Kako su stari ljudi isceljivali rane od ranjavanja u prošlosti

Људи су раније познавали својства биљака много боље него што можете замислити. Та знања су прнеошена од памтивека, старији човек или жена су учили неког млађег и тако генерацијама.
Ланац је прекинут у новије време, али ја сам упознао две такве жене, док су биле живе, излечиле су десетине људи од најразличитијих проблема од кожних болести до чира на желуци, и то у већини случајева након неуспеха лекара да те исте болести излече.

Таквих људи је раније било у селима свуда и људи су знали коме да се обрате. Наравно није се могло баш све излечити у неким стварима је модерна медицина успешнија, али у многим није.
Najgore u celoj priči je, kao i kod društvenih nauka, kapital mistifikacije koji zvanična nauka ima, polaganje ekskluzivnih prava na meritum. U jednom trenutku naučni vrh u medicini proklamuje nešto (npr. DDT je neškodljiv), a onda nakon 20 godina okrenu ploču (180 stepeni) - DDT izaziva rak.

Hajde, to za nove hemikalije, ali što pljuju po nekim narodnim lekovima, a tek nakon 40-70 godina shvate njihovu suštinu, pa onda, sa iste i nimalo uzdrmane pozicije pijedestala moralnog i meritumskog prava počnu da propovedaju - npr. komovicu oko guše za vreme nazeba koji prati gušobolja.

Da, da, to je ta ista medecina koja nema lek protiv prehlade, a zube leči burgijom.

Ko hoće da ima dobar stav prema medicini, neka prati NEstorovića:
 
FB_IMG_1582060419192.jpg
 
Петролеј спречава раст гљивица. Садржи га чувена Павловићева маст.
Гљивице усвајају липиде за свој развој, а кад уграде оне из нафте, тешко си га њима.
Vaške bi crkle i u maslinovom ulju nakon 2 sata ispod folije.

Gde naći petrolej za ljudovsku upotrebu?
Smrt gljivicama!
A i mokraći po ranama? Koja li se perverzna duša toga setila?
 
ma to je običan petrolej, prečišćen i ništa više, ne treba ti taj albanski, vidim da ljudima uzimaju po 200-500EUR za litar toga????
diskutabilno, pitanje ko stoji iza svih ovih saopštenja...mada znam lično jednog lika koji se bavi sa tim dugo godina...lik je veoma okej i ne verujem da laže...a i poznat je u određenom delu društva
 
Pokušaću da dođem do melema koji pravi moj deda koji je u 9. deceniji života, on je odličan travar na Ozrenu, preci su mu isto bilo..Dao mi je melem za zarastanje rana i ublažavanje bolova, gnojila, skidanje otoka, služi za saniranje opekotina i promrzline..Kome god sam dao pomoglo je! I mom psu takođe, kao rukom odneseno. Široku primenu ima a ima mnogo sastojaka..Kada odem kod njega tražiću mu recept pa ću napisati ovde
 
Ne mogu da vjerujem da jos niko nije rakiju spomenuo. Plus pokile dnevno niz grlo, vrstan antiseptik i antidepresiv
kod mene u kraju ko nema litar komovice u kuci taj je lud ili je gej. koristi se za svasta najvise za obloge deci kod kaslja, odraslima se previja na razne povrede, reuma, itd... i to kazu ne moze sljivova rakija nego bas komovica.
 
Ја сам негде чуо кад се посечеш на нешто где има корозије да то премажеш свињском машћу и ставиш рану над неку ватру. Мислим, мени то делује дебилно али сам тако чуо. Такође знам да је моја баба нама деци кад се ударимо и поплави нам рана привијала црни лук. Узгред, како су се санирале ране војницима нпр. у првом и другом св. рату ? Како се лечио тифус у првом а како у другом св. рату ?
 

Back
Top