suzy:
Ma, kako da bude bljak tako nesto romanticno....?Vidite da se to i danas radi....i ja bih volela da su muskarci bar u toj jednoj minuti ostali romanticni....ali na zalost mnogi nisu...ali ima ih koji itekako jesu.....Znam da me verovatno jednom ceka varijanta- pa dobro, u kom cemo restoranu to da otaljamo, i koga cemo da zovemo.....i tako zaobidje nesto sto je u zivotu jedne zene, po meni najlepsi momenat.....Zene , moramo da se borimo da nam i to ne uskrate....(samo ne znam kako......u stvari -znam-ja necu ni da se udam dok me lepo ne pita...recicu - pa kako da se udam kad me nisi ni pitao.... :wink: )

još nisi rodila dete. :wink:
Uostalom, meni je bilo značajnije i lepše što sam shvatila da ja pored tog mušarca želim da ostanem do večnosti, nego što sam želela da me romantično zaprosi.
 
Suzy:
Ma, kako da bude bljak tako nesto romanticno....?Vidite da se to i danas radi....i ja bih volela da su muskarci bar u toj jednoj minuti ostali romanticni....ali na zalost mnogi nisu...ali ima ih koji itekako jesu.....Znam da me verovatno jednom ceka varijanta- pa dobro, u kom cemo restoranu to da otaljamo, i koga cemo da zovemo.....i tako zaobidje nesto sto je u zivotu jedne zene, po meni najlepsi momenat.....Zene , moramo da se borimo da nam i to ne uskrate....(samo ne znam kako......u stvari -znam-ja necu ni da se udam dok me lepo ne pita...recicu - pa kako da se udam kad me nisi ni pitao.... :wink: )

A sta ima tako romanticno u tome da ti neko, kome to inace nije svojstveno ponasanje, u tom jednom trenutku klekne na kolena i izvali neku takvu nemastovitu, izlizanu frazu?! Drugo, sad se ljudi vucaraju godinama zajedno, zive zajedno i sve se manje vise podrazumeva i sad on treba da pravi neku lakrdiju od svega time sto ce na dve sekunde da "bude romantican"? Meni je to sve malo smesno.
 
Aphroditi:
Ma meni je sve to bljak i skroz nepotrebno. Zato sam se i udala tako kako sam se udala i meni je to skroz OK. Sta sad treba da padnem na dupe sto ce on da mi klekne i pita me nesto tako smesno?! Pa moja prva reakcija bi bila vrisak od smeha. I bilo bi mi neprijatno...sta koji moj da mi kleci tu poda mnom?
Totalno prevazidjeno. :P

Ja sam se zbog ovog malo naježila - naravno, ne radi se o romantici, čovek je u pravu 100%

g-rock:
ne mogu da verujem da se bas niko nije setio pravog razloga........posto se nadam da smo se oslobodili swih primitiwnih sra*nja, brak sluzi da se pratner, tj. voljena osoba materijalno obezbedi u sluceju da ostane sam,sama.
u dvoje je lakse da se obezbedi normalan zivot, u swakom pogledu. a to jeste zapravo cilj swakog coveka, swejedno kog pola.

Eto...
 
Aphroditi:
Queen_:
NatasaNatasa:
Ja sam imala dve prosidbe .... i obe su bile krajnje neromanticne ''hoces li da se udas za mene'' .... e pa necu :twisted:
GDE SU BRE TI ROMANTICNI muskarci, a da pri tom hoce da se žene? :wink:

A šta se inače pita kad se prosi neko???? :roll:

Hoces li da budes moja zena?
Hoces li da se budimo svako jutro jedno pored drugog do kraja zivota?
Hoces li da ti budem poslednji muskarac s kojim ces spavati? :?

Praktican covo :wink:
 
Pazi, imam i ja te romanitcne trenutke, i ponekad zazalim eh, sto me nije tako zaprosio, sto nije sve izgledalo kao na filmu?! Ali zivot nije film, brak nije vencanje i prosidba, i posle 6 godina braka, kao sto rece Kraljica, druge stvari ti ostaju vise u secanju, nego taj jedan jedini dan, i taj jedan trenutak kad ste odlucili da stupite u zajednicu.
Recimo rodjenje deteta, prvi trenutak kad ga je on, njegov otac uzeo u ruke i taj osecaj da je to malo bice "mi" i da smo mi sad odgovorni za njega i njegovu buducnost. Recimo....
Da ne zvucim mnogo surovo, nisam ja uopste protiv romantike, potrebna je ona, da malo ulepsa zivot, ali nikako ne isforsirana romantika, ili ona koja se podrazumeva. Dovoljni su mali, slatki trenuci paznje, koji ucine da se osecas lepse.
Hmmm, gde odoh ja sa celom pricom? :? :roll:
 
Pa, nema veze...i -samcima- se desavala prosidba...tj.samo njima se i desava...dok se ne pozene...Ja sam vec negde spominjala...neke od mojih ULTRA romatnicnih -pokusaja- prosidbe...
Jedan, kome sam se svidjala, a resio sto pre da se zeni, banuo mi nepozvan....pricao kako planira da se zeni....i samo zagledao po mom stanu....e kada me je pitao za kvadraturu i na koga se vodi stan....samo sam ga izliferovala iz kuce...
Pa zar je to vrhunac njihove romantike...? Bljak....
(ne kazem , nisu svi takvi, ali eto....da cujete i za ovaj slucaj, inace posle mesec da na sam mu bila na svadbi, ozenio je jedinicu sa kucom-debelu, rosavu, glupu.....ali , ona mu je verovatno odmah dala do znanja kakav joj je miraz...uzas)
 
Prosidba kao prosidba moze da bude veoma romanticna ali isto tako moze da se zavrsi vrlo tuzno kao npr. Jedan moj poznanik je zaprosio svoju devojku u Parizu na Ajfelovoj kuli pitao je da li hoce da se uda za njega ako odgovori ne bacice je naravno ona se nasmejala i pristala da mu bude zena. Vencanje je bilo u vili Jeleni, ona je imala tri vencanice, medeni mesec je bio na Azurnoj obali, za rodjendan je vodio u Amsterdam, kupio joj najnoviju bubu i to upakovanu tj. stavio je veliku crvenu masnu na krovu od bube, kupio joj stan... mislim sta reci da bi se na kraju posle sest meseci njivog braka razveli zbog jedne gluposti...Pa sad vidi da li se isplati zaprositi i priustiti tako nesto da bi ista ta na kraju ostavila.....
 

Back
Top