Quantcast

Kako su stari ljudi isceljivali rane od ranjavanja u prošlosti

Mrkalj

Buduća legenda
Poruka
25.584
Људи су раније познавали својства биљака много боље него што можете замислити. Та знања су прнеошена од памтивека, старији човек или жена су учили неког млађег и тако генерацијама.
Ланац је прекинут у новије време, али ја сам упознао две такве жене, док су биле живе, излечиле су десетине људи од најразличитијих проблема од кожних болести до чира на желуци, и то у већини случајева након неуспеха лекара да те исте болести излече.

Таквих људи је раније било у селима свуда и људи су знали коме да се обрате. Наравно није се могло баш све излечити у неким стварима је модерна медицина успешнија, али у многим није.
Najgore u celoj priči je, kao i kod društvenih nauka, kapital mistifikacije koji zvanična nauka ima, polaganje ekskluzivnih prava na meritum. U jednom trenutku naučni vrh u medicini proklamuje nešto (npr. DDT je neškodljiv), a onda nakon 20 godina okrenu ploču (180 stepeni) - DDT izaziva rak.

Hajde, to za nove hemikalije, ali što pljuju po nekim narodnim lekovima, a tek nakon 40-70 godina shvate njihovu suštinu, pa onda, sa iste i nimalo uzdrmane pozicije pijedestala moralnog i meritumskog prava počnu da propovedaju - npr. komovicu oko guše za vreme nazeba koji prati gušobolja.

Da, da, to je ta ista medecina koja nema lek protiv prehlade, a zube leči burgijom.

Ko hoće da ima dobar stav prema medicini, neka prati NEstorovića:

Poruka
3.363
Петролеј спречава раст гљивица. Садржи га чувена Павловићева маст.
Гљивице усвајају липиде за свој развој, а кад уграде оне из нафте, тешко си га њима.
Vaške bi crkle i u maslinovom ulju nakon 2 sata ispod folije.
Gde naći petrolej za ljudovsku upotrebu?
Smrt gljivicama!
A i mokraći po ranama? Koja li se perverzna duša toga setila?

zlatko01

Elita
Poruka
21.105
ma to je običan petrolej, prečišćen i ništa više, ne treba ti taj albanski, vidim da ljudima uzimaju po 200-500EUR za litar toga????
diskutabilno, pitanje ko stoji iza svih ovih saopštenja...mada znam lično jednog lika koji se bavi sa tim dugo godina...lik je veoma okej i ne verujem da laže...a i poznat je u određenom delu društva

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.984
Pokušaću da dođem do melema koji pravi moj deda koji je u 9. deceniji života, on je odličan travar na Ozrenu, preci su mu isto bilo..Dao mi je melem za zarastanje rana i ublažavanje bolova, gnojila, skidanje otoka, služi za saniranje opekotina i promrzline..Kome god sam dao pomoglo je! I mom psu takođe, kao rukom odneseno. Široku primenu ima a ima mnogo sastojaka..Kada odem kod njega tražiću mu recept pa ću napisati ovde

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.879
Ne mogu da vjerujem da jos niko nije rakiju spomenuo. Plus pokile dnevno niz grlo, vrstan antiseptik i antidepresiv
kod mene u kraju ko nema litar komovice u kuci taj je lud ili je gej. koristi se za svasta najvise za obloge deci kod kaslja, odraslima se previja na razne povrede, reuma, itd... i to kazu ne moze sljivova rakija nego bas komovica.

KraNp

Iskusan
Poruka
6.632
Ја сам негде чуо кад се посечеш на нешто где има корозије да то премажеш свињском машћу и ставиш рану над неку ватру. Мислим, мени то делује дебилно али сам тако чуо. Такође знам да је моја баба нама деци кад се ударимо и поплави нам рана привијала црни лук. Узгред, како су се санирале ране војницима нпр. у првом и другом св. рату ? Како се лечио тифус у првом а како у другом св. рату ?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.